Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια,εχω περασει το garmin εδω και κανενα μηνα.ειναι απιστευτο προγραμμα.τωρα τλευταια εχω περασει αρκετα pois και βλεπω οτι κατα την πλοηγηση εχει αποκλιση στον χαρτη απ οτι στην πραγματικοτητα.(δηλ στον χαρτη δειχνει οτι ειμαι πιο πισω).υπαρχει περιπτωση να φταινε τα αρκετα pois που περασα?επισης ποσο εμπιστα ειναι τα pois για τις καμερες ασφαλειας,ξερει κανεις?

ευχαριστω προκαταβολικα

 

Φίλε μου το έχουμε συζητήσει καμιά δεκαριά φορές σε προηγούμενα post μας.

Είναι πρόβλημα του GARMIN και δε φτιάχνει..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oχι του garmin αλλα του χαρτη, σε νεωτερες αναβαθμισεις χαρτων ελπιζω να λυθει το προβλημα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια στο προβλημα μου post 2135

Οταν το δει καποιος που γνωριζει θα σου απαντησει :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά σε nokia N82 παίζει καλά με τις οδηγίες της πρώτης σελίδας. Έχω βάλει και τους 3 χάρτες. Βλέπω όμως ότι σε κάποιες άλλες χώρες (Αυστρία) δεν έχει λεπτομέρειες. Όπως δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση για διεύθυνση εκτός Ελλάδας. Πρέπει να βάλω τον χάρτη των 1.4GB? Αν τον εγκαταστήσω μπορώ να τον ενεργοποιώ όποτε θέλω σωστά? Για Ελλάδα μου αρέσει αυτός που έχω. Σαν χρήστης και destinator, να πω ότι το garmin είναι πολύ καλό και ο συνδυασμός των χαρτών σκίζει. Επίσης είναι πιο γρήγορο στον υπολογισμό διαδρομής.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το garmin σου επιτρεπει να εχεις μεχρη 3 διαφορετικους χαρτες συγχρονος μπορεις να βαλεις το χαρτη 3 σε 1 και της ευρωπης και να εχεις και τους 2 :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το garmin σου επιτρεπει να εχεις μεχρη 3 διαφορετικους χαρτες συγχρονος μπορεις να βαλεις το χαρτη 3 σε 1 και της ευρωπης και να εχεις και τους 2 :)

 

δουλεύει καλά με αυτόν τον τρόπο? Δεν είναι βαρύ ε? Μάλλον αυτό θα κάνω. Ο μεγάλος χάρτης είναι ικανοποιητικός για Ελλάδα? Υποθέτω δεν έχει Ελληνικά. Θα επιλέγω για Ελλάδα τον 3 σε 1 και για Ευρώπη τον άλλον? Πρέπει πρώτα να αγοράσω μεγάλη κάρτα. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. :)

 

Oταν μεταφερω τους χαρτες που θελω στο κινητο θα δημιουργηθει μεσα στο φακελο Garmin ενα .img αρχειο με το χαρτη που εχω μεταφερει?

 

λογικα ναι.δε το εχω κανει αλλα υπαρχει η επιλογη μεταφορας απο το ενα στο αλλο.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,να ρωτησω και εγω κατι? Μπορει να γινει σχεδιασμος διαδρομης χωρις ανοιχτο gps (οπως δηλαδη στο r66)

 

Ναι κάνει και προσομοίωση της διαδρομής σαν να οδηγείς κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

δουλεύει καλά με αυτόν τον τρόπο? Δεν είναι βαρύ ε? Μάλλον αυτό θα κάνω. Ο μεγάλος χάρτης είναι ικανοποιητικός για Ελλάδα? Υποθέτω δεν έχει Ελληνικά. Θα επιλέγω για Ελλάδα τον 3 σε 1 και για Ευρώπη τον άλλον? Πρέπει πρώτα να αγοράσω μεγάλη κάρτα. Ευχαριστώ!

Δεν εχω δοκιμασει τον συνδυασμο αυτον τον 2 :O με μερικες δοκιμες θα βγαλεις ακρη.. Οταν λεω οτι μπορεις να εχεις μεχρι 3 χαρτες μαζι θελω να πω οτι δεν χρειαζεται να επιλεγεις η να αποεπιλεγεις τον ενα η τον αλλο βεβαια μπορει να λειτουργει καλυτερα το garmin οταν εχεις επιλεγμενο μονο τον ενα απο τους 2 λογο του οτι ο χαρτης της Ευρωπης ειναι μεγαλος για αυτο σου ειπα και ποιο επανω οτι με μερικες δοκιμες θα βγαλεις ακρη :)

 

Διαβασε και ενα παλιο ποστ μου που λογικα θα σε βοηθησει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253098#post2253098

 

λογικα ναι.δε το εχω κανει αλλα υπαρχει η επιλογη μεταφορας απο το ενα στο αλλο.

 

Aυτες της ημερες δεν εχω κινητο να το δοκιμασω, οταν εχεις χρονο εαν το δοκιμασεις ενοιμερωσε μας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

οαιδια εχω το εξης προβλημα και εχω φαει τον τοπο να βρω τη λυση αλλα τιποτα.Το κινητο μου ειναι το ν80,εδω και μια εβδομαδα εχω κατεβασει το προγραμμα ξεκλειδωσα κανονικα τους χαρτες ayto drive hellas εβαλα και τα pois κανονικα αλλα το ζητημα ειναι οτι το εξωτερικο gps μου holux m-1000 πρεπει καθε φορα που μπαινω στο garmin να το αφαιρω απο τις αξιοπιστες συσκευες του κινητου διαφορετικα μου βγαζει το μηνυμα η εφαρμογη posserver esock_client 14 εκλεισε και μετα δεν μπορει να συνδεθει.Δοκιμασα να το κανω αξιοπιστο χωρις να χρειαζεται κωδικο η συνδεση αλλα παλι τα ιδια.Μονο με αφαιρεση καθε φορα που μπαινω λειτουργει και ειναι πολυ σπαστικο .Γνωριζει κανεις τιποτα ?please help

xarists0 λογικά δεν πρέπει να φταίει το πρόγραμμα garmin μπορεί να φταίει το gps σου κατα κάποιο τρόπο..

Αυτό το λέω γιατι εγώ που χρησιμοποιώ το gps της ΝΟΚΙΑ το έχω σαν αξιόπιστη συσκευή και με το που ανοίγει τα πρόγραμμα μου ανοίγει τα bluetooth και το βρίσκει.

Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις τα bluetooth και μετά μπες μέσα στο garmin

Καμια απάντηση?? Εσας δεν τα παίζει η πλοήγηση αν εχει ψηλα κτιρια γυρω?

Λογικό είναι να τα παίζει το gps όταν μπαίνεις σε πυκνοκατοικημένη περιοχή και ειδικά σε στενά με ψηλά κτίρια. Αυτό γίνεται γιατι αντανακλάται το σήμα του gps στους τοίχους και δεν μπορεί να πιάσει καλά δορυφόρο. Αυτό το παθαίνουν και τα κανονικά gps και όχι μονο τα κινητά. Το έχουμε πει αρκετές φορες και αυτό το πράγμα. ;)

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά καλησπέρα παιδιά.

 

Επειδή πρόκειται να πάω στην Γερμανία σε δύο ημέρες και δεν μπορώ να κατεβάσω όλο τον χάρτη της Ευρώπης, έχει κάποιος link μόνο για αυτή την χώρα ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. :)

 

Oταν μεταφερω τους χαρτες που θελω στο κινητο θα δημιουργηθει μεσα στο φακελο Garmin ενα .img αρχειο με το χαρτη που εχω μεταφερει?

 

Μιλάτε για τη μεταφορά με το mapsource?

Ναι έτσι γίνεται, δημιουργείται το αρχείο κανονικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά καλησπέρα παιδιά.

 

Επειδή πρόκειται να πάω στην Γερμανία σε δύο ημέρες και δεν μπορώ να κατεβάσω όλο τον χάρτη της Ευρώπης, έχει κάποιος link μόνο για αυτή την χώρα ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Δοκίμασα να τον κόψω αλλά βγαίνει 250mb και η σύνδεση μου εδώ που βρίσκομαι δεν μου επιτρέπει τόσο ανέβασμα...:(

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια στο n73 με εξωτερικό gps μη Garmin δουλεύει?

δουλεύει κανονικά ;)

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ηρθε και η τριτη απαντηση απο την garmin: Dear George george,

 

Thank you for contacting Garmin(Europe)Ltd.

 

To your email below, if you are using the latest Garmin mobile XT

software, we got a phone in the office and it is working fine. So I can

only thing it would be the software on your mobile phone if you can put

*#0000# on your mobile phone then it will tell you which software on

your mobile phone then I can see if that is the problem.

 

Kind regards

Brad Rose Garmin (Europe) Ltd. Τελικα ειναι στραβος ο γυαλος η στραβα αρμενιζουμε;:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ηρθε και η τριτη απαντηση απο την garmin: Dear George george,

 

Thank you for contacting Garmin(Europe)Ltd.

 

To your email below, if you are using the latest Garmin mobile XT

software, we got a phone in the office and it is working fine. So I can

only thing it would be the software on your mobile phone if you can put

*#0000# on your mobile phone then it will tell you which software on

your mobile phone then I can see if that is the problem.

 

Kind regards

Brad Rose Garmin (Europe) Ltd. Τελικα ειναι στραβος ο γυαλος η στραβα αρμενιζουμε;:confused:

μήπως απο αυτήν την έκδοση έχουν βγεί κάποια σημαντικά πράγματα και γι'αυτό δεν παίζει με τα Ν82??? Δλδ τόσο χαζοί να είναι εκεί στην Garmin... δεν νομίζω

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έχουμε συζητήσει καμιά δεκαριά φορές σε προηγούμενα post μας.

Είναι πρόβλημα του GARMIN και δε φτιάχνει..

 

 

δηλαδη ειναι εξαιτιας του αριθμου των Pois ??? οσο πιο λιγα τοσο καλυτερα?

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ειναι εξαιτιας του αριθμου των Pois ??? οσο πιο λιγα τοσο καλυτερα?

 

Καμία σχέση με τα POI.Πώς σου ήρθε?

Απλά κάτι παίζει με τους χάρτες ή το πρόγραμμα.Δε μπορεί να γίνει κάτι στην παρούσα φάση..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να τον κόψω αλλά βγαίνει 250mb και η σύνδεση μου εδώ που βρίσκομαι δεν μου επιτρέπει τόσο ανέβασμα...:(

 

Παρόλα αυτά σε ευχαριστώ για την πρόθεση.

Link to comment
Share on other sites

τελικα για το χαρτη της Αναβασης 3.5.0

 

 

Υπαρχει δυνατοτητα πλοηγησης και για μεγαλες αποστασεις αν επιλέξεις για πλοηγηση την κοντινοτερη διαδρομη και οχι την συντομοτερη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...