Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην μνημη του τηλεφωνου δεν βαζεις τιποτα,μονο στην καρτα μνημης.

 

ΟΧΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ,αυτο εδω Ξεκλείδωμα ESN ποιο ειναι?το id καρτας οπωσ το λεει μεσα γιατι μου βγαζει:ιμει-imsi-kai id καρτας.ποιο απο τα 3 ειναι?:(

δεν μπορω να ξεκλειδωσω το εσωτερικο gps HELP

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΟΧΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ,αυτο εδω Ξεκλείδωμα ESN ποιο ειναι?το id καρτας οπωσ το λεει μεσα γιατι μου βγαζει:ιμει-imsi-kai id καρτας.ποιο απο τα 3 ειναι?:(

δεν μπορω να ξεκλειδωσω το εσωτερικο gps HELP

 

Μεσα απο το garmin αντεγραψε το id της καρτας και βαλτο για να δημιουργησεις τα unl που χρειαζεσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ν95 αλφα κοπυ ελληνικο κανονικα 5.00.10. τι βαζω στην καρτα μνημης και τι στην μνημη του τηλεφωνου;

Ακολουθείς πιστά τις οδηίες στο πρώτο ποστ. Πρόσεξε ποιον φάκελο βάζεις στην κάρτα μνήμης. Πρέπει να έχει όνομα Garmin. Εγκατέστησε το sis, πέρασε τα unl, ενεργοποίησε τον εσωματωμένο δέκτη και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ εβαλα απλα προσπαθω να βαλω τους χαρτες καμια καλη ιδεα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω ποιον να κατεβασω και πως να βρω το map id

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Eαν διαβασεις λιγο το συγκεκριμενο θεμα θα καταλαβεις ποιους χαρτες θα πρεπει να κατεβασεις! Επισης το map id του καθε χαρτη το γραφει εκει που τον κατεβαζεις. Εαν δεν γραφει τιποτα μην ανησυχεις μπορεις να διαβασεις στο τελος του 1 ποστ του παροντος εκει που λεει: Νεος τροπος να βρισκετε το mapid ,οδηγιες εχει μεσα. η να μας ρωτησεις και να σου το πουμε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

xxxxxxxxx,SymbianOS9.x apps,σελίδα 8, όλη η Ευρώπη σε ένα αρχείο IMG 1,6 GB....τα υπόλοιπα υποθέτω τα γνωρίζεις.....;)

 

Το κατεβασα αυτο.Τωρα ο χαρτης ειναι ξεκλειδωμενος?Χρειαζεται MapID και ολη αυτη τη διαδικασια του 3 σε 1?

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα αυτο.Τωρα ο χαρτης ειναι ξεκλειδωμενος?Χρειαζεται MapID και ολη αυτη τη διαδικασια του 3 σε 1?

 

MapID που αναφέρεται στο post στο xxxxxxxx και τα γνωστά....μετονόμασε τον κατάλληλα πχ. σε GMAPSUPP και βάλε το UNL με την αντίστοιχη ονομασία του χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

1--εχει δοκιμασει κανενας αυτο που ειχα αναφερει πιο πριν οτι δηλαδη με τον anavasis κατα την οδηγηση μας δειχνει τις ΚΑΘΕΤΕΣ οδους που ερχονται ενω με τον autodrive δειχνει αυτην την οδο που βρισκομαστε εκεινη τη στιγμη?αρα αν ισχυει αυτο δεν ειναι θεμα garmin αλλα χαρτων,ετσι δεν ειναι?

2--και κατι αλλο οταν θελουμε να δουμε ενα σημειο του χαρτη ειτε οταν ειναι ενεργο το gps ειτε οχι,δεν δειχνει τα ονοματα ΟΛΩΝ των οδων που φαινονται,υπαρχει καποια επιλογη για αυτο?

 

3-- ποια εκδοση του garmin ειναι αυμβατη με τα νεα νοκια με οθονη αφης?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχω βρει κάποια επιλογή να μας δείχνει όλους τους δρόμους που βρίσκονται στην γύρω περιοχή απο αυτή που κάνουμε πλοήγηση. Πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα. Και, εντάξει δεν είναι πρόβλημα όταν έχεις συνοδηγό που ξέρει να το χειρίζεται, αλλά όταν οδηγάς, απλά δεν είναι εφικτό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να βαλω καποια poi στο κινητο μου αλλα μου λεει στην αρχη οτι καθε φακελος δεν μπορει να περιεχει παραπανω απο 32 αρχεια και επειδη αυτα που εχω ειναι 120 συνολικα τα χωριζω σε 4 υποφακελους.αλλα οταν τα χωριζω δεν τα βρισκει.υπαρχει τροπος για παραπανω απο 32 η πρεπει να περιοριστω σε αυτα???

 

 

οκ το καταφερα.τωρα μολις παω προσ τα που-προσθετα-προσαρμοσμενα poi μου βγαζει οντως τους 4 φακελους που ειχα φτιαξει και αλλη μια επιλογη που λεει ολα τα poi.αν επιλεξω αυτη την επιλογη θα μου τα δειχνει ολα στον χαρτη οταν κανω πλοηγηση???

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο προβλημα που εχω οτι στον χαρτης της Αναβασης δεν μου φαινονται στο χαρτη τα μικρα χωρια και τα τοπονυμια, αλλα υπαρχουν κανονικα ολοι οι δρομοι.

 

Τα εμφανιζει μονο αν τα βρω μεσα απο την αναζητηση (για που-πολεις)

 

Δοκιμασα ολους τους χαρτες Αναβασης το αποτελεσμα ιδιο.

 

Δοκιμασα να βαλω παλι την παλια καρτα μεσα παλι το ιδιο.

 

Δοκιμασα διαφορους συνδυασμους χαρτων το ιδιο.

 

Απεγκατεστησα το Garmin και τα περασα ολα απο την αρχη, παλι τα ιδια.

 

Οταν ψαχνω στο χαρτη βλεπω μονο τα πολυ μεγαλα χωρια.

 

Καθε βοηθεια θα ηταν πραγματικα ευπροσδεκτη...

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο προβλημα που εχω οτι στον χαρτης της Αναβασης δεν μου φαινονται στο χαρτη τα μικρα χωρια και τα τοπονυμια, αλλα υπαρχουν κανονικα ολοι οι δρομοι.

 

Τα εμφανιζει μονο αν τα βρω μεσα απο την αναζητηση (για που-πολεις)

 

Δοκιμασα ολους τους χαρτες Αναβασης το αποτελεσμα ιδιο.

 

Δοκιμασα να βαλω παλι την παλια καρτα μεσα παλι το ιδιο.

 

Δοκιμασα διαφορους συνδυασμους χαρτων το ιδιο.

 

Απεγκατεστησα το Garmin και τα περασα ολα απο την αρχη, παλι τα ιδια.

 

Οταν ψαχνω στο χαρτη βλεπω μονο τα πολυ μεγαλα χωρια.

 

Καθε βοηθεια θα ηταν πραγματικα ευπροσδεκτη...

Δοκιμασε το εξης απλο.

Εργαλεια-Ρυθμισεις-Χαρτης ,και αλλαξε το ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΧΑΡΤΗ στην επιλογη "τα περισσοτερα".

Νομιζω ετσι θα δεις και το παραμικρο χωριουδακι.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το εξης απλο.

Εργαλεια-Ρυθμισεις-Χαρτης ,και αλλαξε το ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΧΑΡΤΗ στην επιλογη "τα περισσοτερα".

Νομιζω ετσι θα δεις και το παραμικρο χωριουδακι.

 

 

Το εχω δοκιμασει και αυτο αλλα δυστυχως δεν γινεται κατι. Οι λεπτομερειες που δειχνει ο χαρτης παραμενουν οι ιδιες οσον αφορα την εμφανιση ονοματων. Προσθετει μονο περισσοτερες υψομετρικες καμπυλες πανω στον χαρτη.

 

Και αυτο που με εκνευριζει περισσοτερο ειναι οτι στο παρελθον που ειχα κοιταξει τον χαρτη εβλεπα ολες τις λεπτομερειες, ολα τα τοπονυμια, ακομα και τα watermills.

 

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω:mad:

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δοκιμασει και αυτο αλλα δυστυχως δεν γινεται κατι. Οι λεπτομερειες που δειχνει ο χαρτης παραμενουν οι ιδιες οσον αφορα την εμφανιση ονοματων. Προσθετει μονο περισσοτερες υψομετρικες καμπυλες πανω στον χαρτη.

 

Και αυτο που με εκνευριζει περισσοτερο ειναι οτι στο παρελθον που ειχα κοιταξει τον χαρτη εβλεπα ολες τις λεπτομερειες, ολα τα τοπονυμια, ακομα και τα watermills.

 

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω:mad:

νομιζω και εγω το εχω παρατηρησει αυτο:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βαλεις τον anavasis μονο του (ειναι ξεκλειδωτος,δεν θελει map id ),οχι τον 3 σε 1.Εχω μια υποψια.

 

εγω μονο του τον εχω....υπαρχει επιλογη στην εμφανιση των χαρτων να δειχνει ποταμια,λιμνες κλπ το εχω ενεργοποιησει και αυτο αλλα φευ...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καποιος ξεκλειδωτος 3 σε 1χαρτης να τον βαλω να δουλεψει αμεσως υπαρχει?δεν μπορω να ξεκλειδωσω τους χαρτες.ασ ,ου στελει το link με pm δεν μπορω αλλο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καποιος ξεκλειδωτος 3 σε 1χαρτης να τον βαλω να δουλεψει αμεσως υπαρχει?δεν μπορω να ξεκλειδωσω τους χαρτες.ασ ,ου στελει το link με pm δεν μπορω αλλο

 

Για να είναι ξεκλείδωτος 3σε 1 χάρτης πρέπει να είναι ξεκλείδωτοι κ οι 3 επιμέρους χάρτες. Εγώ δεν ξέρω κανένα 3 σε 1 τέτοιον. Ακολούθησε τις οδηγίες. Ο ελληνικός 3 σε 1 έχει 2 κλειδωμένους και ένα ξεκλείδωτο χάρτη. Βάλε τα 2 unlock codes συνεχόμενα στο unl file(50 ψηφία συνολικά). Βάλτα σε διαφορετική σειρά τα codes αν δεν σου δουλέψει με την πρώτη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βαλεις τον anavasis μονο του (ειναι ξεκλειδωτος,δεν θελει map id ),οχι τον 3 σε 1.Εχω μια υποψια.

 

εχω δοκιμασει ολους τους πιθανους συνδυασμους...

 

ακομα να αφαιρεσω και τον basemap δοκιμασα αλλα τιποτα.

 

@ilka71

και σεσενα φιλε πιο παλια ο χαρτης εδειχνε ολα τα τοπονυμια και μικρα χωρια και τωρα δεν τα βλεπεις ή απο την αρχη που τον εβαλες δε σου τα εδειξε ποτε?

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει ολους τους πιθανους συνδυασμους...

 

ακομα να αφαιρεσω και τον basemap δοκιμασα αλλα τιποτα.

 

@ilka71

και σεσενα φιλε πιο παλια ο χαρτης εδειχνε ολα τα τοπονυμια και μικρα χωρια και τωρα δεν τα βλεπεις ή απο την αρχη που τον εβαλες δε σου τα εδειξε ποτε?

 

yeap......

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την μη εμφανιση τοπονυμιων και μικρων χωριων στον αναβαση ειναι bug των εκδοσεων 5 τελικα.

 

Αν πατε πχ στην 4.20.20 ρυθμισεις-χαρτης-χαρακτηριστικα χαρτη

 

και στα γεωγραφικα σημεια βαλετε μικρη ετικετα και στο μικρη πολη παλι μικρη ετικετα...

 

ο αναβασης θα βγαλει παπαδες πανω στο χαρτη...

 

με την αντιστοιχη διαδικασια στις εκδοσεις 5 απλα δεν θα βγαλει τιποτα τουλαχιστον στο κινητο μου...

 

bug λοιπον κι αλλο...:mad: για να δουμε τι θα γινει στις επομενες εκδοσεις...

 

Υπαρχει πουθενα να μπορει να κανει καποιος bug report για το Garmin?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας εαν εχω εγκαταστησει μια εκδοση σε windows mobile κινητο πως κανω την αναβαθμιση?ρωταω γιατι χρειαζεται να τρεξει ενα exe και δεν ειναι απλα σαν το copy-paste και τρεξιμο του sis σαν τα symbian.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας εαν εχω εγκαταστησει μια εκδοση σε windows mobile κινητο πως κανω την αναβαθμιση?ρωταω γιατι χρειαζεται να τρεξει ενα exe και δεν ειναι απλα σαν το copy-paste και τρεξιμο του sis σαν τα symbian.

 

Αν και δεν ειναι η σωστη ενοτητα εδω .....,

ειτε ενα cab αρχειο θα εχει ,ειτε ενα exe αρχειο το οποιο το

τρεχεις απο το pc σου αφου πρωτα εχεις συνδεσει την συσκευη σου

μεσω active sync..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...