Jump to content

[CARRIER] Wind Blackberry Service


sokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 158
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
Έχω την εντύπωση ότι άλλαξε κάτι όσον αφορά τις χρεώσεις μέσω APN! Μήπως έχει κανείς κανένα νέο? Επίσης, ακούσατε κάτι για νέα προγραμμάτα ΒΒ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχει 1 πρόγραμμα για ΒΒ με 250 MB... Κάπου πήρε το αυτί μου ότι έβγαλε κι άλλα πακέτα, αλλά δεν εχω δει κάτι επίσημο ακόμα..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γεια σας παιδια, μολις χτες πηρα ενα bold και εγω και ξεκινησα ...

 

πηγα να κανω register το κινητο http://www.windgr.blackberry.com μεσα απο το κινητο αλλα μου λεει οτι εχει γινει ηδη register ... το πηρα μεταχειρισμενο...

 

εγω ακομη δεν εχω ενεργοπιησει την υπηρεσια βατομουρου στην wind

 

θα πρεπει να ενεργοποιησω την υπηρεσια πρωτα και μετα να ξαναδοκιμασω ή πρεπει να κανω κατι αλλο...???

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, μολις χτες πηρα ενα bold και εγω και ξεκινησα ...

 

πηγα να κανω register το κινητο http://www.windgr.blackberry.com μεσα απο το κινητο αλλα μου λεει οτι εχει γινει ηδη register ... το πηρα μεταχειρισμενο...

 

εγω ακομη δεν εχω ενεργοπιησει την υπηρεσια βατομουρου στην wind

 

θα πρεπει να ενεργοποιησω την υπηρεσια πρωτα και μετα να ξαναδοκιμασω ή πρεπει να κανω κατι αλλο...???

 

Και εγώ χθες το ενεργοποίησα, βέβαια όλα έγιναν αυτόματα (η ενεργοποίηση πήρε περίπου 8 ώρες) αφού το τηλέφωνο ήταν καινούργιο και δεν το είχε κάνει κάποιος άλλος register. Εάν έχεις κάνει αίτηση για την υπηρεσία BIS θα σου έρθει μύνημα, αν και πρώτα πρέπι να εγγραφεί το τηλ με τα δικά σου στοιχεία στη RIM, καλύτερα να πας από Wind.

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ φιλε μου σε ευχαριστω πολυ.

 

κατι ακομα, εφοσον ενεργοποιηθει η bis θα εμφανιστουν στην οθονη του κινητου και τα εικονιδια του windows live messenger και gps??

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ φιλε μου σε ευχαριστω πολυ.

 

κατι ακομα, εφοσον ενεργοποιηθει η bis θα εμφανιστουν στην οθονη του κινητου και τα εικονιδια του windows live messenger και gps??

 

Εγώ είχα εγκαταστήσει μέσω Wifi τις εφαρμογές αυτές, οπότε δεν ξέρω τι θα γίνει με τη δικιά σου, πάντως μου εγκατέστησε κάποιες εφαρμογές που μου έλειπαν από μόνο του (facebook, yahoo, google talk, blackberry help & weather)

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, μολις χτες πηρα ενα bold και εγω και ξεκινησα ...

 

πηγα να κανω register το κινητο http://www.windgr.blackberry.com μεσα απο το κινητο αλλα μου λεει οτι εχει γινει ηδη register ... το πηρα μεταχειρισμενο...

 

εγω ακομη δεν εχω ενεργοπιησει την υπηρεσια βατομουρου στην wind

 

θα πρεπει να ενεργοποιησω την υπηρεσια πρωτα και μετα να ξαναδοκιμασω ή πρεπει να κανω κατι αλλο...???

 

Εάν σου λέει ότι είναι δηλωμένο από άλλο χρήστη πρέπει πρώτα να το διαγράψει και μετά να το δηλώσεις εσύ.. Εννοείται πως απαιτείται υπηρεσία BIS..

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να στείλει φαξ και να το αποδεσμεύσει. Και μένα μου το έκανε αυτό από το site του παροχου μου. Απλά κάνε έναν λογαριαμο από το email setup. (όπως το mobileemail της vodafone. Sorry αλλά δεν ξέρω πως ακριβώς λέγεται στην wind). Είναι το ίδιο και από εκεί τον ίδιο λογαριασμό δημιουργείς με το site
Link to comment
Share on other sites

Κανε τα όλα από το email setup. Αν θες, απ ότι έχει αναφερθεί στο πόστ για τα μεταχειρισμένα ββ, υπάρχουν site που στα ξεκλειδώνουν πληρώνοντας κάποιο ποσό
Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιο λινκ??

 

Δυστυχώς όχι. Στο thread «προσοχή στα μεταχειρισμένα ββ» έχουν γίνει αναφορές για αυτα τα site από κάποια μέλη, δοκίμασε να τους στείλεις pm η απλά πόσταρε την ερώτηση σου.

 

edit: απ ότι φαίνεται και αυτό το thread τους φάνηκε ανούσιο. φίλε sorry αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι. φτιάξε ένα δικό σου thread και πιστεύω οτι θα προλάβουν να σου απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τα γνωστά... Πάλι... WIND Plus & Off net browsing χρεώσεις.. 29 ευρώπουλα...

 

έχεις δοκιμάσει να απενεργοποιήσεις το apn?

Link to comment
Share on other sites

Είναι απενεργοπιημένο πάντα..

 

ε τότε ποιός ο λόγος να σε χρεώνει? όλα τα άλλα είναι με bis (κανονικά και με apn να έμπαινες και πάλι μέσω bis θα έπρεπε να περνάει). τι να πω? να σε καλωσορίσω στο δίκτυο της vodafone? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τους τα χω χώσει 4-5 φορές και με πιστώνουν αλλα με έχει κουράσει αυτή η διαδικασία... Ισχυρίζονται πως μπαίνω μέσω WIND Plus ή μέσω offnet, που ούτε μπορούν να μου εξηγήσουν τι ακριβώς είναι ούτε πως συμβαίνει... Βόντα ποτέ πάντως :P
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

!!τι αλλοοο θα σκαρφιστει η wind για να μας κλεβει??!εχω ενεργοποιημενη την υπηρεσια bis + wind non stop με εταιρικο προγραμμα (6euro τον μηνα) εκει που λεω ολα καλα αψογη η κατασταση ... κοιταξτε τι εκανααν για να βγαλουν χρημα...ενω μπορω να surfarw κανονικα παντου .. msn + facebook κτλ !Δεν μου επιτρεπουν να κανω streamin video δηλαδη αν μπω youtube η συσκευη βγαζει μηνυμα switch to wap for streaming :S τους ρωτησα τι συμβαινει κ μου ειπαν ισχυει εξτρα χρεωση κτλ κτλ...:S εφοσον εχω non stop ξερει καποιος εφαρμογη unoficial για streaming μηπως αποφυγω το wap ? (blackberry bold 9000)

 

γιωργο δες τις ρυθμισεις του broswer σου ποιον εχεις σαν default?δεν διαβασα τις προηγουμενες σελιδες οποτε αν σου εχουν απαντησει σε αυτο ignore me χεχεεεχε

 

μηπως εχεις deafult browser wind plus και οχι hotspot?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...