Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτη θελει ομως να συνδεεις και το κινητο και να εχεις προηγουμενη εκδοση.anyway και ετσι γινεται.

Εννοείται αυτό,έτσι κι΄αλλιώς θα το συνδέσει κανείς το κινητό(αν βαριέται το βάλε/βγάλε και το cardreader),μικρή η ταλαιπωρία σε κάθε περίπτωση και πιο "επίσημη";),if I might say so....:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοείται αυτό,έτσι κι΄αλλιώς θα το συνδέσει κανείς το κινητό(αν βαριέται το βάλε/βγάλε και το cardreader),μικρή η ταλαιπωρία σε κάθε περίπτωση και πιο "επίσημη";),if I might say so....:)

 

Για τα Ν95 (και όσα κινητά γενικά διαθέτουν usb υποδοχή) πάντως δεν χρειάζεται να βγει η κάρτα μνήμης απ' το κινητό. Απλά συνδέστε ένα καλώδιο USB με το κινητό σας διαλέξτε "μεταφορά δεδομένων" και το πρόγραμμα θα το βρει και θα εγκαταστήσει τη νέα έκδοση... :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

TO gmapbmap πειραζει αμα δεν το εχουμε μεσα?

 

Τί σε χαλάει ?? :D Αφού χάρτης (γενικός Ευρώπης) είναι κι αυτός και μάλιστα routable .... ;)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Τί σε χαλάει ?? :D Αφού χάρτης (γενικός Ευρώπης) είναι κι αυτός και μάλιστα routable .... ;)

 

επιδει εχω αρκετους χαρτες μεσα και εχω ξεμινει απο ονοματα:) :)

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο Ε (για το Ν95 8G οταν λεω Ε θελω να πως για την ενσωματωμενη καρτα μνημης 8G) στο φακελο Garmin..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση και γω από ένα κουφό που συνέβη προχθές

 

έχω ενεργοποιήσει να αλλάζει η ώρα μέσω του παρόχου αυτόματα όπως και έγινε προχθες. όταν το πρωί όμως άνοιξα το garmin για να βάλω μια τοποθεσία να φύγω από τις ήδη αποθηκευμένες διαπίστωσα ότι μου τις είχε σβήσει όλες, ξέρεις μήπως κανείς γιατί?

 

παράλληλα επειδή έχω την προηγούμενη έκδοση του Garmin XT (4.10.60) να ρωτήσω, να βάλω την 4.10.80? θα δουλέψει ή θα μου κλειδώσει και την παλιά και θα μείνουμε ρέστοι??? θέλει κάτι ιδιαίτερο η εγκατάσταση ή απλά κάνω την εγκατάσταση του αρχείου που κατέβασα από την Autohellas?

 

Παρεπιπτόντως δεν το έχω πληρώσει το πρόγραμμα(να ληφθεί υπόψη στην απάντηση...) - ήταν δώρο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς σε ποιο αρχείο αποθηκεύονται οι πληροφορίες για σπίτι, τοποθεσίες, αγαπημένα κ.λ.π έτσι ώστε σε κάθε αναβάθμιση να μην τις ξαναπερνάμε από την αρχή;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.ο αναβαση 3.50 θελει ξεκλειδωμα???? και πως γινεται η εγκατασταση???

 

Όχι δε θέλει ξεκλείδωμα, απλά περνάς το αρχείο GMAPSUP2.IMG στο φάκελο Garmin στη κάρτα μνήμης

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Όχι δε θέλει ξεκλείδωμα, απλά περνάς το αρχείο GMAPSUP2.IMG στο φάκελο Garmin στη κάρτα μνήμης

 

δεν ξερω αν ειναι σωστο αλλα το αρχειο που μου λες βρισκεται στον topo.rar????

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος που έχει περάσει τον topo 3.5.0 να μου πει μέσα από ένα file browser πόσο μέγεθος δείχνει ότι έχει το συγκεκριμένο αρχείο (gmapsupp.img) ??

 

To ρωτάω γιατί εμένα δείχνει ακριβώς ΤΟ ΙΔΙΟ μέγεθος (85,88 ΜΒ) με το 3.4.3 χάρτη... :worry: :worry:

 

Πληροφοριακά, τον 3.5.0 τον πήρα από το xxxxxxx σε ένα νήμα με θέμα xxxxxxxx στο πρώτο post. Aλλού δεν βρέθηκε... :O

 

Μπας και πρόκειται για τον 3.4.3 πάλι ??? Στο κινητό, στη Διαχειρ. Δεδομέν. > Σύνολα Χαρτών τον αναφέρει απλά ως "ANAVASI" e:\GARMIN\ 90,1 MB (ακριβώς το ίδιο μέγεθος με το 3.4.3).

 

Μία βοήθεια όποιος ξέρει... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΎ !!!

 

Από το ίδιο μέρος τον κατέβασα κι εγώ οπότε έτσι είναι και στο δικό μου

 

Κατέβασα από άλλο λινκ τον χάρτη Anavasi 3.5.0 και το μέγεθος του είναι διαφορετικό από αυτόν που είχα

(το x-plore λεει 88.03ΜΒ και μέσα στο Garmin αναφέρεται σαν GreeceAnavasi350 με μέγεθος 92,3ΜΒ)

 

Για να λειτουργείσει έπρεπε να μετονομάσω το αρχείο σε GMAPSUP2.IMG αλλιώς δεν άνοιγε

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από άλλο λινκ τον χάρτη Anavasi 3.5.0 και το μέγεθος του είναι διαφορετικό από αυτόν που είχα

(το x-plore λεει 88.03ΜΒ και μέσα στο Garmin αναφέρεται σαν GreeceAnavasi350 με μέγεθος 92,3ΜΒ)

 

Για να λειτουργείσει έπρεπε να μετονομάσω το αρχείο σε GMAPSUP2.IMG αλλιώς δεν άνοιγε

 

ρε παιδια επειδη πελαγωσα απο που κατεβασατε τον 3.50 για να δω αν εχω κανει λαθος????

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

ειναι τα δοκιμασα.

Αριστοτέλη καλησπέρα, μήπως ξέρεις να μου απαντήσεις σε αυτά που γράφω άνωθεν?

Link to comment
Share on other sites

:confused:Δηλαδη η πιο καινουργοι και πιο πλιρες ειναι του aristotelhs Anavasi 3.50 και τον autodrive_1.30:wacko:
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα τον autodrive 1.30 με αντιγραφη και αντικατασταση.Ολα ok.Οσο για μας τους ναυτικους,ο ναυτικος χαρτης ειναι στην θεση του ακομα να μην τον ματιασω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα τον autodrive 1.30 με αντιγραφη και αντικατασταση.Ολα ok.Οσο για μας τους ναυτικους,ο ναυτικος χαρτης ειναι στην θεση του ακομα να μην τον ματιασω.

 

αντιγραφή??? δεν τον κάνεις κανονικά εγκατάσταση από το site της Autohellas?του έκανα κανονικά εγκατάσταση τώρα και βγάζει την μαύρη οθόνη του Garmin και μετά με πετά έξω...

 

ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ????????

Link to comment
Share on other sites

Αριστοτέλη καλησπέρα, μήπως ξέρεις να μου απαντήσεις σε αυτά που γράφω άνωθεν?

 

ποσο ανωθεν?δε βλεπω κατι να ρωτησες.raftoput στειλε pm να σου δωσω Link να τον κατεβασεις σε img.οποτε απλα τον περνας στη καταλληλη θεση αντικαθιστωντας τον παλιο.

 

unl κρατας το ιδιο με τον παλιο 1.25 greek .

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

αντιγραφή??? δεν τον κάνεις κανονικά εγκατάσταση από το site της Autohellas?του έκανα κανονικά εγκατάσταση τώρα και βγάζει την μαύρη οθόνη του Garmin και μετά με πετά έξω...

 

ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ????????

 

Γιατι να το κανω αυτο αφου υπαρχει ο χαρτης σαν αρχειο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αριστοτελη ο autodrive_1.30 ειναι πληρες η ειναι απο αναβαθμιση?:O

 

Είναι μια χαρά ο χάρτης. Πολύ καλή η αναβάθμιση. Στη Χίο διορθώσαν όλα τα λάθη.

Σε λίγο θα σας πω αν στην λεωφόρο Πετρουπόλεως "τρελαίνεται" και με δείχνει πιο μπροστά από ότι είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...