Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρειάζεται να την κάνεις τη διαδικασία, όταν έχεις κλειστό το garmin δε φαίνεται να τρέχει τίποτα αλλά στη πραγματικότητα η Background Service τρέχει

 

 

 

Χάρτες όλα χρησιμοποιούν τους ίδιους, μάλλον εννοείς έκδοση προγράμματος ε;

Με την τελευταία 5.00.50 δε θα έχεις πρόβλημα, τρέχει σε όλα

 

δηλαδη τι κανω ακριβως? μπορω να χρησιμοποιησω κατευθειαν την νεα εκδοση η θελει καποια προηγουμενη και αν ναι τι κανω και πως

Please βοηθεια

δεν υπαρχει καπου να τα κατεβασω με οδηγιες???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! Μπορεί κάποιος να μου εξηγίσει τη διαφορά μεταξύ AutoDrive και Anavasis? Αν ο AutoDrive υπερκαλύπτει τον Anavasis τότε ο Anavasis είναι πρακτικά άχρηστος.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τι κανω ακριβως? μπορω να χρησιμοποιησω κατευθειαν την νεα εκδοση η θελει καποια προηγουμενη και αν ναι τι κανω και πως

Please βοηθεια

δεν υπαρχει καπου να τα κατεβασω με οδηγιες???

Το 1ο post που έχει όλες τις οδηγίες, το διάβασες?

Μετά από αυτό και αφού σου είπαν νωρίτερα ότι το ίδιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς και για τα 2 κινητά, τι άλλο θες να μάθεις?

Περνάς την 5.00.50 και στα 2 κινητά με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και με τους ίδιους χάρτες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ. Πάντως πολύ χάλια μου φαίνεται ο χάρτης(έχω πάνω Autodrive 1.70, Anavasi 4.11 και Bluechart 2008). Είμαι σε περιοχή της Αθήνας, ο δρόμος του σπιτιού μου είναι πάνω από 20 χρόνια και δεν τον έχει! Ενώ δεν έχει και πολλούς άλλους δρόμους!

 

Ο ναυτικος καλυπτει τους αλλους.

Ξετικαρισε τον και θα δεις μεγαλη διαφορα.

 

Καλημέρα! Μπορεί κάποιος να μου εξηγίσει τη διαφορά μεταξύ AutoDrive και Anavasis? Αν ο AutoDrive υπερκαλύπτει τον Anavasis τότε ο Anavasis είναι πρακτικά άχρηστος.

 

Υπερκαλυπτει μονο στα κοινα.

Τσεκαρε πολεις στην επαρχια και θα καταλαβεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μπορεί κάποιος να μου εξηγίσει τη διαφορά μεταξύ AutoDrive και Anavasis? Αν ο AutoDrive υπερκαλύπτει τον Anavasis τότε ο Anavasis είναι πρακτικά άχρηστος.

 

Για να πάρεις μια ιδέα των διαφορών, δες εδώ

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο τρόπος για να δημιουργήσω τρείς χάρτες σε ένα;

 

Θέλω να δημιουργήσω ένα αρχείο “gmapsupp.img” που να περιλαμβάνει AutoDriveHellas 1.70, Anavasis 4.04 και Bluechart.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχω περασει το garmin αλλα δεν μου βγαζει τους χαρτες.μου λεει οτι το ανοιγμα του αρχειου ειναι αδυνατο, και ο τυποσ του αρχειου δεν υποστηριζετε.τι να κανω,ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχω περασει το garmin αλλα δεν μου βγαζει τους χαρτες.μου λεει οτι το ανοιγμα του αρχειου ειναι αδυνατο, και ο τυποσ του αρχειου δεν υποστηριζετε.τι να κανω,ευχαριστω.

 

Γινε λιγο πιο αναλυτικος αν μπορεις για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε.Εχεις βαλει το προγραμμα το οποιο σου ανοιγει αλλα δεν βλεπεις τους χαρτες;Ο οδηγος της πρωτης σελιδας ειναι απλος και αναλυτικος.Αν εχεις κατεβασει τα σωστα αρχεια και ακολουθησεις τον οδηγο τοτε δεν θα πρεπει να εχεις κανενα προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο τρόπος για να δημιουργήσω τρείς χάρτες σε ένα;

 

Θέλω να δημιουργήσω ένα αρχείο “gmapsupp.img” που να περιλαμβάνει AutoDriveHellas 1.70, Anavasis 4.04 και Bluechart.

 

Ευχαριστώ.

 

Ποιος ο λογος να τον δημιουργησεις εσυ απο την στιγμη που κυκλοφορει ηδη ο συγκεκριμενος 3σε1 και μαλιστα ο Anavasis ειναι πιο καινουριας εκδοσης.

 

Για περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με την εγκατασταση του στο nuvi σου στειλε μου π.μ.:)

Link to comment
Share on other sites

Γινε λιγο πιο αναλυτικος αν μπορεις για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε.Εχεις βαλει το προγραμμα το οποιο σου ανοιγει αλλα δεν βλεπεις τους χαρτες;Ο οδηγος της πρωτης σελιδας ειναι απλος και αναλυτικος.Αν εχεις κατεβασει τα σωστα αρχεια και ακολουθησεις τον οδηγο τοτε δεν θα πρεπει να εχεις κανενα προβλημα.

το GMAPSUPP.IMG και το GMAPBMAP.IMG δεν ανοιγουν μεσα απο τα κεντρικα αρχεια του garmin.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

το GMAPSUPP.IMG και το GMAPBMAP.IMG δεν ανοιγουν μεσα απο τα κεντρικα αρχεια του garmin.

 

Αν εχεις κανει σωστα ολη την διαδικασια τουλαχιστον το αρχειο GMAPBMAP.IMG που ειναι του βασικου χαρτη θα επρεπε να δουλευει και να τον βλεπεις και σαν χαρτη και στο mapsource.Αν μπορεις βαλε screenshot.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να ανοιξεις το Garmin μονο με τον GMAPBMAP.IMG και πες μας εαν ανοιγει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το 1ο post που έχει όλες τις οδηγίες, το διάβασες?

Μετά από αυτό και αφού σου είπαν νωρίτερα ότι το ίδιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς και για τα 2 κινητά, τι άλλο θες να μάθεις?

Περνάς την 5.00.50 και στα 2 κινητά με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και με τους ίδιους χάρτες.

που μπορω να τα βρω ολα ρε παιδια σε ενα link να τα κατεβασω και να εχει και τις οδηγιες Please ας στειλει καποιος ενα pm να μου ενα link δεν μπορω να το βρω καπου

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να τα βρω ολα ρε παιδια σε ενα link να τα κατεβασω και να εχει και τις οδηγιες Please ας στειλει καποιος ενα pm να μου ενα link δεν μπορω να το βρω καπου

 

Στο πρωτο ποστ εχει πολυ καλες οδηγειες τις εχεις δει?

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις μια ιδέα των διαφορών, δες εδώ

 

Ταυτόχρονα όμως ΔΕΝ δουλεύουν. ΔΕΝ μπορείς να τους έχεις και τους 2 τικαρισμένους. Ή τον έναν πρέπει να έχεις Ή τον άλλον. Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Ταυτόχρονα όμως ΔΕΝ δουλεύουν. ΔΕΝ μπορείς να τους έχεις και τους 2 τικαρισμένους. Ή τον έναν πρέπει να έχεις Ή τον άλλον. Σωστά?

 

Αν τους εχει ταυτοχρονα δουλευουν και παλι αλλα ο AutoDrive υπερκαλυπτει τον Anavasis. Απο τον Anavasis ισως να δεις καποιες λεπτομεριες αλλα μην φανταστεις πολλα πραγματα!

 

Γιαυτο ειναι καλυτερο να χρησιμοποιεις αυτον που σου χρειαζεται καθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα να ρωτήσω πως βάζω ήχο σε POI. Έχω κατεβάσει κάποια POI σύμφωνα με την πρώτη σελίδα, τα περνάω κανονικά, τα βρίσκει μια χαρά ΑΛΛΑ θέλω σε κάποια (πχ στις κάμερες) να βάλω προειδοποιητικό ήχο. Πώς γίνεται να περάσω το .wav που κατεβαίνει μαζί με το POI?

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Αν τους εχει ταυτοχρονα δουλευουν και παλι αλλα ο AutoDrive υπερκαλυπτει τον Anavasis. Απο τον Anavasis ισως να δεις καποιες λεπτομεριες αλλα μην φανταστεις πολλα πραγματα!

 

Γιαυτο ειναι καλυτερο να χρησιμοποιεις αυτον που σου χρειαζεται καθε φορα.

 

Δηλαδή ο ένας δε συμπληρώνει τον άλλο? ...Κρίμα! Έψαχνα το χωριό μου που είναι πολύ μικρό για να τεστάρω τους χάρτες (είναι το Λιβάδι Κολινδρού Πιερίας..τρέχα γύρευε!!!) και συνειδητοποίησα ότι στον AutoDrive το είχε, όπως και μου εμφανίζει πάρα πολλούς χωματόδρομους - αδιέξοδα (?????), ενώ στους 2 Anavasis δεν το είχε, αλλά ούτε τους χωματόδρομους - αδιέξοδα (που νόμιζα οτι είναι από τον Anavasis). Επίσης, ο Anavasis δεν αναγνωρίζει Ελληνικά??

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο ένας δε συμπληρώνει τον άλλο? ...Κρίμα! Έψαχνα το χωριό μου που είναι πολύ μικρό για να τεστάρω τους χάρτες (είναι το Λιβάδι Κολινδρού Πιερίας..τρέχα γύρευε!!!) και συνειδητοποίησα ότι στον AutoDrive το είχε, όπως και μου εμφανίζει πάρα πολλούς χωματόδρομους - αδιέξοδα (?????), ενώ στους 2 Anavasis δεν το είχε, αλλά ούτε τους χωματόδρομους - αδιέξοδα (που νόμιζα οτι είναι από τον Anavasis). Επίσης, ο Anavasis δεν αναγνωρίζει Ελληνικά??

 

Συνηθως ο AutoDrive τον καλυπτει αλλα καποιες λεπτομεριες που δεν υπαρχουν στον AutoDrive καποιες φορες εμφανιζονται.

Δηλαδη αυτοι οι δρομοι (χωματοδρομοι και επαρχιακοι) υπηρχαν στον AutoDrive και δεν τπηρχαν στον Anavasis? Περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα να ρωτήσω πως βάζω ήχο σε POI. Έχω κατεβάσει κάποια POI σύμφωνα με την πρώτη σελίδα, τα περνάω κανονικά, τα βρίσκει μια χαρά ΑΛΛΑ θέλω σε κάποια (πχ στις κάμερες) να βάλω προειδοποιητικό ήχο. Πώς γίνεται να περάσω το .wav που κατεβαίνει μαζί με το POI?

Δεν θυμάμαι αν μπορείς να αλλάξεις τον ήχο, αλλά με το Poiloader επιλέγεις αν θες ήχο ή όχι, όταν περνάς τα POI στο κινητό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν μπορείς να αλλάξεις τον ήχο, αλλά με το Poiloader επιλέγεις αν θες ήχο ή όχι, όταν περνάς τα POI στο κινητό.

 

Με POILoader τα πέρασα, αλλά δε θυμάμαι να έλεγε πουθενά για ήχο... Αντιθέτως αφού τα περνούσε όλα, μου έβγαζε μήνυμα σφάλματος ότι έλειπε ένα .exe και έφταιγαν τα .wav που υπήρχαν σε κάποια POI.

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο ένας δε συμπληρώνει τον άλλο? ...Κρίμα! Έψαχνα το χωριό μου που είναι πολύ μικρό για να τεστάρω τους χάρτες (είναι το Λιβάδι Κολινδρού Πιερίας..τρέχα γύρευε!!!) και συνειδητοποίησα ότι στον AutoDrive το είχε, όπως και μου εμφανίζει πάρα πολλούς χωματόδρομους - αδιέξοδα (?????), ενώ στους 2 Anavasis δεν το είχε, αλλά ούτε τους χωματόδρομους - αδιέξοδα (που νόμιζα οτι είναι από τον Anavasis)

 

Δηλαδη αυτοι οι δρομοι (χωματοδρομοι και επαρχιακοι) υπηρχαν στον AutoDrive και δεν τπηρχαν στον Anavasis? Περιεργο.

 

Κι όμως ο φίλος architect_duth έχει δίκιο, ο autodrive έχει καλύτερη κάλυψη στο σημείο

 

Χάρτης Anavasis - Χάρτης Autodrive

 

[ATTACH]14341[/ATTACH][ATTACH]14342[/ATTACH]

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ο AutoDrive τον καλυπτει αλλα καποιες λεπτομεριες που δεν υπαρχουν στον AutoDrive καποιες φορες εμφανιζονται.

Δηλαδη αυτοι οι δρομοι (χωματοδρομοι και επαρχιακοι) υπηρχαν στον AutoDrive και δεν τπηρχαν στον Anavasis? Περιεργο.

 

Σε οποιοδήποτε σημείο (βλ. π.χ. Χαλκιδική) με τον Autodrive σου βγάζει ένα σωρό χωματόδρομους οι οποίοι πολλές φορές είναι αδιέξοδοι (φαίνονται σαν... έντερα από μακρυά :lol: ), ενώ με τον Anavasis δεν εμφανίζονται... όντως περίεργο!!!!

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως ο φίλος architect_duth έχει δίκιο, ο autodrive έχει καλύτερη κάλυψη στο σημείο

 

Χάρτης Anavasis - Χάρτης Autodrive

 

[ATTACH]14341[/ATTACH][ATTACH]14342[/ATTACH]

 

Βρήκες το χωριό μου!!! :lol::lol::lol:

 

Big brother watching you!!!!

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Σε οποιοδήποτε σημείο (βλ. π.χ. Χαλκιδική) με τον Autodrive σου βγάζει ένα σωρό χωματόδρομους οι οποίοι πολλές φορές είναι αδιέξοδοι (φαίνονται σαν... έντερα από μακρυά :lol: ), ενώ με τον Anavasis δεν εμφανίζονται... όντως περίεργο!!!!

 

Όπως λέει και ο φίλος venduza ο autodrive βελτιώνεται με γοργούς ρυθμούς στο θέμα τις κάλυψης (ακόμα και χωματόδρομους)

Αν δούμε στο επίσημο site τις καλύψεις για τις περιοχές που αναφερόμαστε:

 

Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας: Ημαθίας (100%), Θεσσαλονίκης (40%), Πέλλης (55%), Πιερίας (40%), Σερρών (35%), Χαλκιδικής (25%)

 

περιμένουμε στο μέλλον να είναι τρομερά πλήρης σε κάλυψη

 

Βρήκες το χωριό μου!!! :lol::lol::lol:

 

Big brother watching you!!!!

 

:D

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...