Jump to content

Νέα κινητά της Sony Ericsson και φήμες...


RAVER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

New colour of C510

 

http://semcblog.com/images/C510_new_colour.jpg

 

 

Εμένα μ'αρέσει πολύ :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άσχημο, καθόλου θα έλεγα. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πανέμορφο!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απλά ωραίο. Δεν είναι και το τέλειο αλλά είναι πολύ καλό (σαν εμφάνιση)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

New colour of C510

 

http://semcblog.com/images/C510_new_colour.jpgλιγο το παλιο κι αγαπημ

 

 

Εμένα μ'αρέσει πολύ :up:

 

πολυ ωραιο,μου θυμιζει λιγο το παλιο κι αγαπημενο μου w800,στο χρωμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται και η πλατφορμα Α3(το γνωστό λειτουργικό της SE,με οθόνη αφής) ;)

 

Στο στάδιο της δοκιμής ακόμη,αμφίβολο αν για φέτος τουλάχιστον υλοποιηθεί κάτι σε κλειστό λειτουργικό,με οθόνη αφής!Πάντως,είναι δυνατό project :)

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται και η πλατφορμα Α3(το γνωστό λειτουργικό της SE,με οθόνη αφής) ;)

 

Στο στάδιο της δοκιμής ακόμη,αμφίβολο αν για φέτος τουλάχιστον υλοποιηθεί κάτι σε κλειστό λειτουργικό,με οθόνη αφής!Πάντως,είναι δυνατό project :)

 

Αυτα ειναι νεα!!!! Απο καιρο ονειρευομουν ενα touch screen με το τωρινο κλειστο λειτουργικο!

Μην τσιγκουνευτει ομως και μας βαλει καμια 2.4'' οθονη!!

 

3'' και ανω αν θελει να χτυπησει των ανταγωνισμο.

 

Samsung, LG και NOKIA ειναι μπροστα αυτη την στιγμη σε χαμηλου κοστους συσκευες με καλα εως πολυ καλα χαρακτηριστικα και μεγαλες οθονες αφης.

 

Πρεπει επιτελους να παρουσιασει και η SE καποιες αντιστοιχες προτασεις.

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson Hikaru shows its face to the world

 

The first photo of the long rumored and discussed Sony Ericsson Hikaru leaked today. It is a small and sleek Walkman-branded metal slider with an 8 megapixel camera and rich connectivity options.

 

Sony Ericsson Hikaru makes its first public appearance today after rumors about it have been circling around for months. It is a compact slider with metal housing, sporting a 2.6" TFT screen, an 8 megapixel shooter with LED flash and 8 GB memory card in the retail box.

 

Beside the extra large screen, Hikaru will also feature Wi-Fi and GPS plus a 3.5mm audio jack - a first for the Sony Ericsson Walkmans.

 

Συνέχεια:

 

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_hikaru_shows_its_face_to_the_world-news-782.php

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson Hikaru shows its face to the world

 

The first photo of the long rumored and discussed Sony Ericsson Hikaru leaked today. It is a small and sleek Walkman-branded metal slider with an 8 megapixel camera and rich connectivity options.

 

Sony Ericsson Hikaru makes its first public appearance today after rumors about it have been circling around for months. It is a compact slider with metal housing, sporting a 2.6" TFT screen, an 8 megapixel shooter with LED flash and 8 GB memory card in the retail box.

 

Beside the extra large screen, Hikaru will also feature Wi-Fi and GPS plus a 3.5mm audio jack - a first for the Sony Ericsson Walkmans.

 

Συνέχεια:

 

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_hikaru_shows_its_face_to_the_world-news-782.php

 

Ομορφο φαινεται και με καλα χαρακτηριστικα (επιτελους). Ας περιμενουμε να δουμε την επισημη παρουσιαση την αλλη εβδομαδα για να το κρινουμε και φυσικα την τιμη του καθως οι προτασεις απο τον ανταγωνισμο ειναι πολλες (βλεπε Samsung S8300 για αρχη).

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή ανακοινώνεται ο Hikaru!

 

Στερεοφωνικά ηχεία,πλήρως μεταλλική κατασκευή(έναν ενδοιασμό για το πόσο χαμηλό θα είναι το SAR τον έχω),υποδοχή ακουστικών 3,5 mm,8 mpixels κάμερα με LED και τις λειτουργίες του C905,2.6 ίντσες οθόνη,8 GB εσωτερική μνήμη συν υποστήριξη Μ2,GPS,Wi-Fi b/g,νέος walkman player(έκδοση 4.0) και ποδαράκι στο πίσω μέρος(αλά Ν96)για παρακολούθηση βίντεο.

 

Επιτέλους,μετά το W810 και το W902,ένα walkman που συνδυάζει και την κάμερα εκτός απ'το interface του player! :)

Link to comment
Share on other sites

ωραια χαρακτηριστικα.να δουμε σε τι τιμη θα ερθει :worry: :cool:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson Hikaru shows its face to the world

 

The first photo of the long rumored and discussed Sony Ericsson Hikaru leaked today. It is a small and sleek Walkman-branded metal slider with an 8 megapixel camera and rich connectivity options.

 

Sony Ericsson Hikaru makes its first public appearance today after rumors about it have been circling around for months. It is a compact slider with metal housing, sporting a 2.6" TFT screen, an 8 megapixel shooter with LED flash and 8 GB memory card in the retail box.

 

Beside the extra large screen, Hikaru will also feature Wi-Fi and GPS plus a 3.5mm audio jack - a first for the Sony Ericsson Walkmans.

 

Συνέχεια:

 

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_hikaru_shows_its_face_to_the_world-news-782.php

θυμιζει w910 εξωτερικα αν ειναι ετσι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή ανακοινώνεται ο Hikaru!

 

Στερεοφωνικά ηχεία,πλήρως μεταλλική κατασκευή(έναν ενδοιασμό για το πόσο χαμηλό θα είναι το SAR τον έχω),υποδοχή ακουστικών 3,5 mm,8 mpixels κάμερα με LED και τις λειτουργίες του C905,2.6 ίντσες οθόνη,8 GB εσωτερική μνήμη συν υποστήριξη Μ2,GPS,Wi-Fi b/g,νέος walkman player(έκδοση 4.0) και ποδαράκι στο πίσω μέρος(αλά Ν96)για παρακολούθηση βίντεο.

 

Επιτέλους,μετά το W810 και το W902,ένα walkman που συνδυάζει και την κάμερα εκτός απ'το interface του player! :)

 

ωραια χαρακτηριστικα.να δουμε σε τι τιμη θα ερθει :worry: :cool:

 

Επίσης,θα υπάρχουν και οι τεχνολογίες Clear Bass και Clear Stereo.

 

θυμιζει w910 εξωτερικα αν ειναι ετσι....

 

Το θέμα είναι ότι πολλοί θα δουν το Hikaru ως ένα Walkman C905 (και εδώ που τα λέμε δεν θα έχουν άδικο). Κατά την γνώμη μου, το Hikaru έχει ελπίδες αν τιμολογηθεί κάπου στα 350 ευρώ, κάτι που δεν νομίζω να γίνει. Εάν η τιμή του είναι υψηλότερη, με δεδομένη την οικονομική κρίση και τον έντονο ανταγωνισμό στην κατηγορία των 400+ ευρώ, θα πάει άπατο...

Link to comment
Share on other sites

Δε μ'αρέσει. Φυσική μετεξέλιξη του C905, δεν είναι άλλωστε η πρώτη φορά που η SE παίρνει ένα έτοιμο κινητό της, το αλλάζει εμφανισιακά και το βαφτίζει Walkman...

 

Που είναι η πρωτοπορία Sony?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πλέον κάτι προτωποριακό στον σχεδιασμό κινητών από την Sony!Όλα της τα μοντέλα είναι αντιγραφή προηγούμενων συσκευών της.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά ας συνεχίσει η SE να βγάζει κινητά χωρίς 3.5 audio jack με video recording σε μέγεθος γραμματοσήμου και με τις ίδιες εδώ και πολλά χρόνια οθόνες σε 320x240 και θα πάει πάαααααρα πολύ καλά και φέτος.

 

Ήμαρτον ρε παιδιά δέν βλέπει τι φτιαχνουν οι άλλες εταιρίες? Το βίντεο υποψιάζομαι πως το έχει επίτηδες τόσο χάλια γιατί δεν θέλει συναγωνισμό με τις ψηφιακές φωτογραφικές τις οι οποίες ακόμη τραβάνε σε VGA. Αλλά το audio jack γιατί δεν το βάζει (ξέρω πως το θα το έχει το hikaru), για να αγοράζουμε τα ακουστικά της που χαλάνε συνέχεια ξανά και ξανά? Μιλάω για το ΨΕΥΤΙΚΟ βισμα φορτιστή και ακουστικών που μετά απο 1-2 μήνες αρχίζει και δυσλειτουργεί! Είμαι πράγματι φανατικός χρήστης SE αλλα νομίζω πρέπει να ξεκαβαλήσουν λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ας συνεχίσει η SE να βγάζει κινητά χωρίς 3.5 audio jack με video recording σε μέγεθος γραμματοσήμου και με τις ίδιες εδώ και πολλά χρόνια οθόνες σε 320x240 και θα πάει πάαααααρα πολύ καλά και φέτος.

 

Ήμαρτον ρε παιδιά δέν βλέπει τι φτιαχνουν οι άλλες εταιρίες? Το βίντεο υποψιάζομαι πως το έχει επίτηδες τόσο χάλια γιατί δεν θέλει συναγωνισμό με τις ψηφιακές φωτογραφικές τις οι οποίες ακόμη τραβάνε σε VGA. Αλλά το audio jack γιατί δεν το βάζει (ξέρω πως το θα το έχει το hikaru), για να αγοράζουμε τα ακουστικά της που χαλάνε συνέχεια ξανά και ξανά? Μιλάω για το ΨΕΥΤΙΚΟ βισμα φορτιστή και ακουστικών που μετά απο 1-2 μήνες αρχίζει και δυσλειτουργεί! Είμαι πράγματι φανατικός χρήστης SE αλλα νομίζω πρέπει να ξεκαβαλήσουν λίγο.

 

Συμφωνω 100% μαζι σου. Δεν γινεται να τιμολογει μια συσκευη στα 400 ευρω και να προσφερει τα μισα απο ολες τις αλλες εταιρειες. Νομιζω απλα οτι η SE προσπαθει να βγαλει απο τη μυγα ξυγκι. Με λιγα λογια το περισσοτερο δυνατο κερδος με το χαμηλοτερο κοστος.

Αν δουμε τι βγαζει ο ανταγωνισμος θα πρεπει να μην ξαναπαρουμε SE (κοιτωντας καθαρα τον λογο κοστους/χαρακτηριστικων).

Περιμενουμε 2 χρονια τωρα να βγαλει κινητο με 3.5 mm υποδοχη, με καλο βιντεο, με μεγαλη οθονη κτλ. Και η απαντηση ειναι τα ιδια ανκυκλωμενα μοντελα με αλλαγμενο design και καποιες ελαχιστες αλλαγες.

Και εγω φιλος των SE ειμαι αλλα με αυτα που βλεπω γιατι να συνεχισω να αγοραζω τα κινητα της????

Και οπως πολυ καλα ειπες θα πρεπει επιτελους να ξεκαβαλησει γιατι πολυ γρηγορα την βλεπω να εξαφανιζεται....

Link to comment
Share on other sites

Καλά ας συνεχίσει η SE να βγάζει κινητά χωρίς 3.5 audio jack με video recording σε μέγεθος γραμματοσήμου και με τις ίδιες εδώ και πολλά χρόνια οθόνες σε 320x240 και θα πάει πάαααααρα πολύ καλά και φέτος.

 

Ήμαρτον ρε παιδιά δέν βλέπει τι φτιαχνουν οι άλλες εταιρίες? Το βίντεο υποψιάζομαι πως το έχει επίτηδες τόσο χάλια γιατί δεν θέλει συναγωνισμό με τις ψηφιακές φωτογραφικές τις οι οποίες ακόμη τραβάνε σε VGA. Αλλά το audio jack γιατί δεν το βάζει (ξέρω πως το θα το έχει το hikaru), για να αγοράζουμε τα ακουστικά της που χαλάνε συνέχεια ξανά και ξανά? Μιλάω για το ΨΕΥΤΙΚΟ βισμα φορτιστή και ακουστικών που μετά απο 1-2 μήνες αρχίζει και δυσλειτουργεί! Είμαι πράγματι φανατικός χρήστης SE αλλα νομίζω πρέπει να ξεκαβαλήσουν λίγο.

 

 

Καταρχήν,οι ψηφιακές δεν ειναι της SE,αλλά της Sony!Δεν έχει καμία ανάμειξη η μία με την άλλη εταιρία σε άλλους τομεις πέραν των κινητών τηλεφώνων!Επίσης,ολα τα τελευταία μοντέλα της σειράς Τ και της σειρας α τραβάνε πλέον σε HD ανάλυση και όχι σε VGA! :) Άλλωστε,τίθεται θέμα ανταγωνισμού μεταξύ ψηφιακών μηχανών και κινητών;

 

Όσον αφορά την υποδοχή,υπάρχει ένα δίκιο,αλλά απ'τη στιγμή που υπάρχει ο αντάπτορας και έχει την υποδοχή των 3,5 mm πού είναι το πρόβλημα;Η υποδοχή είναι μέρος της αρχιτεκτονικης των πλατφορμών της Ericsson και δεν μπορεί να αφαιρεθεί έτσι εύκολα!Είναι συμβατή με όλα τα αξεσουάρ επιπλέον και έχει πολλές δυνατότητες χωρίς την ανάγκη επιπρόσθετων υποδοχών!Το μόνο που θα ήθελα να δω προσωπικά είναι θύρα mini-USB όπως έχει το Χ1!Για τα ακουστικά υπάρχει ο αντάπτορας!Ειτε με,είτε χωρις υποδοχή 3,5 mm πάλι ίδιος θα είναι ο ήχος,οπότε δεν είναι τόσο μεγάλης σημασίας.Και που την έβαλε στον Hikaru πολύ είναι! :p

 

Και τέλος,θέλω να δω στην Kokura(τον αντικαταστάτη του C905,που θα παρουσιαστει τον Ιούνιο)ανάλυση βίντεο HD!Ούτε καν VGA!Δε δικαιολογείται το κορυφαίο της Cyber-shot για το 2010 να μην έχει τετοια ανάλυση βίντεο! :rolleyes:

 

Άντε να ερθει και το νέο XPERIA με τα WM 6.5!Mάλλον Κυριακή θα ανακοινωθει!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν,οι ψηφιακές δεν ειναι της SE,αλλά της Sony!Δεν έχει καμία ανάμειξη η μία με την άλλη εταιρία σε άλλους τομεις πέραν των κινητών τηλεφώνων!Επίσης,ολα τα τελευταία μοντέλα της σειράς Τ και της σειρας α τραβάνε πλέον σε HD ανάλυση και όχι σε VGA! :) Άλλωστε,τίθεται θέμα ανταγωνισμού μεταξύ ψηφιακών μηχανών και κινητών;

 

Όσον αφορά την υποδοχή,υπάρχει ένα δίκιο,αλλά απ'τη στιγμή που υπάρχει ο αντάπτορας και έχει την υποδοχή των 3,5 mm πού είναι το πρόβλημα;Η υποδοχή είναι μέρος της αρχιτεκτονικης των πλατφορμών της Ericsson και δεν μπορεί να αφαιρεθεί έτσι εύκολα!Είναι συμβατή με όλα τα αξεσουάρ επιπλέον και έχει πολλές δυνατότητες χωρίς την ανάγκη επιπρόσθετων υποδοχών!Το μόνο που θα ήθελα να δω προσωπικά είναι θύρα mini-USB όπως έχει το Χ1!Για τα ακουστικά υπάρχει ο αντάπτορας!Ειτε με,είτε χωρις υποδοχή 3,5 mm πάλι ίδιος θα είναι ο ήχος,οπότε δεν είναι τόσο μεγάλης σημασίας.Και που την έβαλε στον Hikaru πολύ είναι! :p

 

Και τέλος,θέλω να δω στην Kokura(τον αντικαταστάτη του C905,που θα παρουσιαστει τον Ιούνιο)ανάλυση βίντεο HD!Ούτε καν VGA!Δε δικαιολογείται το κορυφαίο της Cyber-shot για το 2010 να μην έχει τετοια ανάλυση βίντεο! :rolleyes:

 

Άντε να ερθει και το νέο XPERIA με τα WM 6.5!Mάλλον Κυριακή θα ανακοινωθει!

τα 6.5?? κριμα...περιμενα τα 7....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέα κινητά της Sony Ericsson και φήμες...
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...