Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν με κατάλαβες. Ο χάρτης έχει τις πληροφορίες στα αγγλικά.

Οπότε αν θέλω να βρω μία πολή, π.χ. την Πατρα, πως θα κάνω αναζήτηση;

Αν γράψω στο όνομα της πόλης "Patra" μου λέει ότι δεν υπάρχει. Αν γράψω "Πατρα", τότε τη βρίσκει.

Την βρίσκει όμως από τον Ανάβασις ή από τον Autodrive, τον οποίο έχω, εγκατεστημένο (3 σε 1) αλλά απενεργοποιημένο.

 

Το ρωτάω γιατί αν υπάρχει κάποιο χωριό ή δρόμος που έχει ο Ανάβασις αλλά όχι o Autodrive, πως θα το βρώ;

Ο Autodrive καλυπτει το χαρτη της Αναβασης και φαινονται λιγοτερα στοιχεια απο αυτον, καλυτερα να λειτουργεις τους χαρτες μεμονωμενους..

 

Απο την στιγμη που εχεις και τους 2 θα επρεπε να σου το εμφανιζει οπως και αν το γραψεις εαν θυμαμαι καλα. Επελεξε μονο το χαρτη της Αναβασης και δοκιμασε να κανεις μια αναζητηση να δουμε τι θα γινει δοκιμασε να κανεις αναζητηση και για αλλες πολεις :)

 

Τα εβαλα στα ελληνικα και τα 2 αλλα δεν λυθηκε το προβλημα. Υπαρχει περιπτωση το Aυtodrive v1.30 ελληνικο να μην εχει πλοηγηση?

 

Oχι πως σου ειρθε αυτο? εχεις καποιο προβλημα με το Garmin? :)

 

Μονο σε εμενα δεν ανοιγει το προγραμμα με τον 3 σε 1 χαρτη? Εχω την εκδοση GarminMobileXT_4.10.80_S60_MultiLanguage_By_DeFconX και με τον autodrive 1.3

ανοιγει κανονικα.Με τον 3 σε 1 η τον bluechart ATLANTIC απο ραπιντσεαρ ακαουντ του αρις

δειχνει για 2 3 δευτερολεπτα την αρχικη εικονα του GARMIN και μετα με πεταει στο μενου.(κυκλοφορουν 2 τριπλοι χαρτες , με κανενα δε δουλευει :(

 

Δεν εισαι μονος σχεδον στους μισους απο το φορουμ δεν δουλευει ο 3 σε 1.

Επελεξε μεσα απο τα συνολα χαρτων να μην φαινονται οι χαρτες που εχεις βαλει και αφησε το garmin ανοικτο ενω εχει βρει δορυφορους για 10 λεπτα. Ειχε ενας φιλος μου το αυτο το προβλημα με το χαρτη της Αναβασης και ετσι ξεκολλησε ελπιζω να πετυχει και σε εσενα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ανοίξεις το Garmin και μετά θα πας να μαρκάρεις το εικονίδιο του σήματος του GPS πάνω αριστερά (αυτό με τις 5 μπάρες).

Αν έχεις σήμα κάποιες από τις μπάρες είναι πράσινες.

Μόλις πατήσεις το εικονίδιο αυτό, σε βγάζει σε μία καινούργια οθόνη στην οποία πάνω δεξιά υπάρχει πάλι το εικονίδιο με τις 5 μπάρες. Το πατάς κι αυτό και σε βγάζει σε νέα οθόνη που λέει: "Λήψη δορυφόρων", όπου υπάρχει ένδειξη "Υψόμετρο".

Ανάλογα με το πόσο καλό σήμα έχεις, η ένδειξη αυτή ανάλογα είναι ακριβής ή όχι. :)

 

Thanks a lot φίλε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει όλα τα poi του ARI από rapid όμως όταν πατάω τα προσαρμοσμένα poi για να τα δω μου τα βγάζει όλα δύο φορές το καθένα. Έτσι πρέπει να φαίνονται?
Link to comment
Share on other sites

 

 

Δεν εισαι μονος σχεδον στους μισους απο το φορουμ δεν δουλευει ο 3 σε 1.

Επελεξε μεσα απο τα συνολα χαρτων να μην φαινονται οι χαρτες που εχεις βαλει και αφησε το garmin ανοικτο ενω εχει βρει δορυφορους για 10 λεπτα. Ειχε ενας φιλος μου το αυτο το προβλημα με το χαρτη της Αναβασης και ετσι ξεκολλησε ελπιζω να πετυχει και σε εσενα :)

 

 

Με τον 3 σε 1 δεν ανοιγε καθολου το προγραμμα οποτε να το αφησω να κλειδωσει δορυφορους λιγο αδυνατο :/ Εβαλα παλι την 4.10.60 και δουλευει μια χαρα , θα περιμενω να βγει αλλη εκδοση

, thanks anyway ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει όλα τα poi του ARI από rapid όμως όταν πατάω τα προσαρμοσμένα poi για να τα δω μου τα βγάζει όλα δύο φορές το καθένα. Έτσι πρέπει να φαίνονται?

 

Κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από GEOGEOGEO Εμφάνιση Μηνύματος Έχω βάλει όλα τα poi του ARI από rapid όμως όταν πατάω τα προσαρμοσμένα poi για να τα δω μου τα βγάζει όλα δύο φορές το καθένα. Έτσι πρέπει να φαίνονται? Κανείς? ------------------------------------διεγραψετα ολλα και βαλτα ξανα μια φορα μονο οποια θες .........
[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ. Ένα ακόμα ήθελα να ρωτήσω. Η πλοήγηση στο garrmin έχει χρέωση? Συνδέεται με internet για να κανει πλοήγηση?
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ. Ένα ακόμα ήθελα να ρωτήσω. Η πλοήγηση στο garrmin έχει χρέωση? Συνδέεται με internet για να κανει πλοήγηση?

 

Οχι,δεν συνδεεται με internet για να κανει πλοηγηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

χαρτης της ουγγαριας υπαρχει? ή πρεπει να κατεβασω τον μεγαλο της ευρωπης που ειναι 1,3gb? επειδη μου ειναι δυσκολο,λογω συνδεσης,αλλα και λογω χωρου καρτας μνημης..

 

τον χρειαζομαι επειδη την επομενη βδομαδα θα΄μαι ουγγαρια.

 

υπαρχει τροπος να απομονωθει απο τον europe των 1,3gb?

 

αν μπορουσε να το κανει καποιος που τον εχει ηδη,θα του ημουν ευγνωμων...

Link to comment
Share on other sites

χαρτης της ουγγαριας υπαρχει? ή πρεπει να κατεβασω τον μεγαλο της ευρωπης που ειναι 1,3gb? επειδη μου ειναι δυσκολο,λογω συνδεσης,αλλα και λογω χωρου καρτας μνημης..

 

τον χρειαζομαι επειδη την επομενη βδομαδα θα΄μαι ουγγαρια.

 

υπαρχει τροπος να απομονωθει απο τον europe των 1,3gb?

 

αν μπορουσε να το κανει καποιος που τον εχει ηδη,θα του ημουν ευγνωμων...

 

Στείλε μου PM με το mail σου

Link to comment
Share on other sites

νεοι BLUECHART MAPS εκδοσεις 2008 προστεθηκαν!!!

 

Garmin Bluechart Atlantic 2008 (συν tides and marine services)

Garmin Bluechart America 2008 (συν tides and marine services)

 

πολλες περιοχες προστεθηκαν σε σχεση με την προηγουμενη εκδοση

 

οι προηγουμενες εκδοσεις αφαιρεθηκαν

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορω νξα βρω speedcameras για Garmin

 

Διαβασε λιγο το θεμα εχει αναφερθει που βρισκεις...

 

pedia thelo na kano mia erotisi, vrika ton xarti tis kiprou alla ine gia to 'destination' apoti akousa den iparxei afto to programa se s60, iparxei kapios tropos na metafero afto to xarti sto garmin?

thnx

 

Καταρχην χρησιμοποιησε Ελληνικους μικρους χαρακτηρες !

Οσο για το ερωτημα σου , ΟΧΙ

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εγκατέστησα στο 6110 μου το Garmin XT v4.10.80 με τον Aυtodrive 1.30 και anavasis 3.50.Όλα τρέχουν καλά εκτός της επιλογής που λεει "Για που".Δέχεται όλα τα στοιχεία αναζήτησης (χώρα,πόλη,οδός) εκτός από τον αριθμό οικίας.Δεν δέχεται κανένα χαρακτήρα ότι και να πιέσω στην συγκεκριμένη οθόνη(αριθμός οικίας). Επιλέγω "επόμενο" και τα αποτελέσματα εμφανίζουν όλες τις οδούς με αριθμό οικίας 1.Σε μικρές οδούς δεν είναι πρόβλημα, αλλά στις μεγάλες οι αποστάσεις είναι σημαντικές.Καμμιά ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;Μπορώ να κάνω κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εφτιαξα τον υπερτατο χαρτη για την Ελλαδα τον οποιο ονομασα 5 σε 1

 

GARMIN GREECE 5IN 1

 

περιλαμβανει:

 

1)anavasis 3.50

2)autodrive 1.30 greek

3)europe city navigator greece 2008 (From europe nt 2008)

4)bluechart atlantic greece region 2008

bluechart 2008 tides and marine services 2008

6)euro greece 7.08

 

 

Οπως καταλαβανετε δεν μπορει να προστεθει κατι αλλο σε ενα χαρτη Ελλαδας.δοκιμαστε το και πειτε μου εντυπωσεις.

φακελος Garmin xt mobile greek maps

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εφτιαξα τον υπερτατο χαρτη για την Ελλαδα τον οποιο ονομασα 5 σε 1

 

GARMIN GREECE 5IN 1

 

περιλαμβανει:

 

1)anavasis 3.50

2)autodrive 1.30 greek

3)europe city navigator greece 2008 (From europe nt 2008)

4)bluechart atlantic greece region 2008

bluechart 2008 tides and marine services 2008

6)euro greece 7.08

 

 

Οπως καταλαβανετε δεν μπορει να προστεθει κατι αλλο σε ενα χαρτη Ελλαδας.δοκιμαστε το και πειτε μου εντυπωσεις.

φακελος Garmin xt mobile greek maps

αριστοτελη ο "euro greece" ποιος ειναι?ειναι καλυτερος απο autodrive?
Link to comment
Share on other sites

Άρη μια χαρά παίζει ο χάρτης.

Μάλιστα τον είδε με τη μία το Garmin στο Ν82 μου, πράγμα που το χαίρομαι ιδιαίτερα, αν σκεφτείς ότι δεν έχω καταφέρει ακόμα να δουλέψω τους 3σε1 χάρτες, ούτε τον παλιότερο αλλά ούτε τον πιο πρόσφατο.

Απλά άλλαξα τις καταλήξεις από όλους τους υπόλοιπους που είχα ήδη μέσα (-> .IMG1, UNL1 κλπ) και όλα πήγαν μια χαρά. :)

 

Από το λίγο που είδα έχει πολύ καλή λεπτομέρεια.

Θα αφήσω μόνο αυτόν ενεργοποιημένο να τον τσεκάρω για λίγες μέρες.

Περισσότερες εντυπώσεις αύριο.

 

Πολύ καλή δουλειά και πάλι, ευχαριστούμε πολύ για τη συνεχή ανανέωση του φακέλου σου. :respect:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...