Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι σύνδεσμοι που υπάρχουν στο μήνυμά μου στην πρώτη σελίδα έχουν αντικατασταθεί, καθώς προστέθηκε ο διορθωμένος Topo Navigator στο πακέτο.

Μέχρι να ενημερωθεί η πρώτη σελίδα, κατεβάστε από δω. Αφορά τους 3 χάρτες ξεχωριστά.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι σύνδεσμοι που υπάρχουν στο μήνυμά μου στην πρώτη σελίδα έχουν αντικατασταθεί, καθώς προστέθηκε ο διορθωμένος Topo Navigator στο πακέτο.

Μέχρι να ενημερωθεί η πρώτη σελίδα, κατεβάστε από δω. Αφορά τους 3 χάρτες ξεχωριστά.

 

Φίλε μου κατ' αρχήν συγχαρητήρια για την προσπάθεια που καταβάλεις :happy:

 

Πιο πάνω ανέφερα ένα πρόβλημα που έχω με την 1η διαδικασία για την εγκατάσταση:

Ok χρησιμοποίησα τον οδηγό του aristotelhs2060 που βρίσκεται στην 1η σελίδα και έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή, τον χάρτη της Ελλάδας (gmapprom.img), έχω βάλει το code του χάρτη με το GMAPSUPP.UNL, κι έχω εγκαταστήσει τα Ελληνικά ΡΟΙ με τη σχετική εφαρμογή (ΡΟΙ loader). Όλα τα αρχεία τα έβαλα μέσα στον φάκελο E:\Garmin.

 

Όταν όμως ανοίγω την εφαρμογή, μου βγάζει ένα μήνυμα λάθους "Can't unlock maps for Garmin Device with Unit ID ... (ο δικός μου κωδικός), Do you want to unlock now?. Προσπαθώ λοιπόν να εισάγω με το πληκτρολόγιο τον κωδικό αλλά δεν τον δέχεται. Εισάγω άλλον κωδικό (ήδη δοκίμασα 4 διαφορετικούς κωδικούς) αλλά πάλι τίποτα. Μήπως το ke y g en βγάζει λάθος κωδικούς; Τι άλλο πρέπει να κάνω;

 

Μήπως μπορείς να βοηθήσεις; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα! :yahoo: :dance: :heat:

 

Το πρόβλημα ήταν πως ο κωδικός του χάρτη δεν έπρεπε να εισαχθεί με το αρχείο "GMAPSUPP.UNL" αλλά με το αρχείο "gmapprom.UNL" (όπως το παρέθεσε ο Αίσοπος).

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο τώρα:

 

Ο πιο αναλυτικός χάρτης για την Ελλάδα ποιός είναι; Ο Auto Drive Hellas ή αυτός της Ανάβασης; Πρέπει να έχουμε εγκατεστημένο μόνον 1 από τους διαθέσιμους χάρτες για κάθε χώρα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα! :yahoo: :dance: :heat:

 

Το πρόβλημα ήταν πως ο κωδικός του χάρτη δεν έπρεπε να εισαχθεί με το αρχείο "GMAPSUPP.UNL" αλλά με το αρχείο "gmapprom.UNL" (όπως το παρέθεσε ο Αίσοπος).

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο τώρα:

 

Ο πιο αναλυτικός χάρτης για την Ελλάδα ποιός είναι; Ο Auto Drive Hellas ή αυτός της Ανάβασης; Πρέπει να έχουμε εγκατεστημένο μόνον 1 από τους διαθέσιμους χάρτες για κάθε χώρα;

 

Επισης για τον City Navigator NT EUROPE 2008 , να τον κατεβασουμε και να τον κανουμε install και αυτον?

Link to comment
Share on other sites

Eπειση το garmin μας επιτρεπει να φορτωσουμε ταυτοχρονως ακομη 3 χαρτες (χωρις αυτον που υπαρχει μεσα) γνωμη μου ειναι πως ο καλυτερος χαρτης ειναι ο 4 σε 1 + ο City Navigator NT EUROPE 2008 :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μόλις εγκατέστησα με επιτυχία το ωραιο αυτό προγραμματάκι για το n95-8gb και δουλεύει με επιτυχία

Aristotelis2060 και aisopos κάνατε super δουλεια.

Thanks παιδιά!!!

:):):)

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη ειναι η εφαρμογη garmin για pc αλλα δεν εχουμε ασχοληθει ..

 

Μόλις εγκατέστησα το Garmin MapSource και έχω να πω πως καλά κάνατε και δεν ασχοληθήκατε. Το βρίσκω ελλειπέστατο. Έχει μόνον τις μεγάλες πόλεις και το οδικό δίκτυο είναι μόνον για 2-3 διαδρομές. Περίμενα πολλά περισσότερα.

 

Οπότε κρατάω το Sony Autoroute Europe που αν και σχετικά παλιό είναι πολύ πιο πλήρες ;)

 

 

Φίλε rostropol να σε ρωτήσω κάτι άσχετο. Ποιο θέμα έχεις εγκατεστημένο; :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Φίλε rostropol να σε ρωτήσω κάτι άσχετο. Ποιο θέμα έχεις εγκατεστημένο; :lol: :p

 

Σου αρέσει και σενα βλέπω,ήδη το έχω στείλει και σε άλλο χρήστη,πάρτο και ΄συ:)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα το Garmin MapSource και έχω να πω πως καλά κάνατε και δεν ασχοληθήκατε. Το βρίσκω ελλειπέστατο. Έχει μόνον τις μεγάλες πόλεις και το οδικό δίκτυο είναι μόνον για 2-3 διαδρομές. Περίμενα πολλά περισσότερα.

 

Οπότε κρατάω το Sony Autoroute Europe που αν και σχετικά παλιό είναι πολύ πιο πλήρες ;)

Ποιο εβαλες? Εγω εχω το europe city navigator αν θυμαμαι καλα (δεν ειμαι στο pc που το εχω) και εχει αρκετες λεπτομερειες. Προσθεσα και τους αλλους χαρτες (αναβαση, Αutodrive Hellas v1.25 και καποιους αλλους) και ειναι πληρες!

Link to comment
Share on other sites

Σου αρέσει και σενα βλέπω,ήδη το έχω στείλει και σε άλλο χρήστη,πάρτο και ΄συ:)

 

Thanks! :D

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη σελίδα έχει ανανεωθεί και πιστεύω πως μπήκε κάπως μια τάξη.

Σημειώστε ότι στα αρχεία που έχω ανεβάσει, περιλαμβάνεται μέσα αναλυτική βοήθεια για την εγκατάσταση και ενεργοποίηση των χαρτών.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Aisopos mipos esi ksereis na mou apadiseis?;)

 

Η πρώτη σελίδα έχει ανανεωθεί και πιστεύω πως μπήκε κάπως μια τάξη.

Σημειώστε ότι στα αρχεία που έχω ανεβάσει, περιλαμβάνεται μέσα αναλυτική βοήθεια για την εγκατάσταση και ενεργοποίηση των χαρτών.

 

 

 

kalo einai na simiwthei pos sto P1i tis SE to Garmin den pezi apeftheias me to 4.10.60. Thelei to 4.10.20 prwta kai meta upgrade sto *.*.60

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

Aisopos mipos esi ksereis na mou apadiseis?;)

Ο Anavasis ίσως σου φανεί χρήσιμος αν πάρεις τα κατσάβραχα. :)

Είναι τοπογραφικός χάρτης που εμφανίζει με περισσότερες λεπτομέρειες σημεία της επαρχείας (υψόμετρα κ.τ.λ.). Γενικώς νομίζω ότι δεν απευθύνεται στον μέσο χρήστη, όπως και o ναυτικός BlueChart.

Ο Auto Drive Hellas πιστεύω ότι θα καλύψει τις ανάγκες των περισσότερων, καθώς είναι αρκετά λεπτομερής και στην επαρχεία.

Από κει και πέρα, σε σημεία που δεν καλύπτονται από τον Auto Drive Hellas, ο Anavasis συμπληρώνει τα πιο πολλά κενά (θα το καταλάβεις από τα greeklish που θα βλέπεις σε κάποιες περιοχές).

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

exis proseksei kai esi to " provlima " me ta POIs , pws an diladi tou peis na se paei sto POI xxx ti diadromi ti vgazi me erotimatika ?????kai de katalaveneis tipota?

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

Υπάρχουν βέβαια κάποιες ταμπέλες τοποθεσιών (που απ' ότι έχω διαπιστώσει είναι διπλοεγγραφές) που εμφανίζονται με κινέζικα, αλλά δεν αφορούν τα POI.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...