Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...........και 2) Με δεδομένο ότι το Appstore δεν της αποφέρει τρελά κέρδη και δεν περιμένει να "ζήσει" από αυτό η Apple, ειλικρινά, το "χακάρισμα" της συσκευής της (iTouch, iPhone) εκτός από το να προσελκύει ΠΟΛΟΟΟΟΟΥΣ παραπάνω χρήστες ακριβώς επειδή ξέρουν πως θα βρουν επίσημα αλλά και ΑΝΕΠΙΣΗΜΑ πολλές εφαρμογές, τι κακό μπορεί ουσιαστικά να της κάνει;..........

Aυτό σκεφτόμουν πρίν λίγες μέρες.

Του Μήλου του συμφέρει να hackάροντε οι συσκευές γιατί οι χρήστες λένε:"θα το αγοράσω και θα το χακάρω" και όλα τα σχετικά.

Αν απέτρεπε το Μήλο τους χάκερς,όχι πως δεν μπορεί;), θα λέγανε "γιατί να το αγοράσω; αφού 2-3 εφαρμογές είναι δωρεάν και καλές:(!¨"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η ουσία είναι πως αν εγώ θέλω να με κλέψεις (γιατί θα τα εισπράξω από την ασφάλεια και αυτό για Χ,Ψ λόγους με συμφέρει), δε θα σου πω φυσικά "έλα κλέψε με", αλλά θα κλειδώσω μια φορά την πόρτα και θα ξεχάσω λίγο ανοιχτό το παράθυρο.

 

Το να μπορεί να χακαριστεί μια συσκευή του είδους αυτού (ακόμα και αν δεν το κάνει ποτέ - και μόνο η δυνατόητα) είναι μια εξαιρετική διαφήμιση από μόνη της. Ξέρεις πόσους φίλους έπεισα να πάρουν iPhone/iTouch μόνο και μόνο με 3-4 εφαρμογές που τους έδειξα;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πόσους φίλους έπεισα να πάρουν iPhone/iTouch μόνο και μόνο με 3-4 εφαρμογές που τους έδειξα;

 

και σε μένα το ίδιο..έδειξα σε ένα το copter(δεν είναι και κάτι σπουδαίο) + 2-3 αλλά πράγματα και το πήρε

Link to comment
Share on other sites

Θα σας παρακαλέσω να αποφεύγετε τις συζητήσεις τύπου chat. On topic και με περιεχόμενο. Ευχαριστώ. :)

 

Υ.Γ.

Την είδηση την διάβασα κι εγώ, και σε διαφορετικό μάλιστα site. Προσωπικά είμαι της άποψης πως όπου υπάρχει καπνός υπάρχει φωτιά (και ας μην είναι από iPod). Εξ άλλου, όλοι μας έχουμε προσέξει πόσο εύκολα θερμαίνεται η συσκευή...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Από τα πόσα εκατομμύρια έχουν πωληθεί, κάηκε ένα. Ή τουλάχιστον, για ένα μάθαμε πως κάηκε. Δεν είναι και το τέλος του κόσμου...
Link to comment
Share on other sites

Από τα πόσα εκατομμύρια έχουν πωληθεί, κάηκε ένα. Ή τουλάχιστον, για ένα μάθαμε πως κάηκε. Δεν είναι και το τέλος του κόσμου...

 

ίσως να κάηκε γιατί το έριξε έξω..οι καπνοί πιθανόν(εγώ έτσι νομίζω) να ήταν φαντασίωση!

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ.

Αν συνεχήσεις να έχεις απορίες πές το.

 

Οκ έχω απορίες.. Γενικά εάν κάνω jailbreak το i-pod touch 2G δεν υπάρχει κίνδυνος να χάσω αρχεία που είχα πχ μουσική, εφαρμογές κτλ

 

Τι έκδοση πρέπει να έχω (εγώ τώρα είμαι στην 2.1.1.) για να το κάνω jailbreak? και απ ότι κατάλαβα jailreak κάνεις με τι βοήθεια κάποιου προγράμματος, ποιο πρόγραμμα είναι αυτό και από που να το κατεβάσω? Και το ΣΥΜΑΝΥΚΟΤΕΡΟ μήπως κάποιος από εσάς μετά το jailbreak έχει αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα στις συνηθισμένες λειτουργίες της συσκευής του.. και προβλήματα που πριν δεν αντιμετώπιζε?

Link to comment
Share on other sites

Οκ έχω απορίες.. Γενικά εάν κάνω jailbreak το i-pod touch 2G δεν υπάρχει κίνδυνος να χάσω αρχεία που είχα πχ μουσική, εφαρμογές κτλ

 

Τι έκδοση πρέπει να έχω (εγώ τώρα είμαι στην 2.1.1.) για να το κάνω jailbreak? και απ ότι κατάλαβα jailreak κάνεις με τι βοήθεια κάποιου προγράμματος, ποιο πρόγραμμα είναι αυτό και από που να το κατεβάσω? Και το ΣΥΜΑΝΥΚΟΤΕΡΟ μήπως κάποιος από εσάς μετά το jailbreak έχει αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα στις συνηθισμένες λειτουργίες της συσκευής του.. και προβλήματα που πριν δεν αντιμετώπιζε?

Mε το Jailbreak χάνεις τα πάντα.:(Είναι σαν να αλλάζεις OS στον Η/Υ σου.

Την 2.2.1 θέλεις να κάνεις jailbreak;

Όχι, το λογισμικό τρέχει σα το κανονικό.Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.:)

Link to comment
Share on other sites

Με το Jailbreak δεν τα χάνεις, με το update τα χάνεις εκτός και αν πατήσεις Restore from Backup. Εγώ πιστεύω να βάλεις την 3.0, είναι καλύτερη. Εξάλλου τις εφαρμογές δεν τις έχει στο iTunes όπως και τα τραγούδια?? Και να φύγουν τα βάζεις εύκολα ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν...θα κατεβάσεις από εδώ και μετά θα κάνεις jailbreak...πρίν τα κάνεις αυτά κάνε ένα back up στο ipod και έτσι μόλις τελιώσεις θα κάνεις restore from back up
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο ή όχι είπα να μοιραστώ μαζί σας τον τελευταίο μου πειραματισμό. Χρειάστηκαν 1 scotch brite (σφουγγαράκι κουζίνας) και χαρτί κουζίνας για να ακουμπάει η μούρη του iPod όσο

έτριβα :P

 

Τέλος οι γρατζουνιές!

 

http://www.applecare.gr/files/brushed-1.jpg

http://www.applecare.gr/files/brushed-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα έλεγα και εγώ, αν οι γρατσουνιές φτάσουν σε σημείο που δεν ανέχομαι θα το κάνω! :P Από ποια πλευρά του σφουγγαριού το έκανες?? Στεγνό εντελώς ε? Δείξε μας φωτογραφία να καταλάβουμε
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

http://www.applecare.gr/files/scotch.jpg

 

με αυτό το έκανα προσωπικά αλλά γίνεται ανετότατα με την σκληρή πράσινη πλευρά ενός

κοινού σφουγγαριού κουζίνας.

 

φυσικά στεγνό και αν είναι εφικτο αχρησιμοποίητο (ζελατινάτο του κουτιού :P )

Link to comment
Share on other sites

1. http://www.google.com . αναζήτηση λέξης : scotch brite :)

2. Να το μετανιώσω;;;;;; ΟΧΙ ! Κατηγορηματικά.

ήδη έχω κάνει το ίδιο σε 1 nano, 1 5.5G Video και θα κάνω το ίδιο σύντομα και στο classic της γυναίκας :D

 

Παιδιά εκτός του ότι δίνει άλλη διαφορετική εμφάνιση στη συσκευή η οποία ειναι άψογη

εμένα με ενθουσίασε και η υφή ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...