Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περι νεων firmware:

 

Οταν το νεο firmware update εχει κατι καινουριο να σου προσφερει, δε νομιζω οτι ειναι κακο να πληρωσεις ενα μικρο ποσο για να το βαλεις.

Π.χ., εγω με το που το πηρα ειχε την 1.1.4. Πληρωσα 8€ για να βαλω τη 2.0.2 και "αυτοματα" το ipod μου μετατραπηκε (μεσω του νεου feature app store) σε ενα mac/pc/(οπως θες πεστο) που υπαρχει στην τσεπη μου...Με πολυ χαμηλο κοστος μπορω να βαλω στο ipod μου (σχεδον) οτι software γουσταρω, ευκολα, γρηγορα και οικονομικα. Αυτο για μενα ειναι απλα ανεκτιμητο.

 

Η 2.1 που ειναι Bug Fix version, δεν χρεωνεται (για οσους εχουν τη 2) και δεν θα μπορουσε να χρεωθει μιας και διορθωνει προβληματα που δεν οφειλονται σε μας αλλα δυστηχως τα εχουμε "αγορασει" και αυτα. (Εκτος αν καποιος εχει την 1.χ οποτε θα χρεωθει μιας και εχει νεα features).

 

Συμφωνω οτι ο θειος Steve θα μπορουσε να βγαζει paid updates με περισσοτερα features ή να βγαζει λιγοτερες στα ιδια χρηματα αλλα δυστηχως τιποτα δεν ειναι τελειο.

Εγω μενω στο γεγονος οτι εχω στα χερια μου κατι καταπληκτικο που μου επιτρεπει να εχω τονους πληροφοριας μεσα στην τσεπη μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για το 8άρι, ίσως και φθηνότερα.

Τα πρώτα κόστιζαν 299/399/499 $ (8/16/32 Gb) και στην Ελλάδα πωλούνταν 270/370/470 Ε περίπου. Τώρα που οι τιμές είναι 229/299/399 για τις ίδιες χωρητικότητες, μάλλον θα πέσουν κι εδώ κάπως. Δλδ το λογικό είναι το 16άρι πλέον να πωλείται στην τιμή που είχε πριν το 8άρι, το 16άρι στου 32 και απλά το 8άρι γύρω στα 200κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Po po po......den to pisteuo....prin mia evdonada agorasa to touch m....:(

 

Επειδη βγηκε καινουριο το λες αυτο ? Ε και ?? Δεν εισαι ευχαριστημενος με αυτο που πηρες ? Ασε που οι αλλαγες ειναι "συγκρατημενες". Εγω το μονο που βλεπω και μ'αρεσει ειναι οι 36 ωρες που δινει η μπαταρια, τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

esi giari les???den einai kai ligo . Me ligotera kalitero...

 

Λιγο ειναι...για να στεναχωριεσαι φυσικα και ειναι λιγο. :) Απολαυσε αυτο που ηδη εχεις γιατι ειναι πραγματικα κορυφαιο.

Link to comment
Share on other sites

βάλε την 2.1 να πετάει...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

βάλε την 2.1 να πετάει...

 

Εγω την εβαλα πριν καμμια ωρα και δεν το δουλεψα ακομα. Εσυ πως το βλεπεις το δικο σου με τη 2.1 ?

Link to comment
Share on other sites

το calc έχει αλλάξει... ο ήχος καλύτερος...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ολοι λετε για τη ποιοτητα ηχου με τη 2.1 Εγω το χρησιμοποιω αποκλειστικα μονο στο αμαξι και στο συστημα της Logitech για το ipod. Δεν εχει καμμια διαφορα. Ειτε με την 1.3, 1.4, 2.0, 2.1. Ισως με τα ακουστικα να εχει, αλλα σε πολυ καλα ηχοσυστηματα οπως αυτο που εχω στο αμαξι μου, η διαφορα θα ακουγοταν.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Νομιζεις οτι εκει ειναι η διαφορα?

100%. To dock connector βγάζει line out ενώ η έξοδος για ακουστικά είναι ... έξοδος για ακουστικά :)

 

Άλλωστε, την ένταση μετά εσύ λογικά δεν την κανονίζεις από τη συσκευή αλλά από το σύστημα του αυτοκινήτου, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

100%. To dock connector βγάζει line out ενώ η έξοδος για ακουστικά είναι ... έξοδος για ακουστικά :)

 

Άλλωστε, την ένταση μετά εσύ λογικά δεν την κανονίζεις από τη συσκευή αλλά από το σύστημα του αυτοκινήτου, έτσι δεν είναι;

Ακριβως. Την ενταση στο αμαξι και στο Logitech τη ρυθμιζω απο το ιδιο το συστημα. Δεν εχει σημασια τι volume εχει το ipod. Το μονο που μπορεις να ρυθμισεις απο το ipod ειναι to sound check, on or off και το equalizer

Link to comment
Share on other sites

an valo 2.1 iparxei pithanotita gia vgei alli sintoma???

 

Καποια στιγμη σιγουρα θα βγει, δεν πιστευω συντομα. Βαλτη.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Την ενταση στο αμαξι και στο Logitech τη ρυθμιζω απο το ιδιο το συστημα. Δεν εχει σημασια τι volume εχει το ipod. Το μονο που μπορεις να ρυθμισεις απο το ipod ειναι to sound check, on or off και το equalizer

 

Mπορεις να μου πεις πιο προιον της Logitech χρησιμοποιεις, γιατι εψαξα και δεν βρηκα κατι σχετικο.

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να μου πεις πιο προιον της Logitech χρησιμοποιεις, γιατι εψαξα και δεν βρηκα κατι σχετικο.

Δεν εψαξες καλα τοτε:lol:

http://www.logitech.com/index.cfm/speakers_audio/ipod_mp3_speakers/devices/3660&cl=roeu,en

Το πηρα απο το fnac

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον εγω καταλαβα λαθος.

Let me rephrase...

Με ποιο τροπο (με ποιο car audio βασικα) συνδεεις το iPod στο αμαξι σου

μεσω dock connector?

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον εγω καταλαβα λαθος.

Let me rephrase...

Με ποιο τροπο (με ποιο car audio βασικα) συνδεεις το iPod στο αμαξι σου

μεσω dock connector?

VW ipod connector. Αλλα και αλλες εταιριες εχουν παρομοιες λυσεις

Link to comment
Share on other sites

Χτες ο aelaraole μου έδωσε το ipod του για να του βάλω προγράμματα και παιχνίδια. Όμως επειδή το περιεργάστηκα και λίγο είδα ότι όταν πας να γράψεις κάτι στα notes (με greeklish) από μόνο του βάζει κάποιες άλλες λέξεις (αγγλικές ας πούμε). Υπάρχει τρόπος να φύγει αυτό ???? Επίσης του έβαλα μια εφαρμογή που ονομάζεται capture. Ξέρετε αυτό είναι που μπορείς να πάρεις screenshot από όποιαδήποτε εφαρμογή και τέτοια. Όμως λέει ότι τα φυλάει στο album camera roll , το οποίο δεν υπάρχει επειδή δεν είναι το iphone. Έτσι δημιούργησα εγώ ένα και το ονόμασα camera roll αλλά και πάλι τίποτα. Ξέρετε τι συμβαίνει ??? υπάρχει κάποια άλλη τέτοια εφαρμογή ?
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Όμως επειδή το περιεργάστηκα και λίγο είδα ότι όταν πας να γράψεις κάτι στα notes (με greeklish) από μόνο του βάζει κάποιες άλλες λέξεις (αγγλικές ας πούμε). Υπάρχει τρόπος να φύγει αυτό ????

In certain cases you might want to switch off iPhone’s auto-correction feature.

 

To disable it go to:

 

(iPhone) Settings -> General -> Keyboard

 

If you cannot see the option “Enable Autocorrection”, you will have to install the Installer.app, in order to enable third-party applications.

 

If you already have the Installer.app, go to:

 

Install -> Tweaks -> Kb application.

 

Install the Kb application, and look again in Settings -> General -> Keyboard for the “Enable Autocorrection” option. Set it accordingly to disable the auto-correction.

 

This is it!

Voilà :) Λογικά ισχύει και για iTouch.

Link to comment
Share on other sites

για το πότε θα κυκλοφορήσουν τα νέα ipod και σε ελληνικά καταστήματα βλ.πλαίσιο έχουμε καμία πληροφορία?
//~~ipod touch 2g+iphone 3gs owner:happy:~~//---> υπογραφή 2007 nostalgia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...