Jump to content

Pointui - απίστευτο user interface!


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή σε κάποια αναφορά πιο πάνω έχει αυτό:

 

 

Disdvantages:

 

* no support for VGA displays (640x480): not only scaling is not working (things are extremely small) but also not everything works in that high resolution

 

Γι' αυτό ρωτάω. Να μην το βάζω άδικα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε νέα τεστ έκδοση με υποστήριξη unicode και εξελληνισμό του περιβάλλοντος της εφαρμογής!

 

 

3. Τέλος κατεβάστε την ελληνική μετάφραση από εδώ:

http://forums.pointui.com/viewtopic.php?f=13&t=521&p=3684#p3684

 

 

δεν βρισκω καποιο αρχειο για download :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω καποιο αρχειο για download :O

 

Το ανέβασα εδώ έτοιμο.

 

http://rapidshare.de/files/38894173/Terms.Home.xml.html

 

Βάλτο στο φάκελο PointUI που είναι στο φάκελο Program files του κινητού. Αν τοποθετήσετε το pointUI στην κάρτα μνήμης υπάρχουν μερικές ασυμβατότητες.

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Poli kalo, omos ellinika pire me tin alpha ekdosi kai prepei na einai kati san beta giati terma pano deksia, sto granazi trexei enas arithmos kai anavosvinei ena teragonaki peripou 4 pixels.
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι τεστ έκδοση που γενικά δεν είχε ιδιαίτερα προβλήματα και οπότε στην επόμενη που θα βγει σύντομα μάλλον δεν θα υπάρχει αυτό το τετραγωνάκι.

Είναι όμως η πρώτη έκδοση που υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες, σε όλες τις προηγούμενες από αυτή τα ελληνικά δεν εμφανίζονταν σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Το ανέβασα εδώ έτοιμο.

 

http://rapidshare.de/files/38894173/Terms.Home.xml.html

 

Βάλτο στο φάκελο PointUI που είναι στο φάκελο Program files του κινητού. Αν τοποθετήσετε το pointUI στην κάρτα μνήμης υπάρχουν μερικές ασυμβατότητες.

 

Σε ευχαριστω πολυ!:D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Exeis katalabei diafora stin apokrisi tis syskevis? Aisthanesai oti sou tin exei barynei aftii efarmogi i oxi? Posi RAM "trwei";

 

Μου φαίνεται πολύ ελαφρύ, δεν υπάρχει καθόλου υστέρηση κατά την εναλλαγή των μενού και των σελίδων. Δεν έχω καταφέρει ακόμα να το κάνω να ξεκινάει με την εκίνηση των Windows αλλά και πάλι δεν μου φαίνεται να βαραίνει το μηχανάκι μου καθόλου (πράγμα παράξενο για τέτοιο Interface!!), αλλιώς θα την είχα ξηλώσει. :D

 

Όσον αφορά στη μνήμη που καταναλώνει, πρέπει να χρησιμοποιεί περίπου 2ΜΒ RAM. Αν μπορεί ας το ελέγξει και κάποιος άλλος αυτό.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
tin alpha ekdosi paidia valte gia ellinika, ginetai antikatastasi tis kanonikis me copy-paste
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμάσω και θα σας πω αν όλα ειναι οκ.Αλήθεια ισχύει ότι τρέχοντας το τρωει πολύ μπαταρία???
3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πάρα πολύ ωραία εφαρμογή!!! Ένα μικρό προβληματάκι μόνο έχω: Δε με αφήνει να επιλέξω στον καιρό βαθμούς κελσίου:lol: Κατά τα άλλα, σκίζει!!! Να μην το ματιάσουμε!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι bug που έχει σχέση με τη μετάφραση. Μετονόμασε το αρχείο terms.xml σε terms.xml.bak και επανεκκίνησε το πρόγραμμα. Επέλεξε στο ανάλογο μενού τους βαθμούς κελσίου και μετά κάνε την αντίστροφη διαδικασία για να φορτωθεί η ελληνική μετάφραση ξανά.

P.S

Γιαυτούς που δεν βλέπουν ελληνικά, αλλά κινέζικα, πηγαίνετε settings -> system -> regional settings και επιλέξτε σαν γλώσσα τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι bug που έχει σχέση με τη μετάφραση. Μετονόμασε το αρχείο terms.xml σε terms.xml.bak και επανεκκίνησε το πρόγραμμα. Επέλεξε στο ανάλογο μενού τους βαθμούς κελσίου και μετά κάνε την αντίστροφη διαδικασία για να φορτωθεί η ελληνική μετάφραση ξανά.

Πω πω, γάτα είσαι φίλε μου!!! :D Σε ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση του Pointui 1.5a με προσθήκη νέων λειτουργιών όπως η ενσωμάτωση εφαρμογής διαχείρισης επαφών:

 

http://www.pointui.com/files/Pointui.Home.1.5a.Wm5.Terms.CAB

Και το ανανεωμένο αρχείο ελληνικών. Αφαιρέστε την κατάληξη .doc από το συννημένο αρχείο και αντιγράψτε το στο φάκελο του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται πολυ καλο προγραμμα αλλα δεν εχω καταφερει να δω ελληνικα.

Ειναι ολα κινεζικα(επαφες και ολα).

Zaxus το αρχειο εξελληνισμου το κατεβαζω αλλα δε μπορω με τιποτα να βγαλω το .doc γιατι μου το κανει pair με το word και δε με αφηνει να επεμβω.

Εχεις καποια λυση για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Στον explorer πηγαίνεις εργαλεία -> επιλογές φακέλων -> καρτέλα "προβολή" Και ξετσεκάρεις την επιλογή "Απόκρυψη επεκτάσεων για γνωστούς τύπους αρχείων". Μετά θα μπορείς να αφαιρέσεις την κατάληξη .doc από το αρχείο.

Για τα "κινέζικα"

1. settings -> system -> regional settings και επιλογή γλώσσας ελληνικά

2. Στο PointUi πατάμε το κουμπί με το γρανάζι και από το μενού επιλέγουμε το δεύτερο κουμπί(προσαρμογή του Home) και μετά στο τελευταίο κάτω κάτω κουμπί επιλέγουμε κάνοντας ταπ επάνω του την επιλογή "Always use Automatic font rendering (restart required)"

Link to comment
Share on other sites

Μου δημιουργει ενα προβλημα .

οταν παταω το πληκτρο τερματησμου κλησης βγαινει στο today των win και κολλαει η συσκευη .κλεινω ανοιγω τον φωτισμο και εμφανιζεται το pointui παγωμενο .

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση 1.51a έτοιμη! Σπέσιαλ, με unicode υποστήριξη! Προσωπικά, δεν θα του βάλω ελληνική μετάφραση, αφού δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με την αναγνώριση ελληνικών χαρακτήρων (σε appointments, e.t.c.)...
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πώς μπορώ να αλλάξω τα τέσσερα κάτω εικονίδια με άλλα της αρεσκείας μου?
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα. Καταπληκτικο προγραμμα φιλοι μου αλλα εχω ενα πολυ σοβαρο προβλημα. Στις επαφες μου εμφανιζει μονο την πρωτη μου επαφη. Τι να κανω?

Ετσι μου ειναι αχρηστο

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...