Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σωστή παρατήρηση για τη φόρτιση, απλά διάφορες λύσεις στο internet αναφέρουν και τη λύση του restore (κράτημα power & home button + itunes) κάτι που σε μερικούς δούλεψε όταν το ipod τους δεν άνοιγε καθόλου μετά τη σύνδεση του usb καλωδίου.

 

Δεν πιστεύω πάντως να έχει καεί κάτι μιας και τον φορτιστή τον είχα δοκιμάσει πολλές φορές (μη ρωτάτε γιατί, κάθε φορά ήλπιζα ότι θα δούλευε, λάθος μου). Ελπίζω να ισχύει αυτό που διάβασα για πλήρη αποφόρτιση της μπαταρίας και έπειτα όλα πάλι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι Hardware το πρόβλημα και όχι Software?
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Έδειχνε πως φορτίζει;αν όχι δεν το φόρτιζε και τώρα δεν έχεις καθόλου μπαταρία!σου έβγαλε αύτη τη μπαταρία;(όταν φορτίζει, με το πράσινο)
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να το αφησεις λιγη ωρα συνδεδεμενο με τον υπολογιστη και αν δεν κανει τιποτα δοκιμασε να το βαλεις σε dfu mode...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έδειχνε ότι φορτίζει και γενικότερα το μόνο που βλέπω είναι το ipod σβηστό. Άρχισα όντως να ανησυχώ μήπως είναι θέμα hardware..

 

@dimo187: το δοκίμασα και αυτό αλλά τίποτα, απλά το ipod δεν ανοίγει..

 

Να σημειώσω ότι ο usb charger που δοκίμασα έχει output στα 5V οπότε πως γίνεται να έχει καεί κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου έδειχνε πως φορτιζει, δε σου φορτιζε και τώρα δεν έχει καθόλου μπαταρία:!:(προσωπική εμπειρία:)) συμβαίνει αυτό με τετοιους φορτηστες! Έπρεπε να ήταν της Apple:!::(

επρεπε να εδειχνε αυτή τη μπαταρία με το πράσινο μέσα που σου δείχνει πόση έχεις!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε μονο απο τον υπολογιστη με το κανονικο καλωδιο της apple σε διαφορετικες usb να κανεις αυτο με dfu mode...

δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο οποτε μαλλον πας για service..

Link to comment
Share on other sites

Τί σου έκανε ένας φορτηστής έ;:(

Βάλτο σε μία άλλη θύρα USB του Η/Υ σου, άνοιξε το iTunes, και πάτα για κάνα λεπτό το κουμπί ενεργοποίησης/απενεργοποίησης.Αν δε γίνει κάτι στείλτο για service:(δεν υπάρχει άλλη λύση.

Σε DFU Mode δε μπορείς να το βάλεις αν δεν έχει μπαταρία.Προσπάθησε πάντως,δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για το ενδιάφερον αλλά δυστυχώς μάλλον θα το πάω για service. Κρίμα γιατί από Σεπτέμβρη μπορώ..

 

Έχω δοκιμάσει όλα αυτά που μου προτείνετε, μέχρι και διαφορετικούς υπολογιστές, θύρες usb, dfu mode. Το iPod Touch παραμένει πεισματικά κλειστό. Δοκίμασα όλους τους δυνατούς συνδιασμούς με τα κουμπιά, itunes, πριν, κατά και μετά από τη συνδεσή με το pc, τζίφος..

 

Το μόνο που θα κάνω είναι να το αφήσω καμιά βδομάδα χωρίς να συνδέσω τίποτα και θα κάνω άλλη μια δοκιμή μήπως και..

Link to comment
Share on other sites

εχει πεσει επιδημία?Και εμενα το ίδιο.. δεν ανοιγει..οτι και να δοκιμασα.. το εστειλα στην rainbow και περιμένω νεα..
//~~ipod touch 2g+iphone 3gs owner:happy:~~//---> υπογραφή 2007 nostalgia
Link to comment
Share on other sites

εχει πεσει επιδημία?

 

Φυσικά.

Η γνωστή και μη εξαιρετέα iSwine Flu

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

τα περαστικά μου για το θέμα με την καινούργια επιδημία -ελπίζω να μην είναι κολλητική! Κάτι άλλο από μένα: τώρα τελευταία, τα εξώφυλλα μερικών άλμπουμ δεν εμφανίζονται στη λίστα/now playing mode (στην flick through/πλάγια mode εμφανίζονται κανονικά όμως). Σύνδεσα το ipod touch με το iTunes για να τα περάσω ξανά, και εκεί εμφανίζονται κανονικά!

 

Σκέφτηκα μήπως υπάρχει θέμα με το μέγεθος/ανάλυση των album art, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Τελευταία φορά που μου το έκανε αυτό, κατέληξα στο restore/format....λέτε να μου ξανακάνει τίποτα τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

τα περαστικά μου για το θέμα με την καινούργια επιδημία -ελπίζω να μην είναι κολλητική! Κάτι άλλο από μένα: τώρα τελευταία, τα εξώφυλλα μερικών άλμπουμ δεν εμφανίζονται στη λίστα/now playing mode (στην flick through/πλάγια mode εμφανίζονται κανονικά όμως). Σύνδεσα το ipod touch με το iTunes για να τα περάσω ξανά, και εκεί εμφανίζονται κανονικά!

 

Σκέφτηκα μήπως υπάρχει θέμα με το μέγεθος/ανάλυση των album art, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Τελευταία φορά που μου το έκανε αυτό, κατέληξα στο restore/format....λέτε να μου ξανακάνει τίποτα τέτοιο?

 

κι εμενα το παθενει καμια φωρα(αυτο που τα βγαζει μαυρα)...απλα σβησε αυτα τα αλμπυμ απο το ipod και ξαναπερνατα...

δεν εχει να κανει με την αναλυση της κανικης εικονας...

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή αναβάθμισα το ipod tousch mου στην έκδοση 3.0 . Σ'αυτήν συμπεριλαμβάνεται και bluetooth που μπορεί να συνδέσεις και ασύρματο ακουστικό .Ξέρετε με ποιά ακουστικά είναι συμβατά ; Γιατί ένα της i-tech που έχω και ένα άλλο no name δεν τα βλέπει .

Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε αναβάθμηση σε 3.0 κρατώντας τις εφαρμογές που έχουμε κατεβάσει από cydia?

 

δεν είμαι και πολύ σίγουρός..αλλά από ότι θυμάμαι φεύγουν...ίσως να κάνεις back up..πάντως σε έμενα στο iphone έφυγαν εφαρμογές,αλλά έμειναν κάτι για τα θέματα και τέτοια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι,

 

Έχω το i-pod 2G. Και για λόγους ανωτέρας βίας(σχολείο - διάβασμα κτλ κτλ :p) δεν έχω κάνει ακόμη το πολυπόθητο jailbreak στο i-pod μου.. Πιο συγκεκριμένα έχω μείνει στην έκδοση 2.1.1!!!!! :O Και στο συγκεκριμένο thread έχω να μπω και να ασχοληθώ ουσιαστικά από τη σελίδα 41(δηλαδή από το Δεκέμβριο!)!! Καταλαβαίνεται όμως ότι αν θέλω να κάνω κάτι μόνος μου θα πρέπει να διασχίσω ένα τεράστιο βουνό μέχρι να ενημερωθώ για όλες τις σχετικές εξελίξεις που έχω χάσει.. Απευθύνω λοιπόν έκκληση βοήθειας σε όλους σας για να με ενημερώσετε και να με καθοδηγήσετε όσον αφορά το θέμα του jailbreak και της αναβάθμισης του i-pod μου.. Με λίγα λόγια έχω μείνει Noobaki όμως επειδή σε 5 μέρες θα φύγω για ένα ταξίδι και θα ήθελα τη συντροφιά του i-pod μου είναι η ιδανική περίπτωση να προχωρήσω στο jailbrak..

 

Θα ήμουν αληθινά ευγνώμων σε κάποιον ο οποίο είναι γνώστης του θέματος και θα ήταν διατεθειμένος να με καθοδηγήσει σχετικά είτε μέσω πμ είτε μέσω msn κτλ..

 

Θα περιμένω πως και πως την βοήθεια σας!!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

σε μερικε μερουλες θα παρω κι εγω ενα Ipod Touch 2G και επειδη ειναι το πρωτο μου ipod θα ηθελα καποιος να μου πει η να μου δειξει εναν οδηγω σε καποιο site, που να λεει πως μπορουμε να παρασουμε μεσα στο Ipod τραγουδια, εικονες, video, apps, παιχνιδια.Επεισης και καποιος οδηγος για jailbreak(σωστα το λεω ε?:rolleyes:)

αυτα προς το παρων

καλο σας βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα αρχεία τα περνάμε μέσω iTunes.

Οδηγό για jailbreak(καλά το είπες:)) είπα στο τελευταίο μου μύνημα(όχι αυτό, το άλλο πιό πάνω:rolleyes::p).

Αν δεν ανυπομονείς να πάρεις το iTouch περίμενε να βγεί το νέο τον Οκτόμβιο(κάπου εκεί λένε)!Θα έχει και κάμερα, μικρόφωνο, καλύτερο επεξεργαστή....

Καλό βράδυ και σε εσένα!

Link to comment
Share on other sites

thanks για την απαντηση, τα τραγουδια με itunes πως τα παιρνανε?δεν εχω χρησημοποιησει ποτε το itunes και δεν το ξερω καθολου.

το νεο ipod που βγενει τον Οκτομβριο μηπως ξερει κανεις ποια θα ειναι η τιμη του περιπου?

Link to comment
Share on other sites

Για Jailbreak και τέτοια εμπιστεύσου τους οδηγούς του Περικλή! ;)

 

Τώρα όσο αφορά το iTunes είναι εύκολο. Το κατεβάζεις στον υπολογιστή και το κάνεις εγκατάσταση, μπαίνεις μέσα και μετά είναι εύκολο. Υπάρχουν βέβαια δύο τρόποι, ένας εύκολος και ένας λιγάκι πιο δύσκολος. Ποιο θέλεις να σου πω;

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

οποιον θελεις, οτι ειναι ποιο ευκολο για εσενα:D:D:D (αν θες πες και τους 2 δεν εχω προβλημα xDxDxD)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...