Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thanx boy και μια δευτερη λεπτομερεια θελω?αφου βγαλω το vl μετα οταν παο να κανω software update θα το ανανεωνει φανταζομαι στο κανονικο και οχι στο Vl,ε?

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nαι μετα θα κανει αναβαθμιση το κανονικο..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο section , αλλά έχω απελπηστεί και θέλω βοήθεια! Έχω ένα N73 Music Edition , του έβαλα κωδικό σε περίπτωση που μου το κλέψουν , ΑΝ αλλάξουν σιμ να'μήν ανοίγει το τηλέφωνο... το πρόβλημα είναι ότι έχασα τον κωδικό και τώρα ούτε ο ίδιος δεν μπορώ να αλλάξω σιμ :( lol Το κηνιτό είναι δικό μου με όλα τα χαρτιά της εταιρείας κτλ κτλ. Του έκανα φορμάτ αλλά δεν κατάφερα κάτι.. μπορεί να με help κάποιος?

ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό:

http://rapidshare.com/files/93665589/UNLOCK_NOKIA_BB5_HANDSET_S_SECURITY_CODE.txt

 

Αν δεν καταφέρεις κάτι πήγαινε σε Nokia Shop, δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

Θα σε χρεώσουν 15€.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Itchrist86 ευχαριστώ για την προσπάθεια σου να'με βοηθείσεις!προσπάθησα να'κάνω ότι λέει το τιουτόριαλ αλλά όταν φτάνω στο σημείο "NOW CLiK ON SCAN" , πατάω αλλά μου βγάζει error.. δοκίμασα εγκαταστήσω το πρόγραμμα και με VIRTUAL DRIVE , και με diamond protection γιατί δεν γνώριζα σε ποιά από τις δύο κατηγορίες ανήκει το κινητό μου..

δυστυχώς και στα δύο μου πέταξε error :-( μηηηηηπως ξέρεις αν έκανα κάτι λάθος ή κάποια ιδέα για να προχωρήσω στο επόμενο στάδιο του τιουτόριαλ?

ευχαριστώ εκ των πρωτέρον για όλα..! :-)

Link to comment
Share on other sites

Κατά την εγκατάσταση επιλέγεις τη πρώτη επιλογή πάντα.

Επειδή και εγώ είχα παρόμοια περιπέτεια, δεν κατάφερα να βρω τον κωδικό με αυτό τον τρόπο. Άλλα μέλη το είχαν καταφέρει.

 

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο, αναγκαστικά θα πρέπει να πας σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια εκδοση Firmware για το N73;

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια εκδοση Firmware για το N73;

 

Ευχαριστω :)

 

http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/en/model:N73

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...μια βοηθεια....μπορω να αλλαξω τις συντομευσεις στην οθονη του Ν73 ή ειναι αυτες και μονο? Αν ναι πως? (Θελω για παραδειγμα να βαλω συντομευση το bluetooth αντι για τον ιστο...).

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεις να βάλεις όποιες θες εσυ. Θα πας Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσ. ρυθμίσεις > Κατάσταση αναμονής > Εφαρμογές ενεργ. αναμονής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Νέα firmware για N73 & N73 ME : 4.0839.42.0.1 και 4.0839.42.2.1 αντίστοιχα

http://www.spaziocellulare.com/News/wp-content/uploads/2008/10/f_n731m_f361238-290x219.jpg

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 7 μήνες??? Και για ένα κινητό που κοντεύει 2,5 χρόνια ζωής??? Πάλι μας εξέπληξε η ΝΟΚΙΑ...

ΥΓ: Αναρωτιέμαι τι fixes περιλαμβάνει...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίζουμε επιτέλους να διόρθωσαν την βλακεία με τα pioneer BT, που από το firmware 4.xxxx δεν μπορούν να δουλέψουν σωστά ενώ με την 3.xxxx δούλευαν μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Thanks Stendor.Μια και βρισκω ενημερο...ακουσα οτι με το Ν73 μπορεις να εχεις GPS χωρις receiver αν φορτωσεις τα Νοkiα Maps....Ισχυει....μπορεις να εχεις ''παθητικο'' gps? Οποιος γνωριζει ασ απαντησει...Αν ναι που θα βρω Nokia Maps?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς το νέο firmware, να μας πει αν δουλεύει η χακιά; :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Thanks Stendor.Μια και βρισκω ενημερο...ακουσα οτι με το Ν73 μπορεις να εχεις GPS χωρις receiver αν φορτωσεις τα Νοkiα Maps....Ισχυει....μπορεις να εχεις ''παθητικο'' gps? Οποιος γνωριζει ασ απαντησει...Αν ναι που θα βρω Nokia Maps?

Που το διάβασες αυτό; Θεωρητικά γίνεται μέσω δικτύου αλλά, πρακτικά δε νομίζω να μπορείς να το κάνεις στο Ν73.

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς το νέο firmware, να μας πει αν δουλεύει η χακιά; :ninja:
Τελικά δεν άντεξα και πέρασα την αναβάθμιση. Με μεγάλη μου χαρά διαπίστωσα οτι δουλεύει μια χαρά η χακιά :happy:
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σε ξενα site.... βαζω το link παρακατω.....

 

http://news.zdnet.co.uk/communications/0,1000000085,39291153,00.htm

Αυτό γίνεται.

Παίρνει στοιχεία από το κυψελοειδές δίκτυο GSM/CDMA και σου βγάζει κατά προσέγγιση τη θέση που βρίσκεσαι.

Το google maps μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται.

Παίρνει στοιχεία από το κυψελοειδές δίκτυο GSM/CDMA και σου βγάζει κατά προσέγγιση τη θέση που βρίσκεσαι.

Το google maps μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ.

 

Thanks a lot! Πειτε μου ομως...δεν θα χρεωνομαι απο τον παροχο της κινητης για αυτο????

Link to comment
Share on other sites

Thanks a lot! Πειτε μου ομως...δεν θα χρεωνομαι απο τον παροχο της κινητης για αυτο????

Ε ναι χρεώνεσαι. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το wind plus non stop το οποίο λειτουργεί άψογα με το google maps και δεν έχει αλλάξει ακόμη το απεριόριστο όπως είχαν πει...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εχω αρκετό καιρό να μπω στο φόρουμ. Με αφορμή την τελευταία αναβάθμιση κοίταξα τα μηνύματα και διαπιστώνω ότι αρκετοί φίλοι μιλούν για το άν η τελευταία αναβάθμιση υποστηρίζει "κάποια χακιά..." Μπορεί κάποιος να με πληρόφορήσει περί τίνος πρόκειται - τι είναι αυτή η χακιά???

Ευχαριστώ

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ.

 

Με αυτό το κόλπο μας δίνεται βασικά η δυνατότητα να εγκαθιστούμε στην συσκευή μας εφαρμογές που χρειάζονται υπογραφή. Ξεχνάς δηλαδή τις υπογραφές, που για πολλούς είναι μπελάς και ταλαιπωρία.

 

Μας δίνεται η πρόσβαση στους φακέλους C:\Sys και C:\Private μέσα στους οποίους μπορούμε να πειράξουμε αρχεία συστήματος και να αλλάξουμε πολλά πράγματα στην συσκευή μας όπως τα εικονίδια των φακέλων, τι φαίνεται στην ενεργή αναμονή, τον φωτισμό της οθόνης και άλλα πολλά. Δες xxxxxxxxxxx τι μπορείς να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Το καπακι του joystick βγαινει για να το αλλαξω ή παει ολοκληρο μαζι με το μηχανισμο? Ειναι κουμπωτο?

Και πληκτρολογιο μαυρο ελληνικο για το music edition υπαρχει περιπτωση να βρω? Εχουν σε nokia club?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν θυμαμε καλα καποια μελη που αλλαξαν το joystick τους κοστισε περιπου στα 50 ευρω.

 

Εαν θελεις στο παρακατω αρχειo εχει σε εικονες για το πως μπορεις να ανοιξεις το Ν73 λογικα θα εχει και για το joystick :)

 

http://rapidshare.com/files/161631635/N73_Disassembling_Instructions.doc.html

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...