Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας και απο έμενα παιδιά. Προσθέστε με και εμένα στο club!

 

Μία ερώτηση μόνο που είχε αναφερθεί και παλιότερα.

Το Dpad στην αριστερή κίνηση έχει κάποια μεγαλύτερη δυσκολία και

ασάφεια στο στο πάτημα. Είναι ελλάτωμα τελικά ή να το αποδεχθώ;

Ο "asiki" είχε πεί πως το πήγε στο πλαίσιο. Έγινε τίποτα;

Καλως ηρθες. Εγω το πηγα στο Πλαισιο την επομενη μερα πο την αγορα και υστερα απ αρκετη πιεση μου το αλλαξανε. Το καινουργιο δεν ειναι και αυτο τελειο εχει ομως αρκετα καλυτερη αποκριση απο το πρωτο. Φαινεται οτι υπαρχει ενα μικρο "ελλατωματακι" στο Ν82 οσον αφορα την ποιοτητα του dpad. Εννοω δηλαδη οτι δεν εχει καμια σχεση με το dpad αλλων προτασεων της ΝΟΚΙΑ (βλεπε Ε65).

Παντως δεν προβληματιζει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά,

 

είχα διαβάσει ότι υπήρχε η πιθανότητα το μαύρο να έχει και το Feature Pack 2 αλλά βλέπω πως δεν αναφέρθηκε κάτι τέτοιο...Μάλλον δεν έγινε κάποια σχετική ανακοίνωση στο MWC...

:X
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

είχα διαβάσει ότι υπήρχε η πιθανότητα το μαύρο να έχει και το Feature Pack 2 αλλά βλέπω πως δεν αναφέρθηκε κάτι τέτοιο...Μάλλον δεν έγινε κάποια σχετική ανακοίνωση στο MWC...

 

Όχι, δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Το μαύρο Ν82 θα αλλάζει μόνο ως προς το χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

είχα διαβάσει ότι υπήρχε η πιθανότητα το μαύρο να έχει και το Feature Pack 2 αλλά βλέπω πως δεν αναφέρθηκε κάτι τέτοιο...Μάλλον δεν έγινε κάποια σχετική ανακοίνωση στο MWC...

 

 

Από ό,τι ακούγεται, το μαύρο Ν82 θα είναι πανοποιότυπο με το ασημί και μόνη τους διαφορά θα είναι το χρώμα. Δε νομίζω να αλλάξει αυτό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

paidia mias kai oi times ton kinhton genika peftou sunexeia. pisteuete an perimeno kana dekaimero paizei na pesei i timoula tou kinhtou?

epishs thiki crussel po uexei anafertheipaizxzei na vro se kana katasthma?

i 8 giga karta poso exei? apo pou sumferei na thn promhtheuto?(oxi meso internet ktl de me voleuoun epeidi den exo karta)

Link to comment
Share on other sites

paidia mias kai oi times ton kinhton genika peftou sunexeia. pisteuete an perimeno kana dekaimero paizei na pesei i timoula tou kinhtou?

epishs thiki crussel po uexei anafertheipaizxzei na vro se kana katasthma?

i 8 giga karta poso exei? apo pou sumferei na thn promhtheuto?(oxi meso internet ktl de me voleuoun epeidi den exo karta)

Η τιμή του έπεσε πρόσφατα. Μέσα σε 10 ημέρες δεν παίζει να πέσει κι άλλο.

Για τη κάρτα υπολόγισε κανα 60€.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παίδες.Εχω πάρει το τηλεφωνάκι εδώ κ 10 μέρες κ πρέπει να πω οτι φυσάει!Τα μόνα που με χαλάνε είναι η μπαταρία του (νομίζω πως δε κρατάει οσο θα έπρεπε) κ το gps. Στο θέμα μας όμως τώρα, ξέρει κανείς αν μπορούμε να βάλουμε το pocket msn κ αν ναι που μπορούμε να το βρούμε? Many thanx... ;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παίδες.Εχω πάρει το τηλεφωνάκι εδώ κ 10 μέρες κ πρέπει να πω οτι φυσάει!Τα μόνα που με χαλάνε είναι η μπαταρία του (νομίζω πως δε κρατάει οσο θα έπρεπε) κ το gps. Στο θέμα μας όμως τώρα, ξέρει κανείς αν μπορούμε να βάλουμε το pocket msn κ αν ναι που μπορούμε να το βρούμε? Many thanx... ;)

 

Κατ' αρχήν η μπαταρία θα μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερη, αλλά για τα δεδομένα ενός S60 είναι μια χαρά.

Με το GPS τι πρόβλημα έχεις ακριβώς??? :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν η μπαταρία θα μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερη, αλλά για τα δεδομένα ενός S60 είναι μια χαρά.

Με το GPS τι πρόβλημα έχεις ακριβώς??? :confused:

 

Είχα πριν το Ν73 κ νομίζω πως ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα εκεί.Με το gps βασικά μένω σε νησί (Σύρος) κ η δεν υπαρχει χαρτογράφηση εδω η κατι παίζει.Δε ξέρω ισως το περίμενα αλλιώς.Φωνητικές εντολές δεν έχει?Να πω την αλήθεια το είδα κ με την πρώτη ματια ξενέρωσα.:wacko: Για το pocket msn κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι γεια σας . Το απόκτησα και εγω και θα ήθελα να ρωτησω πως μπορω και εαν γίνετε οταν βάζω μια υπενθύμηση στο ημερολόγιο και χτυπάει η υπενθύμηση να κάνω αναβολή αλλα για συγκεκριμένη ώρα.

Π.χ μου χτυπάει στις 9:00 και εγώ να κάνω αναβολή για την ίδια υπενθύμηση μετά από 3 ώρες. Κάτι που γίνετε στο outlook αλλα και στα windows mobile phones ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

Είχα πριν το Ν73 κ νομίζω πως ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα εκεί.Με το gps βασικά μένω σε νησί (Σύρος) κ η δεν υπαρχει χαρτογράφηση εδω η κατι παίζει.Δε ξέρω ισως το περίμενα αλλιώς.Φωνητικές εντολές δεν έχει?Να πω την αλήθεια το είδα κ με την πρώτη ματια ξενέρωσα.:wacko: Για το pocket msn κάτι?

 

χρησιμποιηεις το nokia maps? αν ναι τοτε μαλλον θα επρεπε να δεις τα θεματα για garmin και sygic...για να εχεις πλοηγηση με το nokia maps θα πρεπει να πληρωσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Είχα πριν το Ν73 κ νομίζω πως ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα εκεί.Με το gps βασικά μένω σε νησί (Σύρος) κ η δεν υπαρχει χαρτογράφηση εδω η κατι παίζει.Δε ξέρω ισως το περίμενα αλλιώς.Φωνητικές εντολές δεν έχει?Να πω την αλήθεια το είδα κ με την πρώτη ματια ξενέρωσα.:wacko: Για το pocket msn κάτι?

 

Αν εννοεις το προγραμμα της nokia καλα εκανες και ξενερωσες.Προς το παρον ειναι για τα μπαζα και δεν αξιζει να ασχοληθεις μαζι του.Με λιγο ψαξιμο στο forum θα βρεις πολυ καλυτερες λυσεις.Οσο για το ιδιο το gps ειναι παρα πολυ καλο και δυνατο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς θα έλεγα κι εγώ.

Άλλο το να είναι κακό το GPS του τηλεφώνου ως δέκτης (που ειδικά στο Ν82, τουναντίον είναι σφαιράτο), άλλο να είναι ανεπαρκές το βασικό και προεγκατεστημένο πρόγραμμα της Nokia (Nokia Maps).

Αν ψάξεις στο forum, θα δείς ότι υπάρχουν εξειδικευμένα θέματα για τις εφαρμογές Sygic, Garmin και Route66, από τα οποία τουλάχιστον τα δύο πρώτα είναι πολύ καλυτερα του Nokia Maps. Γι' αυτό αξίζει να ασχοληθείς λίγο παραπάνω. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για το pocket msn κάτι?

Windows Live Messenger

Για το που μπορούμε να βρούμε εφαρμογές δες εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το έπιασα και εγώ απόψε στα χέρια μου...:D

 

Πραγματικά πολύ καλή και στιβαρή κατασκευή.:up:

 

Βέβαια στα 10 περίπου λεπτά που το περιεργάστηκα βρήκα και μερικά bugs, αλλά πιστεύω να στρώσει με τις αναβαθμίσεις...

1ο: Όταν σε παίρνουν τηλέφωνο, με κλειδωμένο το πληκτρολόγιο δεν ανάβει το πληκτρολόγιο.

2ο: Όταν πας να αποθηκεύεις έναν ήχο που έχεις λάβει μέσω Bluetooth, δεν σου δίνει την επιλογή σε πια μνήμη θέλεις να τον αποθηκεύσει, δλδ μνήμη συσκευής ή επέκταση. Το συγκεκριμένο τον αποθήκευσε στον φάκελο "Attachments" της κάρτας μνήμης, ούτε καν στον "Κλιπ ήχου".:wacko:

3ο: Παρατήρησα το πρόβλημα με τη προβολή του μενού, όπως είχε τονίσει ο φίλος rostropol.

 

ΥΓ1: Με τη γυαλιστερή μπροστινή επιφάνια του, είναι η χαρά της γρατζουνιάς...:p

ΥΓ2: Και το πληκτρολόγιο δεν είναι και τόσο δύσκολο στη χρήση, με πήρε μόλις 3 λεπτά να το συνηθίσω. Τόση φασαρία για το πληκτρολόγιο πια...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το έπιασα και εγώ απόψε στα χέρια μου...:D

 

Πραγματικά πολύ καλή και στιβαρή κατασκευή.:up:

Η ποιότητα κατασκευής όμως πως σου φάνηκε. Εμένα βασικά αυτό είναι το μοναδικό που με χαλάει στο Ν82. Αν δεν έμοιαζε τόσο παιχνιδάκι, θα το είχα σε μεγαλύτερη εκτίμηση.

 

Βέβαια στα 10 περίπου λεπτά που το περιεργάστηκα βρήκα και μερικά bugs, αλλά πιστεύω να στρώσει με τις αναβαθμίσεις...

1ο: Όταν σε παίρνουν τηλέφωνο, με κλειδωμένο το πληκτρολόγιο δεν ανάβει το πληκτρολόγιο.

Δεν θα το έλεγα bug αυτό. Εκτός βέβαια αν δεν ανάβουν ούτε τα 2 ειδικά πλήκτρα ούτε τα ακουστικά. Το αλφαριθμητικό να μην αναάβει το καταλαβαίνω. Δεν το έχω και δε θυμάμαι ακριβώς τι ανάβει και τι όχι.

 

2ο: Όταν πας να αποθηκεύεις έναν ήχο που έχεις λάβει μέσω Bluetooth, δεν σου δίνει την επιλογή σε πια μνήμη θέλεις να τον αποθηκεύσει, δλδ μνήμη συσκευής ή επέκταση. Το συγκεκριμένο τον αποθήκευσε στον φάκελο "Attachments" της κάρτας μνήμης, ούτε καν στον "Κλιπ ήχου".

 

αυτό σίγουρα δεν είναι μπάγκ. Όσες series 60 3rd edition έχω χρησιμοποιήσει εκεί τα αποθηκεύουν.

 

3ο: Παρατήρησα το πρόβλημα με τη προβολή του μενού, όπως είχε τονίσει ο φίλος rostropol.

Εννοείς οτι μια τα εικονίδια φαίνονται μεγάλα και μια μικρότερα;

 

Πάντως, όσον αφορά το πληκτρολόγιο, θα συμφωνήσω μαζί σου και θα διαφωνήσω καθέτως με όλους όσους το κατηγορούν.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λές, mirror, δεν το είχα προσέξει.

Το δοκίμασα και είδα ότι δεν ανάβει κανένα πλήκτρο, ούτε κόκκινο/πράσινο ακουστικό, ούτε softkeys, ούτε το υπόλοιπο πληκτρολόγιο. Και αυτό το δοκίμασα και με κλειδωμένο και με ξεκλείδωτο πληκτρολόγιο.

Πραγματικά παράξενο. Συμβαίνει και σε άλλα 3rd edition αυτό??? :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έμοιαζε τόσο παιχνιδάκι, θα το είχα σε μεγαλύτερη εκτίμηση.

 

Κανε ειδικη παραγγελια στην νοκια για :sick:N82 mirror/metal edition :yawn:

 

Συμβαίνει και σε άλλα 3rd edition αυτό??? :confused:

 

στο 6120c παντως δεν συμβαινει.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λές, mirror, δεν το είχα προσέξει.

Το δοκίμασα και είδα ότι δεν ανάβει κανένα πλήκτρο, ούτε κόκκινο/πράσινο ακουστικό, ούτε softkeys, ούτε το υπόλοιπο πληκτρολόγιο. Και αυτό το δοκίμασα και με κλειδωμένο και με ξεκλείδωτο πληκτρολόγιο.

Πραγματικά παράξενο. Συμβαίνει και σε άλλα 3rd edition αυτό??? :confused:

Οχι δεν συμβαινει σε αλλα.Συβμαινει σιγουρα στο ν82 το εχω τσεκαρει και εγω πολυ καιρο τωρα και το ειχα επισημανει εδω αλλα.... Παντως ουτε στα εισερχομενα μηνυματα αναβει.,αναμενουμε υην επομενη αναβαθμιση και θα δουμε...Καλημερα και καλα χιονια.:)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λές, mirror, δεν το είχα προσέξει.

Το δοκίμασα και είδα ότι δεν ανάβει κανένα πλήκτρο, ούτε κόκκινο/πράσινο ακουστικό, ούτε softkeys, ούτε το υπόλοιπο πληκτρολόγιο. Και αυτό το δοκίμασα και με κλειδωμένο και με ξεκλείδωτο πληκτρολόγιο.

Πραγματικά παράξενο. Συμβαίνει και σε άλλα 3rd edition αυτό??? :confused:

 

Μόνο στο αθόρυβο προφίλ ανάβουν τα πλήκτρα:confused:,βρε πως ανακαλύπτουμε τα διάφορα bugs σιγά σιγά.........:(

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα κατασκευής όμως πως σου φάνηκε. Εμένα βασικά αυτό είναι το μοναδικό που με χαλάει στο Ν82. Αν δεν έμοιαζε τόσο παιχνιδάκι, θα το είχα σε μεγαλύτερη εκτίμηση.

Κοίτα να σου πω... ότι είναι πλαστικό το πίσω μέρος, είναι. Θα το προτιμούσα να είναι μεταλλικό, σαν 6300 πχ. Αλλά ως σύνολο κατασκευής είναι αρκετά καλή.

 

Δεν θα το έλεγα bug αυτό. Εκτός βέβαια αν δεν ανάβουν ούτε τα 2 ειδικά πλήκτρα ούτε τα ακουστικά. Το αλφαριθμητικό να μην αναάβει το καταλαβαίνω. Δεν το έχω και δε θυμάμαι ακριβώς τι ανάβει και τι όχι.

Δεν ανάβει κανένα πλήκτρο. Τουλάχιστον να άναβαν τα δύο soft keys και τα κλήσης/τερματισμού θα ήταν ok.;)

 

αυτό σίγουρα δεν είναι μπάγκ. Όσες series 60 3rd edition έχω χρησιμοποιήσει εκεί τα αποθηκεύουν.

Ναι...; Καινούριο είναι αυτό;:confused:

Στο Ε60 που έχω εγώ με ρωτάει που θέλω να το αποθηκεύσω, δλδ μνήμη συσκευής ή κάρτα μνήμης.:O

Και το "Attachments" που κολλάει...; Κανονικά δεν θα έπρεπε να τα βάζει στον "Κλιπ ήχου", όπως κάνει το Ε60 μου.

Να αναφέρω πως στα βίντεο και τις εικόνες σε ρωτάει σε ποια μνήμη θέλεις να αποθηκευτεί, και τα αποθηκεύει στο "Κλιπ βίντεο" και "Εικόνες" αντίστοιχα.

 

Εννοείς οτι μια τα εικονίδια φαίνονται μεγάλα και μια μικρότερα;

Ναι, την εναλλαγή μικρών/μεγάλων εικονιδίων εννοώ.

 

Πάντως, όσον αφορά το πληκτρολόγιο, θα συμφωνήσω μαζί σου και θα διαφωνήσω καθέτως με όλους όσους το κατηγορούν.

Εγώ το λέω, πως βιάστηκαν να το κατηγορήσουν το πληκτρολόγιο μερικοί μερικοί.:shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο αθόρυβο προφίλ ανάβουν τα πλήκτρα:confused:,βρε πως ανακαλύπτουμε τα διάφορα bugs σιγά σιγά.........:(

 

Αυτος ειναι και ο σκοπος του θεματος φιλε rostropol :)

 

Εμένα βασικά αυτό είναι το μοναδικό που με χαλάει στο Ν82. Αν δεν έμοιαζε τόσο παιχνιδάκι, θα το είχα σε μεγαλύτερη εκτίμηση.

 

Μετα απο διασταυρωμενες πληροφοριες μαθαινω οτι

ο προεδρος της νοκια εχει πεσει σε βαρια καταθλιψη :cold:,ενω

ο designer του Ν82 αποπειραθηκε να αυτοκτονησει ...:knife:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να σου πω... ότι είναι πλαστικό το πίσω μέρος, είναι. Θα το προτιμούσα να είναι μεταλλικό, σαν 6300 πχ. Αλλά ως σύνολο κατασκευής είναι αρκετά καλή.

 

Αν ήταν στα επίπεδα του Ε51, ή τουλάχιστον του 6120, θα έδειχνε σαφώς καλύτερη κατασκευή.

 

Δεν ανάβει κανένα πλήκτρο. Τουλάχιστον να άναβαν τα δύο soft keys και τα κλήσης/τερματισμού θα ήταν ok.;)

Όντως, αυτό είναι πρόβλημα. Περίεργο που δεν το διόρθωσαν με την τελευταία αναβάθμιση.

 

Ναι...; Καινούριο είναι αυτό;:confused:

Στο Ε60 που έχω εγώ με ρωτάει που θέλω να το αποθηκεύσω, δλδ μνήμη συσκευής ή κάρτα μνήμης.:O

Και το "Attachments" που κολλάει...; Κανονικά δεν θα έπρεπε να τα βάζει στον "Κλιπ ήχου", όπως κάνει το Ε60 μου.

Να αναφέρω πως στα βίντεο και τις εικόνες σε ρωτάει σε ποια μνήμη θέλεις να αποθηκευτεί, και τα αποθηκεύει στο "Κλιπ βίντεο" και "Εικόνες" αντίστοιχα.

Στο Ν73, Ν95, Ε50 και Ε90, οι ήχοι μου πήγαιναν κατευθείαν στον φάκελο attachments. Τώρα όμως, μετά την 7.40, το Ε90 μου τα βάζει κανονικά στο sounds/digital και το Ε51 το ίδιο.

 

Άρα, ίσως να το είχαν αλλάξει για κάποιο διάστημα και να ίσχυε αυτό που συμβαίνει τώρα στο Ν82, και μετά να άλλαξαν άποψη και να επανέφεραν αυτό που ξέραμε πάντα. Οτι οι ήχοι θα πηγαίνουν στον δικό τους φάκελο.

 

Μετα απο διασταυρωμενες πληροφοριες μαθαινω οτι

ο προεδρος της νοκια εχει πεσει σε βαρια καταθλιψη, ενω

ο designer του Ν82 αποπειραθηκε να αυτοκτονησει ...

Όντως έτσι είναι. :lol::lol:

 

Γι'αυτό έβγαλαν και τα 6220, 6210 και Ν78 και μάλιστα σε χαμηλή τιμή για να με καλοπιάσουν. :D Και μπορώ να πω τα κατάφεραν.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, πώς μπορώ να χρησιμοποιήσω την σύνδεση του pc μου για να μπαίνω στο δίκτυο από το N82 ?

(μέσω του usb καλωδίου, χωρίς να χρησιμοποιώ το wifi ή bluetooth δηλ)

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, πώς μπορώ να χρησιμοποιήσω την σύνδεση του pc μου για να μπαίνω στο δίκτυο από το N82 ?

(μέσω του usb καλωδίου, χωρίς να χρησιμοποιώ το wifi ή bluetooth δηλ)

 

 

Θα σου πρότεινα με Wi-Fi, είναι πανεύκολο.

 

Πας στην οθόνη αναμονής και πατάς το εικονίδιο του Wi-Fi, που είναι η τελευταία σειρά.

Θα ψάξει για νέα WLAN δίκτυα και στη λίστα που θα βγει θα επιλέξεις το δικό σου. Μπορείς αμέσως να αρχίσεις "Περιήγηση Ιστού".

 

Αν στο Wi-Fi σου έχεις βάλει WEP κλειδί ή οποιονδήποτε άλλο τρόπο προστασίας θα σου το ζητήσει και μπορείς να βάλεις το κλειδί. Για να το αποθηκεύσεις μόνιμα θα πας Ρυθμίσεις->Σύνδεση->Σημεία πρόσβασης. Εκεί θα δεις το δίκτυό σου που βρήκε πριν στη λίστα και θα κάνεις Επεξεργασία. Θα ρυθμίσεις τις λεπτομέρειες του κλειδιού WEP ώστε κάθε φορά το κινητό σου να συνδέεται αυτόματα. Ειδάλλως κάθε φορά θα σου ζητάει κλειδί WEP. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...