Jump to content

[CARRIER] Wind Blackberry Service


sokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, έχει κανείς σας καταφέρει να μπεί στην σελίδα

http://www.windgr.blackberry.com ?

 

Δυστυχώς δεν τα έχω καταφέρει, έκανα registration και μετά τίποτα.

σαν username βάζω σκέτο το nickname μου. Χρειάζεται κάτι άλλο?

 

Δοκιμάζω να κάνω εκ νέου registration (δεν το έκανα ποτέ απο το PC) και μου λέει:

"Your account is not accesible via HTML browser. Please use your device to access Blackberry Internet Access"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 158
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και δεν προκειται να μπεις ποτε. Η τελευταια αναβαθμιση του BIS επιτρεπει μονο απο το handheld την διαχειρηση. Δεν θα σου ζητησει user & pass για να το κανεις, θα μπορεις κατευθειαν να κανεις add email address κτλ και οτι αλλο θελεις.

 

Την σελιδα αυτη χρησημοποιουν οσοι εχουν ακομα παλαιες εκδοσεις, και δεν εχουν αναβαθμισει, φαντασου μερικοι ακομα εχουν το παλιο καλο webmail !!

Link to comment
Share on other sites

Και δεν προκειται να μπεις ποτε. Η τελευταια αναβαθμιση του BIS επιτρεπει μονο απο το handheld την διαχειρηση. Δεν θα σου ζητησει user & pass για να το κανεις, θα μπορεις κατευθειαν να κανεις add email address κτλ και οτι αλλο θελεις.

 

Την σελιδα αυτη χρησημοποιουν οσοι εχουν ακομα παλαιες εκδοσεις, και δεν εχουν αναβαθμισει, φαντασου μερικοι ακομα εχουν το παλιο καλο webmail !!

 

Αν μπεις μεσα απο τη συσκευη υπαρχει η επιλογη create blackberry username ωστε να μπορεις να διαχειριζεσαι και απο τη σελιδα το account. Αλλα γενικα η πρωτη φορα γινεται μεσα απο τη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

όντως έτσι ήταν φίλε TakeOver, μέσα στο μενού έχει ρύθμιση για να δημιουργήσεις το Blackberry account σου.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Αν έχει κανένας Blackberry Service με WIND, μπορεί να με ενημερώσει για τις χρεώσεις? Μέσα στο μηνιαίο πάγιο τι υπηρεσίες περιλαμβάνει (browsing, χρήση των εφαρμογών απεριόριστα?) και πόσα mbytes είναι το όριο??
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κανένας Blackberry Service με WIND, μπορεί να με ενημερώσει για τις χρεώσεις? Μέσα στο μηνιαίο πάγιο τι υπηρεσίες περιλαμβάνει (browsing, χρήση των εφαρμογών απεριόριστα?) και πόσα mbytes είναι το όριο??

 

Απο όσο έμαθα η Wind έχει σταματήσει το παλιό πρόγραμμα με την ΜΒ χρέωση(που δν συμφέρει καθόλου) και έχει μόνο τα Unlimited* προγράμματα με 250ΜΒ/μήνα όριο.

Μέσα στο πάγιο χρεώνονται όλες οι υπηρεσίες που είναι μέσω BIS(email, browsing, maps, etc) δν ξέρω όμως τι συμβαίνει και αν υπάρχει κάποια έξτρα χρέωση σε περίπτωση που κάποια εφαρμογή χρειάζεται TCP/IP και πρέπει να δηλώσεις τα APN για να τρέξει.

Ως συνήθως τα APN στα ΒΒ δν είναι δηλωμένα από την αρχή και πρέπει να το κάνεις εσύ.

Όσο δν είναι δηλωμένα δν χρειάζεται να φοβάσαι γιατί όλα τα connections κ τα δεδομένα θα περνάνε μέσω BIS που είναι ήδη τιμολογημένα στο λογαριασμό σου.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.. Τι γίνεται όταν είμαι σε roaming (συγκεκριμένα Voda) και είμαι GoogleTalk ή MSN???
Link to comment
Share on other sites

Απλά επειδή χωρίς υπηρεσία ΒΒ δεν κατεβαίνουν emails, θα με χρεώσει στο εξωτερικό απλή data ή κάποια άλλη χρέωση 'specia' για Blackberry?
Link to comment
Share on other sites

e tora den tis thymame tis xreoseis

alla eksartate kai apo to kseno dyktio..

 

allios tha xreotheis stin Agglia, allios sti Kina!

 

tsekare sto site tis Vodafone na deis ama exei kapies standard xreoseis

 

emena einai tis douleias opote opos katalavaineis den me poliapasxolei ;)

Link to comment
Share on other sites

οντως, επειδή ταξιδεύω συχνά με το BB, οι χρεώσεις είναι οτι θέλει ο εκαστοτε πάροχος στην χώρα που βρίσκεσαι.

 

Εγώ που έχω WIND σου λένε ποιούς να προτιμάς όταν είσαι εξωτερικό για καλύτερες χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι θυμάμαι οι χρεώσεις (για Voda) κυμαίνονται γύρο στα 18ευρώ το ΜΒ.

Αν και θυμάμαι οτι υπάρχει ειδικό πρόγραμμα(για αυτούς που ταξιδέυουν πολύ) με 3ΜΒ 15ευρώ.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. Σχετικά με το roaming στο εσωτερικό (Έχω Wind & συχνά γυρίζει σε Βόντα), τι γίνεται με τις υπηρεσίες δεδομένων? Δουλεύουν κανονικά? Χρεώσεις υπάρχουν έξτρα ή ισχύει το πάγιο?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
μπες στην σελίδα της wind και θα δεις ότι το πρόγραμμα ΒΙΣ ισχύει με δωρεάν όγκο μόνο στην Ελλάδα. στο εξωτερικό ισχύουν χρεώσεις περιαγωγής. για περισσότερες λεπτομέρειες στις χρεώσεις κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών.
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση έστω και καθυστερημένα, αλλά ρώτησα για roaming στο ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ. Εδώ Κρήτη, τουλάχιστον, συχνά, γυρίζει σε Voda όταν δεν έχω καλό σήμα..
Link to comment
Share on other sites

έχω ακούσει ότι πρέπει οι εταιρείες να δίνουν την δυνατότητα roaming όταν δεν έχουν δική τους κάλυψη δικτύου, με απόφαση της Ευρώπης.

μέχρι στιγμής το έχουν κάνει η wind & η vodafone και μόνο για την Κρήτη.

θεωρητικά δεν πρέπει να έχεις έξτρα χρέωση σε αυτή την περίπτωση.

και πάλι ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών θα σου λύσει κάθε απορία.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο στις συνδέσεις προσφέρουν υπηρεσίες BIS...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα 250ΜΒ και 14,99Ευρώ. Το άλλο κοστίζει 6ευρώ το ΜΒ, δν αξίζει...

Εκτώς αν μιλάμε για Voda τότε αυτό με τα 10ε και 150ΜΒ(φτάνουν με το παραπάνο)

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κι άλλο 'κρούσμα' με το λογαριασμο της WIND... :( Με έχει χρεώσει κάποια MBYTES για 'Off-network browsing' οπως το περιγράφει στο λογαριασμό, παρόλο που στην υπηρεσία ΒΒ αναφέρει ότι περιλαμβάνει και Internet Browser!! Το συνολικό ποσό φτάνει τα 50 ευρώ!! Είμαστε σοβαροί????
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...