Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα, αν έχεις το ένα, δε χρειάζεται να πάρεις το άλλο.

2 ειναι οι πιο σημαντικές διαφορές: Ότι το iPod είναι λεπτότερο και και δεν είναι τηλέφωνο.

Εγώ θα το πάρω επειδή έναντι του iPhone είναι πιο light και είναι λιγότερο brain wrecking..

Ξέρεις τι πονοκέφαλος είναι το iPhone? Nα πάρεις θήκες, ζελατίνες... Είναι πολύ ευαίσθητο, χοντρό... Φυσικά, αν βρεις το κλειδί του μένεις ευχαριστημένος/η... Ε, εγώ το βρήκα και δεν έμεινα... Προσωπικά άποψη πάντα... Για κινητό μου δε κάνει. Για κινητό μου κάνει το LG Viewty, που έχει όλα αυτά τα μικροπράγματα που το παραπάνω υπολείπεται και στερείται από music skills και apps. Ε, αυτό το κενό θα μου γεμίσει το iPod.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να πω ειναι μερες που θελω να βαλω ενα θεμα

 

ξερω οτι υπαρχουν πολλοι που δεν τους αρεσει το iphone και τους αρεσει το ipod touch(η και όχι).

 

έχει γινει κανα θεμα στο νετ; να ανοίξω, αλλά που;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

να πω ειναι μερες που θελω να βαλω ενα θεμα

 

ξερω οτι υπαρχουν πολλοι που δεν τους αρεσει το iphone και τους αρεσει το ipod touch(η και όχι).

 

έχει γινει κανα θεμα στο νετ; να ανοίξω, αλλά που;

 

Δε νομίζω ότι υπάρχει πεδίο σύγκρισης μεταξύ των δύο. Όπως αναφέρθηκε, το iPod Touch είναι πρακτικά ένα iPhone χωρίς τηλέφωνο. Οπότε πως να γίνει σύγκριση μεταξύ ενός τηλεφώνου και ένος Music/Media Player;

 

Χονδρικά , είναι σαν να συγκρίνεις τα Walkman κινητά της Sony με τα Music Player της...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

οπωσδήποτε, αλλά τα δυο αυτά ειναι σχεδόν πανομοιότυπα σε σχημα, μεγεθος κ.ο.κ.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ξέρω, το bluetooth photo share , και το file share από app store . Αλλά αυτό που θέλω είναι ένα Bluetooth όπως έχουν και τα κινητά , όπως να μπορώ να στείλω και να λαβω τραγούδια από κάποιο κινητό.

 

Αυτό δεν είναι εφικτό. Μόνο με το File Share όπως είπες γίνεται κάτι αλλά δεν μπορείς να στείλεις και να λάβεις από άλλα κινητά. Την δυνατότητα όπως έγραψαν την έχουν αλλά η Apple δεν το επιτρέπει

Ότι app υπάρχουν στο App Store είναι μόνο για αποστολή από/σε iPhone/iPod Touch.

Υπάρχει το iBluetooth στο Cydia αλλά δεν κάνει για iPod. Ανοίγει και κλείνει (όπως το Finder).

Jailbreak δεν έχει βγεί ακόμα ε;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς , αν η εφαρμογή skype μέσο wifi αν χρεώνει η όχι ?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς , αν η εφαρμογή skype μέσο wifi αν χρεώνει η όχι ?

Δεν χρεώνει σε κλήσεις από Skype σε Skype. Η μόνη χρέωση που υπάρχει είναι αν θές να πάρεις σε σταθερό ή κινητό και για να το κάνεις αυτό θέλει μία μικρή διαδικασία (να μπείς στην σελίδα του Skype, να βάλεις τα στοιχεία σου...).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση . Την διαδικασία την έχω κάνει , απλά δεν ήξερα αν χρεώνει η όχι ·
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση . Την διαδικασία την έχω κάνει , απλά δεν ήξερα αν χρεώνει η όχι ·

Για αυτό είμαστε εδώ. :p

Για κλήσεις από Skype σε Skype δεν θες να κάνεις; Δεν χρεώνει καθόλου. Δωρεάν είναι. Και εγώ έχω κάνει. Έτσι και αλλιώς αν δεν έχεις βάλει αριθμό τραπεζικού λογαριασμού σε τί θα σε χρώσει;

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως και αυτό θέλω, αλλά και να μπορώ να πάρω και τηλ και σε σταθερά .
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Κυρίως και αυτό θέλω, αλλά και να μπορώ να πάρω και τηλ και σε σταθερά .

Για να πάρεις τηλέφωνο σε σταθερά και κινητά τηλέφωνα πρέπει να δώσεις τα στοιχεία σου. Δες εδώ και ένα βίντεο στο YouTube, εδώ (δεν το έχω κατέφερει:().

Ελπίζω να βοήθησα. :)

Πρέπει να έχεις ακουστικά με μικρόφωνο (βεβαίως βεβαίως:p).

Link to comment
Share on other sites

Και από skype σε skype με βολεύει κυρίως . Ακουστικά θα πρέπει να αγοράσω αυτά του iPhone ?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Και από skype σε skype με βολεύει κυρίως . Ακουστικά θα πρέπει να αγοράσω αυτά του iPhone ?

Τα ίδια είναι.

Αυτά εδώ είναι. Είναι λίγο (!) ακριβά βέβαια αλλά δεν υπάρχουν άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα ακουστικά ,αν δεν κάνω λαθος στα δίνουν στο καινούργιο iPod touch 3g. Αναγκαστικά αφού δεν λειτουργούν τα ακουστικά από άλλη μάρκα στο iPod touch , επιδει έχω δοκιμάσει να δω, θα πάω να τα πάρω. Επιδει τα ακουστικά που έχει το iPod , τα χρησιμοποιώ και για το κινητό μου, και έχουν μισω χαλάσει .
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα ακουστικά ,αν δεν κάνω λαθος στα δίνουν στο καινούργιο iPod touch 3g. Αναγκαστικά αφού δεν λειτουργούν τα ακουστικά από άλλη μάρκα στο iPod touch , επιδει έχω δοκιμάσει να δω, θα πάω να τα πάρω. Επιδει τα ακουστικά που έχει το iPod , τα χρησιμοποιώ και για το κινητό μου, και έχουν μισω χαλάσει .

Αυτά τα ακουστηκά τα δίνει η Apple στα μοντέλα των 16 και 32GB (στα νέα iPod).

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανάγκη να πάρετε ακουστικά της Apple. Έγω έχω της Philips (SHE9500) και είναι αρκετά καλά. Δεν έχει κάποιο περιορισμό στο τι να διαλέξεις αρκεί να είναι το σωστό βύσμα (3.5mm)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανάγκη να πάρετε ακουστικά της Apple. Έγω έχω της Philips (SHE9500) και είναι αρκετά καλά. Δεν έχει κάποιο περιορισμό στο τι να διαλέξεις αρκεί να είναι το σωστό βύσμα (3.5mm)

Για καλό και για κακό ας ρωτήσει τον υπάλληλο για να μην δώσει και 50 ευρώ για ακουστικά :X

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά . Ξέρει κανείς , αν υπάρχει καμία εφαρμογή για το iPod , που να κατεβαζεις ταινίες αλλά με ελληνικούς υποτιτλους ?. Εχω το iPodMovie.info αλλά είναι στα αγγλικά οι ταινίες .
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

σε touch που εχει παει σε 3.0 με αγορά από άλλο χρηστη,

 

αν το βαλω σε άλλο υπολογιστή, χωρίς χρήστη, θα φύγει το update;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

σε touch που εχει παει σε 3.0 με αγορά από άλλο χρηστη,

 

αν το βαλω σε άλλο υπολογιστή, χωρίς χρήστη, θα φύγει το update;

Το λογισμικό με τίποτα δεν μπορεί να βγεί εκτός αν το κάνεις εσύ (DFU Mode).

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ.

 

βλεπει το wifi

 

αλλα δεν ανοιγει σελιδες, τι φταίει;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ.

 

βλεπει το wifi

 

αλλα δεν ανοιγει σελιδες, τι φταίει;

Ο κωδικός ασφαλείας ή το πρότυπο ασύρματης δικτύωσης δεν το υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

κατι με τα καναλια παιζει;

 

κωδικο δεν βαζω.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

κατι με τα καναλια παιζει;

 

κωδικο δεν βαζω.

Αν το modem σου θέλει κωδικό πρέπει να το βάλεις.

Δεν θυμάμαι ποιό πρότυπο ασύρματης δικτύωσης υποστηρίζει.

Edit: Το βρήκα. 802.11b/g .

Link to comment
Share on other sites

κανω δικτυο στο imac, το βλεπει, αλλα δεν μπορει να ανοιξει σελιδες...

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...