Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον δοκίμασα τώρα 2-3 μέρες και παρατηρώ οτι όταν οδηγώ με δείχνει λίγα μέτρα πιο πίσω απ' οτι είμαι

Επίσης παρατήρησα οτι παρόλο που στον 1,25 είχα βάλει στο σωστό σημείο το σπίτι μου σαν εικονίδιο, τώρα το δείχνει λίγο πιο κάτω

 

εμένα από την άλλη με βγάζει κανονικά στη θέση σαν μπρος πίσω αλλά σαν αριστερά δεξιά ήταν άλλα ντ' άλλων, όταν έμενα στάσιμος έκοβε βόλτες...να θέλει και άλλη μνήμη ρε γμτ??? ή να ήταν θέμα δορυφόρου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ύστερα από δοκιμές του προγράμματος garmin με τον τελευταίο χάρτη (autodrive 1.30) στην περιοχή της αθήνας, αλλά και στην περιοχή της νεας μάκρης, το μόνο που μπορώ να σας πω οτι το σε σχέση με το Destinator 7 (με χάρτη q1 2008) το garmin είναι άκρως καλύτερο και πιο "έξυπνο".

 

Ήρθε η ώρα, που το destinator χάνει την πρωτιά για τους πολύ καλούς του χάρτες.

 

Ήμουν έως πρόσφατα, υποστηρικτής της ιδέας ότι το destinator είναι το μόνο αξιόπιστο πρόγραμμα για τους δρόμους της Ελλάδας, μετά απο αρκετά τεστ, των 2 αυτών προγραμμάτων αυτό άλλαξε.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από δοκιμές του προγράμματος garmin με τον τελευταίο χάρτη (autodrive 1.30) στην περιοχή της αθήνας, αλλά και στην περιοχή της νεας μάκρης, το μόνο που μπορώ να σας πω οτι το σε σχέση με το Destinator 7 (με χάρτη q1 2008) το garmin είναι άκρως καλύτερο και πιο "έξυπνο".

 

Ήρθε η ώρα, που το destinator χάνει την πρωτιά για τους πολύ καλούς του χάρτες.

 

Ήμουν έως πρόσφατα, υποστηρικτής της ιδέας ότι το destinator είναι το μόνο αξιόπιστο πρόγραμμα για τους δρόμους της Ελλάδας, μετά απο αρκετά τεστ, των 2 αυτών προγραμμάτων αυτό άλλαξε.

 

plaka kaneis ?

 

sta Brilissia toulaxiston o autodrive exei arketes ellipseis..

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης. μετα απο format καταφερα τελικα να εγκαταστισω την εκδοση 10.80. ο χαρτης Autodrive λειτουργει μια χαρα. τα προβληματα αρχιζουν μολις εγκαθιστώ τον χαρτη της Αναβασης! μου βγαζει μονο την αρχικη εικόνα του προγραμματος και μετα κλείνει! οταν αφαιρω το χαρτη λειτουργει παλι μια χαρα. καμμια ιδεα??

 

μαλον δεν εχει καποιος απαντηση σε αυτο . εντυπωση μου κανει παντως. με το 10.60 λειτουργουσε αψογα.

Link to comment
Share on other sites

oxi, δεν εχω τον bluechart. εχω μο ο τον βασικο, της αναβασης και τον autodrive. το εχς δοκιμασει παρα πολλες φορεσ, δεν μπορω να βρω τι φταει.

 

Eγω παντως που εχω το ιδιο προβλημα ακριβως δεν ειμαι διατεθειμενος με τιποτα να κανω φορματ και αρκουμαι στον autodrive 1.3 η περιμενω να ενσωματοθουν και οι δυο μπας και γινει το θαυμα

Link to comment
Share on other sites

εμένα από την άλλη με βγάζει κανονικά στη θέση σαν μπρος πίσω αλλά σαν αριστερά δεξιά ήταν άλλα ντ' άλλων, όταν έμενα στάσιμος έκοβε βόλτες...να θέλει και άλλη μνήμη ρε γμτ??? ή να ήταν θέμα δορυφόρου?

Εμένα πάντως η θέση μου είναι όπως και με τους παλιούς χάρτες! Με δείχνει μερικές φορές απλά λίγο πιο πίσω.. γιατι αργεί το κινητό να φορτώσει τα δεδομένα λόγω έλλειψης μνήμης :(

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η θέση μου είναι όπως και με τους παλιούς χάρτες! Με δείχνει μερικές φορές απλά λίγο πιο πίσω.. γιατι αργεί το κινητό να φορτώσει τα δεδομένα λόγω έλλειψης μνήμης :(

 

θα δοκιμάσω να βάλω πάλι τον φάκελο με τα παλιά λίγα οχήματα μπας και το χω παραφορτώσει και φταίει αυτό, πήρα το Nüvi 250 με χάρτη Ευρώπης, μην ξέρει κάποιος πώς του φορτώνω τον Autohellas? έχει ήδη τον μεγάλο της ευρώπης σαν gmapprom, πως να βάλω τώρα τον Autohellas? και δεν βρίσκω και το Card ID πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.κανω εγκατασταση παλι απο την αρχη την εκδοση 80αλλα μου βγαζει μηνυμα επιβαιβεωση προμηθευτη αδυνατη τι κανω την εγκαθιστω η οχι????

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.κανω εγκατασταση παλι απο την αρχη την εκδοση 80αλλα μου βγαζει μηνυμα επιβαιβεωση προμηθευτη αδυνατη τι κανω την εγκαθιστω η οχι????

 

Καλησπερα :)

Απεγκατασταση (και restart) εκανες πρωτα ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :)

Απεγκατασταση (και restart) εκανες πρωτα ?

 

φυσικα και μορφοποιηση καρτασ μνημης και hard restart της συσκευης

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη πιο ειναι το map id του Auto Drive Hellas v1.30

Ο ιδιος με του Auto Drive Hellas v1.25

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2139353#post2139353

φυσικα και μορφοποιηση καρτασ μνημης και hard restart της συσκευης

 

Ωραια λοιπον

Διαχειριση εφαρμογων->επιλογες->ρυθμισεις

εγκατασταση λογισμικου->Ολα

ελεγχος πιστοπ. συνδ -->Απενεργοποιηση

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμάσω να βάλω πάλι τον φάκελο με τα παλιά λίγα οχήματα μπας και το χω παραφορτώσει και φταίει αυτό, πήρα το Nüvi 250 με χάρτη Ευρώπης, μην ξέρει κάποιος πώς του φορτώνω τον Autohellas? έχει ήδη τον μεγάλο της ευρώπης σαν gmapprom, πως να βάλω τώρα τον Autohellas? και δεν βρίσκω και το Card ID πουθενά...
μήπως ξέρει κανείς τπτ για το ζήτημα με το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Ο ιδιος με του Auto Drive Hellas v1.25

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2139353#post2139353

 

 

Ωραια λοιπον

Διαχειριση εφαρμογων->επιλογες->ρυθμισεις

εγκατασταση λογισμικου->Ολα

ελεγχος πιστοπ. συνδ -->Απενεργοποιηση

 

ok ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

μαζικη ανανεωση χαρτων στο φακελο!

 

gianpithio τελικα μετα απο ωρες upload ανεβασα το χαρτη europe nt 2008 που εψαχνες εσυ και πολλοι αλλοι.και οχι μονο αυτον..να βλεπετε παντα ολους τους φακελους και του garmin και του sygic γιατι δε μπορω να αναφερω καθε φορα τι ανανεωθηκε.τρεξτε!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να αλλαξουμε το εικονιδίο πλοηγησης (βελακι), στο garmin xt και πως?

 

Ναι μπορούμε να το αλλάξουμε

Ρυθμίσεις > Χάρτης > Vehicle

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να αλλαξουμε το εικονιδίο πλοηγησης (βελακι), στο garmin xt και πως?

 

Αρκεί να έχεις φορτωμένα και τα διάφορα εικονάκια για να επιλέξεις..

Εγώ πάντως τα έσβησα τα περισσότερα, γιατί αν τα έχεις όλα πιάνουν πολύ χώρο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν υπαρχει αυτή η επιλογη (vehicle)

χρειαζεται μηπως καποια αλλη εγκατασταση ή ρυθμιση?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν υπαρχει αυτή η επιλογη (vehicle)

χρειαζεται μηπως καποια αλλη εγκατασταση ή ρυθμιση?

ευχαριστώ

 

Υπάρχει αυτή η ρύθμιση στις Ρυθμίσεις>Χάρτης>Vehicle,ψάξτο καλύτερα και θα το βρεις,εκτός αν έχεις εγκαταστήσει άλλο πρόγραμμα πλοήγησης:confused:.........;)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να εισαγεις καποιο track πχ απο ozi explorer στο garmin xt? το πιο πιθανο να χρειαζεται μετατροπη απο καποιο αλλο προγραμμα. ξερει κανεις κατι? πως γινοντε import εφοσον δεν εχει τετοια επιλογη απο τα μενου της εφαρμογης
Link to comment
Share on other sites

Η λύση σου είναι η εξής:Δεν δέχεται τον κωδικό για το εσωτερικό GPS γιατί απλούστατα δεν βλέπει το εσωτερικό GPS αλλά ψάχνει το εξωτερικό bluetooth GPS.(Αν παρατηρήσεις,πάνω αριστερά σου δείχνει το σηματάκι bluetooth).

Τι πρέπει να κάνεις:πήγαινε ρυθμίσεις-σύστημα-απομακρυσμένο GPS(νομίζω αυτό είναι το path) και άλλαξε την προεπιλογή από εξωτερικό bluetooth σε εσωτερικό (είναι η δεύτερη επιλογή).Κλείσε το πρόγραμμα και ξαναμπές.Μόλις λύθηκε το πρόβλημά σου :D

 

:):):Ακριβώς αυτό ήταν φίλε.. Ευχαριστώ πολυ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, οταν ανοιγω το garmin 4.10.80 μου βγαζει ενα μηνυμα που λεει ''δεν ειναι δ'' παταω ''ναι'' και μου ζηταει κωδικο ξεκλειδωματοσ 25 χαρακτηρων. ποιος είναι αυτός ? και πως θα κάνω αναβάθμιση τον χαρτη ADHELLAS 1.25 ΣΕ ADHELLAS 1.30?

 

EYXARISTO

nMIL
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...