Jump to content

Τελικά τι είναι Εmo;


Em0ti0nB1ch
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες είχε καλεσμένους ο Σεργουλόπουλος και η Μπακοδήμου στο τιβι μπλιμπλόν/γκλιγκλόν (ή όπως λέγεται αυτή η "εκπομπή" τέλος πάντων) κάτι παιδάκια.

Πρώτα είχε κάτι Νέμο εχμ σόρυ Εμο:p, μετά κάτι Αντι-έμο/Κάγκουρες ή όπως τους λένε τέλος πάντων.:confused:

Τα πέτυχα σε ζάπινγκ...:what:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χθες είχε καλεσμένους ο Σεργουλόπουλος και η Μπακοδήμου στο τιβι μπλιμπλόν/γκλιγκλόν (ή όπως λέγεται αυτή η "εκπομπή" τέλος πάντων) κάτι παιδάκια.

Πρώτα είχε κάτι Νέμο εχμ σόρυ Εμο:p, μετά κάτι Αντι-έμο/Κάγκουρες ή όπως τους λένε τέλος πάντων.:confused:

Τα πέτυχα σε ζάπινγκ...:what:

 

Εμένα γιατί μου φαίνονται όλοι ίδιοι; Και οι Emo και οι κάγκουρες; Στην χώρα μας βέβαια είναι περισσότεροι οι κάγκουρες γιατί εδώ ανακαλύφτηκαν από την επιστήμη! Οι κάγκουρες μου θυμίζουν λίγο κάτι Τεξανούς που όλη μέρα είναι στο μπιλιάρδο και στα bowling και πίνουν 5 λίτρα μπύρα στην καθισιά τους. Οι Emo πάλι μου θυμίζουν τον Βέγγο στον "Ηλία του 16ου", εκεί που τις έτρωγε από τον Χατζηχρήστο στο τμήμα, αλλά με φράντζα μαλλί με μπόλικη λακ.

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τους εχω ξεχωρισει ως εξης : ΕΜΟ- φραντζα,μαυριλα,αιλανερ

TRENDY-Ανταυγεια,τζελ

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

πολα παιδια ηταν στο περιθοριο αλλα δεν εκαναν τρελες(για να μην πω τιποτα ποιο βαρη).για να γινουν αρεστει σε μια ομαδα,δηλαδη οι μονες παρεες ειναι τα emo????μην τρελαθουμε
Όχι δεν είναι φυσικά οι μοναδικές παρέες οι emo. Είναι και oi trendy και, φυσικά, οτιδήποτε έχει βγει και θα βγει για μόδα... Είναι όμως μια «στάνη» για να μπουν τα «πρόβατα».

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όλα αυτά τα βρίσκω ''αμερικανιές''.

 

Μια φορά , μα μια φορά να μην υιοθετήσουμε ή δημιούργησουμε και εμείς κάτι δικό μας ;

Δεν ξέρω γιατί αλλα πάντα αντιγράφουμε τα κακά των άλλων.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν διαβασω το τι εστι emo εδω δεν ειχα ιδεα οτι υπηρχαν καν και ουτε ειχα δει ποτε κατι αντιστοιχο πρωτου τους δω στην tv...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όλα αυτά τα βρίσκω ''αμερικανιές''.

 

Μια φορά , μα μια φορά να μην υιοθετήσουμε ή δημιούργησουμε και εμείς κάτι δικό μας ;

Δεν ξέρω γιατί αλλα πάντα αντιγράφουμε τα κακά των άλλων.

 

Ναι , είμαστε σε θέση εμείς οι Έλληνες να δημιουργήσουμε κάτι τέτοιο .... :yawn:

 

Ίσως κάτι σαν αυτό μόνο ... http://upload.wikimedia.org/wikipedia/el/thumb/7/7d/Vlach_Shepherd.png/150px-Vlach_Shepherd.png ... φαντάζεσαι καμιά 50αριά τέτοιους να κάθονται στα σκαλιά στο Σύνταγμα , ή στο " The mall " ?:cool:

 

Υ.γ. ... δεν θα ήταν και άσχημο εδώ που τα λέμε!:shifty::D

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν διαβασω το τι εστι emo εδω δεν ειχα ιδεα οτι υπηρχαν καν και ουτε ειχα δει ποτε κατι αντιστοιχο πρωτου τους δω στην tv...

Μια από τα ίδια κι εγώ.

Σίγουρα έχουμε τέτοιους στην Θεσσαλονίκη;:confused:

Link to comment
Share on other sites

ε λες να μην εχουμε;;ενας ο γειτονας μου στανταρ..

ε σαν αυτον δεν θα εχει και αλλους;;;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν διαβασω το τι εστι emo εδω δεν ειχα ιδεα οτι υπηρχαν καν και ουτε ειχα δει ποτε κατι αντιστοιχο πρωτου τους δω στην tv...

 

Και εγω στην τηλεοραση πετυχα δυο παιδια καταλαθος σε μια εκπομπη ...

Πριν απο αυτο δεν γνωριζα τιποτα ...

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια κι εγώ.

Σίγουρα έχουμε τέτοιους στην Θεσσαλονίκη;:confused:

Μετά από ψάξιμο ανακάλυψα τη φωλίτσα τους.:D

Εμπορικό "Πλατεία" κυρίως σάββατο απόγευμα-βράδυ.

Γύρω από τη μητρόπολη και σε όλη την παραλία τα Σάββατα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο ανακάλυψα τη φωλίτσα τους.:D

Εμπορικό "Πλατεία" κυρίως σάββατο απόγευμα-βράδυ.

Γύρω από τη μητρόπολη και σε όλη την παραλία τα Σάββατα.

A! Έτσι εξηγείται γιατί δεν έχω δει κανέναν τους!

Τις προηγούμενες 3 εβδομάδες έχω κυριολεκτικά οργώσει την μισή Δ.Θεσσαλονίκη και ένα μέρος του κέντρου (λόγω δουλειάς), μαζί με ένα κομμάτι της ανατολικής Θεσσαλονίκης και δεν έχω πετύχει κανέναν!:shifty:

Δεν πέρασα όμως από τις φωλίτσες τους!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι EMO;

Ποτέ δεν είναι αργά. Έστω και με 20+ χρόνια καθυστέρηση εισαγάγαμε κι αυτό το «φρούτο».

Το επόμενο εισαγώμενο (με καθυστέρηση) φρούτο, προβλέπω να είναι το χαρακίρι απ' την Ιαπωνία.

 

Άμα δεν έχει δουλειά να κάνει κανείς, ασχολείται με βλακείες.

 

Ήθελα να ΄ξερα, όταν ο μπαμπάς και η μαμά βλέπουν τον κανακάρη τους με...eyeliner, τι ακριβώς σκέφτονται; :worry:

 

Και για να ολοκληρώσουμε το διδακτορικό μας στην ΕΜΟλογία, http://frikipaideia.wikia.com/wiki/Emo

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας την παραπανω φωτο του johner (αυτη που εβαλε ο johner δηλαδη), περα απο το περιεργο κουρεμα τι το τοοοοοσο περιεργο εχουν αυτοι οι τρεις στο φιναλε?

 

 

P.S. Μαριεττα Χρουσαλα....ΘΕΑ!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι φυσικά οι μοναδικές παρέες οι emo. Είναι και oi trendy και, φυσικά, οτιδήποτε έχει βγει και θα βγει για μόδα... Είναι όμως μια «στάνη» για να μπουν τα «πρόβατα».

file moy den δεν ειναι μονο emo και trendy,mono.συγνωμη το σχολειο το τελειωσα πριν 1.5 χρονο περιπου και τα περισσοτερα παιδια ηταν νορμαλ(εκτος απο τους λεγομενους κηφισιωτες:drool:)

Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας την παραπανω φωτο του johner (αυτη που εβαλε ο johner δηλαδη), περα απο το περιεργο κουρεμα τι το τοοοοοσο περιεργο εχουν αυτοι οι τρεις στο φιναλε?

 

 

P.S. Μαριεττα Χρουσαλα....ΘΕΑ!

 

φίλε μου δεν έχουν κάτι το τρομερό γιατί λένε ότι είναι emo δεν είναι κάτι άλλα φρικιά είναι!!!αυτά τα παιδάκια ούτε καν στο ντύσιμο δεν είναι emo μόνο στη φράτζα!!!ακόμα και η ιδεολογία τους ουδεμία σχέση με emo έχει:ρ:ρ:ρ

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δεν έχουν κάτι το τρομερό γιατί λένε ότι είναι emo δεν είναι κάτι άλλα φρικιά είναι!!!αυτά τα παιδάκια ούτε καν στο ντύσιμο δεν είναι emo μόνο στη φράτζα!!!ακόμα και η ιδεολογία τους ουδεμία σχέση με emo έχει:ρ:ρ:ρ

 

Κατσε βρε Pythagoras αγορι μου γιατι μπερδευομαι.

Μεχρι πριν μερικες σελιδες (σε ολες τις σελιδες βασικα) λεμε οτι η ιδεολογια (αμερικανοχαζοιδεολογια με αυτοτραυματισμους μελαγχολιες χωρις λογο κτλ κτλ) ειναι κατι το χαζο, και τωρα το οτι αυτα τα παιδια απλως ακολουθουν το ενδυματολογικο του ολου θεματος και ΔΕΝ ακολουθπουν τις χαζομαρες των Αμερικανων τους το προσαπτουμε κι αυτο για κακο?:confused:

Link to comment
Share on other sites

k emena m aresei na exw to look twn emo alla dhen shmainei oti eimai......allwste oloi theloun na akolouthhsoun thn modha xwris na skeftontai tis sunepeies........pou tha paei omws tha perasei k auto k tou xronou tha emfanistoun kapoioi alloi me dhiaforetiko look k pali tha thn akolouthhsoume oloi...gi'auto <relax>paidhia.....:):):):):)
Link to comment
Share on other sites

Η συγχωρεμενη η γιαγια μου,παντως,ελεγε "καλυτερα να τους κοψει ο θΕ'ος παρα ετσι οπως ειναι" :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Κατσε βρε Pythagoras αγορι μου γιατι μπερδευομαι.

Μεχρι πριν μερικες σελιδες (σε ολες τις σελιδες βασικα) λεμε οτι η ιδεολογια (αμερικανοχαζοιδεολογια με αυτοτραυματισμους μελαγχολιες χωρις λογο κτλ κτλ) ειναι κατι το χαζο, και τωρα το οτι αυτα τα παιδια απλως ακολουθουν το ενδυματολογικο του ολου θεματος και ΔΕΝ ακολουθπουν τις χαζομαρες των Αμερικανων τους το προσαπτουμε κι αυτο για κακο?:confused:

 

όχι το αντίθετο λέω αυτοί μια χαρά παιδάκια είναι!!!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...