Jump to content

Πόσοι αντικαταστήσατε το ρολόι χειρός σας με το κινητό;


inactiveaccount76533
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το Γυμνάσιο που πήρα κινητό καταργήθηκε το ρολόι. 2 συσκευές για την ίδια λειτουργία; Πλεονασμός :Ρ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω μεγαλε οι προσωπικες μου συνομιλιες απο το κινητο δεν ξεπερνανε τα 20 δευτερολεπτα και ειναι του στιλ "ελα ρε μαν που εισαι τι κανεις αντε απογευμα για καφε οκ?οκ!" δεν καθομαι να μιλαω με τις ωρες τι εκανα χτες βραδι και αν θα μιλησω παραπανω θα ειναι για δουλεια..αν η παρεα ειναι οντως παρεα κατανοει οτι η δουλεια ειναι δουλεια και ο χαβαλες χαβαλες και θα με περιμενει και 10-15 και 50 λεπτα μια φορα μιλησα ...ημουν με το κολλητο πιναμε καφεδες και αραζαμε...δεν βιαζομασταν για πουθενα και οταν εκλεισα το τηλ συνεχισαμε...ετσι απλα
Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 τωρα το χειμωνα, μονο κινητο το καλοκαιρι! Εκτως και αν παω καμια ποδηλασια και το παρω μαζι (σειρα protrek της casio )
Link to comment
Share on other sites

ρολοι φοραω παντα. δεν μπορω να παω πουθενα χωρις να το φοραω. το κινητο ειναι για αλλη δουλεια. απλα αν το εχω στα χερια μου μπορει να δω κ την ωρα.
Link to comment
Share on other sites

ρολοι φοραω παντα. δεν μπορω να παω πουθενα χωρις να το φοραω. το κινητο ειναι για αλλη δουλεια. απλα αν το εχω στα χερια μου μπορει να δω κ την ωρα.

 

Συμφωνω...δεν μπορω να ειμαι με το κινητο στο χερι. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Είχα κινητό για την ώρα για 2 χρόνια πετώντας ουσιαστικά το ρολόι,αλλά ξανά επιστρέψα στο ρολόι.

Είναι πιο κιριλέ ρε παιδί μου :p

Link to comment
Share on other sites

Ρολοι και παλι ρολοι!

Το κινητο μονο σε περιπτωση που το εχω στο χερι μου θα κοιταξω την ωρα!

Ειναι και θεμα στυλ οσο να πεις ;)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Είχα κινητό για την ώρα για 2 χρόνια πετώντας ουσιαστικά το ρολόι,αλλά ξανά επιστρέψα στο ρολόι.

Είναι πιο κιριλέ ρε παιδί μου :p

Ναι καλα.. Βγάλε από την τσέπη π.χ το ΝΟΚΙΑ 8800,για να δεις την ωρα και μετα πες μου ποιο ειναι πιο κυριλε!!! το ρολοι ή το κινητο! :p:p:p:p

 

Γενικότερα δεν φόραγα πολύ ρολόγια, οσο θυμαμαι τουλάχιστον, γιατι με ενοχλουσαν

στο χερι και στο δερμα! Απο τότε που κυκλοφορησαν τα κινητα, εχω σωθει, στη κυριολεξια!!!! :lol::lol::lol::lol:

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

το ρολοι να αντικατασταθει απο το κινητο;;οχι βεβαια..αλλη η χρηση του ενος και αλλη του αλλου:)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγω μικρος φορουσα συνεχεια ρολοι και ειχα μανια...μια φορα να το ξεχνουσα να το βαλω τρελενομουνα...σε καποια φαση της ζωης μου οταν πηρα κινητο,δεν ξερω με ποιο τροπο και πως εγινε σταματησα να με ενοχλει που δεν φοραω ρολοι....και απο τοτε εχει αντικατασταθει με το κινητο το ρολοι...

 

και γω ακριβως ετσι ημουν,ακομα και οταν κοιμομουν φορουσα ρολοι,δεν το εβγαζα ποτε αλλα τελικα εδω και περιπου 4 χρονια αντικατασταθηκε με το κινητο.Και ηταν ωραιο ρολογακι(το εχω ακομα) ηταν και τηλεκοντρολ και σε καφετερεις που ειχε τηλεοραση σπαγαμε πλακα με το να αλλαζουμε καναλια,για να μην πω τι γινοταν στο φροντιστηριο με τα κλιματιστικα.:D:D:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποτε μου δεν συμπαθησα τα ρολογια...και γενικως οτιδηποτε φοριεται στο χερι με ενοχλει αφανταστα....οποτε ΚΙΝΗΤΟ!
Και 'γω μία από τα ίδια, αλλά ψάχνομαι για κανά ρολόι σαν αξεσουάρ περισσότερο. Επειδή έχω 2 κινητά μαζί μου (λόγο δουλειάς μην με πάρετε για ψώνιο :p ) πάντα έχω ένα κινητό πρόχειρο για να δω την ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε ρολοι ουτε κινητο. Εχω λιγες μερες που κατεργησα και το κινητο και ειμαι κομπλε.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ειμαι με κινητο 3-4 χρονια και το χερι μου πιανει μηχανικα το κινητο πλεον για την ωρα... αλλα τωρα τα Χριστουγενα λεω να παρω κανενα καλο Rolex γιατι οπως κ να το κανουμε σαν Ελληνας οδηγος πρεπει να εχω κρεμασμενο το χερι εξω απο το παραθυρο και να κρεμεται...Η τα εχουμε τα φραγκα η δεν τα εχουμε να ουμε.... ( Πλακα κανω μαλλον θα παρω αυτο που διαφημισουν της Casio ):lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ κινητό εδώ και πολλά χρόνια. :p ).

 

Να υποθέσω ότι εννοείς ότι δε χρησιμοποιείς ρολόι εδώ και πολλά χρόνια;

 

Το κινητό τηλέφωνο δε νομίζω ότι θα αντικαταστήσει ποτέ το ρολόι μου, με το οποίο μπορώ με μία απλή κίνηση να μάθω την ώρα. Θέλω να έχω αίσθηση του χρόνου ανά πάσα στιγμή και θεωρώ ταλαιπωρία να βγάζω το κινητό τηλέφωνο από την τσέπη για να καλύπτω την επιθυμία μου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το αντικατέστησε, μιάς και έχω πρόβλημα με τα ρολόγια, άν δέν έχει κατάλληλο λουράκι κλπ, βγάζω σπυράκια στην περιοχή εκείνη, και έχω φαγούρα... Δυστυχως για μένα :(

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν και μεγάλωσα χωρίς ρολόι και έχω συνηθίσει να βλέπω την ώρα στο κινητό, τον τελευταίο καιρό (3-4 μήνες) έχω αρχίσει να φοράω/κοιτάω ρολόι για την ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...