Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3.2 θα είναι η κάμερα, έχει επιβεβαιωθεί από την εταιρεία που τις παρέχει στην Apple.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3.2 θα είναι η κάμερα, έχει επιβεβαιωθεί από την εταιρεία που τις παρέχει στην Apple.

E τότε η μόνη διαφορά με το iPhone είναι η SIM και το GPS!;)

 

(μην μου πείτε τίποτα για τροποποίηση!έχει περάσει σχεδόν μία ώρα!)

Σε αυτό το βίντεο έχει όλες τις εικόνες (που υπάρχουν) του νέου iTouch μαζί!

Υπάρχει και αυτό αλλά νομίζω πως το έχετε ξαναδεί.:)

Ίσως γίνω και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του νέου:)(αλλά μετά από καιρό)

 

Παιδιά εχω ένα μικρό πρόβλημα.

Όταν πάω να εγκαταστήσω ένα .ipa μου εμφανίζει πως πρέπει να κάνω authorize αυτόν τον υπολογιστή, το κάνω αλλά μου εμφανίζει αυτό!:cry:

Τί να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρεμένος:)Έτσι και αλλιώς ένα όνομα είναι.

 

Και αν είναι από την δική του κάμερα και όχι από κάνα iPhone.

Aν έχει τέτοια κάμερα δεν θα ξαναχρειαστεί να πάρω κινητό με πολλά MP:p

 

επισης και εγω δεν ξαναπαιρνω {ειδη εχω το viewty}:). tron υπαρχει εφαρμογη που λαιγεται iradiogr δν ξερω αν δουλευει παντως εχει πολλουσ σταθμους που υποστηριζει [αλλα αρκει αν εισαι σε wifi δυκτιο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ένα μικρό πρόβλημα.

Όταν πάω να εγκαταστήσω ένα .ipa μου εμφανίζει πως πρέπει να κάνω authorize αυτόν τον υπολογιστή, το κάνω αλλά μου εμφανίζει αυτό!:cry:

Τί να κάνω;

 

δεν ειναι καλα *****αρισμενο το ipa...!

δοκιμασε ομως να πας στο itunes->store->authorize computer και κανε παλι sync....

αν παλι δεν γινει τιποτα τοτε βρες το ipa ξανα...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καλα *****αρισμενο το ipa...!

δοκιμασε ομως να πας στο itunes->store->authorize computer και κανε παλι sync....

αν παλι δεν γινει τιποτα τοτε βρες το ipa ξανα...

itunes->store->authorize computer το έχω κάνει πολλές φορές. Θα δοκιμάσω σε κάνα 10λεπτο αυτό που είπες.

To iRadio GR το έχω εγώ. Δεν έχει όλους τους ραδιοφωνικούς σταθμούς:( Πάντως είναι σαν αληθινό.:)Δεν κολλάει, η ένταση δεν είναι χαμηλή...

Link to comment
Share on other sites

δλδ δεν ακξιζει τοσο πολυ?? τεσπα ξερουμε ποσο περπιπου θα κοστιζει ???

Ποιό πράγμα;

Παιδιά το έκανα. Εϊχε πρόβλημα το app. Ευχαριστώ Δήμο!:)Αν το δεί κανείς...

Link to comment
Share on other sites

Ναι και καλύτερα να μην βγαίνουμε off-topic συνέχεια, έχουμε γεμίσει το thread με άσχετα μηνύματα (που ο καθένας όπως και εγώ βάζουμε) και λέμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια.

 

Το νέο iPod θα βγει σύντομα, κάντε υπομονή και μην ρωτάτε συνέχεια, κανείς δεν ξέρει πόσα θα το κοστολογήσει η Apple αν έχει φωτογραφική με auto-focus ή όχι κτλ.

 

Ας μείνουμε on topic βοηθώντας τους νέους αρχάριους χρήστες να διαβάσουν το thread γρηγορότερα και να μην έχουν απορίες ;) :)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

οκ:):):):)

 

δεν κάνω τον mod,αλλά το να λες ένα οκ μετά το ποστ του Ανδρέα είναι αστείο!

 

λοιπόν το μόνο πράγμα που έχουμε να κάνουμε όλοι είναι υπομονή ακόμα 4-5 μέρες και θα μάθουμε τι θα έχει το νέο ipod,πόσα θα στοιχίσει και όλα τα σχετικά

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου αν κρινω την τιμολογιακη πολιτικη της εταιρειας με το Μηλο κατα το παρελθον πιστευω οτι το νεο touch θα ξεκινήσει να πωλειται στην τιμη που εχει τωρα το 8αρι...

 

πιθανολογω δε οτι το τωρινο 8αρι θα μεινει στην αγορα ταυτοχρονα με το νεο σε μια πιο χαμηλη τιμη...

 

ολα ειναι εικασιες αλλά το πρωτο που ανεφερα δεν θα απεχει και πολυ απο την πραγματικότητα!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου αν κρινω την τιμολογιακη πολιτικη της εταιρειας με το Μηλο κατα το παρελθον πιστευω οτι το νεο touch θα ξεκινήσει να πωλειται στην τιμη που εχει τωρα το 8αρι...

 

πιθανολογω δε οτι το τωρινο 8αρι θα μεινει στην αγορα ταυτοχρονα με το νεο σε μια πιο χαμηλη τιμη...

 

ολα ειναι εικασιες αλλά το πρωτο που ανεφερα δεν θα απεχει και πολυ απο την πραγματικότητα!

 

σωστά αυτά που λες αλλά θα εξαρτηθούν και από τα specs του "νέου" ipod

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές στην Αμερική θα είναι ως εξής: 199, 299 και 399 $ για 16, 32 και 64 γίγα αντίστοιχα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες..

 

Γράφω γιατί έχω ένα σημαντικό πρόβλημα με το ipod touch 2G. Για κακή μου τύχη δεν ανοίγει καθόλου και δεν ανταποκρίνεται όταν συνδέω το usb καλώδιο. Απλά είναι κλειστό.

 

Το έχω ένα 8μηνο τώρα και ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Λόγω καλοκαιριού και διακοπών χρειάστηκε να αγοράσω ένα usb charger μιας και δε θα έχω υπολογιστή από κοντά για να το φορτίζω. Συγκεκριμμένα αγόρασα αυτόν.

 

Το δοκιμάζω μόλις τον αγόρασα και το ipod φόρτιζε μια χαρούλα. Αφού έκανα λίγο καιρό να το φορτίσω με αυτόν (χρησιμοποιούσα το usb καλώδιο με το pc) δοκιμάζω να το φορτίσω και μόλις το συνδέω το ipod απλά κλείνει. Το ανοίγω κανονικά και αυτή τη φορά κλείνω το ipod και το ξανάσυνδέω αλλά τίποτα. Υποθέτω ότι τελικά ο φορτιστής δε δουλεύει με το ipod οπότε το χρησιμοποιώ για λίγες μέρες, μέχρι και χθες που μου τελείωσε η μπαταρία και έκλεισε από μόνο του.

 

Κάνω ακόμη μια δοκιμή με τον φορτιστή αλλά τίποτα δε συμβαίνει. Πάω έπειτα να συνδέσω το καλώδιο usb με το pc για να ανοίξει και να ξεκινήσει να φορτίζει και δεν ανοίγει..Αυτό συνεχίζει να συμβαίνει. Το Ipod έμεινε χωρίς μπαταρία και δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα, απλά παραμένει κλειστό.

 

Το αφήνω προς το παρόν για να αποφορτίσει τελείως η μπαταρία για λίγες μέρες και μετά θα ξαναδοκιμάσω (έτσι έλεγε μια πιθανή λύση που βρήκα). Έχει κανένας να προτείνει κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ..

 

Καλησπέρα και πάλι!

 

Είχα το παραπάνω πρόβλημα πριν από λίγο καιρό το οποίο λύθηκε!! Μετά από 2 εβδομάδες περίπου, το άφησα χωρίς να το πειράξω καθόλου και μόλις δοκίμασα να το συνδέσω με το καλώδιο, άνοιξε και άρχισε να φορτίζει!

 

Σε περίπτωση που κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές στην Αμερική θα είναι ως εξής: 199, 299 και 399 $ για 16, 32 και 64 γίγα αντίστοιχα.

τουτεστιν καταλαβαινουμε οτι με την αναγωγη σε ευρω και με το συνηθες ελληνικο καπελακι που μπαινει σε ότι αγοράζουμε... το 16αρι θα ειναι εκει γυρω που το υπολογισα και γω... 230-250 ευρω!

 

μια χαρα λεφτα δηλαδη...

 

η φημη για 64αρι εχει επιβεβαιωθει?

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται και ιδιαίτερη επιβεβαιώση. Πάντα ανεβαίνουν ένα επίπεδο σε χωρητικότητα, άρα από 8/16/32, θα πάει σε 16/32/64. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!

 

Είχα το παραπάνω πρόβλημα πριν από λίγο καιρό το οποίο λύθηκε!! Μετά από 2 εβδομάδες περίπου, το άφησα χωρίς να το πειράξω καθόλου και μόλις δοκίμασα να το συνδέσω με το καλώδιο, άνοιξε και άρχισε να φορτίζει!

 

Σε περίπτωση που κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα..

Δεν είναι λύση αυτή. Μπορούσες να προσπαθήσεις να το βάλεις σε DFU Mode να κάνεις restore, να δοκιμάσεις άλλο pc-σύρμα ή ακόμα και να το πας για να στο φτιάξουν ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λύση αυτή. Μπορούσες να προσπαθήσεις να το βάλεις σε DFU Mode να κάνεις restore, να δοκιμάσεις άλλο pc-σύρμα ή ακόμα και να το πας για να στο φτιάξουν ;)

 

Ναι ξέρω, τα είχαμε συζητήσει όλα αυτά..

 

Με λίγα λόγια είχα δοκιμάσει τα πάντα και δεν γινόταν τίποτα, ενώ για service μπορούσα να το πάω από Σεπτέμβρη..Οπότε αναγκαστικά το άφησα και το πρόβλημα λύθηκε μόνο του επειδή η μπαταρία αποφορτίστηκε εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

επισης και εγω δεν ξαναπαιρνω {ειδη εχω το viewty}:). tron υπαρχει εφαρμογη που λαιγεται iradiogr δν ξερω αν δουλευει παντως εχει πολλουσ σταθμους που υποστηριζει [αλλα αρκει αν εισαι σε wifi δυκτιο

 

Εγω μιλάω για κανονικό fm receiver φιλε μου, τι να το κάνω το ιντερνετικο.

Και για να πω την αλήθεια μόνο σαν mp3 δεν το χρησιμοποιώ πλεον το ipod.

Link to comment
Share on other sites

θα μαθουμε σε 2 μερουλες αν βαλει η apple στο ipod καμερα και αλλα που φιμολογουνται {μπορει να βαλει και ραδιο ποιος ξερει
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το ραδιο αν γινει θα ειναι μεγαλη εκπληξη...

 

αλλα ποτε δεν ειχε κανενα αιποντ οποτε δεν ελπιζω ουτε τωρα!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% δεν θα έχει.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ η apple δεν έβαλε radio σε συσκευή της.

 

Και ειναι λογικο (γι'αυτην) γιατι ετσι θα κανιβαλισει τις πωλησεις στο iTunes της. Οσο φυσικα και να μη μας αρεσει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Και ειναι λογικο (γι'αυτην) γιατι ετσι θα κανιβαλισει τις πωλησεις στο iTunes της. Οσο φυσικα και να μη μας αρεσει αυτο...

 

Απ' ότι φαίνεται δεν μας ενοχλεί και τόσο πολύ... Τουλάχιστον αυτό αποδεικνύουν οι πωλήσεις της...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...