Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καποιες ερωτησεις:

 

1.αν παρω ipod touch 3rd gen μπορω να το κανω jailbreak και να περασω διαφορες εφαρμογες και παιχνιδια δωρεαν????

 

2.αν καταλαβα καλα αν ξεφορτιστει εντελως πρεπει να το ξανακανω jaibreak σε ενα pc??ειναι ευκολη διαδικασια η παιρνει ωρα???μετα χανω τα αρχεια(εφαρμογες,παιχνιδια,μουσικη) που ειχα περασει και πρεπει να τα ξαναπερασω ἠ επαναφερονται??????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η διάρκεια της μπαταρίας εξαρτάται από το τι κανείς , δηλαδή με κάποια παιχνίδια η μπαταρία τελειώνει πολύ πιο γρήγορα από το να σερφάρεις η να ακούς μουσικη. Όταν φορτίσει το εικονίδιο στη μπαταρία από κεραυνός γίνετε μπριζα

 

βασικα ο αδερφος μου παιζει καπου στης 2 ωρες games και παει στο 20 % . βασικα δεν εχω παρει μπριζα ακομα κ το φορτιζω απο τον υπολογιστη, με το που φορτισει πρεπει να λεει κατι στην οθονη του?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιες ερωτησεις:

 

1.αν παρω ipod touch 3rd gen μπορω να το κανω jailbreak και να περασω διαφορες εφαρμογες και παιχνιδια δωρεαν????

 

2.αν καταλαβα καλα αν ξεφορτιστει εντελως πρεπει να το ξανακανω jaibreak σε ενα pc??ειναι ευκολη διαδικασια η παιρνει ωρα???μετα χανω τα αρχεια(εφαρμογες,παιχνιδια,μουσικη) που ειχα περασει και πρεπει να τα ξαναπερασω ἠ επαναφερονται??????

 

 

1.μπορεις αλλά 2. Για να το εχεις ΄΄σπασμενο ΄΄ θα πρέπει να το ξανασπασεις με το blackra1n,πολύ γρήγορη διαδικασία, και ότι είχες θα παραμένει αλλιώς αν το κάνεις με το iTunes θα σου φύγει το ΄΄σπασιμο ΄΄

Link to comment
Share on other sites

βασικα ο αδερφος μου παιζει καπου στης 2 ωρες games και παει στο 20 % . βασικα δεν εχω παρει μπριζα ακομα κ το φορτιζω απο τον υπολογιστη, με το που φορτισει πρεπει να λεει κατι στην οθονη του?

 

 

 

Στην οθόνη όχι , μόνο στο εικονίδιο της μπαταρίας ο κεραυνός γίνετε μπριζα

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που το φορτιζω πρεπει να γινεται αυτο????η μονο οταν εξαντλειται εντελως η μπαταρια??????

 

μονο αν κλεισει εντελως ή κανει επαννεκινηση.

δεν ειναι τιποτα δυσκολο απλα θελει να εχεις ενα υπολογιστη για να γινει

Link to comment
Share on other sites

Προχθές πέρασα το iPod Touch 3G από τον έλεγχο του αεροδρομίου. Το πέρασαν κανονικά μέσα από τα μηχανήματα, καθώς πλέον ούτε καν τα laptop δεν απαλλάσσονται από τον έλεγχο με ακτίνες Χ (τουλάχιστον στο Ελ.Βενιζέλος), πόσω δε μάλλον το iPod.

Έκτοτε, παρατήρησα πως, όταν είμαι στην αρχικη σελίδα (Google) του Internet Browser και κάνω την προβολή οριζόντια από κάθετη γυρίζοντας το iPod, σαν να καθυστερούν λίγο τα γραφικά και να εμφανίζονται μερικές μαύρες κουκίδες στην οθόνη μέχρι να γίνει κανονική. αυτό το φαινόμενο παρουσιάζεται μόνο στη σελίδα της Google και πουθενά αλλού.

Άραγε, είναι κάποιο πρόβλημα με τα γραφικά που δημιουργήθηκε τώρα ή απλά δεν το είχα παρατηρήσει παλαιότερα εγώ, καθώς σε όλες τις άλλες ιστοσελίδες και εφαρμογές δουλεύει απρόσκοπτα; Μήπως έχετε προσέξει κάτι αντίστοιχο και στα δικά σας; Η έκδοση λογισμικού που έχω είναι η 3.1.2.

Ευχαριστώ πολύ για τις όποιες απαντήσεις.

Edited by Kostas_01
Link to comment
Share on other sites

Για να μάθετε αν μπορείτε να κάνετε jailbreak κατεβάστε αυτό ( f0recast-1.0.1 ) το πρόγραμμα ( για Windows ).

http://img705.imageshack.us/img705/3043/f0recast101.jpg (το Serial # φυσικά το έχω σβήσει :rolleyes: )

Αν λέει "Unlockable?: N/A" και "Tethered?:NO" τότε μπορείτε να κάντε.

Ελπίζω να λύθηκαν οι απορίες σας.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να χρησιμοποιώ το IPOD touch μου σε δεύτερο υπολογιστή εκτός από αυτόν που έχω εγκαταστήσει αρχικά το Itunes και κάνει backup τη συσκευή;

 

Όταν προσπάθησα να περάσω μουσική από δεύτερο υπολογιστή με το Itunes φρεσκοεγκατεστημένο επάνω, υπήρχαν οι επιλογές είτε να διαγραφεί τελείως η ''βιβλιοθήκη'' του IPOD και να περαστεί το νέο library είτε να κάνω system recovery.Όπως εύλογα θα αντιλαμβάνεται κανείς, τίποτε από τα 2 δεν έκανα και εγκατέλειψα την ιδέα μέχρι νεωτέρας!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως για να το συνχρονιζεις με 2 pc ολα και εφαρμογες και μουσικη βιντεο κτλ θα πρεπει να εχουν τις ιδιες βιβλιοθηκες δλδ να εχουν τα ιδια τραγουδια εφαρμογες κτλ αλλιως καθε φορα θα σε ρωταει τι να κανει : να κρατησει την παλια ή να βαλει τη νεα.

αν θες μονο κατι συγκεκριμενο να συνχρονιζεις θα ξετσεκαρεις απο το 1 pc την επιλογη για συνχρονισμο για αυτα που δεν θες να αλλαξουν-να συνχρονιστουν

Link to comment
Share on other sites

αυτο εχει να κανει με την εφαρμογη που θα τα ανοιξεις-αποθηκευσεις, απ'οσο ξερω δεν εχει να κανει με το συνχρονισμο μεσω itunes
Link to comment
Share on other sites

pdf και αρχεια word, excell μπορει να διαβασει? να επεξεργαστει ισως?

Μπορεί ;) Απλά όπως είπε και ο φίλος Νίκος πιο πάνω δεν συγχρονίζεις τα αρχεία με το iTunes, τα ανεβάζεις σε μια συγκεκριμένη τοποθεσία!

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

σημασια εχει να μπορω να δω και να τα επεξεργαστω!

ειμαι ολο και πιο κοντα στην αποκτηση του touch :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς με το QuickOffice! Αλλα όπως είπα δεν τα μεταφέρεις στο iPod μέσω καλωδίου ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μήπως γνωρίζετε, όταν έχω πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες στο iPod Touch, πώς μπορώ να επιλέξω ποιες θα εμφανίζονται στην οθόνη (δεν εννοώ αναγκαστικά την πρώτη, αλλά σε κάποια από τις έντεκα διαθέσιμες); Μόλις κατέβασα την εξαιρετική εφαρμογή Wifi Get κι επειδή έχω ήδη πάρα πολλές στη συσκευή μου, μπορώ να την βρω μόνο από την Αναζήτηση. Θα ήθελα πολύ να την βάλω στην αρχική οθόνη, προκειμένου να έχω άμεση πρόσβαση. Ξέρετε πώς μπορεί να επιτευχθεί αυτό είτε μέσω του iPod είτε μέσω του υπολογιστή μου;

Ευχαριστώ!:)

Edited by Kostas_01
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μήπως γνωρίζετε, όταν έχω πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες στο iPod Touch, πώς μπορώ να επιλέξω ποιες θα εμφανίζονται στην οθόνη (δεν εννοώ αναγκαστικά την πρώτη, αλλά σε κάποια από τις δώδεκα διαθέσιμες); Μόλις κατέβασα την εξαιρετική εφαρμογή Wifi Get κι επειδή έχω ήδη πάρα πολλές στη συσκευή μου, μπορώ να την βρω μόνο από την Αναζήτηση. Θα ήθελα πολύ να την βάλω στην αρχική οθόνη, προκειμένου να έχω άμεση πρόσβαση. Ξέρετε πώς μπορεί να επιτευχθεί αυτό είτε μέσω του iPod είτε μέσω του υπολογιστή μου;

Ευχαριστώ!:)

Τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μήπως γνωρίζετε, όταν έχω πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες στο iPod Touch, πώς μπορώ να επιλέξω ποιες θα εμφανίζονται στην οθόνη (δεν εννοώ αναγκαστικά την πρώτη, αλλά σε κάποια από τις δώδεκα διαθέσιμες); Μόλις κατέβασα την εξαιρετική εφαρμογή Wifi Get κι επειδή έχω ήδη πάρα πολλές στη συσκευή μου, μπορώ να την βρω μόνο από την Αναζήτηση. Θα ήθελα πολύ να την βάλω στην αρχική οθόνη, προκειμένου να έχω άμεση πρόσβαση. Ξέρετε πώς μπορεί να επιτευχθεί αυτό είτε μέσω του iPod είτε μέσω του υπολογιστή μου;

Ευχαριστώ!:)

Μέσα απο το iTunes του υπολογιστή, ένω έχεις συνδεδεμένο το iPod σου, στην καρτέλα applications του iPod μπορείς να μετακινήσεις τα εικονίδια των εφαρμογών. Κάνεις sync μετά και είσαι οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!:)

 

Τι εννοείς;

To iPod Touch έχει ένα όριο στον αριθμό εφαρμογών που μπορεί να εμφανίζει στην οθόνη.

Για την ακρίβεια 16 εφαρμογές Χ 11 "οθόνες". Εγώ από την άλλη έχω πάνω από 300 εφαρμογές εγκατεστημένες στη συσκευή. Άρα, δεν γίνεται να φαίνονται όλες. Ρώτησα, λοιπόν, πώς μπορώ να επιλέξω να εμφανίζονται αυτές που θέλω περισσότερο να χρησιμοποιώ, ώστε να μην ανατρέχω κάθε φορά στην αναζήτηση. Την απάντηση μου την έδωσε ήδη ο φίλος από πάνω.:)

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν ξερω τι παιζει,τις τελευταιες μερες παω να αγορασω κατι μεσω itunes και μου βγαζει προβλημα με την καρτα την στιγμή που εχω μεσα υπολοιπο 50 ευρο, μου το κανει την τελευταια 1-2 εβδομαδα χωρίς λογο.
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο Itunes κοιτα στο λογαριασμο σου(account) μήπως σου δινει καποια πληροφορια σχετικα με αυτο
Link to comment
Share on other sites

Δεν χερω μου εχει σπασει τα νευρα οταν παω να αγωρασω κατι μου λεει αυτο : http://img198.imageshack.us/img198/4029/44456497.jpg και οταν παω στο billing info λεει αυτο : http://img708.imageshack.us/img708/6821/35188999.jpg Edited by fakewolf
Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμάσει ποσες φορες κ δεν κανει τπτ, θα ξανα δωκιμασω κ αυριο κ θα δουμε τι θα γίνει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...