Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

o Anavasis είναι καλύτερος από τον Autodrive?

 

O Anavasis ειναι για επαρχια

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για να δεις τις λεπτομεριες του αναβασις ξε-τικαρες τον autodrive,ε?

Ναι. Για την ακρίβεια, για να μην τικάρω και ξετικάρω τους δύο Anavasis, τους έχω τικαρισμένους και τους 3 (τους 2 Anavasis και τον Autodrive) και όποτε θέλω να δω τον Anavasis, ξετικάρω τον Autodrive. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Ο ανάβασις έχει πολύ καλή λεπτομέρια αλλά και ο Auto Drive είναι επίσης πολύ καλός.

 

Στην περιοχή του Αποκόρωνα Χανίων (απ'όπου κατάγομαι) έχει όλα τα χωριά και τους δρόμους.

Link to comment
Share on other sites

O Anavasis ειναι για επαρχια

Περιλαμβάνει λεπτομερείς περιοχές της Κρήτης?

Έχει ό,τι μπορείς να φανταστείς για την Κρήτη και για όλη την Ελλάδα γενικότερα. Ακόμα και χωματόδρομους.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!Έιμαι κάτοχος του Ν95 και έχω περάσει το Garmin Mobile XT εδώ και πολυυυυυύ καιρό!Πού μπορώ να βρώ αναβαθμίσεις και χάρτες εξωτερικού,μιάς και είναι πολύ πιθανό να...ξενιτευτώ???
Link to comment
Share on other sites

Πού μπορώ να βρώ αναβαθμίσεις και χάρτες εξωτερικού,μιάς και είναι πολύ πιθανό να...ξενιτευτώ???

Η νεότερη έκδοση για το Ν95 είναι η 4.20.00 (η 4.20.20 απλά προσφέρει υποστήριξη στα FP2). Xάρτες και νέες εκδόσεις θα βρείς xxxxxxxxx.

Link to comment
Share on other sites

Στο βήμα 6 τι να κάνω?? Έχω κατεβάσει το πρόγραμμα το έχω κάνει εγκατάσταση αλλά δεν εντοπίζει το GPS. Επίσης οι χάρτες είναι σε μορφή img πως τους ενσωματώνω??
eeeepppffffff... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η νεότερη έκδοση για το Ν95 είναι η 4.20.00 (η 4.20.20 απλά προσφέρει υποστήριξη στα FP2).

 

Eγω ρε παιδια στο δικω μου Ν95 εχω βαλει την 4.20.20s60.90 :) και δουλευη κανονικα

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Η νεότερη έκδοση για το Ν95 είναι η 4.20.00 (η 4.20.20 απλά προσφέρει υποστήριξη στα FP2).

 

Eγω ρε παιδια στο δικω μου Ν95 εχω βαλει την 4.20.20s60.90 :) και δουλευη κανονικα

Ναι, γιατί να μην δουλεύει. Αλλά και την 4.20.00 να άφηνες είναι το ίδιο. Δεν υπάρχει καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργικές διαφορές μάλλον δεν έχουν. Αυτό που πρόσεξα είναι μια διαφορά στη γραμματοσειρά, που μοιάζει πιο πολύ στην έκδοση 4.10.80.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχω μόλις αγοράσει ένα Nokia N82 και προσπαθώ να περάσω το Garmin XT γιατί οι χάρτες του Nokia maps δυστυχώς δε με καλύπτουν.

Έχω βρει τα σχετικά αρχεία εγκατάστασης από τα γνωστά φόρουμ.

 

Το πρόβλημα είναι ότι όταν εγκαθιστώ το Garmin mobile XT S60 4.10.80 και ενώ η διαδικασία εγκατάστασης ολοκληρώνεται κανονικά και πάω να το τρέξω η εφαρμογή κλείνει και με πετάει στα αρχικά μενού του κινητού (αρχικά εμφανίζει μια οθόνη που γράφει Garmin κτλ και μετά 2-3 δευτερόλεπτα με πετάει έξω) - επίσης δοκίμασα και την έκδοση 4.10.60 πάλι με τα ίδια αποτελέσματα ....

Το θέμα είναι από ότι διαβάζω σρο φόρουμ σε άλλους χρήστες ν82 οι εκδόσεις αυτές δουλεύουν κανονικά ....

 

Τι κάνω λάθος ??? Please Help !! ;)

 

ΥΓ

Βρέθηκε το λάθος και προχώρησα - δεν τα είχα βάλει στη σωστή διεύθυνση στην SD κάρτα και κολλούσε ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει, αλλα εδω εχει δωρεαν και νομιμα χαρτες για Κυπρο, αλλα δεν ειναι ακομα στην τελικη τους μορφη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει, αλλα εδω εχει δωρεαν και νομιμα χαρτες για Κυπρο, αλλα δεν ειναι ακομα στην τελικη τους μορφη.

Ωραίος!:)

Θέλει εγγραφή στο φόρουμ όμως.

Κανένα απευθείας link?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Για την ακρίβεια, για να μην τικάρω και ξετικάρω τους δύο Anavasis, τους έχω τικαρισμένους και τους 3 (τους 2 Anavasis και τον Autodrive) και όποτε θέλω να δω τον Anavasis, ξετικάρω τον Autodrive. :)

 

δεν χρειάζεται να ξετικάρεις κανένα χάρτη ο Autodrive κάνει πλοήγηση έχει λεπτομέρειες και κυκλοφοριακές πληροφορίες (μονόδρομοι) για όλες τις μεγάλες πόλεις όλες τις πρωτεύουσες νομών ακόμα και σε μεγάλες κωμοπόλεις και επικαλύπτει τους άλλους στις περιοχές που καλύπτει

ο Anavasis χρησιμοποιείται στο επαρχιακό δίκτυο σε χώρια βουνά και έχει τις ονομασίες βουνών πηγών αλλά η πλοήγηση του στις μεγάλες πόλεις είναι φτωχή

και όταν πας εξωτερικό υπάρχει ο city navigator europe nt 2008

Mageia 6 KDE Plasma 5
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται να ξετικάρεις κανένα χάρτη ο Autodrive κάνει πλοήγηση έχει λεπτομέρειες και κυκλοφοριακές πληροφορίες (μονόδρομοι) για όλες τις μεγάλες πόλεις όλες τις πρωτεύουσες νομών ακόμα και σε μεγάλες κωμοπόλεις και επικαλύπτει τους άλλους στις περιοχές που καλύπτει

ο Anavasis χρησιμοποιείται στο επαρχιακό δίκτυο σε χώρια βουνά και έχει τις ονομασίες βουνών πηγών αλλά η πλοήγηση του στις μεγάλες πόλεις είναι φτωχή

και όταν πας εξωτερικό υπάρχει ο city navigator europe nt 2008

αυτο ειπε ο πανος....οτι εκει που πηγε ΔΕΝ τον καλυπτε ο autodrive, τον ξε-τικαρε για να φανουν ΟΛΕΣ οι λεπτομεριες του anavasis....
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά γιατί έφαγε BAN ο NP από το xxxxxxxx

Εξαιτίας του GARMIN topic??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει τοσα πολλα που πραγματικα εχω χαθει...τι πρεπει να κατεβασω για το nokia n82?το περασμα απο το sharp gx30 στο νοκια ειναι βαρβαρο τελικα...χεχε...οποιος μπορεσει ας βοηθησει.

ευχαριστω!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μη λέμε τα ίδια και τα ίδια κάθε φορά

Οδηγός υπάρχει στη πρώτη σελίδα και ότι χρειάζεσαι θα το βρεις στο xxxxxxxxx

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Αντέγραψα από μία κάρτα μνήμης το garmin xt σε μία καινούργια κάρτα και την έβαλα στην ίδια

συσκευή. Ενώ πρίν δούλευε κανονικά τώρα μου λέει ( αναζήτηση συσκευής gps και μετά από 2 λεπτά αναζήτησης δεν βρίσκει συσκευές gps)

Θα με βοηθήσει κάποιος σας παρακαλώ;

Link to comment
Share on other sites

Αντέγραψα από μία κάρτα μνήμης το garmin xt σε μία καινούργια κάρτα και την έβαλα στην ίδια

συσκευή. Ενώ πρίν δούλευε κανονικά τώρα μου λέει ( αναζήτηση συσκευής gps και μετά από 2 λεπτά αναζήτησης δεν βρίσκει συσκευές gps)

Θα με βοηθήσει κάποιος σας παρακαλώ;

 

Εκανες καινουργιο unl;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αντέγραψα από μία κάρτα μνήμης το garmin xt σε μία καινούργια κάρτα και την έβαλα στην ίδια

συσκευή. Ενώ πρίν δούλευε κανονικά τώρα μου λέει ( αναζήτηση συσκευής gps και μετά από 2 λεπτά αναζήτησης δεν βρίσκει συσκευές gps)

Θα με βοηθήσει κάποιος σας παρακαλώ;

Καινούρια κάρτα σημαίνει άλλο κωδικό SW.UNL και αντίστοιχα άλλους κωδικούς για τους χάρτες

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αντέγραψα από μία κάρτα μνήμης το garmin xt σε μία καινούργια κάρτα και την έβαλα στην ίδια

συσκευή. Ενώ πρίν δούλευε κανονικά τώρα μου λέει ( αναζήτηση συσκευής gps και μετά από 2 λεπτά αναζήτησης δεν βρίσκει συσκευές gps)

Θα με βοηθήσει κάποιος σας παρακαλώ;

 

Πρέπει να το ξανά-ξεκλειδώσεις από την αρχή...

Όπως είχες κάνει όταν το πρώτο έβαλες.

Φαντάζομαι πως ξέρεις πως...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια helpppppp

Εχω κάνει όλα τα βήματα απο την αρχη, αλλά όταν ψάχνει για gps, βγάζει μύνημα "δεν ήταν δυνατός ο έλεγχος ταυτότητας για το υλικό Garmin GPS" χρησιμοποιώ bt GPS Garmin 10.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...