Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να βγάλεις από το Cydia το ανάλογο πρόγραμμα, τότε.

Κάτι που έχω παρατηρήσει: Στην Ελλάδα κανείς δεν έχει καλές θήκες, εκτός από τα Μουλτιράμα που κάνουν 100 μέρες να ολοκληρώσουν την παραγγελία. Εντάξει, δεν έκανε τόσο ντόρο όσο και το iPhone4, αλλά γιατί για το 2G έχουν τόσο πολλές;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.... :) :)

 

Σήμερα παρήγγειλα το Ipod Touch 4G και εδώ είναι που χρειάζομαι και την δική σας γνώμη.....

 

ΟΛΑ τα mp3 μου χάλαγαν στην είσοδο των ακουστικών.

Εκτός του Ipod nano 2g το οποίο έχει αποδειχθεί σκυλί μακράν η ποιο ανθεκτική mp3 συσκευή ...!!!

 

Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία με την δική μου (σχετικά σκληρή χρήση) αλλά με το Ipod Touch 4G να μου πει την άποψη του...????

Εδώ να προσθέσω ότι μιλάμε πάντα για χρήση στην τσέπη. Όσο περίεργο και να σας ακούγεται δεν θέλω να χρησιμοποιήσω όπως και δεν έχω χρησιμοποιήσει καμιά θήκη για μπράτσο η οπουδήποτε αλλού....!!!!

 

Και επίσης όσον αφορά το jailbreak του Ipod Touch 4G ακολουθούμε τα ίδια ακριβώς βήματα/λογική όπως και με το Iphone, έτσι δεν είναι...???

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ...!!!!! :) :)

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βγάλεις από το Cydia το ανάλογο πρόγραμμα, τότε.

Κάτι που έχω παρατηρήσει: Στην Ελλάδα κανείς δεν έχει καλές θήκες, εκτός από τα Μουλτιράμα που κάνουν 100 μέρες να ολοκληρώσουν την παραγγελία. Εντάξει, δεν έκανε τόσο ντόρο όσο και το iPhone4, αλλά γιατί για το 2G έχουν τόσο πολλές;

 

edited:

Τι σημαίνει αυτό; Βοήθα λίγο γιατί είμαι άσχετη...

 

 

{Τα greeklish απαγορεύονται. Επόμενα ποστ με greeklish θα διαγράφονται χωρίς ειδοποίηση.}

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

Και επίσης όσον αφορά το jailbreak του Ipod Touch 4G ακολουθούμε τα ίδια ακριβώς βήματα/λογική όπως και με το Iphone, έτσι δεν είναι...???

 

ακριβως ετσι...

Link to comment
Share on other sites

edited:

Τι σημαίνει αυτό; Βοήθα λίγο γιατί είμαι άσχετη...

 

 

{Τα greeklish απαγορεύονται. Επόμενα ποστ με greeklish θα διαγράφονται χωρίς ειδοποίηση.}

 

Έχεις βάλει λογικά κάποιο πρόγραμμα από Cydia για να κλειδώσει η εφαρμογή, πχ Lockdown. Πάνε στο Cydia-Manage-Packages, βρες το και πάτα πάνω δεξιά Modify-Remove.

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης όσον αφορά το jailbreak του Ipod Touch 4G ακολουθούμε τα ίδια ακριβώς βήματα/λογική όπως και με το Iphone, έτσι δεν είναι...???

 

ακριβως ετσι...

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση σου...!! :)

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βγάλεις από το Cydia το ανάλογο πρόγραμμα, τότε.

Κάτι που έχω παρατηρήσει: Στην Ελλάδα κανείς δεν έχει καλές θήκες, εκτός από τα Μουλτιράμα που κάνουν 100 μέρες να ολοκληρώσουν την παραγγελία. Εντάξει, δεν έκανε τόσο ντόρο όσο και το iPhone4, αλλά γιατί για το 2G έχουν τόσο πολλές;

 

Το σκέφτηκα και εγώ όταν κοιτούσα για θήκες. Προφανώς το 2G με το 3G έχουν την ίδια εξωτερική εμφάνιση για αυτό υπάρχουν τόσες πολλές. Το 4G όμως είναι καινούριο και πιο λεπτό, άρα θέλει άλλη θήκη, σωστά? Διορθώστε με παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, άλλη θέλει

Εγώ πήρα το πακέτο Grip Groove Duo και είμαι πολύ ικανοποιημένος, πάντως, 18 ευρώ οι 2 θήκες.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στο public αυτή που λες την είδα φθηνότερα (δεν είμαι σίγουρη). Και εγώ αυτή έχω σκοπό να πάρω όταν με το καλό πάρω και το ipod touch 4G και όταν βγουν καινούριες τις κυνηγάμε! ;)
Link to comment
Share on other sites

να σας παω λιγω πισω και συγκεκριμενα στο touch 1st gen!!

 

το ειχα αγορασει με την πιο προσφατη -τοτε- εκδοση λογισμικου την 1.1.4 και δν ειχα ασχοληθει ποτε με αναβαθμισεις (μονο jailbreak το ειχα κανει). Οσο βγαιναν καινουριες εκδοσεις το itunes μου τις εδειχνε, νομιζω εως και την εκδοση 3.0 για την οποια ζητουσαν και 10$ αν δν κανω λαθος. Προσφατα αποφασισα να το "ανανεωσω" λιγο περνωντας του νεο λογισμικο αλλα μετα λυπης μου ειδα οτι αναβαθμιστηκε μολις εως την εκδοση 1.1.5 και δν βρισκει το itunes καμμια νεοτερη!

 

Εχετε καμμια ιδεα τι μπορω να κανω ωστε να περασω την τελευταια υποστηριζομενη απο τη συσκευη μου?? και ποια ειναι αυτη??

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση του itunes εχεις ?? γιατι αν εχεις πολυ παλια δεν θα μπορει να βλεπει τις νεες εκδοσεις για το ipodtouch.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

double post για να ενημερωσω οτι εκανα το update στην 3.1.3 "χειροκινητα" αφου βρηκα το λινκ μεσω google..

 

http://support.apple.com/kb/HT2052

 

ελπιζω αυτη να ειναι η τελευταια διαθεσιμη για το touch 1st gen που εχω..

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

double post για να ενημερωσω οτι εκανα το update στην 3.1.3 "χειροκινητα" αφου βρηκα το λινκ μεσω google..

 

http://support.apple.com/kb/HT2052

 

ελπιζω αυτη να ειναι η τελευταια διαθεσιμη για το touch 1st gen που εχω..

 

Xμμμ το λινκ δεν δουλευει...

Μηπως θα μπορουσες να ποσταρεις ενα συντομο how to?

Στο περιπου δηλαδη για να ξερω τι να ψαξω?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, συγνωμη για το λινκ. Το google-αρα βαζοντας βασικα σαν λεξεις κλειδια "ios 2.0 for ipod" γιατι νομιζα οτι πρεπει να εχω αυτο για να κατεβασω την 3.0++

Η πρωτη επιλογη που μου βγηκε στο google ειναι αυτη που εκανα δουλεια.

Δυστυχως ακομα κ μετα απο τοσο καιρο το update δν ειναι δωρεαν, αλλα τουλαχιστον δν εχει 10€ οπως οταν πρωτοβγηκε, αλλα 4€. Χρειαζεσαι λογαριασμο στο appstore και πιστωτικη/χρεωστικη

Αρκετα ικανοποιημενος απο την αναβαθμιση εως τωρα. Πριν ειχα την 1.1.4 οπως το ειχα αγορασει.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ένα, όπως και τα iPhone και μάλιστα σαφώς βελτιωμένο από αυτό που είχαν τα iPod Touch 2ης/3ης γενιάς :)

Σκέφτεσαι να το πάρεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ένα, όπως και τα iPhone και μάλιστα σαφώς βελτιωμένο από αυτό που είχαν τα iPod Touch 2ης/3ης γενιάς :)

Σκέφτεσαι να το πάρεις;

 

Δεν ξερω να σου πω την αληθεια το σκεφτομαι...................εχω iphone 4 και nokia n8 και λεω να δωσω το iphone και να παρω ipod....εσυ πως το βλεπεις?

Link to comment
Share on other sites

Το 1st gen με τα υπολοιπα εχει σημαντικες διαφορες στο μεγεθος?? αν παρω θηκη που κανονικα ειναι για 2nd & 3d gen δεν θα μπορεσω να χωρεσω το δικο μου???

 

ψαχνω κυριως για τις folio θηκες της Belkin αλλα για τα 1st gen η θα εχουν εκλειψει η θα ειναι πανακριβες (25λιρες!!) :(

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω να σου πω την αληθεια το σκεφτομαι...................εχω iphone 4 και nokia n8 και λεω να δωσω το iphone και να παρω ipod....εσυ πως το βλεπεις?

 

γιατι σκεφτεσαι να το κανεις αυτο;

δεν εισαι ευχαριστημενος απο το τηλεφωνικο τμημα του iPhone?

Δεν εισαι ο πρωτος ομως πολλοι θελουν να το κανουν αυτο....

παιρνουν ενα κινητο καλο και ενα Touch...

ειδικα το τελευταιο ειναι πραγματικα πληρες...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω να σου πω την αληθεια το σκεφτομαι...................εχω iphone 4 και nokia n8 και λεω να δωσω το iphone και να παρω ipod....εσυ πως το βλεπεις?

 

Κοίτα, είναι καθαρά υποκειμενικό και απο ποια πλευρά το βλέπει ο καθένας.

Αν είχα iPhone 4, προσωπικά δε θα το χρησιμοποιούσα για μουσική, θέλω να έχω μπαταρία πάντα. Θα είχα iPod, Touch, Shuffle, Nano, δε ξέρω τι, αλλά θα είχα, πιθανότερα το Touch, λόγω πλήρους συμβατότητας εφαρμογών.

 

Θα σε συμβούλευα να μη δώσεις το 4άρι. Δώσε 250 και πάρε το iPod για να το έχεις για μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Αγόρασα και εγώ το iPod Touch 4G και το ψάχνω ακόμα...

Βασικά κοιτάζω τα Applications στο App Store. Βάζω τα στοιχεία για FREE Application, δεν δέχεται το Payment μου τι λάθος κάνω; Visa Prepaid έχω. Τι μπορώ να κάνω; Πρέπει οπωσδήποτε να έχω VISA για τα Applications από το App Store?

 

Edit: Απο το iTunes 10 κατέβηκε και μπήκε μια χαρά. Απο το κινητό όμως δεν το δέχεται το payment λέει!

Edited by sp3cial
Link to comment
Share on other sites

Ωπ, συγνωμη για το λινκ. Το google-αρα βαζοντας βασικα σαν λεξεις κλειδια "ios 2.0 for ipod" γιατι νομιζα οτι πρεπει να εχω αυτο για να κατεβασω την 3.0++

Η πρωτη επιλογη που μου βγηκε στο google ειναι αυτη που εκανα δουλεια.

Δυστυχως ακομα κ μετα απο τοσο καιρο το update δν ειναι δωρεαν, αλλα τουλαχιστον δν εχει 10€ οπως οταν πρωτοβγηκε, αλλα 4€. Χρειαζεσαι λογαριασμο στο appstore και πιστωτικη/χρεωστικη

Αρκετα ικανοποιημενος απο την αναβαθμιση εως τωρα. Πριν ειχα την 1.1.4 οπως το ειχα αγορασει.

Από πότε πληρώνουμε το iOS?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...