Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@nickvog

 

Από το ίδιο μέρος τον κατέβασα κι εγώ οπότε έτσι είναι και στο δικό μου

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και δεν ειμαι 100% σιγουρος νομιζω πως οταν κανουμε εγκατασταση το garmin δημιουργειτε στο κινητο μας χυμα μεσα στο Ε ενα αρχειο με το ονομα qf λετε να φταιει αυτο? :O

 

αρχειο με το ονομα qf αυτο ειναι απο το nokia maps οχι απο το garmin

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει :ninja:3.5.0 τον εχω αλλα ειναι στα αγγλικα γινεται τιποτα να κανουμαι:confused:

 

οκ και εγω τον εχω .μιας και δε δουλευει ο 3 σε 1 τον εβαλα ξεχωριστα.τον βλεπει

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος που έχει περάσει τον topo 3.5.0 να μου πει μέσα από ένα file browser πόσο μέγεθος δείχνει ότι έχει το συγκεκριμένο αρχείο (gmapsupp.img) ??

 

To ρωτάω γιατί εμένα δείχνει ακριβώς ΤΟ ΙΔΙΟ μέγεθος (85,88 ΜΒ) με το 3.4.3 χάρτη... :worry: :worry:

 

Πληροφοριακά, τον 3.5.0 τον πήρα από το xxxxxxxxxx σε ένα νήμα με θέμα xxxxxxxxxxx στο πρώτο post. Aλλού δεν βρέθηκε... :O

 

Μπας και πρόκειται για τον 3.4.3 πάλι ??? Στο κινητό, στη Διαχειρ. Δεδομέν. > Σύνολα Χαρτών τον αναφέρει απλά ως "ANAVASI" e:\GARMIN\ 90,1 MB (ακριβώς το ίδιο μέγεθος με το 3.4.3).

 

Μία βοήθεια όποιος ξέρει... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΎ !!!

 

oxi o 3.5 ειναι.μεγεθος 90.15mb

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Το συμπερασμα λοιπον που βγαινει δηλ μεχρι στιγμης ,ειναι

οτι για να δουλεψουν οι 3 ξεχωριστοι χαρτες

autodrive,anavasis,bluechart,

πρεπει ειτε η συσκευη να ειναι "καθαρη" ,ειτε να ειναι

η 1η φορα που εγκαθισταται το GarminMobileXT_4.10.80.

Το προβλημα εντοπιζεται στον bluechart.

 

nervous το πιο πιθανό να είναι αυτό που αναφέρεις, κάποιο αρχείο από την προηγούμενη έκδοση δεν αλλάζει με την νέα εγκατάσταση. Μήπως θα μπορούσαμε να ξανακάνουμε εγκατάσταση την 4.10.60, να σημειώσουμε την ημέρα&ώρα και με βάση το χρόνο αυτό να ψάξουμε (π.χ με το x-plore) όλα τα σχετικά αρχεία και να τα σβήσουμε με το χέρι;

 

Πάντως αν κάποιος κάνει Format στην κάρτα και περάσει επιτυχώς την 4.10.80 ας μας ενημερώσει.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

paidia kalhmera.meta apo dio meres aipnos apo to diabasma edo sto forum katafera na to peraso kai tora to garmyn mou grafi otan ton anigo enter the unlock code 25 characters.pou to brisko afto kai pos to bazo mesa gia na kseklidosi? eyxaristo poly
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

εμενα οπως ειχα αναφερει δουλευει ταυτοχρονα ο nt 2008 ,ο Αnavasis,και ο autodrive.τον bluechart δε το δοκιμασα ακομα σκετο.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

αρχειο με το ονομα qf αυτο ειναι απο το nokia maps οχι απο το garmin

Για αυτο ειπα στο αρχικο μου ποστ οτι δεν ειμαι 100% σιγουρος :O

nervous το πιο πιθανό να είναι αυτό που αναφέρεις, κάποιο αρχείο από την προηγούμενη έκδοση δεν αλλάζει με την νέα εγκατάσταση. Μήπως θα μπορούσαμε να ξανακάνουμε εγκατάσταση την 4.10.60, να σημειώσουμε την ημέρα&ώρα και με βάση το χρόνο αυτό να ψάξουμε (π.χ με το x-plore) όλα τα σχετικά αρχεία και να τα σβήσουμε με το χέρι;

 

Πάντως αν κάποιος κάνει Format στην κάρτα και περάσει επιτυχώς την 4.10.80 ας μας ενημερώσει.

Μπορει αυτο που λες με την ημερομηνια να γινετε με το mobile search :)

paidia kalhmera.meta apo dio meres aipnos apo to diabasma edo sto forum katafera na to peraso kai tora to garmyn mou grafi otan ton anigo enter the unlock code 25 characters.pou to brisko afto kai pos to bazo mesa gia na kseklidosi? eyxaristo poly

Υπαρχουν αναλυτικες οδηγειες στο 1 ποστ του παροντος.. :)

εμενα οπως ειχα αναφερει δουλευει ταυτοχρονα ο nt 2008 ,ο Αnavasis,και ο autodrive.τον bluechart δε το δοκιμασα ακομα σκετο.

Το κινητο σου ειταν καθαρο οταν εκανες εγκατασταση την 4.10.80? εμενα που ειταν καθαρο απο οποιαδηποτε αλλη version του garmin eεχω τον Aναβαση, Autodrive και Bluechart χωρις κανενα προβλημα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγεί ο νέος χάρτης Auto Drive 1.30 με πολλές προσθήκες και βελτιώσεις.

Για την ώρα δεν έχω direct link...

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω την αίσθηση ότι το πρόβλημα που παρουσιάζεται στην έκδοση 4.10.80 μπορεί να είναι και στην συνύπαρξη των χαρτών Ανάβασης Topo Navigator 3.5(GMAPSUPP.IMG) και BlueChart Atlantic v9.5 (GMAPSUP2.IMG). Όταν δουλεύει ό ένας τότε δεν δουλεύει ο άλλος και το ανάποδο. Επειδή τα 7 πρώτα γράμματα των ονομάτων και των 2 χαρτών είναι ίδια GMAPSUPP.IMG - GMAPSUP2.IMG. μήπως το πρόγραμμα να μπερδεύεται και να τους θεωρεί σαν ίδια αρχεία. Γενικά μπορούμε να δώσουμε άλλα ονόματα στους χάρτες (και στα αντίστοιχα .UNL);
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω και τους 3 και δεν εχω προβλημα, οπως εχω ξαναπει το κινητο μου πριν δεν ειχε καμια παλιοτερη εκδοση του garmin εβαλα κατευθειαν την 4.10.80

 

Δεν μπορουμε να δωσουμε αλλα ονοματα στους χαρτες ειναι αυτα που ξερουμε :)

 

Edit:

O Auto Drive Hellas v.1.30 released (28/3/08) μολης ανεβηκε στο xxxxxxxxx τρεξτε... :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει τον anavasis 3.50 για κινητο ας μου πει με pm τωρα που γυριζει μιας και δεν εχει αναφερθει στο πρωτο post.

 

 

σε λιγο θα εχω και τον καινουργιο autodrive 1.30.πειτε μου με pm να σας δωσω link οποιος θελει.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστουμε για την ενημερωση..Κατεβηκε θα τον δοκιμασω σπιτι,γιατι ειμαι δουλεια με την 4.10.80.

EDIT:Βρηκα λιγη ωρα και τον περασα δουλευει με την 4.10.80.Θα τον δω και στο δρομο τι λεει. Αυτα προς το παρων

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

ο καινουριος auto drive 1.30 θελει map id?? η βγαζουμε τον προηγουμενο και βαζουμε τον καινουριο??επισης παιζει με την προηγουμενη εκδοση του garmin ??αααααα και κατι τελευταιο η καινουρια εκδοση garmin μπορεις να βλεπεις ταυτοχρονο περισοτερους απο ενα χαρτες δηδαδη autodrive anavasis μαζι??ευχαριστω!!!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε gianpithio... κατεβασα την καινουργια εκδοση κι εκανα

αντικατασταση του παλιου χαρτη. ολα καλα με το ξεκλειδωμα. μαλλον εχουν το ιδιο id:D αρκετες οι αλλαγες που φαινονται

εδω http://www.eranet.gr/geodata/el/gcup2001.html :D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχω ακόμη συνειδητοπιήσει αν τα ελληνικά του χάρτη στο garmin είναι του auto drive ή του anavasis... :worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

http://www.autodrivehellas.gr/html/adh_dl.html

http://autodrivehellas.gr/Auto_Drive_Hellas_v1.30_el.exe

 

Εναλλακτική μέθοδος μέσα από την εφαρμογή που αναπτύχθηκε από την ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ/GEODATA με μεγάλη ευκολία και το ίδιο αποτέλεσμα.

(Ούτως ή άλλως η έκδοση 1.30 τώρα ανέβηκε γιατί τώρα κυκλοφόρησε οπότε όσοι έχετε τον Autodrive χάρτη και δεν έχετε αναβαθμίσει ακόμα κάντε το άφοβα τώρα με αυτόν τον τρόπο για να αποφύγετε κάθε έγνοια για MapID κλπ.)

 

http://imageshack.gr/files/enq1hs5wp38prd5eyh0k_thumb.jpghttp://imageshack.gr/files/78lrjgkld9zvkmgm76b7_thumb.jpghttp://imageshack.gr/files/yx0yfea1avw7rwgimae4_thumb.jpghttp://imageshack.gr/files/375ihwvircrw85w4byrf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχω ακόμη συνειδητοπιήσει αν τα ελληνικά του χάρτη στο garmin είναι του auto drive ή του anavasis... :worry:

Τα ελληνικα ειναι του auto drive

Link to comment
Share on other sites

αυτη θελει ομως να συνδεεις και το κινητο και να εχεις προηγουμενη εκδοση.anyway και ετσι γινεται.

 

Τα ελληνικα ειναι του auto drive

 

δε πειραζει αρκει να δουλευουν και οι δυο.hehe

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχω ακόμη συνειδητοπιήσει αν τα ελληνικά του χάρτη στο garmin είναι του auto drive ή του anavasis... :worry:

Απο τον Αναβαση.. για τον Αuto Drive υπαρχουν 2 version εσυ λογικα θα εχεις αυτην με τα ελληνικα οπως και εμεις. Εαν θελεις να το διαπιστωσεις το μονο που εχεις να κανεις ειναι να απενεργοποιησης τον χαρτη της αναβασης μεσα απο την διαχ. δεδομενων/ συνολα χαρτων/ mapsource/.. και να μπεις στο χαρτη για να σιγουρευτεις για τον ποιο χαρτη του Αuto Drive εχεις :)

 

μαλλον οσοι εχουμε τους 3 σε 1 θα φαμε πακετο με τον καινουργιο χαρτη :(

 

Η ενωση των χαρτων μαλλον γινετε με το mapsource εαν το ψαξει καποιος μπορει να βρουμε ακρη :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ο καινουριος auto drive 1.30 θελει map id?? η βγαζουμε τον προηγουμενο και βαζουμε τον καινουριο??επισης παιζει με την προηγουμενη εκδοση του garmin ??αααααα και κατι τελευταιο η καινουρια εκδοση garmin μπορεις να βλεπεις ταυτοχρονο περισοτερους απο ενα χαρτες δηδαδη autodrive anavasis μαζι??ευχαριστω!!!!

 

mapid 822 και αυτου οπως και του παλιου ελληνικου.αρα χρησιμοποιειται το ιδιο unl.

 

Επίσης έχω την αίσθηση ότι το πρόβλημα που παρουσιάζεται στην έκδοση 4.10.80 μπορεί να είναι και στην συνύπαρξη των χαρτών Ανάβασης Topo Navigator 3.5(GMAPSUPP.IMG) και BlueChart Atlantic v9.5 (GMAPSUP2.IMG). Όταν δουλεύει ό ένας τότε δεν δουλεύει ο άλλος και το ανάποδο. Επειδή τα 7 πρώτα γράμματα των ονομάτων και των 2 χαρτών είναι ίδια GMAPSUPP.IMG - GMAPSUP2.IMG. μήπως το πρόγραμμα να μπερδεύεται και να τους θεωρεί σαν ίδια αρχεία. Γενικά μπορούμε να δώσουμε άλλα ονόματα στους χάρτες (και στα αντίστοιχα .UNL);

 

καμμια σχεση ομως.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Απο τον Αναβαση.. για τον Αuto Drive υπαρχουν 2 version εσυ λογικα θα εχεις αυτην με τα ελληνικα οπως και εμεις. Εαν θελεις να το διαπιστωσεις το μονο που εχεις να κανεις ειναι να απενεργοποιησης τον χαρτη της αναβασης μεσα απο την διαχ. δεδομενων/ συνολα χαρτων/ mapsource/.. και να μπεις στο χαρτη για να σιγουρευτεις για τον ποιο χαρτη του Αuto Drive εχεις :)

 

 

 

Η ενωση των χαρτων μαλλον γινετε με το mapsource εαν το ψαξει καποιος μπορει να βρουμε ακρη :)

 

 

 

καποιος που να ξερει?

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...