Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O autodrive σκεπαζει τον anavasis δοκιμασε μονο τον anavasis και πεσμας :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

O ακουλήθησα να βήματα, εγκαταστάθηκε το Garmin στο κινητό αλλά ενώ υπάρχει το εικονίδιο, δεν εκεινεί. Βγάζει την splash screen και μετά χάνεται...
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

O ακουλήθησα να βήματα, εγκαταστάθηκε το Garmin στο κινητό αλλά ενώ υπάρχει το εικονίδιο, δεν εκεινεί. Βγάζει την splash screen και μετά χάνεται...

 

Μαλλον δεν εχουν ξεκλειδωσει σωστα οι χαρτες

Link to comment
Share on other sites

'Οποιος έβαλε τον καινούριο 3 σε 1 ας δοκιμάσει να βρει το χωριό Βρία με αναζήτηση σε πόλη ή με την επιλογή "κοντα".Με το παλιό το βρίσκω αμέσως.Με τον καινούριο με τίποτα.Αν το βρει κάποιος ας γράψει τον τρόπο γιατί μου φαίνεται περίεργο επειδή δεν έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

O ακουλήθησα να βήματα, εγκαταστάθηκε το Garmin στο κινητό αλλά ενώ υπάρχει το εικονίδιο, δεν εκεινεί. Βγάζει την splash screen και μετά χάνεται...

 

Δοκιμασε να το ανοιξεις χωρις τους χαρτες και πες μας εαν ανοιγει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

O ακουλήθησα να βήματα, εγκαταστάθηκε το Garmin στο κινητό αλλά ενώ υπάρχει το εικονίδιο, δεν εκεινεί. Βγάζει την splash screen και μετά χάνεται...

 

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327&page=588

μήπως λυθεί το προβλημα(post 8812)

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την 5.00.20 έκδοση του garmin σε ένα HTC Touch 3G και ενώ δουλεύει κανονικά, βρίσκει δορυφόρους, κάνει πλοήγηση, στην αρχική οθόνη που δίχνει τη μπάρα με το σήμα του δορυφόρου δεν δίχνει να έχει καθόλου σήμα, δηλαδή όλες οι γραμμές κενες ενώ η πλοήγηση δουλεύει κανονικά.

 

Τι μπορεί να έχει??

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το ανοιξεις χωρις τους χαρτες και πες μας εαν ανοιγει.

 

Δεν έβαλα χάρτες (ότι είχε από μόνο του, το zip δεν έχει img αρχεία και το rar έχει, τα δοκίμασα και τα δύο ξεχωριστά). Τί έκανα: δημιούργησα ένα φάκελο στη memory card του κινητού με όνομα Garmin. Πέρασα εκεί ότι αρχείο υπάρχει στο zip (τους φακέλους Garmin Apps, EULA, κλπ. κλπ.). Επίσης πέρασα και το sis αρχείο το οποίο πάω και βρίσκω από τον file manager του κινητού και κάνω install από εκεί.

 

Πάλι τα ίδια όμως μου δείχνει την αρχική οθόνη "Garmin XT" και μετά σβήνει και δεν το φορτώνει χωρίς κανένα μήνυμα. Να πώ ότι πέρασα ένα ένα τα αρχεία με το χέρι για να σιγουρευτώ ότι δεν άφησε κάτι απ΄έξω.

 

Δε μπορώ να καταλάβω τί κάνω λάθος/φταίει...

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

τί έκανα, δημιούργησα ένα φάκελο στη memory card του κινητού με όνομα Garmin. Πέρασα εκεί ότι αρχείο υπάρχει στο zip (φακέλους Garmin, Apps, EULA, κλπ. κλπ.).

 

Εδώ είναι το λάθος σου. Δεν πρέπει να δημιουργήσεις κανέναν φάκελο. Τους φακέλους που έχει μέσα το ζιπ τους αντιγραφείς στην κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το λάθος σου. Δεν πρέπει να δημιουργήσεις κανέναν φάκελο. Τους φακέλους που έχει μέσα το ζιπ τους αντιγραφείς στην κάρτα μνήμης.

 

Σε ευχαριστώ αυτό ήταν! Τώρα κόλλησα αλλού, δηλαδή κάποιο πρόβλημα έχει το πρόγραμμα και όταν βάζω ελληνικά κάτω δεξιά αντί για close εμφανίζει "Ξεροπόταμος!", το κάνω στα αγγλικά no problem. Δε βρίσκω το Ξεκλείδωμα ESN ... ένα ΕΜSΙ, ΙΜΕΙ και card id βρίσκω...στο tools-settings-about.

 

Κάτι λάθος υπάρχει τα ελληνικά είναι όλα λάθος.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Kαλυτερα κανε πληρη απεγκατασταση και εγκατασταση απο την αρχη ,ακολουθησε κατα γραμμα τον οδηγο που υπαρχει στο 1 post του παροντος. Εαν δεν μπορεις να βρεις το ESN βαλε το imei σου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

"Δε βρίσκω το Ξεκλείδωμα ESN ... ένα ΕΜSΙ, ΙΜΕΙ και card id βρίσκω...στο tools-settings-about."

 

 

το card id ειναι αυτό που χρειάζεσαι.Αυτόν τον αριθμό θα βάλεις στην γεννήτρια για να ξεκλειδώσεις την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

. Δε βρίσκω το Ξεκλείδωμα ESN ... ένα ΕΜSΙ, ΙΜΕΙ και card id βρίσκω...στο tools-settings-about.

 

το card id ειναι αυτο που χρειζεσαι.

 

Το card id ειναι αυτο που θες.

 

Εντιτ:Στραβωμαρα μου ,το ειχες γραψει.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα για τα ΡΟΙ δε θα μου απαντησει κανεις?

Στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος αναφέρεται πως να περνάς τα POI. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια τελευταία απορία, εγκαθιστώ τους χάρτες 3 σε 1. Ο ένας έχει κωδικό 822 και ο άλλος 235, οπότε το αρχείο που σώζω τί όνομα έχει 822235.UNL σε ένα αρχείο που έχει ένα 50ψηφιο αριθμό;
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια τελευταία απορία, εγκαθιστώ τους χάρτες 3 σε 1. Ο ένας έχει κωδικό 822 και ο άλλος 235, οπότε το αρχείο που σώζω τί όνομα έχει 822235.UNL σε ένα αρχείο που έχει ένα 50ψηφιο αριθμό;

 

Το ίδιο όνομα που έχει και ο χάρτης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια τελευταία απορία, εγκαθιστώ τους χάρτες 3 σε 1. Ο ένας έχει κωδικό 822 και ο άλλος 235, οπότε το αρχείο που σώζω τί όνομα έχει 822235.UNL σε ένα αρχείο που έχει ένα 50ψηφιο αριθμό;

 

Ξαναδιάβασε τις οδηγίες στο πρώτο ποστ. Αναφέρεται καθαρά τι όνομα πρέπει να έχει το αρχείο και τι περιεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

ok, νομίζω ότι όλα είναι σωστά αφού αναγνώρισε τους χάρτες, δεν έχω αναζήτηση όμως. Διαβάζοντας εδώ πήγα στο mapsource και έχει 3 ανάβασις, 1 autohellas και έναν άλλον οπότε τους απενεργοποίησα όλους και άφηνα κάθε φορά από έναν μήπως φτιάξει η αναζήτηση πόλης αλλά τίποτα. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; (η αναζήτηση οδού φαίνεται να δουλεύει, αλλά η αναζήτηση χώρας/πόλης δεν δουλεύει).
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον καινούριο 3 σε 1 και μετά τον καινούριο 5 σε 1.Παρατήρησα ότι πολλά χωριά δεν τα βρίσκουν αν δεν τα γράψω στα αγγλικά.Ενεργοποιημένο έχω τον autodrive.Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησα το poiloader και περασα 32598 σημεια απο το αρχειο pois που κυκλοφορει. Το αποτελεσμα ειναι η πλοηγηση με τους 3 σε 1 χαρτη να ειναι απελπιστικα αργη. 5 με 6 δευτερολεπτα μονο για ενα zoom in out, ενω χωρις pois ειναι γρηγορο. Περιμενω πολλα απο ενα κινητο ή δεν ειναι φυσιολογικο αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βρισκω ανάλογο topic στο φόρουμ θα το γράψω εδω:

Εχω το HTC 7500 με WM2005.Eγκατεστησα κανονικά το GarminΧΤ εκδοση 5.00.20 για PPC το ξεκλειδωσα με το Jetmouse 1.3 (παραδόξως δεν δούλευε το 1.5) και προσπάθησα να βάλω τους γνωστούς χάρτες.Μόνο ο Αnavasis δουλεύει που ειναι ξεκλείδωτος.Οι άλλοι δυό δεν ξεκλειδώνουν.Με τον ίδιο τρόπο οι άλλοι δυο χάρτες ξεκλειδώνουν κανονικά άν κανείς τους περάσει σε κινητο S60 (μεχρι τωρα τους έχω βαλει με επιτυχια σε Ν78,Ν85,Ν96).

Εχει κανεις ιδέα τι κάνουμε στην περίπτωση αυτή.Ψάχνω στο μαγαζάκι και δεν βγάζω άκρη...

Οποιος γνωριζει ας μου πει (αν δεν του κάνει κόπο) τι να κάνω.Κατα προτίμηση με p.m. φυσικά για να μην παραβαινουμε τους κανόνες του φόρουμ...

Ευχαριστώ!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησα το poiloader και περασα 32598 σημεια απο το αρχειο pois που κυκλοφορει. Το αποτελεσμα ειναι η πλοηγηση με τους 3 σε 1 χαρτη να ειναι απελπιστικα αργη. 5 με 6 δευτερολεπτα μονο για ενα zoom in out, ενω χωρις pois ειναι γρηγορο. Περιμενω πολλα απο ενα κινητο ή δεν ειναι φυσιολογικο αυτο;

και συ πηγες και εβαλες 33χιλιαδες ροίς βαλε λιγοτερα

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες,

 

Εχω περασει το garmin στο 6210 που επεσε στα χερια μου, αλλα την παλια εκδοση (4.0. κατι) και θελω να περασω την καινουργια (5,0 κατι) αλλα αυτα που εχω βρει στα γνωστα μερη, δεν νομιζω να ειναι σωστα. Δηλαδη δεν εχουν τα key-g e n και τους χαρτες (απ'οσο καταλαβα) ... μπορει με pm να μου στειλει καποιος κανενα link σωστο με το προγραμμα (Εκδοση 5) και τους χαρτες;

 

Ευχαριστω

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι ούτε το κιτζεν ούτε τους χάρτες αν τα έχεις ήδη. Είναι κοινά για όλες τι εκδόσεις. Απλά κάνεις αντιγραφή τους φακέλους στην κάρτα σου, πατάς αντικατάσταση και μετά εγκαθιστάς το νέο sis και είσαι έτοιμος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...