Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι αυτός που είχε βγει από τον Απρίλη? Είναι καινούργιος?

 

Ναι τον απριλιο βγηκε ετσι και αλλιως ο city navigator δεν αναβαθμιζεται τοσο γρηγορα νομιζω .. Αν δεν κανω λαθος μεσα Απριλιου βγηκε παρολα αυτα τον εχω κατεβασει δυο φορες και στις δυο ( σε img) βγαζει καποιο προβλημα στο rar αρχειο .. προσπαθησα να το βρω μεσω τορρεντ αλλα τιποτα ακομα...

Εσυ το κατεβασες κανονικα χωρις προβλημα στο rar?

 

 

! Read error in the file C:\Documents and Settings\dimitris\Επιφάνεια εργασίας\Garmin City Navigator Europe v2010.10 NT\cneu_2010_10_img.part01.rar

! Παρουσιάστηκε σφάλμα δεδομένων (κυκλικός έλεγχος πλεονασμού).

 

 

Oλο αυτη την #$%$#%#$ μου βγαζει στο unpack!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προχειρο το κιν μου να δοκιμασω αλλα θυμαμαι σιγουρα οτι καπου στις ρυθμισεις χαρτη - χαρακτηριστικα

 

εχει καποιες επιλογες για μικρη γραμματοσειρα μεσαι μεγαλη κλπ...

 

για δοκιμασε...

 

για το αμαξι δε νομιζω οτι υπαρχει κατι.... απλα κυκλοφορουν πολλων ειδων τυποι οχηματων ισως βρεις και κανα μεγαλυτερο απο το default που να σαρεσει....

Link to comment
Share on other sites

@zerokill μετεφερε ολα τα .rar επιφανεια εργασιας του pc σου και δοκιμασε να τα κανεις εκει αποσυμπιεση αν και το αποτελεσμα θα ειναι το ιδιο ποτε δεν ξερεις.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@zerokill μετεφερε ολα τα .rar επιφανεια εργασιας του pc σου και δοκιμασε να τα κανεις εκει αποσυμπιεση αν και το αποτελεσμα θα ειναι το ιδιο ποτε δεν ξερεις.. :)

 

Τα ιδια φιλε το εχω κατεβασει 4 φορες δεν κανει αποσυμπιεση πουθενα ουτε μπορουσα να τα μεταφερω σε κανενα φλασακι αποθηκευτικο η στον εξωτερικο δισκο...αγανακτησα τα πεταξα ολα και θα περιμενω απλα να το βγαλουν torrents να το κατεβασω απο εκει.. θα μεινω απλα με τον 2009 ακομα λιγο δεν χαλασε και ο κοσμος... thx anyway!!!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το gps σε 2 διαφορετικα κινητα το ενα με 20.χχχ firmware και το αλλο με 30.χχχ. Στο πρωτο εβαλα την 5.00.40 ενω στο δευτερο ειχα την 4.00.20.

Με διαφορα περιπου 2 λεπτων το δευτερο επιασε πιο γρηγορα σημα ενω η διαφορα αυξηθηκε οταν εβαλα και στα 2 την εκδοση 5.00.40.

Συμπερασμα οτι το firmware κανει ισως την μεγαλυτερη διαφορα.

Αν εχει καποιος καποιο αντιστοιχο συγκριτικο ας ποσταρει. Με ενδιαφερει κυριως τι γινεται με την 31.χχχ εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το gps σε 2 διαφορετικα κινητα το ενα με 20.χχχ firmware και το αλλο με 30.χχχ. Στο πρωτο εβαλα την 5.00.40 ενω στο δευτερο ειχα την 4.00.20.

Με διαφορα περιπου 2 λεπτων το δευτερο επιασε πιο γρηγορα σημα ενω η διαφορα αυξηθηκε οταν εβαλα και στα 2 την εκδοση 5.00.40.

Συμπερασμα οτι το firmware κανει ισως την μεγαλυτερη διαφορα.

Αν εχει καποιος καποιο αντιστοιχο συγκριτικο ας ποσταρει. Με ενδιαφερει κυριως τι γινεται με την 31.χχχ εκδοση

 

Στο Ν95-8GB το δοκίμασες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι τον απριλιο βγηκε ετσι και αλλιως ο city navigator δεν αναβαθμιζεται τοσο γρηγορα νομιζω .. Αν δεν κανω λαθος μεσα Απριλιου βγηκε παρολα αυτα τον εχω κατεβασει δυο φορες και στις δυο ( σε img) βγαζει καποιο προβλημα στο rar αρχειο .. προσπαθησα να το βρω μεσω τορρεντ αλλα τιποτα ακομα...

Εσυ το κατεβασες κανονικα χωρις προβλημα στο rar?

 

! Read error in the file C:\Documents and Settings\dimitris\Επιφάνεια εργασίας\Garmin City Navigator Europe v2010.10 NT\cneu_2010_10_img.part01.rar

! Παρουσιάστηκε σφάλμα δεδομένων (κυκλικός έλεγχος πλεονασμού).

 

 

Oλο αυτη την #$%$#%#$ μου βγαζει στο unpack!!!!

 

 

Μια χαρά όταν τον είχα κατεβάσει εγώ, τι να σου πω...:confused::confused::confused:

 

Υπάρχει στον νέο 3 σε 1 κάποιο θέμα πάλι με την αναζήτηση Πόλεων (κοντά -- άλλη πόλη -- κτλ) ή είναι ιδέα μου???

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει 2 φορές τον απλό χάρτη Anavasi 4.11 (όχι τον 3 σε 1) αλλά και τις 2 φορές στην αποσυμπίεση μου βγάζει μήνυμα για κατεστραμμένο αρχείο. Συνέβει και σε άλλους οπότε μιλάμε για πρόβλημα στο downloading ή παίζει να είναι προβληματικό το αρχικό αρχείο του link;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? Όταν λένε οι οδηγίες αντιγράφουμε τα αρχεία στο (αρχικό κατάλογο (root) της κάρτας μνήμης) εγώ δεν έχω στην κάρτα μνήμης μου τέτοιο φάκελο και τα αντίγραψα στον φάκελο ''data'' και μετά έκανα την εγκατάσταση μέσα από το κινητό, και όταν πάω να το ανοίξω από τις εφαρμογές το ανοίγει για 1 δευτερόλεπτο και το ξανακλεινει.Μπορεί να με βοηθήσει κανείς γιατί είμαι λίγο άσχετος!
Link to comment
Share on other sites

Aν και αργησες να κανεις post καλως ηρθες.. :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2782334#post2782334

 

Mπορουσες να διαβασεις τις 2-3 τελευταιες σελιδες εχει απαντηθει πολλες φορες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα φταίει το αρχείο και όχι το κατέβασμα.
Θα δοκιμάσω για 3η (και φαρμακερή) και μετά θα αναζητήσω αλλού την τύχη μου :).
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

χρησημοποίησα την τελευταία έκδοση με τον τελευταίο ADHellas στη θεσσαλονίκη στην περιοχή Λ. Στρατού και η πλοήγηση ήταν απαράδεκτη. ότι ήθελε έλεγε όπου ήθελε σε πήγαινε (σε μονόδρομούς, έλεγε στρίψε αριστερά και δεν υπήρχε τίποτα αριστερά) ξαναγυρίζω σε sygic (το καλύτερο κατ' εμε σε πλοήγηση) και στο καινούργιο NDrive. Τι να την κάνω την λεπτομέρεια του χάρτη αν δεν μπορώ να την εκμεταλευτώ.

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Προς Θεσσαλονικείς (κυρίως)

Ήμουν στα Hondos center (όχι για μένα, για την φουκαριάρα την γυναίκα μου) Λεωφ. Γεωργικής Σχολής και έβαλα να με πάει Λάρισα. Επέμενε να με πάει από το κέντρο και όχι από το περιφερειακό. Έχω επιλογή για την ταχύτερη διαδρομή. Μήπως αν έβαζα επιλογή αποφυγής κίνησης θα με πήγαινε από περιφερειακό? Επίσης όταν βρισκόμουν στον περιφερειακό μετά την έξοδο για Καβάλα (αν θυμάμαι καλά) μου έλεγε να στρίψω αριστερά ενώ δεν υπήρχε στροφή!!!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προς Θεσσαλονικείς (κυρίως)

Ήμουν στα Hondos center (όχι για μένα, για την φουκαριάρα την γυναίκα μου) Λεωφ. Γεωργικής Σχολής και έβαλα να με πάει Λάρισα. Επέμενε να με πάει από το κέντρο και όχι από το περιφερειακό. Έχω επιλογή για την ταχύτερη διαδρομή. Μήπως αν έβαζα επιλογή αποφυγής κίνησης θα με πήγαινε από περιφερειακό? Επίσης όταν βρισκόμουν στον περιφερειακό μετά την έξοδο για Καβάλα (αν θυμάμαι καλά) μου έλεγε να στρίψω αριστερά ενώ δεν υπήρχε στροφή!!!

Καλα αυτα τα προβληματα υπαρχουν. Ειδικα αν σκεφτεις οτι κατι τετοιο συμβαινει και στις συσκευες gps της garmin.

Εγω εχω το garmin nuvi 200 και που και που γινεται αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Προς Θεσσαλονικείς (κυρίως)

Ήμουν στα Hondos center (όχι για μένα, για την φουκαριάρα την γυναίκα μου)

 

Αστα αυτα,σε ειδα να δοκιμαζεις στρινγκ.

 

[/b]

Καλα αυτα τα προβληματα υπαρχουν. Ειδικα αν σκεφτεις οτι κατι τετοιο συμβαινει και στις συσκευες gps της garmin.

Εγω εχω το garmin nuvi 200 και που και που γινεται αυτο.

 

Μπα,σε πολλες συσκευες που εχω δοκιμασει υπαρχουν αυτα τα κολληματα,νομιζω οτι φταιει ο χαρτης 1.70.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Μπα,σε πολλες συσκευες που εχω δοκιμασει υπαρχουν αυτα τα κολληματα,νομιζω οτι φταιει ο χαρτης 1.70.

 

Ναι και εγω αυτο εννοω γιατι και στην συσκευη garmin ο χαρτης που εχω ειναι o AutoDrive Hellas 1.70!

Link to comment
Share on other sites

εχω ένα sαmsung ι560 κ έχει δώρο το gαrmin φουλ. Πως μπορώ να το βάλω στο Ν 95 8 γιγα.

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

Αστα αυτα,σε ειδα να δοκιμαζεις στρινγκ.

Και μου πάει τρελά:lol::lol::lol:

Για την αποφυγή του κέντρου παίζει τίποτα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχω ένα sαmsung ι560 κ έχει δώρο το gαrmin φουλ. Πως μπορώ να το βάλω στο Ν 95 8 γιγα.

Δε νομίζω να γίνεται να το έχεις και στα δύο. και αυτό γιατί οι αγορασμένες εφαρμογές αναγνωρίζουν το αριθμό της εκάστοτε συσκευής ή της κάρτας μνήμης της. Ίσως χρειαστεί να στείλεις μειλ στην garmin για να σου κάνει μεταφορά της άδειας χρήσης απο την μία συσκεή στην άλλη.

 

Αλλά, απο την άλλη, δε νομίζω οτι αξίζει να ασχοληθεί ςούτε με αυτό. Κατέβασε ραγισμένο το garmin και πέρασέ το στο Ν95. Λειτουργεί άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...