Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, και σε μένα θα συμβαίνει θα συμβάινει σίγουρα αυτό και στις 2 μου συσκευές αλλά δεν με πειράζει καθόλου. Έχω εκατοντάδες φωτο και ήχους που και 100 άχρηστα αρχεία να μου βάλει μπορεί να μην το πάρω χαμπάρι.

 

Αν δεν εξαφανίζονται απο την έκθεση, πήγαινε και τσέκαρε και το read only και το hidden. Αποκλείεται να τα βλέπει με όλα τσεκαρισμένα.

 

Δυστυχώς πρέπει να το κάνεις αυτό σε κάθε αρχείο ξεχωριστά. Δε γίνεται όλα μαζί. Ακόμα και στο πισι σου να το κάνεις ένα ένα θα τα φτιάχνεις.

 

Όλες οι φωτο είναι στο Icon και Skin. Κοίτα καλύτερα. Εγώ το έκανα δοκιμή στο Ε51 και εξαφανίστηκαν όλα.

 

Με τις εικόνες ok, με τα αρχέια ήχου όχι. Μου βγάζει 28 αρχεία Beep στο gallery και δεν μπορώ να τα κάνω να μην τα βλέπει!... μου φαίνεται θα πιάσω κάθε ένα αρχέιο ξεχωριστά απ'το φάκελο sygic και θα τσεκάρω τα read only kai system σε ολα! :rocket::mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

leitourgei me exwteriko gps h tzampa prospathw na to syndesw. poli dyskolo ston entopizmo to eswt. gps tou n95.euxaristw

 

Φυσικά και λειτουργεί, και μάλιστα άψογα. Εγώ με το Ε90 πιάνω σήμα ακόμα και μέσα στο σπίτι μου μακριά απο παράθυρο. Συνεργάζεται άψογα και με εσωτερικό δέκτη αλλά και με κεραία.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το προγραμματακι ειναι καταπληκτικο!!!!!!!

το εβαλα στο 82 μου και πραγματικα πεταει....

εχει πολλες λεπτομέρειες που στο νοκια-maps δεν βλεπεις ουτε για πλακα....!!!!!!

 

λοιπον μια χαζη απορια εχω μονο...

"χαραζω" μια διαδρομή κτλ....και μου το βγαζει με κόκκινο χρώμα κτλ...στον χαρτη...

αυτο πως το "σβηνω" μετα για να μην εμφανίζεται......???:p

να βγαινει δηλαδη ο χαρτης "καθαρος"....:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το προγραμματακι ειναι καταπληκτικο!!!!!!!

το εβαλα στο 82 μου και πραγματικα πεταει....

εχει πολλες λεπτομέρειες που στο νοκια-maps δεν βλεπεις ουτε για πλακα....!!!!!!

 

λοιπον μια χαζη απορια εχω μονο...

"χαραζω" μια διαδρομή κτλ....και μου το βγαζει με κόκκινο χρώμα κτλ...στον χαρτη...

αυτο πως το "σβηνω" μετα για να μην εμφανίζεται......???:p

να βγαινει δηλαδη ο χαρτης "καθαρος"....:)

 

Ναι ,οντως ετσι ειναι :)

 

Το "εμφανιση διαδρομης" ειναι ενεργο Κανεις κλικ, και μετα ->ακυρωση διαδρομης

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια το προγραμματακι ειναι καταπληκτικο!!!!!!!

το εβαλα στο 82 μου και πραγματικα πεταει....

εχει πολλες λεπτομέρειες που στο νοκια-maps δεν βλεπεις ουτε για πλακα....!!!!!!

 

 

Εννοείται ότι είναι πολύ καλύτερο από το Nokia Maps.

Δε συγκρίνεται ούτε στη λεπτομέρεια των χαρτών ούτε στις δυνατότητες χάραξης διαδρομών, αλλά ούτε και στις επιλογές

και την παραμετροποίηση της εφαρμογής. :)

 

Εγώ το Nokia Maps το έχω αφήσει πίσω μου μια και καλή. :)

 

Μερικοί λένε ότι το Sygic είναι καλύτερο και από το Garmin. Αυτό δεν το έχω διαπιστώσει ακόμα, καθότι το Garmin μόνο μια φορά το δοκίμασα και λόγω του bug με τη # ξενέρωσα και το απεγκατέστησα αμέσως.

Όταν διορθωθεί αυτό το bug (περισσότερο αβλεψία θα το έκρινα) που αφορά όλα τα κινητά χωρίς μολύβι (Ν82, 6120c κλπ).

 

 

Σχετικό-άσχετο: το "Sygic" πώς προφέρεται???? :blink:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι είναι πολύ καλύτερο από το Nokia Maps.

Δε συγκρίνεται ούτε στη λεπτομέρεια των χαρτών ούτε στις δυνατότητες χάραξης διαδρομών, αλλά ούτε και στις επιλογές

και την παραμετροποίηση της εφαρμογής. :)

 

Εγώ το Nokia Maps το έχω αφήσει πίσω μου μια και καλή. :)

 

Μερικοί λένε ότι το Sygic είναι καλύτερο και από το Garmin. Αυτό δεν το έχω διαπιστώσει ακόμα, καθότι το Garmin μόνο μια φορά το δοκίμασα και λόγω του bug με τη # ξενέρωσα και το απεγκατέστησα αμέσως.

Όταν διορθωθεί αυτό το bug (περισσότερο αβλεψία θα το έκρινα) που αφορά όλα τα κινητά χωρίς μολύβι (Ν82, 6120c κλπ).

 

 

Σχετικό-άσχετο: το "Sygic" πώς προφέρεται???? :blink:

σίτζικ μου λέει το αλάνθαστο βρετανοαγγλοαμερικάνικό μου ένστικτο!

Link to comment
Share on other sites

σίτζικ μου λέει το αλάνθαστο βρετανοαγγλοαμερικάνικό μου ένστικτο!

 

Ναι, σίγουρα, αν πρόκειται για "δυτική" εφαρμογή.

Εγώ γιατί έχω μείνει με την εντύπωση ότι η εφαρμογή είναι ρώσικη, οπότε το όνομά της θα έχει και ανάλογη προφορά??? :blink:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σίγουρα, αν πρόκειται για "δυτική" εφαρμογή.

Εγώ γιατί έχω μείνει με την εντύπωση ότι η εφαρμογή είναι ρώσικη, οπότε το όνομά της θα έχει και ανάλογη προφορά??? :blink:

 

σε αυτη την περιπτωση επισης το αλανθαστο ρωσοσλαβικο μου ενστικτο φανταζεται πως θα ακουγεται ενα στζκ. κατι σαν σουτζουκι δηλαδη αλλα χωρις φωνηεντα. αλλα αν ηταν ρωσικο δε θα πρεπε να χει καμια απο τις λεξεις κλειδια: ivan -ov -ova stalingrad παπαρηγα η κατι τετοιο; anyway σταματαω γιατι θα φαω ξυλο και απο τους mod και απο τους κομ*****στες.. :X

Link to comment
Share on other sites

εχω το bluetooth gps wayfinder που ερχεται με την συσκευασια του sonyerricson P1

το πιο πανω bluetooth gps δουλευει κανονικοτατα με το Ν73 που εχω και με τα προγραμματα TOMTOM KAI GARMIN.

με το sygic σταθηκε αδυνατο να εντοπιστει το bluetooth gps

μου βγαζει πως δεν βρεθηκε θυρα gps.

το προγραμμα εγκατασταθηκε κανονικα και ο χαρτης ελλαδας επισης

 

καμια ιδεα ???

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,οντως ετσι ειναι :)

 

Το "εμφανιση διαδρομης" ειναι ενεργο Κανεις κλικ, και μετα ->ακυρωση διαδρομης

 

σε ευχαριστω φιλε μου...για την απαντηση....θα το δοκιμασω αυριο....γενικα το προγραμμα ειναι απίστευτο......:)

 

Εννοείται ότι είναι πολύ καλύτερο από το Nokia Maps.

Δε συγκρίνεται ούτε στη λεπτομέρεια των χαρτών ούτε στις δυνατότητες χάραξης διαδρομών, αλλά ούτε και στις επιλογές

και την παραμετροποίηση της εφαρμογής. :)

 

Εγώ το Nokia Maps το έχω αφήσει πίσω μου μια και καλή. :)

 

 

 

 

φιλε ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ το προγραμμα...μεχρι και για την σαμοθρακη εχει λεπτομέρειες...'

επαθα πλακα....!!!!!!!!!!!!'

 

nokia maps και χαζομαρες.......:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κάνω μία ερώτηση. Γιατί οι περισσότεροι από σας κάνετε εγκατάσταση με τον 2ο τρόπο, όπου και χρειάζεται τον κωδικό από τους Ρώσους και όχι με τον 1ο, όπου απλά κάνεις sign το αρχειάκι .sis?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κάνω μία ερώτηση. Γιατί οι περισσότεροι από σας κάνετε εγκατάσταση με τον 2ο τρόπο, όπου και χρειάζεται τον κωδικό από τους Ρώσους και όχι με τον 1ο, όπου απλά κάνεις sign το αρχειάκι .sis?

 

Εύλογη απορία, αυτό ακριβώς σκφτόμουν κι εγώ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχειπροβλημα με τον ρωσικο server. πως θα γινει να παρουμε τον κωδικο ξεκλειδωματος:

 

Μια χαρά λειτουργεί ο server του ρωσικού site. Μόλις τώρα μπήκα.

 

http://3ppc.net/forum/showthread.php?t=5084&page=63

 

Και όπως έχουμε πει πολλές φορές, αν υπάρχει πρόβλημα με τους ρώσσους, υπάρχει και ο άλλος τρόπος εγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

μολις αγορασα το ν82 εβαλα το προγραμα με τη βοηθεια καποιου μελους ολα οκ ΑΛΛΑ υπαρχει καποιο κολπο για το gps του ν82 πως παιρνει μπροσ ?????????? εχω μια κενη γκρι οθονη χωρις να δειχνει τιποτα!!
Link to comment
Share on other sites

μολις αγορασα το ν82 εβαλα το προγραμα με τη βοηθεια καποιου μελους ολα οκ ΑΛΛΑ υπαρχει καποιο κολπο για το gps του ν82 πως παιρνει μπροσ ?????????? εχω μια κενη γκρι οθονη χωρις να δειχνει τιποτα!!

 

Πρέπει να βγεις σε ανοικτό χώρο να σταθείς ακίνητος για λίγο με το κινητό να "βλέπει ουρανό". Πήγαινε στο Sygic και πάτα "Επιλογή" και μετά ψάξε για την επιλογή "Κατάσταση GPS".

Σε αυτή την οθόνη, όταν θα δεις κάποιες από τις μπάρες να γίνουν πράσινες, τότε έχει κλειδώσει δορυφόρους. Πάτα πίσω να σε γυρίσει στο χάρτη και θα δεις ότι θα σου δείχνει τη θέση σου.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο σημάδι που σου δείχνει οτι όλα είναι καλά όσον αφορά την εγκατάσταση είναι η ένδειξη πάνω δεξιά στην οθόνη σου οτι ο χάρτης greece ταδε φορτώθηκε. Πάντα η πρώτη οθόνη είναι γκρί αλλά μόλις βρεί το στίγμα σου, επανέρχεται στα κανονικά χρώματα της εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

προς το παρον το εχω αφησει στη βεραντα εδω και 10 λεπτα πανω στο στοχο εχει 6-7 πρασινες τελειες.

θα μου γραψη οτι η διαδικασια ολοκληρωθηκε καποια στιγμη η να παω να το παρω μεσα ???

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δεις τις πρώτες πράσινες μπάρες, όσες και αν είναι αυτές, είσαι έτοιμος. Έχει βρεί τη θέση σου.
Link to comment
Share on other sites

προς το παρον το εχω αφησει στη βεραντα εδω και 10 λεπτα πανω στο στοχο εχει 6-7 πρασινες τελειες.

θα μου γραψη οτι η διαδικασια ολοκληρωθηκε καποια στιγμη η να παω να το παρω μεσα ???

 

 

Από τη στιγμή που ο στόχος έχει 6-7 πράσινες τελείες, έχεις λοκάρει δορυφόρους (οι πράσινες τελείες έχουν τα αντίστοιχα νούμερα με τις πράσινες μπάρες αριστερά).

Πάτα "Επιλογή" για να πας πίσω στο χάρτη.

Εφόσον έχει λοκάρει, τώρα θα πρέπει πάνω στο χάρτη να σου δείχνει πού είσαι.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παντος δεν θα ελεγα οτι ειναι και πολυ ευχρηστο βεβαια το εχω πολυ λιγο χρονο αλλα ειναι περιεργο προγραμα :) ασ πουμε πως κανει ζοομ ,πως σβηνεις μια λαθος διαδρομη κ.α. πατριδα μενω ρ.φερραιου να φανταστεις και δεν την ξερει την οδο λολ!!!

τεσπα σας ευχαριστω ολους .!

Link to comment
Share on other sites

Σβήσιμο λάθος διαδρομής

Εμφάνιση διαδρομής---> Ακύρωση διαδρομής

 

Ζουμ

ΜΕ τα πλήκτρα 1,2,3,4,5,6,7,8,9

1 γενικευμένη πληροφορια

9 τέρμα ζουμαρισμένος χάρτης

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...