Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισχύει, στο εξωτερικό οι χάρτες του Garmin είναι πάρα πολύ καλοί. Στην Ελλάδα τους λείπουν κάποια πράγματα μόνο. Στην Αγγλία που ξέρω για παράδειγμα είναι πλήρης ο χάρτης. Το ίδιο φαντάζομαι και για Γαλλία..

 

Δοκιμασε μονο του τον χαρτη της Αναβασης! Εαν εχεις επιλεγμενο και τον Auto Drive σκεπαζει τον Αναβαση και δεν βλεπεις αρκετα.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα εγκατάσταση του Garmin στο τηλέφωνο, βλέπω εικονίδιο στις εφαρμογές, αλλά μου δεν ξεκινάει το πρόγραμμα. Τι δεν έχω κάνει σωστά;

Τι ακριβώς σου κάνει το εικονίδιο; Εγκατάσταση στο αρχείο sis έκανες; Ποιούς χάρτες έχεις βάλει στον φάκελο garmin και ποιά έκδοση της εφαρμογής πέρασες;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες η 5.00.10 στο n78 είναι πολύ βελτιωμένη απο άποψη ταχύτητας κ ανταπόκρισης.Κλειδώνει δορυφόρους πολύ πιο γρήγορα.Έχει μεγάλη ακρίβεια στο σήμα.Για να καταλάβετε ειχα το κινητο στο χερι σταματημένος στο δρόμο κ έδειχνε ταχύτητα 0.Αν κουνούσα απότομα το χέρι μου αμέσως στιγμιαία αυξανόταν η ταχύτητα κ ξαναμηδένιζε.Καταλαβαίνει κ την παραμικρή κίνηση.

Για Ν78 συστήνεται ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Σε N78 με 5.00.10 και ξεχωριστά τούς 3 χάρτες όταν επέλεγα τον ανάβαση και το έβαζα να κάνει τον υπολογισμό της διαδρομής έβγαζε σφάλμα ότι δεν του φτάνει η μνήμη

έβαζα τον autodrive και όλα κανονικά

έκανα ρεσταρτ άνοιξα τούς χάρτες της μαμάς nokia για να βρει αμέσως του δορυφόρους τους έκλεισα και μετά άνοιξα garmin αλλά πάλι τα ίδια..

Συμβαίνει και σε άλλους?

Link to comment
Share on other sites

Με τον anavasis τις προάλλες και μένα μου έκανε τσαλιμάκια, με πέταγε έξω από το πρόγραμμα κτλ... Κάτι παίζει, βέβαια επειδή ήμουν ορεινά είχε τρελαθεί από τα δρομάκια στους επανυπολογισμούς...
Link to comment
Share on other sites

μάλλον έκανα κάτι λάθος...

Γιατί ΄ταν αφαιρέσω την κάρτα μνήμης και την ξαναβάλω,ή όταν αποσυνδέσω και επανασυνδέσω το κινητό στο pc με ρωτάει να κάνει εγκατάσταση το garmin.

Πάντως το πρόγραμμα είναι φοβερά ακριβές αν και για τα Χανιά λιγο...ελλειπές.

Και κάτι ακόμα.Παράγγειλα μία κάρτα 2gb.Απλά αντιγράφω την παλιά του κινητού στην καινούρια με εμφανισή κρυφων φακέλων ή χρειάζεται να κάνω και κάτι αλλο ώστε να λειτουργούν οι εφαρμογές που έχω εκαταστήσει συμπεριλαμβανομένου και του garmin?

Link to comment
Share on other sites

Εμφάνιση κρυφών φακέλων, αντιγραφή όλων των φακέλων στην καινούρια κάρτα μνήμης και, για να λειτουργήσει το garmin, σβήνεις τα αρχεία unl και δημιουργείς νέα (έχει αλλάξει το card id).

 

Τίποτα άλλο. Όλα θα λειτουργούν κανονικά.

 

Κάθε φορά που βγάζεις κάρτα ή συνδέεις το κινητό με το pc, σου λέει εκκίνηση garmin. Αυτό το κάνει πάντα. Απλά εσύ θα επιλέγεις όχι.

 

ΥΓ.Γιατί πήρες μόνο 2GB;

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφεις αλλά ξεκλειδώνεις πάλι μιας και είναι καινούργια κάρτα με νέο αναγνωριστικό, μάλλον θέλει και εγκατάσταση όμως.
Link to comment
Share on other sites

σωτός...εκκίνηση λέει όχι εγκατάσταση...

πήρα 2 gb γιατί το τηλέφωνο το πήρα Α)για την φωτογραφική του -δεν χρησιμοποιώ πλέον ψηφιακή- και Β)δεν το παραφορτώνω.Απλά λέω να περάσω και 1-2 ελληνικές ταινίες να έχω να βλέπω στην περίπτωση πο γαβ-βαρεθώ...δεν μου χρειάζεται προς το παρόν τουλάχιστον κάτι μεγαλύτερο.

Ευχαριστώ mirrorofsorrow,πάντα ΆΜΕΣΟΣ!!!

ευχαρστώ raftoput

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλά, γι αυτό είμαστε εδώ, να βοηθάμε ο ένας τον άλλο

 

Χαιρετισμούς στη Λεβεντογέννα Κρήτη και δη στα Χανιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που βγάζεις κάρτα ή συνδέεις το κινητό με το pc, σου λέει εκκίνηση garmin. Αυτό το κάνει πάντα. Απλά εσύ θα επιλέγεις όχι.

Εμένα στο δικό μου, εκτός από την εκκίνηση του GARMIN μου λέει και επίσης "στην κάρτα μνήμης βρέθηκε υλικό που δεν είναι συμβατό μπλα-μπλα" και απλά πατάω ΟΚ.

Θα μάθω να ζω κι εγώ με αυτό το bug, ε;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο δικό μου, εκτός από την εκκίνηση του GARMIN μου λέει και επίσης "στην κάρτα μνήμης βρέθηκε υλικό που δεν είναι συμβατό μπλα-μπλα" και απλά πατάω ΟΚ.

Θα μάθω να ζω κι εγώ με αυτό το bug, ε;

Ναι, σε όλους το λέει αυτό. Το κάνει γιατί ομίζει οτι όταν βγάζεις την κάρτα ή βάζεις το καλώδιο, οτι περνάς νέους χάρτες ή ΡΟΙ και σου ζητάει εκκίνηση. Δεν είναι και τόσο μεγάλο πρόβλημα. Το έχω συνηθίσει πλέον.

να σαι καλά, γι αυτό είμαστε εδώ, να βοηθάμε ο ένας τον άλλο

 

Χαιρετισμούς στη Λεβεντογέννα Κρήτη και δη στα Χανιά!!!

:lol: :lol: Και γω Χανιώτης είμαι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο Ν78 εχω την v4.20.20!!!Θέλω να το αναβαθμίσω στην 5.Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη διαδικασία μηπως και χαθεί τπτ ή απλώς το βάζεις από πανω και το αλλάζει μόνο του?Γιατι μια φορά είχα προσαπθήσει να βάλω την 4.20.80 και μετά δεν άνοιγε καθόλου το Garmin!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο θέμα της έκδοσης 5.00.10, στο ποστ 32 κατέβασε τα αρχεία. Περιέχει μέσα τα πάντα. Οπότε, δεν χρειάζεται να κρατήσεις τίποτα. Κάνε απεγκατάσταση, διέγραψε τον φάκελο garmin και βάλε τον φάκελο που κατέβασες και το αρχείο sis.

 

Βέβαια, κρατάς τους χάρτες και τα αρχεία unl.

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: Και γω Χανιώτης είμαι. ;)

 

Εμ...έτσι εξηγείται...:pμόλις ρωτήσω κάτι,δεν περνάνε 2 λεπτά και ...τσουπ! η απάντηση.;)

Thnx again mirrorofsorrow

Link to comment
Share on other sites

Οντως η 5.00.10 είναι άψογη και ταχύτατη στο Ν78. Εσείς ποιά πακέτα POI χρησιμοποιείτε και από που;

 

 

ΥΓ: πολλοί Χανιώτες μαζευτήκαμε :D δεν εμπλουτίζει κανείς μας τον Autodrive/Anavasis για την πόλη μας;; :lol:

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

εχω τον city navigator europe 2008NT που εχει map id 284.ο 2009 εχει map id 378.αρα δεν μπορω να κανω copy-paste μονο το .img αρχειο θα πρεπει να το ξαναξεκλειδωσω,ετσι?το ερωτημα μου ειναι ανοιγωντας το k e y g e n εχει στο πανω μερος που βαζεις το card id και ξεκλειδωνεις το gps και κατω που βαζεις custom map id και ξεκλειδωνεις τον χαρτη.τωρα εγω για ΜΟΝΟ τον ευρωπαικο χαρτη πρεπει να ξανα κανω το πρωτο μερος ?
Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να ξανα ξεκλειδωσεις το χαρτη. Θα ανοιξεις το kεygεn θα βαλεις επανω το card id για να σου ανοιξει το κατω πλαισιο και βαζεις το map id του χαρτη που θελεις να ξεκλειδωσεις..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να ξανα ξεκλειδωσεις το χαρτη. Θα ανοιξεις το kεygεn θα βαλεις επανω το card id για να σου ανοιξει το κατω πλαισιο και βαζεις το map id του χαρτη που θελεις να ξεκλειδωσεις..
α..δεν χρειαζεται δηλαδη να χρησιμοποιησω το 25ψηφιο κωδικο του card id.μονο αυτον που θα μου δωσει το map id,ε?
Link to comment
Share on other sites

Ναι αφου το εσωτερικο gps ειναι ξεκλειδωμενο..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πως ξεκλειδώνει το GPS στο Ν85;

Δεν μπορώ να κάνω το τηλέφωνο να βρεί συσκευές GPS στο ξεκίνημα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησες το αρχείο sw.unl με το κιτζεν; Έκανες την διαδικασία ενεργοποίησης του εσωτερικού δέκτη όπως περιγράφεται στο πρώτο ποστ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...