Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

aktibistis προσπαθησε να ακολουθησεις τους κανονες, εμεις προσπαθουμε να σε βοηθησουμε προσπαθησε να το κανεις και εσυ διαβαζοντας αυτα που σου γραφουμε :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aπλά ρώτησα μήπως με κάποια αναβάθμιση της Nokia γίνεται

Όχι. :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν γινεται και την τελευταια αναβαθμιση του Ν73 να εχεις στο κινητο σου παλη θα μπορεις να βαλεις καρτα μνημης μεχρι 2gb :)

 

 

Σταυρο παλη με προλαβες :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα το Ν73 μου κάνει κάτι περίεργα.

Παίρνω κάπου τηλέφωνο και εκεί που μιλάω αρχίζω να ακούω τον συνομιλητή πολύ περίεργα (σαν να έχει παράσιτα). Αυτός με τη σειρά του ακούει ένα συνεχόμενο χρρρρρρρρ όπως τα παράσιτα της τηλεόρασης όταν δεν έχει σήμα και δεν με ακούει καθόλου. Το κλείνω και ξαναπαίρνω. Το πρόβλημα συνεχίζεται από το πρώτο "ναι".Κάνω restart και το πρόβλημα λύνεται. Μετά από κάποιες μέρες το ξανακάνει πάλι και με το restart έρχεται στα ίσια του. Έκανα ένα format και το έστησα από την αρχή αλλά πρόσφατα το ξαναέκανε.

Έχει συμβεί σε κανέναν... και αν ναι υπάρχει σωτηρία...;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω το αρχειο mmcstore στοc:\system σιγουρα ειναι σε αυτο το μερος ? η εχει διαφορετικο ονομα? μιλαμε για το n73 Μ.Ε.

 

Δεν ισχυει ο παραπανω τροπος ευρεσης κωδικου σε symbian 9.

Ισχυε με παλιοτερες συσκευες

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

limier απο την στιγμη που εκανες hard format δοκιμασε να βαλεις την παρακατω ρυθμιση ετσι:

ρυθμισεις/ ρυθμισεις δικτυου/ λειτουργια δικτυου/ .....GSM :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έψαξα και ζαλίστηκα, μήπως μπορείτε να μου πείτε πως να περάσω n-gage παιχνίδια στο ν73?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ gianpithio ήταν σε διπλή λειτουργία

Ελπίζω να μην ξανασυμβεί

Σκέφτομαι να βάλω την καινούρια sim. Αξίζει η τζάμπα θα δώσω 15€ νομίζω πως είναι.

Έχει κάποια διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ gianpithio ήταν σε διπλή λειτουργία

Ελπίζω να μην ξανασυμβεί

Σκέφτομαι να βάλω την καινούρια sim. Αξίζει η τζάμπα θα δώσω 15€ νομίζω πως είναι.

Έχει κάποια διαφορά;

Πόσα χρόνια την έχεις τη SIM;

Πάντως αυτό το πρόβλημα δεν οφείλεται στη SIM.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πόσα χρόνια την έχεις τη SIM;

Πάντως αυτό το πρόβλημα δεν οφείλεται στη SIM.

 

Γύρω στα 3 χρόνια. Να πάρω την καινούργια ή δεν αξίζει τον κόπο;

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 3 χρόνια. Να πάρω την καινούργια ή δεν αξίζει τον κόπο;

Αν δεν έχεις κολλήματα που να σχετίζονται με αυτή, μην την αλλάζεις, δεν υπάρχει λόγος.

Εφόσον υποστηρίζει και 3G...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κολλήματα που να σχετίζονται με αυτή, μην την αλλάζεις, δεν υπάρχει λόγος.

Εφόσον υποστηρίζει και 3G...

 

Έτσι νομίζω πρέπει να υποστηρίζει και 3G. Κάποιες φορές αντί για την κεραία δείχνει αυτό το σήμα. Και υποθέτω πως αυτό είναι

Link to comment
Share on other sites

Έτσι νομίζω πρέπει να υποστηρίζει και 3G. Κάποιες φορές αντί για την κεραία δείχνει αυτό το σήμα. Και υποθέτω πως αυτό είναι

Ε βέβαια υποστηρίζει, αλλιώς δεν θα σου έδινε την επιλογή "διπλή λειτουργία", δλδ 3G & GSM, που είχες πριν.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είχα αναφέρει παλαιότερα αυτό:

Καλά πλάκα μας κάνουν ρε παιδιά? Πήγα σε ένα ΝΟΚΙΑ shop και μου είπε για μία πρόσοψη και πλήκτρα 43€!! Τι να πω? :cry:

 

και μου απάντησε ο φίλος αυτό:

Παιδιά, μη σας πιάνουν κορόϊδα...εγώ το καλοκαίρι αγόρασα πρόσοψη, πληκτρολόγιο και καπάκι μπαταρίας γύρω στα 25€ εάν θυμάμαι καλά. Ζητούσαν και άλλα 47€ για το joystick και τελικά το άλλαξα με την εγγύηση.

 

Σήμερα πήγα σε άλλο nokia shop και μου είπε για μια πρόσοψη και τα πλήκτρα 17€! Είναι λογική η διαφορά αυτή ανάμεσα σε ίδια μαγαζιά? Μήπως είναι μούφα τα φθηνά ή έχουν βάλει παραπάνω στο άλλο μαγαζί?

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Άλλος τρόπος για να βρω τον κωδικό της κάρτας μνήμης από Ν73 music edition υπάρχει?

 

Μάλλον δεν υπάρχει.

Δοκίμασε αυτό που σου είπε ο gianpithio εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τις 2 τελευταιες εβδομαδες οταν παω να κανω καποιες κλησεις μου πεταει πολλες φορες μηνυμα: "σφαλμα συνδεσης".

 

Νομιζω ειχε αναφερθει κατι σχετικο πολυ παλιοτερα αλλα δεν το βρισκω.

Το προβλημα αυτο ειναι καθαρα δικτυου ή μπορει να υπαρχει καποια ασυμβατοτητα της καρτας sim με το Ν73?

Μια φορα που το εκανε δοκιμασα απο ενα φιλο μου που εχει wind να παρει μηπως εχει προβλημα γενικο το δικτυο και επαιρνε κανονικα. Οταν καλουσε εμενα μονο του εβγαζε σφαλμα συνδεσης!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τις 2 τελευταιες εβδομαδες οταν παω να κανω καποιες κλησεις μου πεταει πολλες φορες μηνυμα: "σφαλμα συνδεσης".

 

Νομιζω ειχε αναφερθει κατι σχετικο πολυ παλιοτερα αλλα δεν το βρισκω.

Το προβλημα αυτο ειναι καθαρα δικτυου ή μπορει να υπαρχει καποια ασυμβατοτητα της καρτας sim με το Ν73?

Μια φορα που το εκανε δοκιμασα απο ενα φιλο μου που εχει wind να παρει μηπως εχει προβλημα γενικο το δικτυο και επαιρνε κανονικα. Οταν καλουσε εμενα μονο του εβγαζε σφαλμα συνδεσης!

Ίσως ευθύνεται η εναλλαγή 3G σε GSM. Βάλτο σε λειτουργία GSM μόνο και δες αν συνεχίσει να το κάνει.

Πας στις Ρυθμίσεις > Δίκτυο > Λειτουργία δικτύου (GSM).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ευθύνεται η εναλλαγή 3G σε GSM. Βάλτο σε λειτουργία GSM μόνο και δες αν συνεχίσει να το κάνει.

Πας στις Ρυθμίσεις > Δίκτυο > Λειτουργία δικτύου (GSM).

 

Οντως απο αυτο πρεπει να δημιουργειται το ολο προβλημα γιατι στο σπιτι μεσα δεν εχει καλο σημα και αλλαζει λειτουργια συνεχεια, αλλα το χρειαζομαι το 3G γι'αυτο το εχω ενεργοποιημενο. Δηλαδη να μην παω για αντικατασταση SIM? Δεν θα δω βελτιωση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οντως απο αυτο πρεπει να δημιουργειται το ολο προβλημα γιατι στο σπιτι μεσα δεν εχει καλο σημα και αλλαζει λειτουργια συνεχεια, αλλα το χρειαζομαι το 3G γι'αυτο το εχω ενεργοποιημενο. Δηλαδη να μην παω για αντικατασταση SIM? Δεν θα δω βελτιωση?

Αν όντως είναι αυτό, και sim να αλλάξεις δεν θα δεις βελτίωση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως είναι αυτό, και sim να αλλάξεις δεν θα δεις βελτίωση.

 

Οταν πηγα σε καταστημα wind μου ειπανε οτι μπορει να φταει η sim επειδη ειναι παλια (καπου 7-8 χρονια την εχω) ή μπορει να ειχε προβλημα το δικτυο εκεινη τη στιγμη και οτι αν συνεχιστει να παω για αλλαγη γιατι θα "αναβαθμιστει" και το τηλεφωνο. Οπως μου ειπε μπορει να παρουσιαζει η sim καποια ασυμβατοτητα με το λογισμικο του κινητου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...