Jump to content

Ποιος πιστεύετε ότι είναι ο καλύτερος πάροχος αυτή την στιγμή;


 Κοινοποίηση

Ποιος πιστεύετε ότι είναι ο καλύτερος πάροχος αυτή την στιγμή;  

539 members have voted

  1. 1. Ποιος πιστεύετε ότι είναι ο καλύτερος πάροχος αυτή την στιγμή;

    • Otenet (ondsl,conn-x)
      263
    • Forthnet
      111
    • On Telecoms
      18
    • Hellas on Line
      47
    • Tellas
      42
    • Netone
      20
    • Vivodi
      10
    • Altec
      7
    • Άλλος
      21


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To παράξενο είναι ότι η Vodafone χρησιμοποιεί τη HOL όπου αυτή έχει δίκτυο...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

HOL και support ;

καλύτερα να κάνεις την ερώτηση σου εδώ ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν ερωτηση, ευγενικη ειρωνια ήταν με βαση τι αναφερθηκε παραπανω "Θα πρότινα HOL, λόγω support":)
Link to comment
Share on other sites

εμ βάλε ενα smiley, γιατί είχα αμφιβολία ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΕ από εμένα.

 

Για δοκιμάστε να φύγετε από εναλλακτικό και θα καταλάβετε.

 

Οι εναλλακτικοί είναι μια χαρά μέχρι να σου συμβεί το πρόβλημα ή να θελήσεις να φύγεις. Τότε εμφανίζονται όλες οι ελλείψεις τους και θυμούνται όλα τα ψιλά γράμματα που δεν σου είπαν ποτέ.

 

Τα παραπάνω είναι από προσωπικές εμπειρίες και απηχούν προσωπικές απόψεις.

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

ΟΤΕ και μόνο ΟΤΕ.

Πρόσφατο παραδειγμα η HOL ... "σε 10 εργάσιμες θα πάρετε τον εξοπλισμό, σε 20 θα γίνει η σύνδεση" λογικό ... για το κέντρο της Θεσ/νίκης.

Την μία μέρα πήρανε ΑΥΤΟΙ τηλέφωνο και έκαναν ενημέρωση και είπαμε "γιατί όχι", 2 μέρες μετά ήρθε η αίτηση στο σπίτι με κουριερ ... που δεν είχε καν στηλό μαζί του ...

2 μήνες μετά χωρίς καμιά επικοινωνία ή ενημέρωση απο μέρους τους ... "συγνώμη αλλά δεν έχουμε διαθέσιμες γραμμές" και όταν ζητήσαμε να μην κάνουν πλέον τίποτα και να ακυρώσουν την αίτηση ζητησαν αιτήσεις και λογαριασμούς με φαξ για να γίνει η ακύρωση ...

 

 

ΥΓ. Ευτυχώς δεν κάνουν και την διακοπή με τον ΟΤΕ με την αίτηση ... να τρέχουμε!!!

Panasonic GD50, Ericsson T18s, Ericsson T20i, Nokia 3410, Nokia 5210, Sharp GX25 (Ferrari), Sharp GX40, Sharp 770SH (McLaren Mercedes), Nokia 6300, Nokia 5530
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μακράν το connx. Μετα το σοκ που έπαθα απο Vivodi και Forthnet... μου φαίνεται κλάσεις ανωτερο

Βρήκες εταιρείες να πας...Δοκίμασε την NetOne να βρεις την ησυχία σου. ;)

 

Ψαχτείτε λίγο, μην αγοράζετε "γουρούνι στο σακί".

Link to comment
Share on other sites

Βρήκες εταιρείες να πας...Δοκίμασε την NetOne να βρεις την ησυχία σου. ;)

 

Ψαχτείτε λίγο, μην αγοράζετε "γουρούνι στο σακί".

 

Θυμήσου λίγο όμως τι κάλυψη έχει η Netone και συνεπώς τι ποσοστό του πληθυσμού μπορεί να εξυπηρετήσει... Επίσης καλώς ή κακώς η πλειονότητα των καταναλωτών δεν μπορεί να ψάχνει στα διάφορα sites για παρόχους και μέσα στην άγνοια της δεν μπορεί να εμπιστευτεί "άγνωστες" εταιρείες. Καλό θα ήταν όταν θα ολοκληρωθεί η συγχώνευση ON-Netone να διαφημιστούν λίγο περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΕ γιατί:

Αμεση εξυπηρέτηση στης 10/12 αιτηση conx στης 11/12 είχα ιντερνετ

24ωρη τεχνική υποστήρυξη και αμεση βοήθεια.

Όποτε τους χρειαστείς του έχεις δίπλα σου.

Έχω σύνδεση στα 8Mb και πιανω 850-950 kb/s που άλλοι φίλοι δεν τα πιανουν με την 24 που έχουν σε άλλους παρόχους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν προκειται να πειραματιστώ με κανεναν αλλο... Μια χαρα ειμαι με connx!!

 

Συμφωνω ... πολλοι πειραματιστηκανε και γυρισαν αρων αρων ... καλιο 5 και στο χερι παρα 10 και καρτερι..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΟΤΕ γιατί:

Αμεση εξυπηρέτηση στης 10/12 αιτηση conx στης 11/12 είχα ιντερνετ

24ωρη τεχνική υποστήρυξη και αμεση βοήθεια.

Όποτε τους χρειαστείς του έχεις δίπλα σου.

Έχω σύνδεση στα 8Mb και πιανω 850-950 kb/s που άλλοι φίλοι δεν τα πιανουν με την 24 που έχουν σε άλλους παρόχους.

 

 

Θα συμφωνήσω.

Ακόμα και το ότι είναι ακριβότερος ο ΟΤΕ, τουλάχιστον πληρώνω και έχω άμεσα τις καλύτερες υπηρεσίες.

 

Για τους υπόλοιπους και θα τους βάλω όλους στο σακί, έχω να πω μόνο τα χειρότερα αφού ενδιαφέρονται μόνο για την αίτηση σύνδεσης ... από εκεί και πέρα ... περιμένεις στο ακουστικό ... και όλα αυτά για 20€, 30€ παραπάνω το μήνα.

Panasonic GD50, Ericsson T18s, Ericsson T20i, Nokia 3410, Nokia 5210, Sharp GX25 (Ferrari), Sharp GX40, Sharp 770SH (McLaren Mercedes), Nokia 6300, Nokia 5530
Link to comment
Share on other sites

εχω ΟΤΕ ειμαι υπερευχαριστημενος απο τεχνικη υποστηριξη και ποιοτητα υπηρεσιων ο μονος εναλλακτικος που υπαρχει στην Καστορια ειναι η Cyta η οποια ειναι καινουρια εταιρεια και δεν εχω ακομα ολοκληρωμενη αποψη παντως εχει κατι ''παιδικες ασθενειες'' αποσυνδεσεις η γραμμη δεν συγχρονιζει σταθερα ανεβοκατεβαινει αυτα για την ωρα παντως και για τους αλλους εναλλακτικους δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα το αντιθετο θα ελεγα ειδικα για Ηοl και forthnet. εγω προτιμω ΟΤΕ και ας δινω κατι παραπανω οι υπολοιποι εναλλακτικοι ειναι ακομα σε βρεφικο σταδιο και προσπαθουν με πυροτεχνηματα να κερδισουν προσκερα πελατες και κερδος. το 2008 αυξηθηκε κατα πολυ το ποσοστο επιστροφης συνδρομητων απο τους εναλλακτικους στον ΟΤΕ
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εγω εχς 4thnet και ειμαι μια χαρα κ απο θεμα εξυπηρετησης αλλα και υπηρεσιων
SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια είναι η καλύτερη γιατί μόνο forthnet έχω δοκιμάσει. Ευχαριστημένος ήμουν αλλά όσο πάει τόσο μειώνεται η ταχύτητα της. Ξεκίνησε να συγχρονίζεται όταν πρωτοέβαλα στα 18000+ και τώρα συγχρονίζεται στα 10000 και κάτι λίγα. Αν μειωθέι και άλλο θα αλλάξω...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
οτε κ παλι οτε! μπορει να δινεις κατι παραπανω αλλα απο τη στιγμη που τα καλωδια ειναι δικα τους μονο αυτοι θα σε εξηπηρετησουν σε περιπτωση βλαβης! να πω επισης πως εχω δοκιμασει και τη forthnet και την hol.
Link to comment
Share on other sites

οτε κ παλι οτε! μπορει να δινεις κατι παραπανω αλλα απο τη στιγμη που τα καλωδια ειναι δικα τους μονο αυτοι θα σε εξηπηρετησουν σε περιπτωση βλαβης! να πω επισης πως εχω δοκιμασει και τη forthnet και την hol.

 

Τα καλωδια δεν ειναι του ΟΤΕ. Τα καλωδια ειναι του Ελληνικου κρατους. Απλα ο ΟΤΕ τα διαχειριζεται/συντηρει, επι πληρωμη φυσικα, απο το κρατος η απο αλλους παροχους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω ιντερνετ στη vodafone. αρχη Ιουλιου εκανα αιτηση στη Hol(μονο για ιντερνετ).

ακομα περιμενω. η εξυπηρετηση πελατων μου ειπε οτι το προβλημα ειναι

οτι αργει η φορητοτητα απο.. εταιρειες κινητης τηλεφωνιας! (δε το καταλαβα αυτο τι ρολο παιζει)

σημερα τηλεφωνησα στην εεττ για να δω αν μπορω να κανω καταγγελια ωστε να προχωρησει το θεμα. υποθετω για το κολλημα φταιει η vodafone, αφου απο την hol εφυγε η αιτηση προς οτε.

μαλλον θα προχωρησω σε καταγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ιντερνετ στη vodafone. αρχη Ιουλιου εκανα αιτηση στη Hol(μονο για ιντερνετ).

ακομα περιμενω. η εξυπηρετηση πελατων μου ειπε οτι το προβλημα ειναι

οτι αργει η φορητοτητα απο.. εταιρειες κινητης τηλεφωνιας! (δε το καταλαβα αυτο τι ρολο παιζει)

σημερα τηλεφωνησα στην εεττ για να δω αν μπορω να κανω καταγγελια ωστε να προχωρησει το θεμα. υποθετω για το κολλημα φταιει η vodafone, αφου απο την hol εφυγε η αιτηση προς οτε.

μαλλον θα προχωρησω σε καταγγελια.

 

Kακώς προχώρησες στην αίτηση μια και ούτως ή άλλως οι συνδέσεις ADSL της Vodafone θα μεταφερθούν στη hol. http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=3074953#post3074953 δες στο post 38 την επιστολή που έλαβε ο χρήστης.

 

Ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχει η δυνατότητα εξόφλησης λογαριασμού στα καταστήματα Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδια

Ενας θειος μου σκεφτεται να βαλει καποιον παροχο τηλεφωνιας στην περιοχη του Αστικό Κέντρο: 661 - ΣΟΛΩΝΟΣ

Ποια επιλογη πιστευεται οτι ειναι η καλυτερη ωστε να αποφυγει τον ΟΤΕ??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
εγω λεω να παω Tellas σιγα σιγα γιατι με forthnet δε θα ελεγα πως ειναι και ιδιαιτερα ικανοποιημενος σε θεμα ταχυτητων!
Link to comment
Share on other sites

Για στρίψε για αλλού... (βλ. forum tellas και προβλήματα των συνδρομητών της)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...