Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους! Συγνωμη που δεν διαβασα ολο το τοπικ αλλα ειναι αμεσα αναγκη και λογο χρονου δν προλαβαινω. Θα ηθελα καποιος αν μπορει να μου πει ποιος ειναι ο καλυτερος χαρτης για το GARMIN για την αθηνα. Ακομα και κανενα POI οποιος εχει να προτυνει! Ευχαριστω
Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

O χαρτης που χρησιμοποιουμε ολοι μας και θεωρειται ο πιο αξιοπιστος εινα ο AutoDrive Hellas 1.70 και δεν ειναι μονο για Αθηνα αλλα και για ολη την Ελλαδα.

Οσο για τα POI τσεκαρε τα λινκ που δινονται στο πρωτο ποστ και επιλεγεις απλα τη κατηγορια που θες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας μου πει καποιος, οταν το poi εχει picture, σημαινει οτι θα φαινεται πανω στον χαρτη το εικονιδιο οταν περναω απο κει? Υπαρχει ρυθμιση απο το κινητο να μην φαινονται ή να μην φαινονται καποια απο αυτα?
Link to comment
Share on other sites

Στο BlueChart Greece V.2008 ξέρει κανείς πώς διορθώνεται το font σε κάποια ελληνικά? Κάποια τα εμφανίζει greeklish (ok) , κάποια ελληνικά (ok) και κάποια ελληνικά δεν εμφανίζονται σωστά (πχ. μπλα μπλα + μπλα μπλα GR413 (A).

 

Sorry που κάνω quote δικό μου post, αλλά επειδή πραγματικά χρειάζομαι τον BlueChart για τη θάλασσα, μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Eκανα αναβαθμιση στην .50,ολα καλα...

 

περασα τα poi για τις καμερες ταχυτητας και για τα φοορητα ρανταρ..

πως το κανω να με ειδοποιει οταν ειμαι κοντα ή εστω να τα εμφανιζει στο χαρτη?

 

Κι εγή πέρασα κάποια POI που με ενδιαφέρουν, όμως δεν κατάφερα να βρω πως παίζουν.

Φυσικά διάβασα με μεγάλη προσοχή το 1ο post.

Link to comment
Share on other sites

Sorry που κάνω quote δικό μου post, αλλά επειδή πραγματικά χρειάζομαι τον BlueChart για τη θάλασσα, μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Ευχαριστώ

Τι ακριβώς χρειάζεσαι?

Για κατέβασμα θα το βρεις στα γνωστά μαγαζιά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς χρειάζεσαι?

Για κατέβασμα θα το βρεις στα γνωστά μαγαζιά.

 

Αναφέρεται στο πρόβλημα που έχει ο bluechart με την εμφάνιση κάποιων ελληνικών τα οποία δε καταλαβαίνεις τι γράφει (ιδιαίτερα στις πληροφορίες κάποιου σημείου)

 

πχ

 

[ATTACH]14242[/ATTACH][ATTACH]14243[/ATTACH]

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το γαρμιν και οταν το ανοιγω μου διχνει το logo tou garmin και μετα ξανα κλεινει ξερει καποιος γιατι? βοηθεια πλις

 

Γιατι τα ευκολα τα κανουμε δυσκολα για κατι που εχει απαντηθει απειρες φορες;Υπαρχει οδηγος στην πρωτη σελιδα ο οποιος ειναι πληρεστατος,αναλυτικος και γραμμενος με πολυ απλα Ελληνικα.Χυμα ολα τα αρχεια στην καρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

βοηθειαααααααααα ξερει κανεις γιατι κλεινει η εφαρμογη μολις την ανοιξω

 

Γιατι τα ευκολα τα κανουμε δυσκολα για κατι που εχει απαντηθει απειρες φορες;Υπαρχει οδηγος στην πρωτη σελιδα ο οποιος ειναι πληρεστατος,αναλυτικος και γραμμενος με πολυ απλα Ελληνικα.Χυμα ολα τα αρχεια στην καρτα.

 

τα εκανα ολα φιλε

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βαλεις το φακελο Garmin χυμα μεσα στην καρτα μνημης. Διαβασε ξανα το 1 ποστ και θα καταλαβεις..

 

Εσυ μαλλον εχεις βαλει το φακελο Garmin\ Garmin και τους υπολειπους

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα το κανει που και που και σε φιλο μου με Ν95. Απλα κανει επαννεκινηση το κινητο και μετα δουλευει το Garmin μια χαρα. Ειλικρινα δεν ξερω τι σοι κολλημα ειναι αυτο.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Δηλ. την πρωτη φορα δεν ανοιγει το garmin και οταν κανει επανεκκινηση την συσκευη μετα ανοιγει?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου δωσει καποιος το MapID του Auto?Drive Hellas 1,70 και του BlueChart.

Θελω να περασω τον 3σε1 και δεν μπορω να τα βρω..

 

Edit:Ακυρο ακυρο τα βρηκα!

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν το ιδιο προβλημα μπορουν να διαβασουν στο τελος του 1 ποστ εκει που λεει: Νεος τροπος να βρισκετε το mapid.οδηγιες εχει μεσα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. την πρωτη φορα δεν ανοιγει το garmin και οταν κανει επανεκκινηση την συσκευη μετα ανοιγει?

Ναι φιλε μου ετσι ακριβως. Που και που ομως οχι συνεχεια. Και μαλιστα πριν του περασω το Garmin (ακριβως το ιδιο που περασα στο δικο μου το N82, σε μενα δουλευει αριστα) του εκανα format την καρτα μνημης (εχει παρει μια 4GB, δεν εχει δλδ την μαμισια) και επισης του εκανα update το firmware στο τελευταιο.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Ισως το προβλημα να ξεκιναει απο καποια εφαρμογη που ηταν εγκατεστημενη στην παλια καρτα μνημης και εχουν μεινει σκουπιδια στο C η απο καποια εφαρμογη που τρεχει και δεν αφηνει το garmin να ανοιξει. Επειδη ειναι δυσκολο να βρουμε την πραγματικη αιτια εαν εχεις χρονο μπορεις να παρεις την συσκευη του φιλου σου και να το κανεις hard format και format στην καρτα μνημης μεσα απο το κινητο μετα να τα περασεις ολα απο την αρχη. Η διαδικασια ειναι χρονοβορα αλλα η συσκευη του θα λειτουργει καλυτερα γιατι μπορει να υπαρχουν και αλλα κωλυματακια. Μια στο τοσο χρειαζεται το hard format :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει καταφέρει κάποιος να το κάνει εγκατάσταση σε Ν95 8Gb κάνω τις γνωστες διαδικασίες ξεκλειδώνει το internal GPS άλλα μόνο μια γραμμή και καμία μου εμφανίζει any idea??
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηρθες :)

 

Εχεις φτιαξει το αρχειο sw.unl δοκιμασε να του περασεις καινουριο κωδικο.

 

Ριξε μια ματια στον οδηγο που υπαρχει στο 1 ποστ του παροντος μπορει να εχεις κανει κατι λαθος..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...