Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φυσικά, δουλεύουν τέλεια οι εκδόσεις απο την 4.20.20 και μετά. Εγώ έμεινα στην 5.00.10 γιατί το στίγμα δεν χάνει ούτε ελάχιστα ενώ με την 5.00.00 και 5.00.20 είχα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι είδα στο μαγαζί προσφέρουν τον καινούργιο σε δυο "εκδόσεις", κανονική κλειδωμένη μόνο ως έκδοση Mapsource και ξεκλείδωτη ως Mapsource αλλά και *.img.

 

Καλά δεν τους έκοψε να παραθέσουν και συνδέσμους για την img έκδοση κλειδωμένη??? Εννοώ με link για torrent κι όχι κάτι εξειδικευμένο.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα ο χαρτης Europe της Garmin, για Ελλαδα πρεπει να εχει ίδια κάλυψη με αυτόν του Nokia Maps.

 

το full coverage, δηλαδη 100% πραγματική κάλυψη δεν παίζει σε καμμια περιπτωση... δεν υπαρχει εταιρεια χαρτογραφησης ακομα που να δινει 100% καλυψη για Ελλαδα. Αυτο αναμενεται να γινει σε 2-3 χρονια συμφωνα με τις "αισιοδοξες" προβλεψεις, αποσο γνωριζω τουλαχιστον.

 

 

Και o Europe City Navigator βλεπω οτι δινεται ξεκλειδωτος... Θα ηθελα να το ξαναρωτησω γιατι εχω μπερδευτει και δεν το γνωριζω σιγουρα το συγκεκριμενο ζητημα... Τελικα οι ξεκλειδωτοι χαρτες δημιουργουν διαφορα προβλήματα? Ειναι το ιδιο να βαζουμε μεσα ενα ξεκλειδωτο χαρτη με το να βαζουμε ενα κλειδωμενο? (εννοειται για τον ιδιο χαρτη αναφερομαι) Δεν υπαρχει καμμια διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

οι ξεκλειδωτοι οπως λεει και το όνομα δε χρειαζονται ξεκλείδωμα. δηλαδη δε χρειαζεται να κανεις το αντιστοιχο Unl. εγω τον δοκιμασα στο N95 και τιον βλεπει μια χαρα το garmin xt mobile.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

οι ξεκλειδωτοι οπως λεει και το όνομα δε χρειαζονται ξεκλείδωμα. δηλαδη δε χρειαζεται να κανεις το αντιστοιχο Unl. εγω τον δοκιμασα στο N95 και τιον βλεπει μια χαρα το garmin xt mobile.

 

 

Απλά είχα διαβάσει πιο παλιά ότι οι ξεκλείδωτοι δημιουργούν κάποια προβληματάκια στην αναζήτηση, πλοήγηση κλπ. τα οποία δεν εμφανίζουν οι αντίστοιχοι κλειδωμένοι. Δεν έχω δοκιμάσει να βάλω όμως ποτέ ξεκλείδωτο χάρτη γι' αυτό και δεν έχω ιδία άποψη.

 

Το ίδιο ειχα ρωτησει κι εδω και ο gianpithio το επιβεβαιωσε.

Link to comment
Share on other sites

εμένα καμμία έκδοση δεν ανοίγει, φορτώνει την πρώτη εικόνα και κλείνει το πρόγραμμα. Δοκίμασα να τους βάλω και στο root kai χύμα στην κάρτα μνήμης αλλα τίποτα. μήπως φταίει το hacking στο τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

εμένα καμμία έκδοση δεν ανοίγει, φορτώνει την πρώτη εικόνα και κλείνει το πρόγραμμα. Δοκίμασα να τους βάλω και στο root kai χύμα στην κάρτα μνήμης αλλα τίποτα. μήπως φταίει το hacking στο τηλέφωνο?

 

Σίγουρα δεν έχεις βάλει σωστά τους φακέλους στο root της κάρτας

Δε φταίει το Hacking

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να τους βάλω και στο root kai χύμα στην κάρτα μνήμης αλλα τίποτα.

Τι διαφορά έχουν αυτά τα δύο που αναφέρεις; Γιατί και τα δύο έχουν το ίδιο νόημα.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εβαλα τον τελευταιο χαρτη αλλα μου φαινεται οτι βγαζει και παλι τις θαλασσες "αναποδα"....ενω με την προηγουμενη ειχε διορθωθεί αυτο......

μαλλον ξαναγυρναω στον προηγουμενο δηλαδη..ειναι μεγαλο μπερδεμα ετσι......

Link to comment
Share on other sites

παω να περασω την εκδοση Garmin_5.00.40 και δεν ξεκλειδωνη εβαλα στη γενητρια Ι.Μ.Ε.Ι το I.M.S.I και το αναγνωρηστικο καρτας και δεν τα καταφερα .τα δοκιμασα και τα 3 αλλα τιποτα.στην καρτα εκανα κανονικα την αντιγραφη ολλους τους φακελους και το αρχειο sw.unl κανονικα

καμιά ιδέα...?

καλή ανασταση

Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρε μέσα απο το κινητό σου με τον x-plore αν είναι σωστό το όνομα του αρχείου sw.unl
Link to comment
Share on other sites

παω να περασω την εκδοση Garmin_5.00.40 και δεν ξεκλειδωνη εβαλα στη γενητρια Ι.Μ.Ε.Ι το I.M.S.I και το αναγνωρηστικο καρτας και δεν τα καταφερα .τα δοκιμασα και τα 3 αλλα τιποτα.στην καρτα εκανα κανονικα την αντιγραφη ολλους τους φακελους και το αρχειο sw.unl κανονικα

καμιά ιδέα...?

καλή ανασταση

 

Κατι δεν κανεις καλα στην δημιουργια του unl.Την μετονομασια του text την κανεις σωστα οπως λενε οι οδηγιες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ναι ολλα κανονικα γινονται να σου στειλω το imei pm να μου δωσεις το κλειδι

 

euxaristo paidia to unl to evaza stin mnimi sketo . kales giortes

an exo allo provlima tha epanertho

Link to comment
Share on other sites

Δε μου επιτρέπει να κάνω copy το sys, resource, private με τπτ! Τα κάνω χύμα copy paste στην ΜΜC αλλά τπτ! Μήπως πρεπει να εχω hacked phone?

Το έχω συνδεδεμένο μέσω PC SUITE kai bluetooth!Ν95 8GB

Link to comment
Share on other sites

Δε μου επιτρέπει να κάνω copy το sys, resource, private με τπτ! Τα κάνω χύμα copy paste στην ΜΜC αλλά τπτ! Μήπως πρεπει να εχω hacked phone?

Το έχω συνδεδεμένο μέσω PC SUITE kai bluetooth!Ν95 8GB

Συνδεση πρεπει να κανεις μεσω μαζικης αποθηκευσης και να εχεις να φαινονται οι κρυφοι φακελοι και τα αρχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δηλαδή δεν είναι το ΜΥ COMPUTER--> NOKIA PHONE BROWSER--> MEMORY CARD (E:)!? Και paste εκεί! Γιατί αυτό κάνω..!

 

Οχι.Οταν συνδεεις το καλωδιο usb στο κινητο δεν σε ρωταει τι λειτουργια να επιλεξεις;Εκει θα βαλεις "μεταφορα δεδομενων" και το Pc θα βλεπει το κινητο σαν εξωτερικο δισκο.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου το εμφανίζει.. Ίσως επειδή συνδέομαι με το bluetooth! Υπάρχει τρόπος να το κάνω με bluetooth? Aν όχι τότε θα δοκιμάσω όταν μπορέσω με το usb σε 10 μέρες γιατί δε το εχω μαζί μου!
Link to comment
Share on other sites

Δε μου το εμφανίζει.. Ίσως επειδή συνδέομαι με το bluetooth! Υπάρχει τρόπος να το κάνω με bluetooth? Aν όχι τότε θα δοκιμάσω όταν μπορέσω με το usb σε 10 μέρες γιατί δε το εχω μαζί μου!

 

Οχι με το ΒΤ δεν βγαζει τετοια επιλογη .Με λαπτοπ το κανεις;Μηπως μπορεις να βαλεις την καρτα μνημης κατευθειαν στο λαπτοπ?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει κανεις αλλος προβλημα με τις "θαλασσες" η μονο σε μενα συμβαινει....???

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα ακριβως εννοεις;

 

να ειναι η θαλασσα αριστερα μου πχ και να βγαινει στο χαρτη η δεξια μου η πισω μου...κτλ......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...