Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω κατι οταν το ανοιγω μου λεει οτι "δεν ειναι δ" αν κανω ναι μου βγαζει μια αλλη εικονα κ μου λεει καταχωριστε τον κωδικο ξεκλειδ... αν κανω πισω μου ανοιγει κανονικα το προγραμμα.επισεις κατω απο την πρασινη κεραια μου εχει ενα διακοπη σε κοκκινο χρωμα.ξερετε τι ειναι αυτο?

 

υπαρχει περιπτωση να χρεωθουμε τιποτα απο την χρηση του προγραμματος?

 

επειδη χω σηνδεση και εκει χρεωνει συνεχεια χωρις σταματημο.μην χασουμε ολα τα μαλλια μας....

 

ευχαριστω

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έφτιαξες τα αρχεία unl Που ξεκλειδώνουν το gps και τους χάρτες; Αν όχι, πήγαινε στο πρώτο ποστ του θέματος και ακολούθησε τις οδηγίες.
Link to comment
Share on other sites

ναι τα εκανα ολα μου δουλευει κανονικα.και βρισκει που ειμαι.απλα κατω απο την πρασινη κεραια μου εχει ενα" διακοπη" σε κοκκινο χρωμα τι ειναι αυτο.επισεις για χρεωση δεν παιζει φαση ετσι?
HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν έχεις επιλέξει να χρησιμοποιείται το Υποβοηθούμενο GPS, τότε θα χρεώνεσαι ελάχιστα (~4ΚΒ) κάθε φορά που ανοίγεις το πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

πως βγαινει αυτο?ξερεις καποιος μου ειπε Ρυθμισεις\ Γενικες\ Εντοπ. θεσης\ Μεθοδοι εντοπ. θεσης .θα αφησω ομως μονο το ενσωματομενο gps?θα ξετσεκαρω το υποβοηθουμενο gps και το βασει δικτυου δηλαδη?

 

ευχαριστω

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε παιδια μου φενετε πολυ δυσκολο σαν προγραμμα.θελω πχ να παω τσιμισκη 46 πως θα το βαλω αφουστις διευθυνσεις μου λεει απετουνται λεπτομερειακοι χαρτεσ επισκευθειτε την τοποθεσαι garmin.com

 

και κατι ακομη εβαλα τα poi για την βονταφον μου βγαζει καταστηματα αλλα οχι οδους.δεν ειναι για ολη την ελλαδα ο χαρτης?πτολεμαιδα παντως δεν δειχνει τιποτα εκτος απο μαυρη οθονη!μπορουμε να βρουμε χαρτη

 

πως δουλευει αυτο το παραμυθι

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ γιατί όποτε πάω να φορτώσω μερικά POI μου σβήνει όλα τα προηγούμενα?Τι κάνω λάθος?Υπάρχει τρόπος να τα φορτώσεις χωρίς το LOADER που υποψιάζομαι ότι "την κάνει την δουλεια"?
Link to comment
Share on other sites

Για να κρατήσεις και τα προηγούμενα ΡΟΙ μαζί με τα καινούρια πρέπει να τ αβάλεις όλα μαζί σε έναν φάκελο.

 

Για περισσότερες λεπτομέριες κοίτα στο πρώτο ποστ.

 

δεν ξερω ρε παιδια μου φενετε πολυ δυσκολο σαν προγραμμα.θελω πχ να παω τσιμισκη 46 πως θα το βαλω αφουστις διευθυνσεις μου λεει απετουνται λεπτομερειακοι χαρτεσ επισκευθειτε την τοποθεσαι garmin.com

 

και κατι ακομη εβαλα τα poi για την βονταφον μου βγαζει καταστηματα αλλα οχι οδους.δεν ειναι για ολη την ελλαδα ο χαρτης?πτολεμαιδα παντως δεν δειχνει τιποτα εκτος απο μαυρη οθονη!μπορουμε να βρουμε χαρτη

 

Το πρόγραμμα δεν έχει ξεκλειδωθεί. Τα αρχεία unl που έφτιαξες πρέπει να είναι λάθος.

 

Σβήστα και ξαναφτιάξτα. Τσέκαρε αν είναι σωστό το card id.

Link to comment
Share on other sites

εχω τον Garmin City Navigator Europe NT 2008 το οποιο ειναι ενα αρχειο 1.4g απο αυτο θελω καποιους συγκεκριμενους χαρτες οπως του Βελγιου της Αυστριας π.χ. Πρεπει να περασω ολο το αρχειο?
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΑ τα ξανα εκανα αλλα τιποτα το card id einai to sosto.

 

τελος παντων θα το δω ξανα αυριο.τους 50 αριθμους απο το ****** toys ebala prota ton proto kodiko kai meta ton deytero sthn seira pou ta bgazei.

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Καλά χτες έκανα ένα συγκριτικό ανάμεσα σε Ν95 και Ν82 όσον αφορά το κλείδωμα των δορυφόρων.

Με το A-GPS ενεργοποιημένο για το Ν82, ενώ στο Ν95 όχι, μόλις βγήκα στο μπαλκόνι του σπιτιού μου, το Ν82 κλείδωσε σε 10 δεύτερα, ενώ το Ν95 έκανε κανένα 2λεπτο..

Παιδιά τρελή διαφορά μιλάμε..:cry:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

κανε μια δοκιμη ακομα αλλα να εχεις κ στο Ν95 το A-GPS ενεργοπηιμενο.
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

κανε μια δοκιμη ακομα αλλα να εχεις κ στο Ν95 το A-GPS ενεργοπηιμενο.

 

...και επίσης το ίδιο πάροχο κινητής τηλεφωνίας ή τουλάχιστον την ίδια ποιότητα σήματος σε 3G

Link to comment
Share on other sites

...και επίσης το ίδιο πάροχο κινητής τηλεφωνίας ή τουλάχιστον την ίδια ποιότητα σήματος σε 3G

Τώρα αυτό πώς θα γίνει βρε φιλαράκι?

Θα πάω να κάνω συμβόλαιο στη vodafone από καρτοκινητό cosmote που έχω τώρα??:cry::cry::blink:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά χτες έκανα ένα συγκριτικό ανάμεσα σε Ν95 και Ν82 όσον αφορά το κλείδωμα των δορυφόρων.

Με το A-GPS ενεργοποιημένο για το Ν82, ενώ στο Ν95 όχι, μόλις βγήκα στο μπαλκόνι του σπιτιού μου, το Ν82 κλείδωσε σε 10 δεύτερα, ενώ το Ν95 έκανε κανένα 2λεπτο..

Παιδιά τρελή διαφορά μιλάμε..:cry:

 

Αν και δεν είναι το κατάλληλο θέμα να το συζητάμε,:offtopic:

Έχω καταλάβει πως το κλείδωμα των δορυφόρων στο ίδιο μοντέλο με το ιδιο firmware αλλά διαφορετική συσκευή μπορεί να διαφέρει. Για παράδειγμα στο δικό μου Ν95 2 λεπτά έκανε μόνο την πρώτη φορά. Μετά μου κλείδωνε στα 30 δεύτερα και πλέον με το ΑGPS ποτέ δεν κάνει πάνω από 10 δεύτερα. Έχω ακούσει ομως διαφορετικούς χρόνους από χρήστες που δε βρίσκω λόγο να λένε ψέματα. Οπότε το αποδίδω και στην τύχη (τι συσκευή θα σου κάτσει).

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλο ρόλο παίζει αν πριν η συσκευή είχε ξανακλειδώσει στο ίδιο σημείο που είσαι. Πχ αν έκλεινες και ξανάνοιγες το garmin στο ίδιο Ν95 με τις ίδιες ρυθμίσεις, ενώ πριν έκανε 2 λεπτά τώρα θα κάνει 10 δευτερόλεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλο ρόλο παίζει αν πριν η συσκευή είχε ξανακλειδώσει στο ίδιο σημείο που είσαι. Πχ αν έκλεινες και ξανάνοιγες το garmin στο ίδιο Ν95 με τις ίδιες ρυθμίσεις, ενώ πριν έκανε 2 λεπτά τώρα θα κάνει 10 δευτερόλεπτα.

 

Καλά σε αυτή την περίπτωσή σε 2 δευτερόλεπτα έχει κλειδώσει:p

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να χρεωθουμε τιποτα απο την χρηση του προγραμματος?

 

επειδη χω σηνδεση και εκει χρεωνει συνεχεια χωρις σταματημο.μην χασουμε ολα τα μαλλια μας....

 

ευχαριστω

 

 

εγω παντως το ειχα ξαναναφερει παλαιοτερα.. χωρις να εχω πειραξει τιποτα σε ρυθμισεις,ουτε καν ιντερνετ ειχα μπει ποτε απο το κινητο, ειχα περασει κανονικα το garmin 4.10.80 και δουλευε μια χαρα. Αλλα πανω στη φωνητικη πληγηση μετα απο 10 λεπτα εβλεπα οτι η καρτα ειχε πεσει 1,5 με 2 ευρω.

Δεν πρεπει να ειχε σχεση το A GPS ,γιατι δοκιμασα 2-3 φορες να δω μηπως ειχα πειραξει τιποτα στις ρυθμισεις του garmin για να λεει πληροφοριες για κινηση κτλ,αλλα τιποτα,ηταν οπως το ειχα πρωτοπερασει.

ε μετα αναγκαστηκα στις ρυθμισεις/γενικες/εντοπ. θεσης/διακομ. εντοπισμου - να σβησω οτι εγραφε στη διευθυνση διακομιστη, γιατι με ειχε νευριασει πολυ.

το υποβοηθουμενο gps το εχω επιλεγμενο ακομα,και ας κανει συνηθως πανω απο 5 λεπτα να βρει δορυφορο.

ακομα εχω την 4.10.80 γιατι μου δουλευει σωστα,και βαριεμαι να δικιμαζω τις επομενες :)

αν βγει μια διορθωμενη απο την 5.00 τοτε θα την βαλω.

αυτα απο μενα!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλο ρόλο παίζει αν πριν η συσκευή είχε ξανακλειδώσει στο ίδιο σημείο που είσαι. Πχ αν έκλεινες και ξανάνοιγες το garmin στο ίδιο Ν95 με τις ίδιες ρυθμίσεις, ενώ πριν έκανε 2 λεπτά τώρα θα κάνει 10 δευτερόλεπτα.

Kαλά αυτό να το έλεγες σε κανένα που πήρε το κινητό πριν 1 βδομάδα το καταλαβαίνω..

Τώρα σε μένα που το έχω πάνω από χρόνο τι να σου πω..:lol::lol:

Ένα θα σας πω.

Το N82 δεν είχε ποτέ ξανα συνδεθεί με δορυφόρο.Ήταν το παρθενικό του κλείδωμα.Θυμάστε όλοι υποθέτω πόση ώρα έκαναν τα Ν95 την 1η φορά τους για να συνδεθούν..Κανένα 10λεπτο..:p:p

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εχω τον Garmin City Navigator Europe NT 2008 το οποιο ειναι ενα αρχειο 1.4g απο αυτο θελω καποιους συγκεκριμενους χαρτες οπως του Βελγιου της Αυστριας π.χ. Πρεπει να περασω ολο το αρχειο? Αν ναι ποιο ειναι το code?
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΑ τα ξανα εκανα αλλα τιποτα το card id einai to sosto.

 

τελος παντων θα το δω ξανα αυριο.τους 50 αριθμους απο το ****** toys ebala prota ton proto kodiko kai meta ton deytero sthn seira pou ta bgazei.

κάτι λάθος κάνεις σε αυτά... έχει αναφερθεί πολλές φορές στο θέμα απο άλλους που είχαν το ίδιο πρόβλημα και η λύση είναι αυτή που σου λέει ο mirrorofsorrow!

δοκίμασε τα απο την αρχή όλα:)

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Καλά χτες έκανα ένα συγκριτικό ανάμεσα σε Ν95 και Ν82 όσον αφορά το κλείδωμα των δορυφόρων.

Με το A-GPS ενεργοποιημένο για το Ν82, ενώ στο Ν95 όχι, μόλις βγήκα στο μπαλκόνι του σπιτιού μου, το Ν82 κλείδωσε σε 10 δεύτερα, ενώ το Ν95 έκανε κανένα 2λεπτο..

Παιδιά τρελή διαφορά μιλάμε..:cry:

 

2 λεπτα ειναι μεγαλη εξελιξη για το απλο 95....

περισυ οσοι το ειχαμε καναμε 15 λεπτα να συνδεθούμε...

παντως το gps στο απλο 95αρι...εχει μεγαλη μα πολυ μεγαλη βελτιωση......

πριν απο λιγο καναμε βολτα με το αμαξι μου..μαζι με κατι φιλαρακια μου...

ο ενας ειχε το 95 με το τελευταιο update και την τελευταια εκδοση του garmin...

αφου συνδεθηκε ενω οδηγουσα...σε λιγοτερο απο 1 λεπτο...δεν εχασε ουτε για δευτερολεπτο.....το "σημα" του......

ουτε μεσα στα στενα...και το βασικοτερο....?

βρεχει καρεκλες....και ο ουρανος ειναι γεματος συννεφα....

αυτο ειναι μεγαλη βελτιωση για το απλο 95αρι το οποιο τωρα πραγματικα αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...