Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω Το Ν95 8GB, περασα το Garmin, ολα καλα, ...απλα εχω ενα προβληματάκι :p Αν ειναι περασμένο μονο στην μεγαλη μνήμη...δεν λειτουργεί :blink: και ετσι δεν μπορω να βαλω μεγαλο map, μονο αυτον με τα 8 MB,

Ενα help παρακαλω .

ΤΥ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για δοκιμασε να καταχωρησεις μια νεα επαφη στο Ν82 και πες μας τι γινεται !

 

στο δικο μου Ν82 (με το garmin εγκαταστημενο) δεν γινεται.:cry:

 

Και βέβαια γίνεται,αν εννοείς επαφή στο ευρετήριο.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το ότι δεν υπολογίζει το σήμα με ακρίβεια τελικά είναι πολύ σοβαρό.

Σήμερα έμπαινα στη μεγάλη στροφή της Κατεχάκη, στο ύψος της εισόδου για Αττική Οδό και ενώ είχα φτάσει στο έβγα της, με έδειχνε ακόμα στην αρχή της.

Ελπίζω να διορθωθεί σε καμιά επόμενη έκδοση του προγράμματος γιατί είναι κρίμα για τόσο χρήσιμο πρόγραμμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/77379096/gmapsupp.img.html

 

βαλτε αυτο τον χαρτη μεσα ειναι πληρης ολη η ελλαδα και ολα τα νησια ειναι μονο 54mb και εχει φουλ καλυψη βαλτε και αυτα τα καινουργια POI

xxxxxxxxxxxx

και δεν θα ξαναχρειαστειτε το νοκια maps εγω με αυτον εμαι υπερευχαριστημενος...το mapid του χαρτη ειναι 198 και κανει κανονικα πλοηγηση.

 

παιδια ανοιχτε το key generator βαλτε τι id της συσκευη σας να σας βγαλει το serial και μετα για ξεκελειδωμα χαρτη μην βαλετε το 198 βαλτε αυτο που λεει City Navigator Europa NT V9 και γραψτε τον 25ψηφιο κωδικο και θα ξεκλειδωσει.

 

Καλησπερα, σορρυ αν σας γυρναω λιγο πισω αλλα εχω προβλημα, δεν μπορω να ξεκλειδώσω τον χαρτη με τιποτα, αν μπορει καποιος help !! Αλλα αν ειναι ευκολο αρκετα αναλυτικά γιατι δεν κατεχω και πολλα απο νοκια ;-) Δηλαδη τι αριθμο βαζω απο το card id και ολα, αν χρειαζετε αλλο αρχειο... περιμενω, Ευχαριστω

 

Ναι φίλε christospr . Αυτο ήταν ! Αμέσως ξεκλειδώθηκε . Σε ευχαριστώ πολύ.

 

kai egw etsi ton 3eklidosa (map 54mb) bazontas kai ta 3 map id! Bravo paidia

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Επειδη έχω κολήσει στο βήμα 6 (εγκατάσταση του εσωτερικου gps) μήπως μπορει να μου πει

κάποιος πως γίνεται η μετατροπή από txt σε UNL αρχείο (γιατί είμαι λίγο άσχετος )

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή χρονιά σε όλους

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος.

 

Πως μπορουμε να βαλουμε παραπανω χαρτες σε αυτο το προγραμμα?

Απ οτι βλεπω οτι χαρτη και να διαλεξω εχει το ιδιο ονομα και το ιδιο αρχειο για ξεκλειδωμα.

Πχ. Θελω να φορτωσω τον Χαρτη της Ελλαδας και της Αδριατικης αλλα εχουν το ιδιο ονομα και δεν μπρουν να στο φακελο χυμα.

Μου ζηταει να κανω αντικατασταση καποιο απο τα 2???

Σε αυτη τη περιπτωση τι κανουμε αν θελουμε παραπανω απο ενα χαρτη?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Επειδη έχω κολήσει στο βήμα 6 (εγκατάσταση του εσωτερικου gps) μήπως μπορει να μου πει

κάποιος πως γίνεται η μετατροπή από txt σε UNL αρχείο (γιατί είμαι λίγο άσχετος )

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή χρονιά σε όλους

Βασίλης

 

Δεν πρόκειται για μετατροπή, μια απλή μετονομασία του αρχείου κάνεις. Δεξί κλικ πάνω στο αρχείο > μετονομασία > και γράψε το όνομα που θέλεις με κατάληξη .UNL

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

paidia to programma einai fantastiko exei ta panta.apla exv to ekseis problhma eno h fonotikh kauodhghsh leitoyrgouse mia xara tora ksafnika doyleyei poy kai poy kai ayto akougete sto akoystiko toy thlefonou kai oxi anoixth akroash .mporei na voithisi kapios .thanks!!!!!!:confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ανεβάστε κάποιος τα poi σε rapidshare....:D

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2161709#post2161709

:)

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Thnx Ibiza...

 

Τι κάνουμε όταν λέει ότι δεν υπάρχουν δρόμοι???και δεν υπολογίζει την διαδρομή??

Link to comment
Share on other sites

Thnx Ibiza...

 

Τι κάνουμε όταν λέει ότι δεν υπάρχουν δρόμοι???και δεν υπολογίζει την διαδρομή??

 

και μένα αυτό μου βγάζει αν και ο χάρτης είναι εντάξει, ίσως είναι οτι δεν μας καλύπτει εμας η πλοήγηση..

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

και μένα αυτό μου βγάζει αν και ο χάρτης είναι εντάξει, ίσως είναι οτι δεν μας καλύπτει εμας η πλοήγηση..

 

Μα έχω αυτών με τα 54ΜΒ....!!? Αυτός δεν είναι που υποστηρίζει τελικά??

Link to comment
Share on other sites

Μα έχω αυτών με τα 54ΜΒ....!!? Αυτός δεν είναι που υποστηρίζει τελικά??

 

οχι εννόω κάλυψη στην περιοχή σου

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

οχι εννόω κάλυψη στην περιοχή σου

 

Αμα δεν υποστηριζει και το κεντρο της Αθηνας, ε αστο να παει αστο!!!:X:lol:

 

Εξάρχεια είμαι!!

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν υποστηριζει και το κεντρο της Αθηνας, ε αστο να παει αστο!!!:X:lol:

 

Εξάρχεια είμαι!!

 

α τότε λάθος μου..αποτι ξέρω άλλοι έχουν κανονική πλοήγηση Αθήνα. Εγώ νόμιζα δεν δούλευε σε μένα η πλοήγηση γιατί είμαι επαρχία..γιατί και μένα το ίδιο μου βγάζει ασε που το στίγμα είναι 20-30 μέτρα δίπλα

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έκατσα διάβασα ό,τι έχει γραφτεί και επειδή ασχολούμαι με garmin καιρό θέλω να σας διαφωτίσω λίγο. Ο χάρτης των 54 mb είναι μια μέιξη του χάρτη της Elsinga family του Europe Navigator 9 kai Europe Navigator 9 NT. Αν απενεργοποιηήσετε τουσ δυο τελευταίους και αφήσετε μόνο το EURO GR δεν έχετε πλοήγηση απλά πολύ καλούς χάρτες. Αν το αφήσετε όπως είναι αναγκαστικά Ο Europe πατάει πάνω στον EURO GR και ουσιαστικά τον αχρηστεύει. Έχουμε μεν πλοήγηση αλλά ελλειπέστατους χάρτες. Η μόνη λύση είναι κάποιος να ανεβάσει μόνο τον χάρτη Ελλάδας από το Europe NT2008 που βγήκε πρόσφατα. Η διαδικασία "κοψίμματος" είναι γελοία απλά επιλέγοθμε την Ελλάδα και πατάμε save map as μέσα στο Map Source.... Ο καινούριος του 2008 είναι πληρέστατοσ και από Θεσσαλονίκη. Αυτά...:)
Link to comment
Share on other sites

Στείλε μου με πμ αν θες την διαδικασία κοψίματος να τον κόψω εγω μιας κ τον έχω κατεβάσει. Απο'τι είδα όμως ο καινούργιος χάρτης επαρχία είχε λίγα πράγματα..

 

Δείτε και εδώ λέει οτι καλύπτει μόνο Αθήνα

http://www8.garmin.com/cartography/mapSource/citynavntEurope.jsp#

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έκατσα διάβασα ό,τι έχει γραφτεί και επειδή ασχολούμαι με garmin καιρό θέλω να σας διαφωτίσω λίγο. Ο χάρτης των 54 mb είναι μια μέιξη του χάρτη της Elsinga family του Europe Navigator 9 kai Europe Navigator 9 NT. Αν απενεργοποιηήσετε τουσ δυο τελευταίους και αφήσετε μόνο το EURO GR δεν έχετε πλοήγηση απλά πολύ καλούς χάρτες. Αν το αφήσετε όπως είναι αναγκαστικά Ο Europe πατάει πάνω στον EURO GR και ουσιαστικά τον αχρηστεύει. Έχουμε μεν πλοήγηση αλλά ελλειπέστατους χάρτες. Η μόνη λύση είναι κάποιος να ανεβάσει μόνο τον χάρτη Ελλάδας από το Europe NT2008 που βγήκε πρόσφατα. Η διαδικασία "κοψίμματος" είναι γελοία απλά επιλέγοθμε την Ελλάδα και πατάμε save map as μέσα στο Map Source.... Ο καινούριος του 2008 είναι πληρέστατοσ και από Θεσσαλονίκη. Αυτά...:)

 

Αν κατεβασω το Europe NT2008 εχει τους τελευταίους χάρτες απο Ελλαδα και επαρχία?

Link to comment
Share on other sites

Στείλε μου με πμ αν θες την διαδικασία κοψίματος να τον κόψω εγω μιας κ τον έχω κατεβάσει. Απο'τι είδα όμως ο καινούργιος χάρτης επαρχία είχε λίγα πράγματα..

 

Δείτε και εδώ λέει οτι καλύπτει μόνο Αθήνα

http://www8.garmin.com/cartography/mapSource/citynavntEurope.jsp#

 

 

Kαλά ξεφτίλα.

Λίγο καλύτερα από τους Αλβανούς και Σκοπιανούς είμαστε.

Ακόμα και η Πολωνία, full coverage την έχει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Kαλά ξεφτίλα.

Λίγο καλύτερα από τους Αλβανούς και Σκοπιανούς είμαστε.

Ακόμα και η Πολωνία, full coverage την έχει.

 

Μην το λες αυτο εγω κατεβασα και το Eurpoe Navigator και το Adria Route 2.0.

 

Απο Ελλαδα λιγα πραγματα.

Ετυχε να ταξιδεψω Σκοπια και ειχε ολα τα χωρια και μικρες πολεις και απο Κεντρο Σκοπιων ειχε παρα πολλα...:blink:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Στο Garmin μπορούμε να βάλουμε χάρτες της autodrivehellas.gr; Γιατί βλέπω όλες οι συσκευές της Garmin που κυκλοφορούν στην Ελλάδα αυτον χρησιμοποιούν.
Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...