Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας και απο μενα..

ενω εχω εγκαταστησει κανονικα το garmin xt 5.00 δεν μπορώ να κάνω Instal τους χάρτες. Κατέβασα απο το site του autodrive hellas την εκδοση 1.80 και στην εγκατασταση μου βγαζει: Δεν διαθετεται την κατάλληλη έκδοση του auto drive hellas.

Τι αλλο πρεπει να κανω?? HELP!!

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια συσκευη αναφερεσαι και ποια εκδοση εχεις βαλει;Ακολουθησες τον οδηγο της πρωτης σελιδας η κανεις καποια αλλα βηματα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Σε Nokia 5800. Ακολουθησα τις οδηγειες. Αλλα δεν λεει απο που να κατεβαζουμε τους χαρτες και τους κατεβασα απο το site του Auto Drive Hellas. Ειναι ενα αρχειακι .exe και αφου κανω click για εγκατασταση μου βγαζει το παραπάνω μηνυμα
Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Σε Nokia 5800. Ακολουθησα τις οδηγειες. Αλλα δεν λεει απο που να κατεβαζουμε τους χαρτες και τους κατεβασα απο το site του Auto Drive Hellas. Ειναι ενα αρχειακι .exe και αφου κανω click για εγκατασταση μου βγαζει το παραπάνω μηνυμα

 

Αυτο που κατεβασες ειναι η αναβαθμιση. Θα πρεπει να χεις καποια παλιοτερη εκδοση του χαρτη για να το χρησιμοποιησεις.

Αν δεν εχεις πρεπει να βρεις απο αλλου τον χαρτη ολοκληρο.

Στο πρωτο ποστ δεν λεει απο που τους κατεβαζουμε γιατι κατι τετοιο δεν επιτρεπεται.

 

Edit:Προς τα παιδια του myphone staff.

To link στο πρωτο ποστ σχετικα με το προγραμμα mapsource (http://rapidshare.com/files/82934403/GMFV.zip) δεν δουλευει. Αν το εχει κανεις μπορει να αντικατασταθει?

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις την standalone έκδοση του Garmin 5.00.50 και από το ίδιο site θα κατεβάσεις και τους χάρτες αλλά με επέκταση img και όχι exe.
Link to comment
Share on other sites

Καινούρια έκδοση του προγράμματος 5.00.60 κυκλοφόρησε

Τη δοκιμάζω τώρα και ενημερώνω

 

--edit--

όλα φαίνονται να λειτουργούν άψογα

επίσημο changelog δεν έχει βγει ακόμα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καινούρια έκδοση του προγράμματος 5.00.60 κυκλοφόρησε

Τη δοκιμάζω τώρα και ενημερώνω

 

--edit--

όλα φαίνονται να λειτουργούν άψογα

επίσημο changelog δεν έχει βγει ακόμα

 

Θα δώσεις και σε μας το link;;;

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

επειδή θέλω να κάνω update και όχι ολική εγκατάσταση αυτό μπορεί να γίνει άν κρατήσω το φάκελο garmin ως έχει στο κινητό και βάλω μόνο τα άλλα αρχεία στους επιμέρους φακέλους;

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

επειδή θέλω να κάνω update και όχι ολική εγκατάσταση αυτό μπορεί να γίνει άν κρατήσω το φάκελο garmin ως έχει στο κινητό και βάλω μόνο τα άλλα αρχεία στους επιμέρους φακέλους;

 

ευχαριστώ

 

Ναι μπορείς να το κάνεις, μη ξεχάσεις να εγκαταστήσεις το sis της καινούριας έκδοσης μετά

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καινούρια έκδοση του προγράμματος 5.00.60 κυκλοφόρησε

Τη δοκιμάζω τώρα και ενημερώνω

 

--edit--

όλα φαίνονται να λειτουργούν άψογα

επίσημο changelog δεν έχει βγει ακόμα

 

Σ εμενα που την δοκιμασα (αυτη με τα ελληνικα και τ αγγλικα) δεν μπορει ν ανοιξει το προγραμμα!! Βγαζει την οθονη του garmin και με πεταει εξω!! Ενω η αλλη (αγγλικα κινεζικα) ανοιγει μεν αλλα δεν εχω ελληνικα στο μενου! μονο στη φωνη. Καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Σ εμενα που την δοκιμασα (αυτη με τα ελληνικα και τ αγγλικα) δεν μπορει ν ανοιξει το προγραμμα!! Βγαζει την οθονη του garmin και με πεταει εξω!! Ενω η αλλη (αγγλικα κινεζικα) ανοιγει μεν αλλα δεν εχω ελληνικα στο μενου! μονο στη φωνη. Καμια ιδεα κανεις?

 

Ψάξε λίγο αυτό το θέμα, είναι το ποιο κοινό πρόβλημα από λάθος που κάνουν οι περισσότεροι στην αντιγραφή των φακέλων

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Aν κατεβασω το αρχειο exe και το κανω ετσι αναβαθμιση απλα θα τρεξω το exe και θα το κανει μονο του η θελει και τιποτε αλλο?

 

Tωρα βρηκα ενα exe που οταν το ετρεξα μου εβγαλε ενα sis αρχειο και ενα φακελο.

Κανω επικολληση τον φακελο απο πανω και τρεχω απο πανω το νεο sis?

Link to comment
Share on other sites

Aν κατεβασω το αρχειο exe και το κανω ετσι αναβαθμιση απλα θα τρεξω το exe και θα το κανει μονο του η θελει και τιποτε αλλο?

 

Tωρα βρηκα ενα exe που οταν το ετρεξα μου εβγαλε ενα sis αρχειο και ενα φακελο.

Κανω επικολληση τον φακελο απο πανω και τρεχω απο πανω το νεο sis?

 

Αν και δεν τοχω κατεβασει ακομα, ναι θα αντιγραψεις το φακελο οπου σου ζητησει αντικατασταση θα πατησεις ναι, και μετα θα τρεξεις το .sis

 

Εχει καμμια ιδιαιτερη βελτιωση αυτη η η εκδοση? Περα απο κατι bug fixes για το 5800 κατι ουσιαστικο στη λειτουργια και στον τροπο εμφανισης της εφαρμογης εχει αλλαξει?

 

Αποτι διαβασα πανω κατω μια απο τα ιδια ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν τοχω κατεβασει ακομα, ναι θα αντιγραψεις το φακελο οπου σου ζητησει αντικατασταση θα πατησεις ναι, και μετα θα τρεξεις το .sis

 

Εχει καμμια ιδιαιτερη βελτιωση αυτη η η εκδοση? Περα απο κατι bug fixes για το 5800 κατι ουσιαστικο στη λειτουργια και στον τροπο εμφανισης της εφαρμογης εχει αλλαξει?

 

Αποτι διαβασα πανω κατω μια απο τα ιδια ειναι...

 

Tελικα ουτε και γω δοκιμασα εκεινο το αρχειο.

Τα εσβησα ολα και πηγα να βαλω την standalone απο την αρχη αλλα οταν μπαινω στο προγραμμα σβηνει (το γνωστο προβλημα) και ενω τα εχω αντιγραψει ακριβως δεν καταλαβαινω που εκανα λαθος και εχω σκασει.

Κμια ιδεα για το τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα κατεβασα τη standalone απο το 2ο ποστ

 

Δεν εχω χρονο να τη δοκιμασω στο κινητο παντως ολα φαινονται σωστα...

 

Ριξε το φακελο Garmin χυμα μεσα στην καρτα και τρεξε το .sis

 

Αν εχεις φτιαξει δικα σου poi προσεξε, γιατι εχει ηδη ενα poi.gpi μεσα στο φακελο garmin κι ετσι θα διαγραφουν τα δικα σου και θα εχεις αυτα που εχει περασει ο Αρης.

 

Παντως με μια προχειρη ματια ολα ειναι σωστα χωρις να δοκιμασω.

 

Εισαι βεβαιος οτι βαζεις το φακελο garmin στο root directory της καρτας?

Link to comment
Share on other sites

Εγω το κατεβασα απο το πρωτο ποστ.

Nαι ολα κανονικα και το ατιμο δεν παιζει. Δεν ξερω τι φταιει. Θα το ψαξω και θα δω. Ελπιζω να βρω την ακρη.

Θα δοκιμασω να την κατεβασω απο το δευτερο μηπως εκαναν κατι λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν κανει κανεις οτι λεει ακριβως στην πρωτη σελιδα και ειναι σωστα τα αρχεια που κατεβασε δεν υπαρχει περιπτωση να μην παιξει!
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Tωρα κατεβασα την standalone εκδοση αλλα την 5.00.50 του karlesg (γιατι ειχα την 40) εκανα την ιδια διαδικασια που εκανα και πριν για την 60 και ολα λειτουργουν φυσιολογικα.

Κατι λαθος εχει γινει προφανως στους φακελους. Δεν μπορω αλλιως να το εξηγησω γιατι απο την 40 στην 50 πηγα χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Tωρα κατεβασα την standalone εκδοση αλλα την 5.00.50 του karlesg (γιατι ειχα την 40) εκανα την ιδια διαδικασια που εκανα και πριν για την 60 και ολα λειτουργουν φυσιολογικα.

Κατι λαθος εχει γινει προφανως στους φακελους. Δεν μπορω αλλιως να το εξηγησω γιατι απο την 40 στην 50 πηγα χωρις προβλημα.

 

σβησε το ini, στο Garmin\Apps\Symbian και δοκιμασε ξανα

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τις αλλαγές που έχει η 00.60 για το 5800, υπάρχει κάποιος λόγος να την περάσουμε όσοι δεν έχουμε αυτό το κινητό?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

σβησε το ini, στο Garmin\Apps\Symbian και δοκιμασε ξανα

 

Xμ αυτο το ειχα δει οτι δεν υπαρχει στην προηγουμενη εκδοση. Αυτο κανει την ζημια?

 

Τελικα οντως εκεινο την εκανε την δουλεια και αφου το γιεγραψα ολα κανονικα.

Ειναι στον φακελο Garmin\Apps και οχι μεσα στον symbian.

Eυχαριστω HuskerDu για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Xμ αυτο το ειχα δει οτι δεν υπαρχει στην προηγουμενη εκδοση. Αυτο κανει την ζημια?

 

Τελικα οντως εκεινο την εκανε την δουλεια και αφου το γιεγραψα ολα κανονικα.

Ειναι στον φακελο Garmin\Apps και οχι μεσα στον symbian.

Eυχαριστω HuskerDu για την βοηθεια.

 

Δλδ δουλεύει; Ωραία!!! Μου 'σπασε τα νεύρα το βράδυ και έβαλα την προηγούμενη έκδοση πάλι. Θα το δοκιμάσω μετά τότε! :):):):):)

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Δλδ δουλεύει; Ωραία!!! Μου 'σπασε τα νεύρα το βράδυ και έβαλα την προηγούμενη έκδοση πάλι. Θα το δοκιμάσω μετά τότε! :):):):):)

 

Nαι εκεινο το αρχειο παραμετρων με ονομα gmsup.ini την εκανε την δουλεια.

Απλα διεγραψε το και μετα ολα λειτουργουν αψογα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...