Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσχετο ή όχι είπα να μοιραστώ μαζί σας τον τελευταίο μου πειραματισμό. Χρειάστηκαν 1 scotch brite (σφουγγαράκι κουζίνας) και χαρτί κουζίνας για να ακουμπάει η μούρη του iPod όσο

έτριβα :P

 

Τέλος οι γρατζουνιές!

 

http://www.applecare.gr/files/brushed-1.jpg

http://www.applecare.gr/files/brushed-2.jpg

 

και εγινε ολο μια τεραστια γρατζουνια!!! :blink: :p:p

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι αλλά τώρα μπορώ να το ακουμπάω όπου θέλω χωρίς θήκη :P

 

πέρα από την πλάκα, εγώ μπορώ να πω με σιγουριά ότι είναι θέμα γούστου. Αν έχει κάποιος κανα παραπεταμένο iPod ας το δοκιμάσει να δει πως είναι :D

Link to comment
Share on other sites

Ή χρησιμοποιείς κάτι σαν και αυτό http://www.radtech.us/Products/IceCreme.aspx που το κάνει σαν καινούριο.
Link to comment
Share on other sites

νομίζω δεν έθεσα καλά εξ αρχής τον σκοπό του project. Δεν ήταν να αφαιρέσω τις γρατζουνιές. Ήθελα να έχει brushed υφή και όψη :D
Link to comment
Share on other sites

Ή χρησιμοποιείς κάτι σαν και αυτό http://www.radtech.us/Products/IceCreme.aspx που το κάνει σαν καινούριο.

 

υπάρχουν κάπου στην Ελλάδα ή στην Κύπρο αυτά?

Link to comment
Share on other sites

νομίζω δεν έθεσα καλά εξ αρχής τον σκοπό του project. Δεν ήταν να αφαιρέσω τις γρατζουνιές. Ήθελα να έχει brushed υφή και όψη
Και τα κατάφερες πολύ καλά. Όσο το βλέπω τόσο το σκέφτομαι να πάρω το σφουγγάρι και να το κάνω!
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν κάπου στην Ελλάδα ή στην Κύπρο αυτά?

Δεν ξέρω.

 

Η Radtech πάντως στέλνει!

Link to comment
Share on other sites

Και ακροβατούμε μεταξύ του θέματος και του chat...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Και ακροβατούμε μεταξύ του θέματος και του chat...

 

δεν ξέρω αν δικαιούσε...αλλά δεν διαγράφεις καλύτερα όλα το μη σχετικά με το θέμα ποστ...να τελιώνουμε μια και καλή!!! :)

ή κάνε κάτι για να καταλάβουμε για ποια ποστ μιλάς! να μην επαναλαμβάνουμε το ίδιο περιεχόμενο

 

 

φιλικά Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι για τα iPod Touch. Οπότε «λύσεις» για να μην γδέρνεται, είναι αποδεκτές. Συζήτηση όμως για το ποιά πλευρά από το σφουγγαράκι θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε ή εάν είναι καλύτερα μπλε ή πράσινο σφουγγαράκι σίγουρα εμπίπτουν στην κατηγορία του chat.

 

Νομίζω είμαι κατανοητός. Ευχαριστώ. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν διάβασα σωστά είπατε ότι αν κάνω το Jailbreak θα χάσω ότι αρχείο είχα μέσα στο I-pod? Ε αυτό δεν γίνετε.. πλέον το i-pod το έχω μετατρέψει στην μουσική μου βιβλιοθήκη.. όλα τα έχω τακτοποιημένα, με artworks, στίχους, ονόματα καλλιτεχνών και κομματιών. album ολόκληρα σωστά ονομασμένα και τακτοποιημένα μιλάμε για τουλάχιστον 25 ώρες δουλειάς μπροστά από το pc. Αν συμβεί κάτι και ξαφνικά χαθούν όλα αυτά τότε θα αυτοκτονήσω!! :( Όχι δεν γίνεται να τα χαλάσω τώρα (έχω μέσα 11Gb) εκλεκτής μουσικής.. Για αυτό οπωσδήποτε πρέπει να βρω τρόπο να έχω και το σκύλο χορτάτο και τη πίτα ολόκληρη.. κάτι θα ξέρετε που να με βολέψει. Σε περίπτωση που το κάνω.. το κάθε jailbreak αντιστοιχεί σε συγκεκριμένη έκδοση i-tunes / i-pod Αν ναι τότε σε ποια έκδοση μου προτείνετε να το κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, την μουσική από το iTunes δεν την έχεις τακτοποιημένη με Artworks κτλ?? Αυτά δεν φεύγουν βρε, από το iPod μόνο θα φύγουν. Σου προτείνω να βάλεις την τελευταία έκδοση του λογισμικού 3.0 ή να περιμένεις για λίγο καιρό ακόμα την 3.1.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Εμ αυτό είναι το θέμα! Είναι τακτοποιημένα -artworks-τίτλοι-στίχοι μέσω i-tunes όμως! Δεν είναι τα κατεβάζεις σε μορφή Mp3 τα βάζεις στο i-pod και τέλος.. H δουλειά όλη γίνεται μετά! στο i-tunes.. άρα αν φύγουν από το i-pod φεύγουν από το i-tunes άρα δεν υπάρχουν πλέον στο pc σου! ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πολύκατάλαβα. Εγώ τώρα έχω ένα φάκελο στο PC με τραγούδια από τον οποίο τα πήρα και τα οργάνωσα στο iTunes. Αν υπάρχουν στο PC τα τραγούδια δεν διαγράφονται
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αν διάβασα σωστά είπατε ότι αν κάνω το Jailbreak θα χάσω ότι αρχείο είχα μέσα στο I-pod? Ε αυτό δεν γίνετε.. πλέον το i-pod το έχω μετατρέψει στην μουσική μου βιβλιοθήκη.. όλα τα έχω τακτοποιημένα, με artworks, στίχους, ονόματα καλλιτεχνών και κομματιών. album ολόκληρα σωστά ονομασμένα και τακτοποιημένα μιλάμε για τουλάχιστον 25 ώρες δουλειάς μπροστά από το pc. Αν συμβεί κάτι και ξαφνικά χαθούν όλα αυτά τότε θα αυτοκτονήσω!! :( Όχι δεν γίνεται να τα χαλάσω τώρα (έχω μέσα 11Gb) εκλεκτής μουσικής.. Για αυτό οπωσδήποτε πρέπει να βρω τρόπο να έχω και το σκύλο χορτάτο και τη πίτα ολόκληρη.. κάτι θα ξέρετε που να με βολέψει. Σε περίπτωση που το κάνω.. το κάθε jailbreak αντιστοιχεί σε συγκεκριμένη έκδοση i-tunes / i-pod Αν ναι τότε σε ποια έκδοση μου προτείνετε να το κάνω?

Αν κάνεις απλώς jailbreak δεν χάνεις τιποτα. Μόνο αν κάνεις restore τα χάνεις.

 

. & -

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή μέχρι την Κυριακή πρέπει να είναι έτοιμο.. Αρχικά θα το κάνω back up. Μετά να αναβαθμίσω στην 3.0 ? Και μετά ποιο είναι το πρόγραμμα που θα με βοηθήσει με το Jailbreak που μπορώ να το βρω και που μπορώ να βρω και κάποιον σχετικό οδηγό?
Link to comment
Share on other sites

Οκ. ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! το είδα το video, υπάρχει κάτι ανάλογο στα ελληνικά ή ίσως κάποιο έγκυρο άρθρο που να αναλύει και στα ελληνικά την όλη διαδικασία? Κατάλαβα τι πρέπει να γίνει απλά θέλω να είμαι 100% σίγουρος..

Και τέλος μπορείτε να μου στείλετε κάποιο Link μέσω του οποίου να μπορώ να κατεβάσω το redsnow? Μιλάμε πάντα για το 3.0 του i-podtouch 2G

Link to comment
Share on other sites

http://www.iphoneworld.ca/news/2009/06/22/download-redsn0w-v072-mac-windows-firmware-v30-iphone-2g-3g-itouch-jailbreak-unlock-tool/

Λίγο πιο κάτω από την εικόνα γράφει:

"Direct Downloads (old files! left only for reference purposes):

redsn0w (Windows) v0.72

redsn0w (Mac) v0.72"

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι παλιά έκδοση. Μπορείς να κατεβάσεις τη νέα έκδοση από εδώ. Για οδηγό δες εδώ. Άσχετα αν λέει για iPhone 3G είναι η ίδια διαδικασία!
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ναι αξίζει να κάνετε την αναβάθμιση. Σε κάθε κινητό-iPod Touch της Apple αξίζει, δεν θα του κάνει κακό! ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...