Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.autodrivehellas.gr/html/adh_dl.html

Για τις μελλοντικές αναβαθμίσεις του Autodrive Hellas χάρτη μας :);)

 

o 3 se 1 pou exoume toso kairo , ine diladi h teleftea ekdosi ?

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Toυ Auto Drive Hellas εχει την τελευταια version.. o 3 σε 1 εχει το χαρτη της Αναβασης v3.4.3 και εχει βγει ο v3.5.0 :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

οποιος ξερει ας βοηθησει τον παρακαλω πολυ.οταν παω για να ψαξω προορισμο εκει που λεει πολιτεια οτι και να βαλω η λατινικα ειτε ελληνικα δε μου βγαζει αποτελεσμα.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Toυ Auto Drive Hellas εχει την τελευταια version.. o 3 σε 1 εχει το χαρτη της Αναβασης v3.4.3 και εχει βγει ο v3.5.0 :)

 

Δηλαδή εμείς που έχουμε βάλει τον 3 σε 1 και κατεβάσουμε την αναβάθμιση πως αλλάζουμε μονο τον ανάβασης? τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε? αυτό το αρχείο που κατεβάζουμε το κάνουμε install στο κινητό??? ρωτάω γιατί είναι .exe

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να αλλαξεις το χαρτη της Αναβασης θα πρεπει να βαλεις τους 3 χαρτες ξεχωριστα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. Έχω 2 προβλήματα με το Garmin, στο N82.

 

1.Ακολούθησα τα πρώτα βήματα, και όλα πήγαν καλά στην εγκατάσταση της εφαρμογής. Αλλά μάλλον κάπου πάιζει θέμα με την εγκατάσταση του χάρτη (του Auto Drive Hellas v1.25_el).

 

Στο σπάσιμο του κωδικού του χάρτη κάπου με μπέρδεψαν οι οδηγίες, αλλά οκ, πήρα τον unlock code για το χάρτη 822, τον έβαλα στο αρχείο gmapsupp.TXT, αλλά ανοίγοντας το Garmin, χάρτη δέ βλέπω*, και μάλιστα μου πετά και ένα μήνυμα σφάλματος που δε χωρά ολόκληρο στην οθόνη... Και μου ζητά ένα 25ψήφιο κωδικό όταν απαντάω "Ναι" στο μήνυμα σφάλματος (που δε φαίνεται ολόκληρο). Όταν βάζω (με το χέρι) τον κωδικό του Garmin Mobile XT key finder v1.1, πάλι δεν ανοίγει ο χάρτης.. Έστω ότι αυτό οφείλεται σε δικό μου λάθος.. αλλά το επόμενο?

 

2.Όσο έχω εγκατεστημένο το Garmin, κολλάει το Nokia Maps. Συγκεκριμένα, όταν πατάω, έστω και στιγμιάια, τη # (zoom out), το κινητό συμπεριφέρεται σαν να την κρατάω πατημένη, και κάνει συνεχώς zoom out μέχρι να πατήσω άλλο κουμπί, ή μέχρι να φτάσει στο σημείο να φαίνεται όλη η Γη.... Επίσης σε κάποια μενού του Nokia Maps δε δουλεύει το D-pad. Μόλις το απεγκαταστήσω, όλα καλά (πλην μερικών άσχετων κολλημάτων που παρέμειναν..) Ξέρει κανείς κάτι:worry:??

 

*Edit: Κατά τα άλλα το Garmin λειτουργεί, βρίσκει το εσωτερικό GPS, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. Έχω 2 προβλήματα με το Garmin, στο N82.

 

1.Ακολούθησα τα πρώτα βήματα, και όλα πήγαν καλά στην εγκατάσταση της εφαρμογής. Αλλά μάλλον κάπου πάιζει θέμα με την εγκατάσταση του χάρτη (του Auto Drive Hellas v1.25_el).

 

Στο σπάσιμο του κωδικού του χάρτη κάπου με μπέρδεψαν οι οδηγίες, αλλά οκ, πήρα τον unlock code για το χάρτη 822, τον έβαλα στο αρχείο gmapsupp.TXT, αλλά ανοίγοντας το Garmin, χάρτη δέ βλέπω*, και μάλιστα μου πετά και ένα μήνυμα σφάλματος που δε χωρά ολόκληρο στην οθόνη... Και μου ζητά ένα 25ψήφιο κωδικό όταν απαντάω "Ναι" στο μήνυμα σφάλματος (που δε φαίνεται ολόκληρο). Όταν βάζω (με το χέρι) τον κωδικό του Garmin Mobile XT key finder v1.1, πάλι δεν ανοίγει ο χάρτης.. Έστω ότι αυτό οφείλεται σε δικό μου λάθος.. αλλά το επόμενο?

 

2.Όσο έχω εγκατεστημένο το Garmin, κολλάει το Nokia Maps. Συγκεκριμένα, όταν πατάω, έστω και στιγμιάια, τη # (zoom out), το κινητό συμπεριφέρεται σαν να την κρατάω πατημένη, και κάνει συνεχώς zoom out μέχρι να πατήσω άλλο κουμπί, ή μέχρι να φτάσει στο σημείο να φαίνεται όλη η Γη.... Επίσης σε κάποια μενού του Nokia Maps δε δουλεύει το D-pad. Μόλις το απεγκαταστήσω, όλα καλά (πλην μερικών άσχετων κολλημάτων που παρέμειναν..) Ξέρει κανείς κάτι:worry:??

 

*Edit: Κατά τα άλλα το Garmin λειτουργεί, βρίσκει το εσωτερικό GPS, κλπ.

 

To Garmin έχει ένα συγκεκριμένο πρόβλημα με το Ν82 και όλα τα τηλέφωνα που δεν έχουν pencil key.

Κολλάει το πλήκτρο "#" και έτσι όποιες εφαρμογές που το χρησιμοποιούν, μπλοκάρουν.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως κατω απο το πλαισιο προσβ. χαρτη σου εμφανισε ενα κοκκινο εικονιδιο που γραφει Διακοπη? εαν ειναι ετσι τοτε μολης ανοιξεις το garmin πηγαινε επανω στο εικονιδιο και πατησε το, το ειχα`παθει και εγω πριν απο μερικες ημερες :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2242393#post2242393

 

 

Ποιο ονομα εχεις δωσει στο χαρτη και ποιο στο .UNL ?

 

exw dwsei ayta pou legan oi odhgies sto unl to ena to onomas sw.unl kai to allo GMAPSUPP.UNL. o xarths einai me to onoma pou ton katebasa dhladh gmapprom.img

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

exw dwsei ayta pou legan oi odhgies sto unl to ena to onomas sw.unl kai to allo GMAPSUPP.UNL. o xarths einai me to onoma pou ton katebasa dhladh gmapprom.img

Ο χαρτης και το .UNL πρεπει να εχουν το ειδιο ονομα. Στην θεση σου θα κατεβασα τα αρχεια που εχει ανεβασει ο Aisopos και υπαρχουν στο 1 ποστ του παροντος, μετα θα εκανα την διαδικασια απο την αρχη :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί στο παρελθόν αλλά εχθές που το χρησιμοποίησα για πρώτη φορά σε διαδικάσια πλοήγησης παρατήρησα ότι υπήρχε μια υστέρηση, δηλ. με έβγαζε πάντα πιο πίσω από εκεί που ήμουν περί τα 50m-80m. Καλά εν κινήσει θα μπορούσα να το κατάλαβω ότι μέχρι να σου στείλει το στίγμα που είσαι εσύ έχεις προχωρήσει αν και οι αλγόρθμοι που έχουν τα προγράμματα συνυπολογίζουν φαντάζομαι και την ταχύτητα (είναι σαν το κυνηγό που πυροβολεί λίγο πιο μπροστά από το πουλί). Το πρόβλημα όμως συνεχίστηκε και σταματημένος στο φανάρι όπου με έβγαζε και πάλι πιο πίσω. Στο σπίτι όταν γύρισα με εβγαζε 2 νούμερα πιο πέρα δηλαδή 2Χ10m=20m απόκλιση. Μήπως επειδή ήταν η πρώτη φορά; Μήπως πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις. Μήπως πρέπει να του δώσω για πρώτη φορά την σωστή διεύθυνση που είμαι και να ρυθμίσει το πρόγραμμα κάποια πράγματα από μόνο του; Κάποιος άλλος αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα; Ευχαριστώ.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί στο παρελθόν αλλά εχθές που το χρησιμοποίησα για πρώτη φορά σε διαδικάσια πλοήγησης παρατήρησα ότι υπήρχε μια υστέρηση, δηλ. με έβγαζε πάντα πιο πίσω από εκεί που ήμουν περί τα 50m-80m. Καλά εν κινήσει θα μπορούσα να το κατάλαβω ότι μέχρι να σου στείλει το στίγμα που είσαι εσύ έχεις προχωρήσει αν και οι αλγόρθμοι που έχουν τα προγράμματα συνυπολογίζουν φαντάζομαι και την ταχύτητα (είναι σαν το κυνηγό που πυροβολεί λίγο πιο μπροστά από το πουλί). Το πρόβλημα όμως συνεχίστηκε και σταματημένος στο φανάρι όπου με έβγαζε και πάλι πιο πίσω. Στο σπίτι όταν γύρισα με εβγαζε 2 νούμερα πιο πέρα δηλαδή 2Χ10m=20m απόκλιση. Μήπως επειδή ήταν η πρώτη φορά; Μήπως πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις. Μήπως πρέπει να του δώσω για πρώτη φορά την σωστή διεύθυνση που είμαι και να ρυθμίσει το πρόγραμμα κάποια πράγματα από μόνο του; Κάποιος άλλος αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα; Ευχαριστώ.

 

ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ 10ΑΔΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΙ ΤΟ GARMIN ΕΧΕΙ ΣΤΑΝΤΑΡ ΑΠΟΚΛΙΣΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Toυ Auto Drive Hellas εχει την τελευταια version.. o 3 σε 1 εχει το χαρτη της Αναβασης v3.4.3 και εχει βγει ο v3.5.0 :)

 

kapios na kani ena 3se1 me to telefteo Anavasis ;)

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

Στο σπάσιμο του κωδικού του χάρτη κάπου με μπέρδεψαν οι οδηγίες, αλλά οκ, πήρα τον unlock code για το χάρτη 822, τον έβαλα στο αρχείο gmapsupp.TXT, αλλά ανοίγοντας το Garmin, χάρτη δέ βλέπω*, και μάλιστα μου πετά και ένα μήνυμα σφάλματος που δε χωρά ολόκληρο στην οθόνη... Και μου ζητά ένα 25ψήφιο κωδικό όταν απαντάω "Ναι" στο μήνυμα σφάλματος (που δε φαίνεται ολόκληρο). Όταν βάζω (με το χέρι) τον κωδικό του Garmin Mobile XT key finder v1.1, πάλι δεν ανοίγει ο χάρτης..

 

Ή ο κωδικός είναι λάθος ή δεν έχει το αρχείο .unl το ίδιο πρόθεμα με το αρχείο του χάρτη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

kapios na kani ena 3se1 me to telefteo Anavasis ;)

 

Ας το ελπισουμε οτι καποιος γνωστης να μας ακουσει ή μαλλον να μας διαβασει. (Αν και νομιζω οτι για καθημερινη χρηση ο χαρτης autodrive ειναι υπερ-αρκετος, οποτε ας μην ειμαστε υπερβολικοι...):)

Link to comment
Share on other sites

Ας το ελπισουμε οτι καποιος γνωστης να μας ακουσει ή μαλλον να μας διαβασει. (Αν και νομιζω οτι για καθημερινη χρηση ο χαρτης autodrive ειναι υπερ-αρκετος, οποτε ας μην ειμαστε υπερβολικοι...):)

 

Μετά μόλος βγει ο καινούργιος Autodrive θα πρέπει κάποιος να κάνει έναν καινούργιο 3 σε 1. Όταν θα βγει ο καινούργιος ναυτικός επίσης... και πάει λέγοντας.

Όσοι επιλέγουν τον 3 σε 1, μάλλον θα περιμένουν κάποιον καλοθελητή για τις αναβαθμίσεις και θα βρίσκονται πάντα πίσω.

 

Για να πω την αλήθεια, αυτό το 3 σε 1 και 4 σε 1 κάπως δε μου 'κατσε από την αρχή. Αν εξαιρέσουμε τα άτομα που θέλουν και το χάρτη μιας άλλης χώρας οπότε χρειάζονται ελεύθερη ονομασία χάρτη, το καταλαβαίνω αλλά αλλιώς είναι δώρο άδωρο.

Αλλά και σ' αυτή την περίπτωση θα προτιμούσα να τους έχω ξεχωριστά. Θα έδινα ένα άκυρο όνομα στην ονομασία του χάρτη της ξένης χώρας και θα το άλλαζα σε έγκυρο όταν θα ταξίδευα έξω. Ούτε 2 λεπτά υπόθεση δεν είναι. Ή εφόσον δεν έχω σκάφος, θα καταργούσα τον ναυτικό με μια άκυρη ονομασία κι όταν με το καλό θα αποκτούσα, το ξανα-άλλαζα. ;)

 

Παιδιά δε θέλω να σας κακοκαρδίσω ούτε να σας κοντράρω. Φιλικότατα μιλάω αλλά νομίζω ότι αυτή είναι η πραγματικότητα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για το Nokia το Ε65 δουλεύει?

 

Δουλεύει, αρκεί να έχεις εξωτερικό δέκτη GPS

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχω εγκαταστησει τον GARMIN σωστα με ολα τα βηματα που δινεται και τα 7 αλλα στην πλοηγηση μου δειχνει μονο εθνικες οδους.Τι εχω κανει λαθος????καποιος μπορει να βοηθησει???? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχω εγκαταστησει τον GARMIN σωστα με ολα τα βηματα που δινεται και τα 7 αλλα στην πλοηγηση μου δειχνει μονο εθνικες οδους.Τι εχω κανει λαθος????καποιος μπορει να βοηθησει???? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

99% εχεις κανει το ιδιο λαθος με εμενα...

κοιτα το αρχεια

gmapsupp.img

GMAPSUPP.UNL

ναι ειναι ετσι πχ...δηλαδη το αρχειο του χαρτη(.img) και του κωδικου ξεκλειδωματος (.UNL) να εχουν το ιδιο ονομα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...