Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ το αναλογικό ήθελα να βάλω περισσότερο,αλλά δεν μπορώ να ξεχωρίσω πόσα λεπτά είναι ακριβώς.Πχ αν η ώρα είναι 5:43,άντε να καταλάβεις στο αναλογικό πόσα λεπτά δείχνει.Άσε που δεν έχει και μικρές γραμμές για τα λεπτά,έχει μόνο τέσσερις για τα τέταρτα. :(

 

Κάτι άλλο,εσείς πόσα σταλθέντα μηνύματα το έχετε να αποθηκεύει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω τη ρύθμιση στα 200 μηνύματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν έχει όριο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να σας ρωτήσω,όταν εσείς κάνετε browsing από το πρόγραμμα Ιστό,εχετε βάλει καθόλου μεγέθυνση στις εικόνες ή στη γραμματοσειρά;

 

Επίσης μπήκα με τον Ιστό στο Cosmote my view,ενώ ο Ιστός ξέρω ότι είναι για σελίδες Web και το Υπηρεσίες είναι για Wap.Πώς έγινε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έστειλα το κινητό μου για επισκευή αλλά κράτησα την κάρτα μνήμης.

Όταν μου το έφεραν και ξαναέβαλα την μνήμη έλειπαν βίντεο και εικόνες χωρίς όμως να

τα έχω διαγράψει εγώ. Η κάρτα που έχω δεν είναι η εργοστασική αλλά μια Sandisk Ultra II 2GB.

Μπορώ κάπως να τα επαναφέρω ή έχουν χαθεί??

eeeepppffffff... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έστειλα το κινητό μου για επισκευή αλλά κράτησα την κάρτα μνήμης.

Όταν μου το έφεραν και ξαναέβαλα την μνήμη έλειπαν βίντεο και εικόνες χωρίς όμως να

τα έχω διαγράψει εγώ. Η κάρτα που έχω δεν είναι η εργοστασική αλλά μια Sandisk Ultra II 2GB.

Μπορώ κάπως να τα επαναφέρω ή έχουν χαθεί??

 

Δοκίμασες με card reader;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τα video που χαθηκαν τα ειχες αποθηκευμενα στην μνημη του τηλ. σου?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με ένα card reader να δεις τι έχει η κάρτα μνήμης μέσα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε dmarccos. ;)

 

ο x-plore τα σπαει!

 

Επομενες ερωτησεις...

 

1) δυο ατομα διαμαρτυρηθηκαν οτι ακουγομαι με μικρες παυσεις. Σας εχει συμβει ποτε? θελω να πω, ηταν προβλημα του κινητου ή του δικτυου?

 

2) καποιο προγραμμα για να κανω το φλας του κινητου να ειναι μονιμα αναμενο ωστε να το χρησιμοποιω ως φακο υπαρχει?

 

3) καπου ειχε αναφερθει ενα προγραμμα (εορτολογιο ή καπως ετσι) που εχει μια λιστα με τους εορταζοντες της καθε ημερας. Εαν οντως υπαρχει για S60 που μπορω να το βρω?

 

4) το κινητο μου (Ν73 ΜΕ) οταν "δεν κανει τιποτα" τρεχει τις εφαρμογες "αναμονη" και "μουσικη" τις οποιες δεν μπορω να σβησω. γιατι? :blink:

 

 

αυτα προς το παρον.

 

ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις! :)

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε dmarccos. ;)

 

ο x-plore τα σπαει!

 

Επομενες ερωτησεις...

 

1) δυο ατομα διαμαρτυρηθηκαν οτι ακουγομαι με μικρες παυσεις. Σας εχει συμβει ποτε? θελω να πω, ηταν προβλημα του κινητου ή του δικτυου?

 

2) καποιο προγραμμα για να κανω το φλας του κινητου να ειναι μονιμα αναμενο ωστε να το χρησιμοποιω ως φακο υπαρχει?

 

3) καπου ειχε αναφερθει ενα προγραμμα (εορτολογιο ή καπως ετσι) που εχει μια λιστα με τους εορταζοντες της καθε ημερας. Εαν οντως υπαρχει για S60 που μπορω να το βρω?

 

4) το κινητο μου (Ν73 ΜΕ) οταν "δεν κανει τιποτα" τρεχει τις εφαρμογες "αναμονη" και "μουσικη" τις οποιες δεν μπορω να σβησω. γιατι? :blink:

 

 

αυτα προς το παρον.

 

ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις! :)

1. Μάλλον του δικτύου. Εμένα δεν μου χει κάνει ποτέ κάτι τέτοιο παρά μόνο τις φορές που δεν έχω σήμα.....

2. torch

4. Όταν ξεκινάει τρέχουν αυτές οι 2 εφαρμογές. Η μουσική κλείνει, μετά τα τελευταία firmware, απλά ανοίγεις τη μουσική και πας επιλογές>έξοδος και κλείνει τελείως. Μπορείς να βάλεις και ένα task manager (πχ handy taskman) και να το κλείνεις από εκεί. Η αναμονή φυσικά δεν κλείνει, είναι το γραφικό περιβάλλον του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

2. torch

εχω το OTStudio NTorch Lite v1.00 αλλα δεν μπορω να το εγκαταστησω γιατι η εφαρμογη δεν ειναι υπογεγραμενη.

 

δοκιμασα να κανω εγγραφη στο https://www.symbiansigned.com/ αλλα δεν δεχτηκε ουτε το μαιλ μου απο την yahoo ουτε απο την otenet. ξερετε καποιο που να δουλευει?

 

4. Όταν ξεκινάει τρέχουν αυτές οι 2 εφαρμογές. Η μουσική κλείνει, μετά τα τελευταία firmware, απλά ανοίγεις τη μουσική και πας επιλογές>έξοδος και κλείνει τελείως. Μπορείς να βάλεις και ένα task manager (πχ handy taskman) και να το κλείνεις από εκεί. Η αναμονή φυσικά δεν κλείνει, είναι το γραφικό περιβάλλον του κινητού.

 

επιλογές>έξοδος δεν το ειχα προσεξει αυτο!

 

οσο για το handy taskman το ειχα, αλλα με απλο close δεν εκλεινε. επρεπε να πατισω Kill.

 

3) καπου ειχε αναφερθει ενα προγραμμα (εορτολογιο ή καπως ετσι) που εχει μια λιστα με τους εορταζοντες της καθε ημερας. Εαν οντως υπαρχει για S60 που μπορω να το βρω?

 

ευχαριστω για την βοηθεια που μου εχετε προσφερει μεχρι τωρα αλλα και για αυτην που ερχεται. :)

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

εχω το OTStudio NTorch Lite v1.00 αλλα δεν μπορω να το εγκαταστησω γιατι η εφαρμογη δεν ειναι υπογεγραμενη.

 

δοκιμασα να κανω εγγραφη στο https://www.symbiansigned.com/ αλλα δεν δεχτηκε ουτε το μαιλ μου απο την yahoo ουτε απο την otenet. ξερετε καποιο που να δουλευει?

 

 

 

επιλογές>έξοδος δεν το ειχα προσεξει αυτο!

 

οσο για το handy taskman το ειχα, αλλα με απλο close δεν εκλεινε. επρεπε να πατισω Kill.

 

 

 

ευχαριστω για την βοηθεια που μου εχετε προσφερει μεχρι τωρα αλλα και για αυτην που ερχεται. :)

Να ξέρεις το flash δεν βγάζει καθόλου ικανοποιητικό φωτισμό όταν λειτουργεί σαν φακός. Και όταν τραβάς βίντεο το φλας μένει αναμένο αλλά δεν βγάζει πολύ φως. Αντίθετα όταν βγάζεις φωτογραφίες το φλας ανάβει πιο έντονα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως!Έχω κι εγώ αυτό το πρόγραμμα torch και ο φωτισμός του φλας έχει πολύ χαμηλότερη έναταση από όταν βγάζεις φωτογραφίες. :(
Link to comment
Share on other sites

εχω το OTStudio NTorch Lite v1.00 αλλα δεν μπορω να το εγκαταστησω γιατι η εφαρμογη δεν ειναι υπογεγραμενη.

 

δοκιμασα να κανω εγγραφη στο https://www.symbiansigned.com/ αλλα δεν δεχτηκε ουτε το μαιλ μου απο την yahoo ουτε απο την otenet. ξερετε καποιο που να δουλευει?

 

Να ξέρεις το flash δεν βγάζει καθόλου ικανοποιητικό φωτισμό όταν λειτουργεί σαν φακός. Και όταν τραβάς βίντεο το φλας μένει αναμένο αλλά δεν βγάζει πολύ φως. Αντίθετα όταν βγάζεις φωτογραφίες το φλας ανάβει πιο έντονα.

 

ομως απο το φως της οθονης ειναι καλυτερο. ;)

 

Απο το ολοτελα....

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

3) καπου ειχε αναφερθει ενα προγραμμα (εορτολογιο ή καπως ετσι) που εχει μια λιστα με τους εορταζοντες της καθε ημερας. Εαν οντως υπαρχει για S60 που μπορω να το βρω?

http://www.myphone.gr/software/file-337.html

 

 

εχω το OTStudio NTorch Lite v1.00 αλλα δεν μπορω να το εγκαταστησω γιατι η εφαρμογη δεν ειναι υπογεγραμενη.

 

δοκιμασα να κανω εγγραφη στο https://www.symbiansigned.com/ αλλα δεν δεχτηκε ουτε το μαιλ μου απο την yahoo ουτε απο την otenet. ξερετε καποιο που να δουλευει?

Διάβασε εδώ. Υπάρχει άλλος τρόπος να πάρεις πιστοποιητικό!:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

4) το κινητο μου (Ν73 ΜΕ) οταν "δεν κανει τιποτα" τρεχει τις εφαρμογες "αναμονη" και "μουσικη" τις οποιες δεν μπορω να σβησω. γιατι? :blink:

 

Δοκιμασε να πατησεις: μουσικη>ισισταθμιστης>επιλογες>εξοδος.

εγω με παλιοτερα firmwares ετσι το εκλεινα:cool:

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο καποια αναβαθμιση δεν λειτουργει αυτο το κολπο.

 

Εγω το εκλεινα με την εφαρμογη handy taskman :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιά σας,

 

Προχθές το Σάββατο το βράδυ μου κλέψανε το κινητό μου(Ν73ΜΕ) . Γνωρίζετε άν υπάρχει κάποιος τρόπος με το IMEI της συσκευής και μέσο της Nokia να βρεθή? Εντάξει το ξέρω είναι δύσκολο, αλλά απλά έτσι είπα να κάνω μια ερώτηση.

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βρεθεί αν και εφόσον ο κλέφτης το πάει για επισκευή σε κάποιο Nokia Shop.

Δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο από πλευράς της η Nokia/Alpha Copy.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,μπορείτε να μου πείτε γιατί στο ελληνικό site της Nokia έχει πιο παλιά έκδοση του Nokia PC Suite από ότι στο Ευρωπαϊκό site;

 

Γενικά όταν θέλετε να μπείτε στο site της Nokia,προτιμάτε το ελληνικό ή το ξένο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...