Jump to content

Συμμορίες


eva_bitch
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα για τι ειδους συμμοριες μιλατε;;

 

εβα σκυλα, "λοιπον απ'οσο γνωριζω υπαρχουν διαφορες ομαδες οι οποιες καταστρεφουν καταστηματα,περιπολικα,ερχονται σε συγκρουση με αλλες ομαδες,μπλεκονται σε πορειες,και σε ακραιες καταστασεις μαχαιρωνουν(συνηθως αλλοδαπους)και πολλα αλλα!!!",αυτο που αναφερεςις δεν νομιζω να ειναι συχνο φαινομενο.δλδ περα απο τους χρυσαυγιτες και κατι αναρχικους δεν νομιζω να υπαρχουν πολλες αλλες.

εκτος αν εννοεις τα κλασικα κ%λ%παιδα που το παιζουν νταηδες της γειτονιας και σπανε κανα ποτηρι σε τσαμπουκαδες..που εδω που τα λεμε αυτοι ειναι οι μεγαλυτερες κοτες απο ολους.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 67
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα για τι ειδους συμμοριες μιλατε;;

 

εβα σκυλα, "λοιπον απ'οσο γνωριζω υπαρχουν διαφορες ομαδες οι οποιες καταστρεφουν καταστηματα,περιπολικα,ερχονται σε συγκρουση με αλλες ομαδες,μπλεκονται σε πορειες,και σε ακραιες καταστασεις μαχαιρωνουν(συνηθως αλλοδαπους)και πολλα αλλα!!!",αυτο που αναφερεςις δεν νομιζω να ειναι συχνο φαινομενο.δλδ περα απο τους χρυσαυγιτες και κατι αναρχικους δεν νομιζω να υπαρχουν πολλες αλλες.

εκτος αν εννοεις τα κλασικα κ%λ%παιδα που το παιζουν νταηδες της γειτονιας και σπανε κανα ποτηρι σε τσαμπουκαδες..που εδω που τα λεμε αυτοι ειναι οι μεγαλυτερες κοτες απο ολους.

ευχαριστω για το ''σκυλα''κ ομως αυτα ειναι συχνα φαινομενα συγκεκριμενα στην ''αθηνα''!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ψευτόμαγκες που αμα ήταν μόνοι τους θα ήταν κοτούλες αλανιάρες, κατά την γνώμη μου... :fool:

+ φωνω..

Link to comment
Share on other sites

λοιπον απ'οσο γνωριζω υπαρχουν διαφορες ομαδες οι οποιες καταστρεφουν καταστηματα,περιπολικα,ερχονται σε συγκρουση με αλλες ομαδες,μπλεκονται σε πορειες,και σε ακραιες καταστασεις μαχαιρωνουν(συνηθως αλλοδαπους)και πολλα αλλα!!!

 

 

Μήπως αυτές τις μ****ς τις λένε τα αγοράκια μπας και το παίξουν μάγκες και νομίζουν ότι έτσι ρίξουν καμια μικρούλα;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτές τις μ****ς τις λένε τα αγοράκια μπας και το παίξουν μάγκες και νομίζουν ότι έτσι ρίξουν καμια μικρούλα;

 

δεν ειναι δυνατον! υπαρχουν κοριτσια που εντυπωσιαζονται απο τετοιου ειδους ενεργειες???!!!!:wacko::blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτές τις μ****ς τις λένε τα αγοράκια μπας και το παίξουν μάγκες και νομίζουν ότι έτσι ρίξουν καμια μικρούλα;

μπα δεν νομιζω!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι δυνατον! υπαρχουν κοριτσια που εντυπωσιαζονται απο τετοιου ειδους ενεργειες???!!!!:wacko::blink:

εννοειται πως υπαρχουν τετοια κοριτσια....

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι δυνατον! υπαρχουν κοριτσια που εντυπωσιαζονται απο τετοιου ειδους ενεργειες???!!!!:wacko::blink:

 

Δεν ξέρω, πάνε αιώνες που τελειωσα το σχολειo, αλλα θυμάμαι στο λύκειο ας πούμε οι πιο πολλές γκόμενες με τους διαφορους (αληθινούς και ψευτο)αλητήριους νταραβεριζόντουσαν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, πάνε αιώνες που τελειωσα το σχολειo, αλλα θυμάμαι στο λύκειο ας πούμε οι πιο πολλές γκόμενες με τους διαφορους (αληθινούς και ψευτο)αλητήριους νταραβεριζόντουσαν.

αυτο ισχυει και σημερα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, πάνε αιώνες που τελειωσα το σχολειo, αλλα θυμάμαι στο λύκειο ας πούμε οι πιο πολλές γκόμενες με τους διαφορους (αληθινούς και ψευτο)αλητήριους νταραβεριζόντουσαν.

 

 

gmac παιζει και αυτο που λες, ξερεις οταν ο αλλος ειναι μπλεγμενος "μετραει" αλλα μην φανταστεις πολυ μεχρι το 3 ξερει...παραπανω χανεται!!! ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

:ninja::ninja::ninja:Παντως εγω δεν συμφωνω με οσους λενε οτι /επειδη ανηκουν σε καποια συμμορια σημαινει οτι ειναι τα ''χειροτερα''παιδια/αυτο δεν ισχυει γιατι κ αυτοι ανθρωποι ειναι αλλα περισσοτερο ''επιθετικοι'' και θυμωμενοι με την 'κοινωνια' την 'οικογενεια'τους και γενικα με τα παντα!Δεν τους υποστηριζω για αυτα που κανουν απλως προσπαθω να μπω στην θεση τους!!!!:ninja::ninja::ninja:
Link to comment
Share on other sites

:ninja::ninja::ninja:Παντως εγω δεν συμφωνω με οσους λενε οτι /επειδη ανηκουν σε καποια συμμορια σημαινει οτι ειναι τα ''χειροτερα''παιδια/αυτο δεν ισχυει γιατι κ αυτοι ανθρωποι ειναι αλλα περισσοτερο ''επιθετικοι'' και θυμωμενοι με την 'κοινωνια' την 'οικογενεια'τους και γενικα με τα παντα!Δεν τους υποστηριζω για αυτα που κανουν απλως προσπαθω να μπω στην θεση τους!!!!:ninja::ninja::ninja:

 

 

 

kalhspera......kata th gnwmh mou auta ta paidia prospa8oun na kaluyoun th dustuxia tous....sthn oikogeneia tous den epikratei kai apoluth hremia edw pou ta leme...oi goneis tous tous "snomparoun" kai noiw8oun oti den ginontai apodektoi apo thn idia tous thn oikogeneia....etsi vriskoun atoma polu xamhlou epipedou gia parea wste na ginontai apodektoi apo kapoio koinwniko sunolo....me kapoious koinous tropous sumperiforas pou 8a dhlwnoun thn dusareskeia tous...

osa den ftanei h alepou ta kanei kremastaria......

t'akouteeeeee??????????:mad:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον απ'οσο γνωριζω υπαρχουν διαφορες ομαδες οι οποιες καταστρεφουν καταστηματα,περιπολικα,ερχονται σε συγκρουση με αλλες ομαδες,μπλεκονται σε πορειες,και σε ακραιες καταστασεις μαχαιρωνουν(συνηθως αλλοδαπους)και πολλα αλλα!!!

 

Γίνονται τέτοια πράγματα ???? Σοβαρά μιλάς ???

 

Ψευτόμαγκες που αμα ήταν μόνοι τους θα ήταν κοτούλες αλανιάρες, κατά την γνώμη μου... :fool:

 

Σωστος ;)

 

:ninja:Παντως εγω δεν συμφωνω με οσους λενε οτι /επειδη ανηκουν σε καποια συμμορια σημαινει οτι ειναι τα ''χειροτερα''παιδια/αυτο δεν ισχυει γιατι κ αυτοι ανθρωποι ειναι αλλα περισσοτερο ''επιθετικοι'' και θυμωμενοι με την 'κοινωνια' την 'οικογενεια'τους και γενικα με τα παντα!Δεν τους υποστηριζω για αυτα που κανουν απλως προσπαθω να μπω στην θεση τους!!!!:ninja:

 

Αν είναι επιθετικοί ας πάνε να βγάλουν αυτή την επιθετικότητά τους σε κάποιο γυμναστήριο όπως κάνω και εγώ !!!

Και μετά έξω στη κοινωνία είμαι μια χαρά άνθρωπος ήρεμος και συζητήσιμος !!!

(Αφου εχω πλακωθεί (εντός προπόνησης ) και εχω βγάλει τα νεύρα μου ) !!!

Είναι πολύ σημαντικό να ξεσπάς σε κάτι !!!;);) μετά είσαι πολύ ήρεμος !!!:)

Link to comment
Share on other sites

aaaaaaaaxxxxx alla 7 xronia pou xreiazomaste!!!!!:p:p:p:p:p

basika ayta parathrountai perissotero se efhbikes hlikies ekei pou ta pragmata sto myalo ou ka8enos einai ligo perierga kai den tou zhtas logikes ekshghseis antilhpseis etc.astous metaksy tous na malwnoun na to paizoun magkes tou sxoleiou sta koritsia kai kapote 8a wrimasoun :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

H lexi simmoria aneka8en mou prokalouse arnitikes skepseis.

Amesws mou erxontai sto mualo neoi pou vandalizoun periouses kai tromokratoun kosmo (xwris logo?)

 

Wstoso stin teliki summoria einai mia omada an8rwpwn pou sunh8ws eis varos twn sunan8rwpwn tous, ikanopoioun diafores anagkes kai epi8umies tous.

Ara se kapoio eidos summoriwn anhkoun kai ta megala afentika, oi bouleutes, oi -pisw apo tis kameres-, oi proedroi omadwn ktl..

:)

 

βεβαιως και αυτο τo forum , μια συμμορια ειναι, αφου ικανοποιει διαφορες αναγκες και επιθυμιες

Pffff

Vgale ta gualia iliou...xeimwniase stin poli twn aggelwn.. :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Οι συμμορίες δημιουργούνται εξ’αιτίας κάποιων προβλημάτων που αντιμετωπίζει ένα κοινωνικό σύνολο που έχει κοινά στοιχεία. Δεν κάνουν όλες απαραίτητα κακό, αλλα δεν πρέπει να υπάρχει ανοχή σε ορισμένες περιπτώσεις όπως μια συμμορία που δέρνει και λειτουργεί με τρόπο να βασιλεύει ο τρόμος στη γειτονιά.

Προσωπικά , παλιά υπήρχαν συμμορίες στη γειτονιά μου ουτως ώστε να μην βγαίνουμε μερικές φορές και να μην πηγαίνουμε σε ορισμένα μέρη. Το φαινόμενο πιστεύω έχει περισσότερο οξυνθεί στις μέρες μας καθώς οι κοινωνικές ανισότητες μεγαλώνουν και τα πράγματα στη καθημερινή ζωή «σκληραίνουν».

Δεν κάνει κακό να καταγγέλουμε στην αστυνομία τέτοιες περιπτώσεις ακόμη και αν πιστεύουμε οτι καρφώνουμε ένα γνωστό μας και έχουμε ενδοιασμούς.

Οι γονείς πρέπει να έχουν γνώση του ζυμωτηρίου στου οποίου μερικές φορές τα βλαστάρια τους χώνονται και κάνει κακό. Έχουμε δικαιώματα και ένα απ’αυτά είναι η σωματική ακεραιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Αφου το πρόβλημα γίνεται όλο και πιο εντόνο η λύση είναι μια !!!

Να πάτε σε μία σχολή και να μάθετε αυτοάμυνα ώστε αν σας συμβεί ποτέ κάτι να μπορείτε και κυρίως να ξέρετε πως να αντιδράσετε!!:O

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η κοπελια μιλαει για αλλου ειδους συμμορια,γιατι χλωμο να ναι 16-17 ο φιλος της κ να μπει σε τετοια ομαδα που περιεγραψε...

 

στο σχολειο υπαρχουν οι συμμοριες που απλα το παιζουν μαγκες μεσα στο σχολειο τους ή φερμαρουν-κλεβουν απο τα παιδια κινητα,λεφτα για να πηγαινουν να παιζουν μπιλιαρδο κ μετα τσιγαρο ή οποτε καποιος τσακωθει με αλλο σχολειο να υπαρχει απο πισω υποστηριξη για αντιποινα..

 

στις υπολοιπες συμμοριες που αναφερθηκε δεν κανουν κρα τα ατομα που την απαρτιζουν...

επισης σε καθε πολη υπαρχουν καμποσες ας το πουμε συμμοριες ,οι γνωστες ως μπραβοι-προστασια

Link to comment
Share on other sites

billakosss αμα θεωρείς τη 17Ν συμμορία είσαι βαθιά νυχτωμένος ή ανημέρωτος

hasiotis_john στο Χωριό των Χανιών(δε το λέω ειρωνικά και εγώ απο φέτος εδώ μένω) μπορεί να μην έχει συμμορίες.Αθήνα-Θεσσαλονίκη έχει και μάλιστα πάρα πολλές.Αρκετές ξεφεύγουν απο συμμορίες και είναι και μαφίες.

 

Μόνο ο ^Deadly_Sin^ είπε κάποια σωστά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ κουφαθηκα όταν πριν από ένα χρόνο είδα στις ειδήσεις ότι μια συμμορία παιδιών στη νίκαια (στη γειτονιά μου) μαχαίρωσαν ένα παιδί για λεφτά. κ νόμιζα ότι είχαν εξαφανιστεί αυτα.. οι γονείς φταίνε λέτε; άν το δείτε ρεαλιστικά δεν φταίνε πάντα αυτοί, είναι δύσκολο να ελέγξεις το παιδί σου αυτή την εποχή..
Link to comment
Share on other sites

οι γονεις φταινε σε οσα τους αναλογουν.εν προκειμενω ελλειπη εποπτεια ανηλικου(νομικα),κακη διαπαιδαγωγηση(ηθικα)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

οι γονεις φταινε σε οσα τους αναλογουν.εν προκειμενω ελλειπη εποπτεια ανηλικου(νομικα),κακη διαπαιδαγωγηση(ηθικα)

 

Ναι αλλα ποιος φταιει για αυτη τη κατασταση/συμπεριφορα των γονιων? Το σύστημα η κανω λαθος? :O

Link to comment
Share on other sites

οι γονεις δεν φυτρωσαν,απο καπου προηλθαν και αυτοι.

αν και αυτο δεν εχει μεγαλη σημασια καθως δεν ειναι σπανιες οι φορες που απο "κακους" γονεις βγαινουν παιδια αστερια ή το αντιθετο.

ειναι απο τις λιγες φορες ισως που ΔΕΝ φταιει το συστημα.αν θες να εισαι καλος γονιος θα εισαι.οτι και να συμβαινει γυρω σου

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να πω μερικά απλά παραδείγματα να δούμε εάν φταίει το σύστημα η όχι. λοιπόν σκέφτομαι ότι υπάρχουν οικογένειες με εισόδημα κάτω του βασικού, υπάρχουν οικογένειες άνεργες, υπάρχουν οικογένειες με ναρκομάνεις γονείς. σκεφτείτε ότι η δουλειά, τα ναρκωτικά, η άνεργεία είναι όλα αποτελέσματα του συστήματος. θα μου πείτε υπάρχουν καλές οικογένειες. μα δεν παίζει ρόλο αυτό, το θέμα είναι ότι το παιδί θα πάει σχολείο. (ΓPAΦΩ AΠO ΚΙΝΗΤΟ,ΣΥΝΕΧΙΖΩ)
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να πω μερικά απλά παραδείγματα να δούμε εάν φταίει το σύστημα η όχι. λοιπόν σκέφτομαι ότι υπάρχουν οικογένειες με εισόδημα κάτω του βασικού, υπάρχουν οικογένειες άνεργες, υπάρχουν οικογένειες με ναρκομάνεις γονείς. σκεφτείτε ότι η δουλειά, τα ναρκωτικά, η άνεργεία είναι όλα αποτελέσματα του συστήματος. θα μου πείτε υπάρχουν καλές οικογένειες. μα δεν παίζει ρόλο αυτό, το θέμα είναι ότι το παιδί θα πάει σχολείο. (ΓPAΦΩ AΠO ΚΙΝΗΤΟ,ΣΥΝΕΧΙΖΩ)

 

Και εσυ ανηκεις στο συστημα. αρα φταις κ συ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...