Jump to content

[CARRIER] Wind Blackberry Service


sokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να έχεις όλα τα παραπάνω + email push μονόδρομος η υπηρεσία BIS. Με 100 ΜΒ το μήνα είναι αρκετά στο ΒΒ.
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 158
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ jopilot! ....αλλα δεν καταλαβα κάτι, η υπηρεσια χρειάζεται για να κανεις browsing στο διαδίκτυο ή μόνο για τον συγχρονισμό των λογαριασμων email με την συσκευή. Ο υπάλληλος στο κατάστημα μου είπε πως το μόνο που χρειάζεται είναι για τα email η υπηρεσια αυτά , όλες οι άλλες υπηρεσιες στο διαδίκτυο γίνονται κανονικά χωρις την υπηρεσια αυτη ....τι ισχυει??
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να κάνεις browsing με κάποιον άλλο Browser όπως Opera mini. αλλά μέχρι εκεί. Τα applications πχ twitter, facebook γενικά εφαρμογές maps GPS, push email κλπ μόνο μέσω BIS. Μην ξεχνάς ότι παίζει και το ΒΒ application store όπου υπάρχουν αξιόλογες εφαρμογές και χωρίς BIS δεν παίζει. Αυτό που γνωρίζω μέχρι τώρα έιναι ότι τα πακέτα δεδομένων δεν μπορούν να συνδιαστούν με BIS ( η BIS είναι απο μόνη της πακέτο δεδομένων) η οποία φυσικά προυποθέτει συμβόλαιο. Κάποιος άλλος απο το φόρουμ αν μπορεί να επιβεβαιώσει ότι δεν συνδιάζονται τα πακέτα δεδομενων με BIS μη σε πάρω και στο λαιμό μου...
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

είχα ρωτήσει κ παλιότερα για την υπηρεσία bis αλλά τώρα ήρθε η ώρα να ασχοληθώ ξανά,

έχω κάποιες ερωτήσεις κλασσικές,αν μπορούσαν να απαντηθούν θα ήταν ευχάριστο,

 

για να έχω bis πρέπει να έχω συμβόλαιο,σωστά? κομπλέ

η τιμή του bis πχ τα 10ε τον μήνα είναι ποσό που προστίθεται στην τιμή του παγίου του συμβολαίου?

δηλαδή πχ 25ε (πάγιο) + 10ε (bis) δηλαδή σύνολο 35ε το μήνα?

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρέπει να έχεις συμβόλαιο.

 

Το πώς χρεώνεται το bis, σχετίζεται με την εταιρεία. Για παράδειγμα, στη vodafone που είμαι, ενεργοποιείται δωρεάν πάνω σε ένα πρόγραμμα unlimited, αξιοποιώντας τα ΜΒ του προγράμματος. Το ίδιο συνέβαινε και παλαιότερα που είχα ένα γενικό surf&talk. Στη wind φαίνεται πως δε μπορεί κανείς να βάλει bis χωρίς έξτρα χρέωση, οπότε εκεί ισχύει το αθροιστικό πάγιο που περιγράφεις.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

πήγα wind σήμερα και μου δώσαν κάποιες πληροφορίες τέλος πάντων,

 

αυτό που με προβλημάτισε είναι οτι μου είπα πως για να ενεργοποιηθεί το bis κτλ πρέπει να αγοράσω συσκευή απο τη wind,

οτι δηλαδή αν έχω δική μου συσκευή δεν γίνεται,

 

κάτι που εμένα μου μυρίζει πως θέλουν να πουλήσουν συσκευή καθώς μου φαίνεται αβάσιμο κάτι τέτοιο,

είχα σκοπό να πάρω συσκευή απο τις αγγελίες και να ενεργοποιήσω την υπηρεσία κανονικά μετά,

τελικά τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που σου είπαν. Έχω ενεργοποιήσει σε γραμμές wind τόσο τηλέφωνα εξωτερικού όσο και συσκευές με το brand της Vodafone. Η μόνη περίπτωση να μη μπορείς να το ενεργοποιήσεις, είναι να μην έχει απελευθερώσει ο προηγούμενος κάτοχος τη συσκευή από τον πάροχό του, κάτι που ισχύει για όποιο δίκτυο και να θες να κάνεις ενεργοποίηση.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...