Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπιζω πως ναι :)

 

Mπορει καποιος να γραψει πως μπορω να περασω ολοκληρο το χαρτη της ευρωπης απο το mapsource για να μην το ψαχνω :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

loipon , paratirisi

 

exw 4 xartes oxi 3

diladi exw :

 

gmapbmap.img

gmapprom.img

gmapsupp.img

gmapsup2.img

 

opou einai o evrwpaikos olos , anavasis , auto drive kai bluechart

ton bluechart ton exw gmapbmap diladi ksegelw to garmin na to vlepei san to basic map tou

me ola epilegmena sto mapsource o naftikos den pezei , fenete 3ekathara pos kapios alos ton kalipti apo panw . gia na peksi sosta o naftikos prepei oloi oi alloi na ine off apo to mapsource

 

Όλα καλά με τον ναυτικό χάρτη, τον αποθήκευσα με όνομα gmapsup2.img

έχω να παρατηρήσω τα εξής:

 

Αν επιλέξω μόνον αυτόν, παίζει μια χαρά

αν επιλέξω μαζί και τον autodrive δε φαίνεται ο ναυτικός

αν επιλέξω τον anavasis και τον ναυτικό, φαίνονται και οι δυο

 

και κάτι άλλο που παρατήρησα τώρα, βρίσκει σήμα και μέσα στο σπίτι κι ας αργεί:cool:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω πως ναι :)

 

Mπορει καποιος να γραψει πως μπορω να περασω ολοκληρο το χαρτη της ευρωπης απο το mapsource για να μην το ψαχνω :O

 

υπαρχει σε .img για κινητο οποτε δε χρειαζεται να τον βαλεις με το mapsource στο pc.το κακο ειναι οτι δεν εχω link και ειναι και τεραστιος 1.3γβ για να τον ανεβασω.τωρα δοκιμασε απλα καπου στο mapsource εχει επιλογη μεταφορας χαρτων.πρεπει πρωτα να συνδεσεις το κινητο για να το δει σαν garmin device.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ps. γινεται κατα την πλοηγηση να γυρναει ο χαρτης και το βελακι να δειχνει παντα μπροστα

 

ρυθμίσεις-->Χάρτης-->Προσανατολισμός-->Τρισδιάστατος

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

ο φακελος στο rapid ανανεωνεται.τωρα περιεχει και αρχεια για το sygic

 

τα δυο topics ενωθηκαν!στηριξτε με κατεβαζοντας σαν free user.ευχαριστω.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

σε μενα παντως ενω ειχα την προηγουμενη εκδοση του προγραμματος, τωρα που εκανα εγκατασταση την καινουργια βγαζει τη πρωτη εικονα και μετα σβηνει μονο του το προγραμμα. γνωριζει κανεις κατι

 

Καλημερα, μου κανει και εμενα ακριβως το ιδιο. διαβασα πισω και δοκιμασα να το περασω επανειλημενως αλλα τιποτα. υπαρχει καποιος τροπος? δεν ανοιγει καθολου, παρα μονο η οθονη υποδοχης τοθ Garmin.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μου κανει και εμενα ακριβως το ιδιο. διαβασα πισω και δοκιμασα να το περασω επανειλημενως αλλα τιποτα. υπαρχει καποιος τροπος? δεν ανοιγει καθολου, παρα μονο η οθονη υποδοχης τοθ Garmin.

 

το απεγκαθιστάς εντελώς σβήνοντας τον φάκελο και σβήνεις και το εικονίδιο της εφαρμογής που έχει μείνει και μετά εγλαθιστάς το καινούργιο Gamin

 

Να ρωτήσω και γω κάτι με τη σειρά μου, κοίταξε μήπως κανείς για την ακρίβεα του 1.30?

Link to comment
Share on other sites

EGW lew na arxisoumena stelnoume email ston Skordelis pou ftiaxnoune ton auto drive hellas gia kalitero xartografisi ... einai asteio pia to ti lathoi kai paralipseis exoune stous dromous.... gia Athina milaw panta
P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

το απεγκαθιστάς εντελώς σβήνοντας τον φάκελο και σβήνεις και το εικονίδιο της εφαρμογής που έχει μείνει και μετά εγλαθιστάς το καινούργιο Gamin

 

Να ρωτήσω και γω κάτι με τη σειρά μου, κοίταξε μήπως κανείς για την ακρίβεα του 1.30?

 

η ακριβεια για την οποια λες μαλλον ειναι μειωμενη σε σχεση με την προηγουμενη εκδοση. σε εμενα αργει ακομα και ο επανυπολογισμος διαδρομης που με την 1.25 γινοταν γρηγορα. μπορει να φταιει ομως οτι εχω ακομα την εκδοση 10.60 εγκατεστημενη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μου κανει και εμενα ακριβως το ιδιο. διαβασα πισω και δοκιμασα να το περασω επανειλημενως αλλα τιποτα. υπαρχει καποιος τροπος? δεν ανοιγει καθολου, παρα μονο η οθονη υποδοχης τοθ Garmin.

 

Αυτο που εκανα τελικα ειναι να σβησω ολο τον φακελο του garmin απο την μνημη. μεσα στο φακελο mmc του αριστοτελη εχει εναν δευτερο φακελο garmin(αν θυμαμαι καλα γιατι δεν ειμαι μπροστα στον δικο μου υπολογιστη) αυτον εκανα κοπι στο κινητο. τωρα το αρχειο της εφαρμογης το εκανα κοπι σε εναν φακελο που εχω δημιουργησει εγω στη μνημη και που εχω και αλλα προγραμματα, και εκανα εγκατασταση απο το κινητο την εφαρμογη και ολα δουλεψαν κανονικα οπως γραφη ο αριστοτελης

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν του ορίζω να με οδηγήσει σε μία διεύθυνση δεν έχω ηχητική πλοήγηση? Στις ρυθμίσεις ο ήχος είναι 100%, και ο ήχος του κινητού επίσης στο τερμα
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν του ορίζω να με οδηγήσει σε μία διεύθυνση δεν έχω ηχητική πλοήγηση? Στις ρυθμίσεις ο ήχος είναι 100%, και ο ήχος του κινητού επίσης στο τερμα

 

Εγώ είμαι πιο τυχερή...μου λεει τουλάχιστον την πρώτη οδηγία, αλλά μετά τίποτα.

Έχω ψάξει όλες τις ηχητικές ρυθμίσεις και ο ήχος είναι ενεργοποιημένος :dash:

Link to comment
Share on other sites

EGW lew na arxisoumena stelnoume email ston Skordelis pou ftiaxnoune ton auto drive hellas gia kalitero xartografisi ... einai asteio pia to ti lathoi kai paralipseis exoune stous dromous.... gia Athina milaw panta

 

σε δείχνει όμως να κινείσαι εντός του δρόμου ή να ίπτασαι??? κάτι φορές με δείχνει να πηγαίνω αλλού ντ' αλλού...

Link to comment
Share on other sites

σε δείχνει όμως να κινείσαι εντός του δρόμου ή να ίπτασαι??? κάτι φορές με δείχνει να πηγαίνω αλλού ντ' αλλού...

 

entos panta

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις>>>> μορφη τοποθεσιας>>>> και επιπεδο αναγωγης εκει τι πρεπει να βαλουμε?μηπως αυτες οι ρυθμισεις παιζουν ρολο στο λαθος στιγμα που λεμε?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πιο τυχερή...μου λεει τουλάχιστον την πρώτη οδηγία, αλλά μετά τίποτα.

Έχω ψάξει όλες τις ηχητικές ρυθμίσεις και ο ήχος είναι ενεργοποιημένος :dash:

 

Το βρήκα τελικά τι εφταιγε σε μενα τουλάχιστον. Ενεργοποιέιται το bluetooth car kit που έχω και κόβει τον ήχο του κινητού. Πως θα βρω όμως τρόπο να ακούγεται από τα ηχεία του αυτοκινήτου, όπως τουλάχιστον ακούγονται η συνομιλίες μου όταν τηλεφωνω;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

 

Ξέρει κανείς πως μπορώ να εγκαταστήσω 4 χάρτες στο garmin?

 

1. Αutoroute

2. Anavasi

3. Bluechart

4. Πανευρωπαικός.

 

Ως τώρα είχα τους τρεις πρώτους σε έναν αλλά με τις καινούριες εκσδόσεις του autoroute κάποιος πρέπει να βγεί απ`έξω ή κάποιο εργαλειο να ενσωματώσω τους τρείς πρώτους εγώ

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις>>>> μορφη τοποθεσιας>>>> και επιπεδο αναγωγης εκει τι πρεπει να βαλουμε?μηπως αυτες οι ρυθμισεις παιζουν ρολο στο λαθος στιγμα που λεμε?

Αν και δεν νομίζω... δοκίμασε το δεν έχουμε να χάσουμε και τίποτα.. και πές μας

καλησπέρα εγκατεστησα το garmin στο N95, το ανοιγω, έκανα τεστ το gps αλλα δεν βρισκει δορυφόρο. τι προβλημα υπάρχει?

λογικά φταίει το SW.unl αρχείο. Σιγουρέψου οτι μες το κινητό σου δεν υπάρχει σαν SW.unl.txt δηλαδή χωρίς το txt

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εγκατεστησα το garmin στο N95, το ανοιγω, έκανα τεστ το gps αλλα δεν βρισκει δορυφόρο. τι προβλημα υπάρχει?

 

"Ξεκλείδωσες" το εσωτερικό gps της συσκευής ?? Κάντο (με το ξεκλειδωτήρι του προγράμματος) και μετά σώσε τον κωδικό σε ένα αρχείο του notepad με την ονομασία SW.UNL και ρίξτο χύμα μέσα στο φάκελο garmin της κάρτας σου. Καλώς εχόντων, στις ρυθμίσεις θα μπορείς να διαλέξεις την επιλογή για το gps του Ν95...

 

Όλα αυτά πάντως τα γράφει και στην πρώτη σελίδα του νήματος, αν διάβασες.. :)

 

Αν πάλι το "βλέπει" η συσκευή σου και απλά δεν βρίσκεις δορυφόρο, προτείνω να ενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις της συσκευής το a-gps (υποβοηθούμενο gps) και αν και πάλι τίποτα, τότε... απλά περίμενε μία πιο ηλιόλουστη μέρα... Δεν υπάρχει κάποιο κόλπο εδώ... ;)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...