Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αριστοτελη ο autodrive_1.30 ειναι πληρες η ειναι απο αναβαθμιση?:O

 

πληρες. ο καθε χαρτης σε img ειναι πληρης

 

Είναι μια χαρά ο χάρτης. Πολύ καλή η αναβάθμιση. Στη Χίο διορθώσαν όλα τα λάθη.

Σε λίγο θα σας πω αν στην λεωφόρο Πετρουπόλεως "τρελαίνεται" και με δείχνει πιο μπροστά από ότι είμαι.

 

αν πας στο site του autodrive θα δεις τι ενημερωσεις εκαναν.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ααα μάλιστα καινούργιος autodrive... Λίγο λείπεις και να μια καινούργια εξέλιξη στο θέμα κινητά και GPS:);)

παιδια μπορεί ο καινούργιος autodrive που βγήκε τώρα να γίνει διάφανος σαν τον παλιό και να τον έχουμε?? Αν δεν απατώμαι ο ProSymbian είχε κάνει κάτι τέτοιο.. Οπότε περιμένουμε απάντηση του

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

ε ας το ξανακανει αμα θελει.ο ελληνικος bluechart προσθεθηκε στα links μου.οποιος θελει μου λεει και για τον autodrive 1.30 (greek ή english) και anavasis 3.50.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

εχω τον 3σε1 κατεβασα το img του autodrive 1.30.τωρα τι κανω ,πως τον περναω στον 3 σε 1 πλιζ?ευχαριστω!σορρυ αν εχει απαντηθει παραπανω αλλα ειμαι κουρασμενος!ο 3σε1 ειναι αρχειο gmapsupp.img ενω ο ενας 1.30 ειναι gmapprom και ενας αλλος 1.30 ειναι gmapsupp!τωρα τι κανουμε?

 

EDIT:λοιπον κατηργησα τον 3 σε 1 που ηταν gmapsupp με τον 1.30 autodrive που κατεβασα απο ipmartκαι ηταν και αυτος gmapsupp οποτε εκανα ενα απλο copy paste και με το garmin kgen exe εκανα generate εναν αλλο κωδικο για το map id 822 του autodrive το εκανα και αυτο copy paste πανω απο το gmapsupp.unl αρχειο του 3σε1 και τελος!ολα καλα!νομιζω οτι δεν θα χρειαστω ποτε τον αναβασις ουτε τον θαλασσιο.και αν τα αρχεια των χαρτων ειναι ξεχωριστα ειναι και πιο ευκολο να αναβαθμιζονται!τωρα στο κινητο sto mapsource εχει τον autodrive και τον europe nt μονο

 

edit2!!!! ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ 1.30 AUTODRIVE ΠΑΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΠΕΙΡΑΙΑΣ Η ΑΛΙΜΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!για δοκιμαστε και πειτε μου!

Link to comment
Share on other sites

μετα απο τα περιπου 30 μηνυματα που απαντησα σημερα αποφασισα να κανω ειδικο φακελο στο rapid που θα βαλω τα παντα.απλα περιμενετε λιγο να το οργανωσω.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ε ας το ξανακανει αμα θελει.ο ελληνικος bluechart προσθεθηκε στα links μου.οποιος θελει μου λεει και για τον autodrive 1.30 (greek ή english) και anavasis 3.50.

 

Δηλαδη Αριστοτελη εαν βαλω και τον bluechart θα παιζουνε και η 3:worry:

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

αν πας στο site του autodrive θα δεις τι ενημερωσεις εκαναν.

 

Το έκανα το πρωί και τώρα που το εγκατέστησα είδα ότι πράγματι αξίζει τα λεφτά του.

Πάντως στην Πετρούπολη, συνεχίζει να με δείχνει ότι οδηγώ μέσα σε οικόπεδα και χωράφια (παρόλο που δεν έχω τρακτέρ αλλά Ι.Χ).

 

Ομολογώ πως έχουν ενημερώσει με πολλά σημεία ενδιαφέροντος. Π.χ. έχει σχεδόν όλα τα φαρμακεία, μέχρι και πλυντήρια 5asec.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα το πρωί και τώρα που το εγκατέστησα είδα ότι πράγματι αξίζει τα λεφτά του.

Πάντως στην Πετρούπολη, συνεχίζει να με δείχνει ότι οδηγώ μέσα σε οικόπεδα και χωράφια (παρόλο που δεν έχω τρακτέρ αλλά Ι.Χ).

 

Ομολογώ πως έχουν ενημερώσει με πολλά σημεία ενδιαφέροντος. Π.χ. έχει σχεδόν όλα τα φαρμακεία, μέχρι και πλυντήρια 5asec.

εσευ τωρα ποιους χαρτες εχεις στο mapsource στο κινητο?για δοκιμασε αναζητηση με τον 1.30 για ενα δρομο στην πολη "πειραιας" πχ!ΤΕΛΙΚΑ ΨΑΧΝΕΙ Ως "ΔΗΜΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ" Η "ΔΗΜΟΣ ΑΛΙΜΟΥ" ΟΧΙ ΑΛΙΜΟΣ Η ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ!

το καλαμακι εσενα το εχει?

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα το πρωί και τώρα που το εγκατέστησα είδα ότι πράγματι αξίζει τα λεφτά του.

Πάντως στην Πετρούπολη, συνεχίζει να με δείχνει ότι οδηγώ μέσα σε οικόπεδα και χωράφια (παρόλο που δεν έχω τρακτέρ αλλά Ι.Χ).

 

Ομολογώ πως έχουν ενημερώσει με πολλά σημεία ενδιαφέροντος. Π.χ. έχει σχεδόν όλα τα φαρμακεία, μέχρι και πλυντήρια 5asec.

 

Πραγματικα αρκετα βελτιομενως :)ευχαριστω Αριστοτελη για την βοηθεια και της πλυροφοριες!!:rolleyes:

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

εσευ τωρα ποιους χαρτες εχεις στο mapsource στο κινητο?για δοκιμασε αναζητηση με τον 1.30 για ενα δρομο στην πολη "πειραιας" πχ!ΤΕΛΙΚΑ ΨΑΧΝΕΙ Ως "ΔΗΜΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ" Η "ΔΗΜΟΣ ΑΛΙΜΟΥ" ΟΧΙ ΑΛΙΜΟΣ Η ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ!

το καλαμακι εσενα το εχει?

Φίλε μου έχω περάσει τους εξής...

1. Worldwide Roads Basemap

2. Λεπτομερείς Auto drive Greece v 1.30

3. Greece Anavasis 3.50

 

To Καλαμάκι, έχεις δίκιο. Δεν το έχει στην αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω περάσει τους εξής...

1. Worldwide Roads Basemap

2. Λεπτομερείς Auto drive Greece v 1.30

3. Greece Anavasis 3.50

 

To Καλαμάκι, έχεις δίκιο. Δεν το έχει στην αναζήτηση.

στο διαχειριση>mapsource εκει που τσεκαρυμε ποιους χαρτες θελουμε ποιους σου δειχνει?εννοω σου δειχνει και τον basemap η αυτον στον δειχνει στην λιστα ΠΡΙΝ μπεις στο mapsource?
Link to comment
Share on other sites

στο διαχειριση>mapsource εκει που τσεκαρυμε ποιους χαρτες θελουμε ποιους σου δειχνει?εννοω σου δειχνει και τον basemap η αυτον στον δειχνει στην λιστα ΠΡΙΝ μπεις στο mapsource?

 

Εκεί είναι τικαρισμένα τα

Greece Anavasis 350

Greece Anavasis 350 (πάλι)

AutoDrive (Hellas)

 

Σωστά είναι ή έπρεπε να έχει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μία απάντηση...Έβαλα τους διαφανείς χάρτες και μου έβγαλε μόνο έναν και με αγγλικά γράμματα. Ο Autodrive είναι αυτός με τους λατινικούς χαρακτήρες σαν διαφάνεια?

 

Επίσης ο καινούργιος autodrive πρόσθεσε 2 δρομάκια στο χωριό μου χαχαχαχα. Καλό

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

εφτιαξα φακελο στο rapid με οτι χρειαζεται για το garmin.θα ανεβαζω οτι μπορω.οποιος θελει ας στειλε pm για το link
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μία απάντηση...Έβαλα τους διαφανείς χάρτες και μου έβγαλε μόνο έναν και με αγγλικά γράμματα. Ο Autodrive είναι αυτός με τους λατινικούς χαρακτήρες σαν διαφάνεια?

 

Επίσης ο καινούργιος autodrive πρόσθεσε 2 δρομάκια στο χωριό μου χαχαχαχα. Καλό

 

Ο διαφανος autodrive εχει ελληνικους χαρακτηρες αλλα ειναι ο v1.25 εαν εχεις τον διαφανο της αναβασης και τον διαφανο autodrive θα πρεπει να βλεπεις της ονομασιες 2 φορες μια με λατινικους χαρακτηρες που ειναι της αναβασης και μια με ελληνικους του autodrive :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ... Σόρι που επαναλαμβάνομαι... αλλά αν έχετε την ευγενή καλοσύνη... απαντήστε μου!

ΔΕΝ ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ!

 

Εκεί είναι τικαρισμένα τα

Greece Anavasis 350

Greece Anavasis 350 (πάλι)

AutoDrive (Hellas)

 

Σωστά είναι ή έπρεπε να έχει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πρέπει να είναι ακριβώς.. Το αναβασις υπάρχει 2 φορές επειδή το ένα είναι ο χάρτης και το άλλο τα POI του
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι ειναι το χαρτη της αναβασης τον βγαζει 2 φορες και πρεπει να ειναι και τα 3 τικαρισμενα. Eαν εχεις περασει τον χαρτη της αναβασης και τον autodrive ειναι σωστα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου τη γνωμη σας για το φακελο αμα θελετε ή αμα θελετε να αλλαξω κατι.το εκανα οσο πιο απλο και περιγραφικο μπορουσα να σκεφτω.εγω συνεχιζω να προσθετω οτι μπορω.

 

παω για υπνο.απο αυριο θα σας δινω το Link.σημερα μετα απο καμμια 30 pm ενοιωσα σαν αυτον που δινει του κωδικους για το sygic στο ρωσσικο site.looll .αυριο παλι

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Είχα την παλιά έκδοση με τον 3-σε-1 χάρτη και όλα δούλευαν κανονικά.

Έβαλα την καινούρια και τους 3 χωριστούς χάρτες. Τώρα έχω στο e:\garmin του E90 μου:

 

gmapprom.img AutoDrive 1.3 MapID: 822

gmapsupp.img Ανάβαση 3.5 Unlocked

gmapsup2.img Bluechart 9.5 MapID: 254

 

Έφτιαξα τα αντίστοιχα unl αρχεία με τους κω..κους που μου έδωσε το k..g.n και έχω:

 

gmapprom.unl και gmapsup2.unl όπως φυσικά και το sw.unl

 

- Ο χάρτης της αβάβασης δουλεύει μια χαρά αφού δεν είναι κλειδωμένος.

- Ο χάρτης BlueChart φαίνεται ότι είναι ενεργοποιημένος ακόμα και χωρίς το unl αρχείο, αλλά μάλλον δε δουλεύει

- Ο χάρτης της AutoDrive δεν ενεργοποιήται με τίποτα ... Δοκίμασα με το παλιό αλλά και με το καινούριο k..g.n αλλά τίποτα.

 

Προφανώς κάτι κάνω λάθος. Αν κάποιος μπορεί ας βοηθήσει.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

@zografos αυτο το προβλημα υπαρχει σε αυτους που ειχαν την παλια version του Garmin και εβαλαν την καινουρια. Μαλλον με την απεγκατασταση του παλιου Garmin μενει καποιο αρχειο στο κινητο και δημιουργει αυτο το προβλημα. Περιμενουμε να κανει καποιος που εχει παρομοιο προβλημα με το δικο σου Hard format και Format στην καρτα ωστε να καθαρισει τελειως το τηλ του και να το δοκιμασει. Αρκετοι ειναι αυτοι που ψαχνουν για το ποιο αρχειο κανει την ζημια. Εαν θελεις μπορεις να περιμενεις για νεωτερα και ξαναγυρισε στην παλιοτερη version μεχρι να βρεθει η λυση η δοκιμασε να κανεις Hard format και format στην καρτα μνημης :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

... Μαλλον με την απεγκατασταση του παλιου Garmin μενει καποιο αρχειο στο κινητο και δημιουργει αυτο το προβλημα ...

 

Πρόταση: Αν κάποιος έχει μια 2η εφεδρική και άδεια κάρτα μνήμης και έχει όρεξη να πειραματιστεί, θα μπορούσε να κάνει την εγκατάσταση της έκδοσης 4.10.60 και στην 2η αυτή κάρτα και μετά για τα αρχεία που θα δημιουργηθούν να ανατρέξει στην 1η κάρτα (βασική) και να τα σβήσει χειροκίνητα από τους αντίστοιχους υποφακέλους (έχοντας ενεργοποιήσει την εμφάνιση και των κρυφών αρχείων). Το μόνο δύσκολο είναι ενδεχομένως να δημιουργείτε και κάποιο άλλο αρχείο στην μνήμη του τηλεφώνου αλλά πάντως είναι μια προσπάθεια.

 

Υ.Γ. Θα το προσπαθούσα και εγώ αλλά δυστυχώς δεν έχω την μαμίσια καρτα αφού την πούλησα και πήρα μια μεγαλύτερη.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...