Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς τις φωνές από γλώσσες που δεν σε ενδιαφέρουν; Σβήσε ότι δεν χρειάζεσαι. Δεν επιρεάζεται.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω το έχω ξεκλειδώσει, μου δείχνει την κόκκινη μπάρα αριστερά μετά περιμένω περιμένω... τίποτα... δεν βρίσκει σήμα και αν βρει θα είναι μετά από αρκετή ώρα.

Του έχω κάνει format.

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...

 

Τι φταίει?

Την πρώτη φορά πάντα αργεί αρκετά.Και χρειάζεται να το αφήσεις για ώρα σε τελείως ανοιχτό χώρο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Toυ χεις κανει hard format και παλι αργει να βρει δορυφορο?

Δοκιμασε να πιασεις δορυφορο με το nokia maps και συγκρινε το ποση ωρα κανει να βρει και με κεινο το προγραμμα.

Αν αργει παλι τι να πω? Μπορει να ναι προβλημα hardware.

 

 

Ναι του έχω κάνει Hard format.

 

Βρίσκει σήμα... αλλά αργεί πολύ να βρει σήμα.

Πόσο λεπτά κάνει κανονικά?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Eμενα κανει 1 με 2 λεπτα με καλες καιρικες συνθικες και αν ειμαι εν κινηση μπορει να αργησει λιγο παραπανω δηλαδη κανενα 5λεπτο.

Δοκιμασε κανενα αλλο προγραμμα να δεις αν αργει οπως ndrive sygic κτλ.

Link to comment
Share on other sites

καποιο λινκ να κατεβασω το autodrive 1.85?

για τον Auto Drive 1.85

επειδη χρειαζομαστε μονο το gmapprom.img και οχι ολο το Auto Drive Hellas

με Universal Extractor παιρνουμε απο Auto Drive Hellas 1.40.exe το gmapprom.img 43.952 kb και αντιγραφουμε σε Garmin

 

για anavasi 4.26 κανε αναζητηση anavasi 4.2.6 rar

Mageia 6 KDE Plasma 5
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια ο τελευταιος χαρτης δεν υπαρχει ακομη 3 σε 1 ετσι....?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εγκατέστησα το Garmin Mobile XT 5.00.60 στο Sonny ericson Satio και έβαλα το Autodrive 1.85 gr. Η πλοήγηση δουλεύει κανονικά, αλλά δεν μπορώ να εισάγω διεύθυνση προορισμού ή εκκίνησης και μου βγάζει το εξής μήνυμα: <<Για τη χρήση της συγκεκριμένης λειτουργίας απιτούνται λεπτομερειακοί χάρτες.>>

Στο μενού σετ χαρτών βλέπω τους εγκατεστημένους χάρτες με την ένδειξη "Λεπτομερείς χάρτες E:\GARMIN\" "Attiki, pelop, ionio, kriti_aigaio,makedonia,thr"

Καμία ιδέα;;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ένα χάρτη της Γαλλίας και για την ακρίβεια αν υπάρχει και για το Παρίσι με περισσότερη λεπτομέρεια ακόμα καλύτερα. Μπορώ να τον βρω κάπου; έψαξα αρκετά στο γνωστό μαγαζί αλλά βρήκα μόνο κάτι για "Garmin Topo France v2 (Mapsource)" με ... 27 rar αρχεία :blink:. Υπάρχει κάτι πιο μαζεμένο :(;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

δειτε τι βρηκα !!! ειναι αρκετα ενδιαφερον για χαρτες του εξωτερικου :)

εγω εστειλα για εναν χαρτη της γερμανιας και μου ηρθανε τα link σε 12 ωρες!

(ηθελα το μοναχο και το επελεξα 2 κομματια και μου ηρθε ενας χαρτης)

 

 

http://garmin.na1400.info/routable.php

Link to comment
Share on other sites

δειτε τι βρηκα !!! ειναι αρκετα ενδιαφερον για χαρτες του εξωτερικου :)

εγω εστειλα για εναν χαρτη της γερμανιας και μου ηρθανε τα link σε 12 ωρες!

(ηθελα το μοναχο και το επελεξα 2 κομματια και μου ηρθε ενας χαρτης)

 

 

http://garmin.na1400.info/routable.php

 

Μόλις το δοκίμασα και περιμένω να δω τα αποτελέσματα. Φαίνεται αρκετά βολικό και λειτουργικό. Για να δούμε.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θέλω ένα χάρτη της Γαλλίας και για την ακρίβεια αν υπάρχει και για το Παρίσι με περισσότερη λεπτομέρεια ακόμα καλύτερα. Μπορώ να τον βρω κάπου; έψαξα αρκετά στο γνωστό μαγαζί αλλά βρήκα μόνο κάτι για "Garmin Topo France v2 (Mapsource)" με ... 27 rar αρχεία :blink:. Υπάρχει κάτι πιο μαζεμένο :(;

Τι εννοείς πιο μαζεμένο??

Τα rar είναι για αποσυμπίεση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς πιο μαζεμένο??

Τα rar είναι για αποσυμπίεση.

 

Σε 1 με 2 αρχεία (μεγαλύτερα βέβαια) δεδομένου ότι δεν είμαι premium χρήστης και είναι αδύνατο να τα κατεβάσω όλα αυτά. Επίσης εμένα με ενδιαφέρει το Παρίσι όποτε έλεγα μήπως υπήρχε ένας χάρτης για αυτή την περιοχή μόνο.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστε και σε τορρεντς παιδια.θα βρειτε τα παντα σιγουρα και στα γνωστα ελληνικα sites με τορρεντς και σε ξενα σιγουρα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας,εχω εγκαταστησει στο HTC Diamond το Gramin xt mobile και δουλευει κανονικα η ερωτηση μου ειναι η εξης:Μπορω να εχω εγκαταστημενους χαρτες απο 2 χωρες ταυτοχρονα πχ Ελλαδα-Τουρκια η Ελλαδα-Ισπανια που με ενδιαφερει αμεσα και πως?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας,εχω εγκαταστησει στο HTC Diamond το Gramin xt mobile και δουλευει κανονικα η ερωτηση μου ειναι η εξης:Μπορω να εχω εγκαταστημενους χαρτες απο 2 χωρες ταυτοχρονα πχ Ελλαδα-Τουρκια η Ελλαδα-Ισπανια που με ενδιαφερει αμεσα και πως?

 

Βαζεις διαφορετικα ονοματα .Στη αρχη του θεματος εχει ολα τα ονοματα που μπορεις να δωσεις στους χαρτες

Link to comment
Share on other sites

δειτε τι βρηκα !!! ειναι αρκετα ενδιαφερον για χαρτες του εξωτερικου :)

εγω εστειλα για εναν χαρτη της γερμανιας και μου ηρθανε τα link σε 12 ωρες!

(ηθελα το μοναχο και το επελεξα 2 κομματια και μου ηρθε ενας χαρτης)

 

 

http://garmin.na1400.info/routable.php

 

καλα πολυ καλο λινκ, ευχαριστουμε!

το δοκιμασες? και εγω για μοναχο εκανα αιτημα.. το δοκιμασες? ειναι καλο? εχει καλες λεπτομερειες?

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

δειτε τι βρηκα !!! ειναι αρκετα ενδιαφερον για χαρτες του εξωτερικου :)

εγω εστειλα για εναν χαρτη της γερμανιας και μου ηρθανε τα link σε 12 ωρες!

(ηθελα το μοναχο και το επελεξα 2 κομματια και μου ηρθε ενας χαρτης)

 

 

http://garmin.na1400.info/routable.php

Το συγκεκριμένο site κάνει θαύματα. Μπορείς να επιλέξεις συγκεκριμένα γεωγραφικά διαμερίσματα μετά στα ενώνει και σου δημιουργεί ένα χάρτη. Εγώ δημιούργησα ένα χάρτη για το Παρίσι και στην αναζήτηση σημείου που έκανα είδα κανονικά τις πληροφορίες χάρτη για πάνω από το Παρίσι. Τώρα μένει να δουλέψει :worry: και αυτό θα το μάθω σίγουρα μόνο όταν πάω εκεί :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΛΙΓΟ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΟΥΣ MAP ID ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΧΑΡΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΤΟ *****

ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΡΧΙΚΟΥΣ 4 ΣΕ 1

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΜΙΑ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ID

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Link to comment
Share on other sites

@aptaliko και εγω δεν το πιστευα οταν το ειδα!!εχουν κανει πλεον αρκετη δουλεια για δωρεαν χαρτες ;):)

 

@loyk64 γιατι φωναζεις ? ? αμα διαβασεις πισω υπαρχουν σιγουρα τα Id και σιγουρα αμα βαλεις στο google το χαρτη που θες σιγουρα θα βρεις καπου τα id!

Link to comment
Share on other sites

@aptaliko και εγω δεν το πιστευα οταν το ειδα!!εχουν κανει πλεον αρκετη δουλεια για δωρεαν χαρτες ;):)

 

Να θεωρήσω ότι δεν χρειάζεται να δημιουργήσω το αντίστοιχο .unl αρχείο.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

οχι τον βλεπει αμα τον κανεις copy μεσα στον φακελο garmin απλα πρεπει να ξεζουμαρης αρκετα ;)
Link to comment
Share on other sites

οχι τον βλεπει αμα τον κανεις copy μεσα στον φακελο garmin απλα πρεπει να ξεζουμαρης αρκετα ;)

 

Αυτούς τους χάρτες χρειάζεται να τους μετονομάσεις με τα γνωστά ονόματα?

Επίσης εμφανίζονται όπως όλοι στο Mapsource?

Link to comment
Share on other sites

ετσι και αλλιως στους στελνει με τα γνωστα ονοματα ...

σου στελνει και αρχειο που στους περναει στο Mapsource

http://planetosm.oxilion.nl/~lambertus/garmin/routable/19-11-2009/43b02642690aadbb7221a7c978999716/

αυτο το link θα ειναι πανω για μερικες ωρες ,ειναι ενα κομματι χαρτης της Βορειας Ιταλιας(το εβγαλα για εναν φιλο σκιερ)

Οποιος προλαβει μπορει να το κατεβασει για δει απο 1ο χερι

Link to comment
Share on other sites

ετσι και αλλιως στους στελνει με τα γνωστα ονοματα ...

σου στελνει και αρχειο που στους περναει στο Mapsource

http://planetosm.oxilion.nl/~lambertus/garmin/routable/19-11-2009/43b02642690aadbb7221a7c978999716/

αυτο το link θα ειναι πανω για μερικες ωρες ,ειναι ενα κομματι χαρτης της Βορειας Ιταλιας(το εβγαλα για εναν φιλο σκιερ)

Οποιος προλαβει μπορει να το κατεβασει για δει απο 1ο χερι

 

Εγώ κατεβάζω τον osm_routable_gmapsupp.zip που είναι απευθείας χάρτης .img και τον βάζω μαζί με τους υπόλοιπους χάρτες .img δίνοντας του όμως υποχρεωτικά ένα όνομα από τα ακόλουθα "gmapsupp.img", "gmapsup2.img", "gmapprom.img", που δεν χρησιμοποιώ ήδη. Γι' αυτό είναι καλό να έχουμε εκδόσεις χαρτών 3 σε 1 που μας αφήνουν άλλες 2 θέσεις για επιπρόσθετους χάρτες :D.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum.ισως ειναι λιγο ανοητο αυτο που θα αναφερω!αλλα που θα βρω να κατεβασω το garmin gia να το εγκαταστησω σε ΝΟΚΙΑ Ε52.παλιοτερα υπηρχαν καποια λινκ εδω,τωρα δεν βλεπω τιποτα.Ασ με βοηθησει καποιος που γνωριζει,και αν δεν μπορει εδω ασ μου στειλει pm

EYΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...