Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτες οι θηκες crystal, πως ακριβως μπαινουν;

 

Με πορτακι,δηλ η θηκη ανοιγει στα πλαγια

http://img225.imageshack.us/img225/9762/ecfc10dt0.th.jpg

 

@romeo1 Εδω δεν ειναι ο καταλληλος χωρος

για αγγελιες :!:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά αυτή που παραθέτει ο nervous έχει εντελώς ακάλυπτο το πληκτρολόγιο, πράγμα που κάπως με ξενίζει.

Το λογικό δεν είναι να αφήνει ακάλυπτο μόνο το D-Pad αλλά τα υπόλοιπα πλήκτρα να καλύπτονται; ;)

Επειδή με ενδιαφέρει αυτή που έχει το e-shop, αυτή καλύπτει το πηκτρολόγιο???

Στη φωτογραφία που έχει το Ν73 δε φαίνεται καθαρά αυτό. :blink:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή που παραθέτει ο nervous έχει εντελώς ακάλυπτο το πληκτρολόγιο, πράγμα που κάπως με ξενίζει.

Το λογικό δεν είναι να αφήνει ακάλυπτο μόνο το D-Pad αλλά τα υπόλοιπα πλήκτρα να καλύπτονται; ;)

Επειδή με ενδιαφέρει αυτή που έχει το e-shop, αυτή καλύπτει το πηκτρολόγιο???

Στη φωτογραφία που έχει το Ν73 δε φαίνεται καθαρά αυτό. :blink:

νομιζω καμια απο αυτες δε καλυπτει το πληκτρολογιο...

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

Είναι μια κάποια λύση, αλλά όχι εντελώς ικανοποιητική. ;)

Αν κάποιος φίλος έχει καλύτερη πληροφόρηση για αυτές τις θήκες, ας ενημερώσει. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Με πορτακι,δηλ η θηκη ανοιγει στα πλαγια

http://img225.imageshack.us/img225/9762/ecfc10dt0.th.jpg

 

@romeo1 Εδω δεν ειναι ο καταλληλος χωρος

για αγγελιες :!:

 

Αυτη η θηκη nervous πρεπει να αφηνει σημαδια στο κινητο οπως ολες οι πλαστικες:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η θηκη nervous πρεπει να αφηνει σημαδια στο κινητο οπως ολες οι πλαστικες:worry:

 

Δεν τις εχω σε εκτιμηση ,μετα απο λιγο σπανε και οι

συνδεσμοι για το πορτακι .Δεν εχω αγορασει ποτε.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν καλυπτει το πληκτρολογιο.

Επισης ειδα και την παρακατω απο ενα αγγλικο e-shop

Βεβαια υπαρχουν και οι θηκες απο σιλικονη στο ebay

 

http://img.auctiva.com/imgdata/0/8/9/7/4/3/webimg/91819862_tp.jpg

 

αλλα και παλι δεν γνωριζω την ποιοτητας και κυριως αν προκαλουν ζημια στο κινητο

(ειχα μια διαφανη θηκη παλια σε 8210 και οχι μονο αφηνε σημαδια αλλα γινοταν και σιδεροτυπο αν την χτυπουσε για πολυ ωρα ο ηλιος)

Link to comment
Share on other sites

Όντως η ποιότητα είναι ένα θέμα. Ίσως το καλύτερο είναι να μπορείς να τη δεις από κοντά τη θήκη, ώστε να μπορείς να αποφανθείς για την ποιότητά της. Αυτό που είπε κάποιος φίλος για σημάδια κλπ δεν είναι και ό,τι καλύτερο. Δεν είναι να μπαίνεις σε τέτοιες περιπέτειες και να ψάχνεις στα καλά καθούμενα για καινούρια πρόσοψη.... ;)

 

Απ' ό,τι ξέρω όμως δεν υπάρχει ακόμα μεγάλη ποικιλία σε θήκες για το Ν82 ακόμα, όσον αφορά αυτές που μπορείς να τις δεις από κοντά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι. Το έχω ενεργοποιημένο καθώς δεν έχω πρόβλημα στην χρέωση, έτσι κι αλλιώς είναι ελάχιστη - σχεδόν μηδενική. Ξεκάθαρη απάντηση δεν υπάρχει. Πηγαίνω στο μητρώο και δεν βλέπω απολύτως καμία κίνηση.

 

Ανοίγω το Nokia Maps, πηγαίνω στο μητρώο και φαίνεται καθαρά οτι έχει κατεβάσει 5ΚΒ και φυσικά έχω χρεωθεί.

 

Τα συμπεράσματα δικά σου. Ενεργοποίησέ το και συ να μας πεις τι βλέπεις στο μητρώο. Αν σου κατεβάσει έστω και 1ΚΒ θα φανεί.

 

 

 

φιλε μου εχεις απολυτο δικιο!!!!!!!!!

το νοκια maps με το a-gps ΣΕ ΧΡΕΩΝΕΙ!!!!!!!!!!!!!!

 

με το sygic συνδέεσαι αμεσως ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΧΡΕΩΣΗ....

τουλάχιστον στο μητροο δεν δειχνει τιποτα...μηδεν οσες φορες και αν το δοκιμασα......

απιστευτο!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να στειλεις με καποιο τροπο εικονα μαζι με το μηνυμα, χωρις να ειναι mms; Το picture messaging τι ειναι; Το mms;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είπατε για χρεώση στο A-GPS, να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά:

Έχω καρτοκινητό Cosmote. Θέλω να σβήσω κάποιο από τα τρία σημεία πρόσβασης που έχει μέσα το τηλέφωνό μου προκειμένου να μην έχω ανεπιθύμητες χρεώσεις, ούτε καν κατά λάθος.

 

Συγκεκριμένα υπάρχουν τα "Cosmote internet", "Cosmote MMS-GPRS" και "Cosmote GPRS".

Ποιο από αυτά θα μου δημιουργήσει πρόβλημα στην αποστολή MMS αν το διαγράψω??? :confused:

 

Internet μπαίνω μόνο μέσω Wi-Fi εννοείται, δεν τίθεται θέμα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Λογικα μονο το Cosmote MMS-GPRS σου χρειαζεται. Το Cosmote GPRS ειναι για wap. Το Cosmote Internet που ακριβως χρειαζεται; Εγω παντως το αντιστοιχο στην wind ( Wind Internet ) το εχω διαγραψει, για να μη χρεωνομαι αμα το παταω καταλαθος.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα μονο το Cosmote MMS-GPRS σου χρειαζεται. Το Cosmote GPRS ειναι για wap. Το Cosmote Internet που ακριβως χρειαζεται; Εγω παντως το αντιστοιχο στην wind ( Wind Internet ) το εχω διαγραψει, για να μη χρεωνομαι αμα το παταω καταλαθος.

 

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα φίλε Lux.

Αν και στέλνω πολύ σπάνια πλέον MMS, μάλλον θα κρατήσω μόνο το αντίστοιχο σημείο πρόσβασης, δηλαδή το "Cosmote MMS-GPRS".

Το "Cosmote Internet" είναι μάλλον για wap over gsm (το είχα από την αρχή), ενώ το "Cosmote GPRS" προφανώς για wap over GPRS ή αυτό που η Cosmote ονομάζει "wap advanced", αυτό ενεργοποιήθηκε τους τελευταίους 1-2 μήνες, μου ήρθαν οι ρυθμίσεις ξαφνικά χωρίς να τις ζητήσω. Φαντάζομαι ότι και τα δύο είναι μόνο για internet browsing.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ωραιο το κιν δεν λεω αλλα εχει ενα φοβερο ελλατωμα τις επαφες που εχω γραψει απο πολυ παλια δεν τις εμφανιζει οταν πληκτρολογω τα γραμματα αλλα πρεπει να παω κατω με τα βελακια να τις βρω.Με το Ν70 δεν ειχα κανενα τετοιο πρόβλημα....
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ωραιο το κιν δεν λεω αλλα εχει ενα φοβερο ελλατωμα τις επαφες που εχω γραψει απο πολυ παλια δεν τις εμφανιζει οταν πληκτρολογω τα γραμματα αλλα πρεπει να παω κατω με τα βελακια να τις βρω.Με το Ν70 δεν ειχα κανενα τετοιο πρόβλημα....

 

δεν φταιει το κινητο για αυτο φιλε μου ;)

 

κατι δεν εχεις κανει καλα εσυ :)

 

μεσω συγχρονισμου απο το outlook( οχι του outlook express) διαβαζει ακομη και ολοκληρο το ονομα πληκτρολογωντας το ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν καλυπτει το πληκτρολογιο.

Επισης ειδα και την παρακατω απο ενα αγγλικο e-shop

Βεβαια υπαρχουν και οι θηκες απο σιλικονη στο ebay

 

http://img.auctiva.com/imgdata/0/8/9/7/4/3/webimg/91819862_tp.jpg

 

αλλα και παλι δεν γνωριζω την ποιοτητας και κυριως αν προκαλουν ζημια στο κινητο

(ειχα μια διαφανη θηκη παλια σε 8210 και οχι μονο αφηνε σημαδια αλλα γινοταν και σιδεροτυπο αν την χτυπουσε για πολυ ωρα ο ηλιος)

εγω αυτην εχω και ειναι μια χαρα πληκτρολογεις ανετα και δεν κανει γρατζουνιες.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είπατε για χρεώση στο A-GPS, να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά:

Έχω καρτοκινητό Cosmote. Θέλω να σβήσω κάποιο από τα τρία σημεία πρόσβασης που έχει μέσα το τηλέφωνό μου προκειμένου να μην έχω ανεπιθύμητες χρεώσεις, ούτε καν κατά λάθος.

 

Συγκεκριμένα υπάρχουν τα "Cosmote internet", "Cosmote MMS-GPRS" και "Cosmote GPRS".

Ποιο από αυτά θα μου δημιουργήσει πρόβλημα στην αποστολή MMS αν το διαγράψω??? :confused:

 

Internet μπαίνω μόνο μέσω Wi-Fi εννοείται, δεν τίθεται θέμα. ;)

Πάνο, καλημέρα!:)

 

Επειδή έχω και εγώ Cosmote, και τρόπον τινά γνωρίζω, για να αποκλείσεις όλες τις περιπτώσεις ανεπιθύμητης χρέωσης μπορείς να διαγράψεις το "Cosmote internet" και το "Cosmote GPRS". Δεν θα έχεις πρόβλημα με τα MMS.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πάνο, καλημέρα!:)

 

Επειδή έχω και εγώ Cosmote, και τρόπον τινά γνωρίζω, για να αποκλείσεις όλες τις περιπτώσεις ανεπιθύμητης χρέωσης μπορείς να διαγράψεις το "Cosmote internet" και το "Cosmote GPRS". Δεν θα έχεις πρόβλημα με τα MMS.

 

Καλημέρα και σε σένα Itchrist86! :)

 

Εντάξει τελικά, τη βρήκα την άκρη. Όντως αυτά τα δύο σημεία πρόσβασης διέγραψα και δεν έχω πρόβλημα με τα MMS. Ακόμα και στην περίπτωση που θέλει κάποιος να επαναφέρει τα default σημεία πρόσβασης που προβλέπονται από τον πάροχό του, μπορεί να τα εγκαταστήσει ξανά, πηγαίνοντας Εργαλεία->Βοηθήματα->Οδηγός ρυθμίσεων. Η εφαρμογή αναγνωρίζει την κάρτα SIM που έχεις και εγκαθιστά τις ρυθμίσεις που απαιτούνται. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ωραιο το κιν δεν λεω αλλα εχει ενα φοβερο ελλατωμα τις επαφες που εχω γραψει απο πολυ παλια δεν τις εμφανιζει οταν πληκτρολογω τα γραμματα αλλα πρεπει να παω κατω με τα βελακια να τις βρω.Με το Ν70 δεν ειχα κανενα τετοιο πρόβλημα....

Μηπως ειναι με γραμμενες με αγγλικα γραμματα;

Link to comment
Share on other sites

Paidia mia erwthsh. Exw egkatastisei to kainourio n-gage me apotelesma na antikatasthsei auto pou eixe eksarxis. To thema einai oti stin diaxeirisi efarmogwn deixnei kanonika oti uparxoun auta ta paixnidia, alla de ta deixnei sto n-gage. Ta svinw, paw stin lipsi ta katevazw kai ta egkatastw stin karta mnimis, alla pali tpt. Mporei kapoios na voithisei??
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να στειλεις με καποιο τροπο εικονα μαζι με το μηνυμα, χωρις να ειναι mms; Το picture messaging τι ειναι; Το mms;

 

Θυμάσαι κάτι μηνυματάκια που ανταλλάζαμε επι εποχή 5110, 3210, 3310 κτλ; Που είχαν εικόνες και κινούμενα σχεδιάκια μέσα αλλά δεν ήταν πραγματικά εικόνες. Ήταν ένα απλό μήνυμα κειμένου (όχι φυσικά MMS), στο οποίο οι εικόνες ήταν σχηματισμένες απο ειδικούς χαρακτήρες όπως , . ! = / κτλ.

 

Αυτά τα ονομάζαμε τότε εικονομηνύματα. Τώρα picture message.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σαν αυτα που εχουν τα SE ε; Στα καινουρια nokia δεν υπαρχουν. Γιατι; Επισης στα SE μπορεις να βαζεις και κατι μελωδιες στα μηνυματα σου..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...