Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή η περίπτωση μπορεί να οφείλεται σε δύο αιτίες:

1) Να έχει εξαντληθεί ή ψυχρές κολλήσεις η εσωτερική μπαταρία που υπάρχει γι'αυτόν το λόγο,

2) Να έχει βραχυκυκλώσει (λόγο υγρασίας)

Τώρα υπάρχει και άλλη μία περίπτωση (εξαιρετικά σπάνια) να έχεις βάλει καμια "ύποπτη" εφαρμογή που όταν φορτώνει στην εκκίνηση να σου δημιουργεί αυτό το μπέρδεμα....

andr3as και XL_31 σας ευχαριστω για τις γρήγορες απαντήσεις σας.

Κι εγω στο 1 έχω καταλήξει... μάλλον πρέπει να πάω σε Nokia Store.

Για το 2 χλωμό γιατι το προσέχω αρκετα, όσο για εφαρμογη στυλ υιου 1) έχω F-Secure και 2) δεν θυμαμαι να πέρασα κάτι τότε που πρωτοξεκίνησε το όλο problem.

 

XL_31 κι εγώ υπομονή κάνω μήπως του έρθει η θεία φωτιση τώρα που πλησιάζουν οι Άγιες μέρες...:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους,

μετα απο 6 μηνες κατοχης ενος Ν73 θελω να καταθεσω και την γνωμη μου για το τηλεφωνο,

ειναι το χειροτερο τηλεφωνο που ειχα ποτε,

μια χανει την καρτα sim πρεπει να βγαλω μπαταρια για να συνελθει,μια κολλαει μια ωρα το μενου για να ανοιξουν οι επαφες και οι εφαρμογες,κανεις κληση απο επαφες και εαν θελει το παιρνει εαν δεν θελει παλι οχι , και πολλα αλλα μικροκοληματα.

 

σημειωση,δεν μου εχει πεσει ποτε κατω,απο εφαρμογες εχω μονο χαρτες στο μενου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,

μετα απο 6 μηνες κατοχης ενος Ν73 θελω να καταθεσω και την γνωμη μου για το τηλεφωνο,

ειναι το χειροτερο τηλεφωνο που ειχα ποτε,

μια χανει την καρτα sim πρεπει να βγαλω μπαταρια για να συνελθει,μια κολλαει μια ωρα το μενου για να ανοιξουν οι επαφες και οι εφαρμογες,κανεις κληση απο επαφες και εαν θελει το παιρνει εαν δεν θελει παλι οχι , και πολλα αλλα μικροκοληματα.

 

σημειωση,δεν μου εχει πεσει ποτε κατω,απο εφαρμογες εχω μονο χαρτες στο μενου.

 

Δοκίμασες να αλλάξεις κάρτα sim; ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Και καρτα sim αλλαξα και service πηγε χωρις λυση στο προβλημα,νομιζω παιδια οτι αποκλειετε να μην υπαρχου και αλλοι χρηστες που εχουν προβλημα με το τηλεφωνο αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Και καρτα sim αλλαξα και service πηγε χωρις λυση στο προβλημα,νομιζω παιδια οτι αποκλειετε να μην υπαρχου και αλλοι χρηστες που εχουν προβλημα με το τηλεφωνο αυτο.

 

Αν δεν μπορούσαν να σου το διορθώσουν στο service θα έπρεπε να στο αντικαταστήσουν.

Από αυτά που περιγράφεις πάντως το μόνο που είναι στάνταρ είναι μια γενική καθυστέρηση στο μενού.

Για τα υπόλοιπα δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει ότι παρουσιάστηκαν σε άλλες συσκευές.:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,

μετα απο 6 μηνες κατοχης ενος Ν73 θελω να καταθεσω και την γνωμη μου για το τηλεφωνο,

ειναι το χειροτερο τηλεφωνο που ειχα ποτε,

μια χανει την καρτα sim πρεπει να βγαλω μπαταρια για να συνελθει,μια κολλαει μια ωρα το μενου για να ανοιξουν οι επαφες και οι εφαρμογες,κανεις κληση απο επαφες και εαν θελει το παιρνει εαν δεν θελει παλι οχι , και πολλα αλλα μικροκοληματα.

 

σημειωση,δεν μου εχει πεσει ποτε κατω,απο εφαρμογες εχω μονο χαρτες στο μενου.

 

Φίλε redribo, θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου. Το τηλέφωνο είναι απο τα καλύτερα και πιο πλήρη κινητά που κυκλοφορούν. Όσο αφορά την κάρτα sim μάλλον την έχεις πολύ καιρό και πρέπει να την αντικαταστήσεις με μια καινούρια. Όσο για την καθυστέρηση του μενού έτσι είναι τα κινητά Symbian. Ίσως χρειάζεται κάποια αναβάθμιση, ίσως να χρησιμοποιείς αρκετή από τη μνήμη του κινητού. Για κοίτα αυτά τα πραγματάκια και πιστεύω ότι το κινητό θα βελτιωθεί.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Φίλε redribo, θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου. Το τηλέφωνο είναι απο τα καλύτερα και πιο πλήρη κινητά που κυκλοφορούν. Όσο αφορά την κάρτα sim μάλλον την έχεις πολύ καιρό και πρέπει να την αντικαταστήσεις με μια καινούρια. Όσο για την καθυστέρηση του μενού έτσι είναι τα κινητά Symbian. Ίσως χρειάζεται κάποια αναβάθμιση, ίσως να χρησιμοποιείς αρκετή από τη μνήμη του κινητού. Για κοίτα αυτά τα πραγματάκια και πιστεύω ότι το κινητό θα βελτιωθεί.

 

 

συμφωνω με τον φιλο στο παραπανω μηνυμα.το κινητο ειναι αρκετα σταθερο.μαλλον φταιει η καρτα σου η χρειαζεσαι αναβαθιση...πολλα τα προβληματα σου και μας προβληματιζουν....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

κατι παιζει εγω το ειχα και ηταν σε ολα αψογο εκτος την αργοστροφια του..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω καταρχην για το ενδιαφερον αλλα εχω απογοητευτει με αυτο το τηλεφωνο,

η καρτα sim ειναι 3g καινουργια απο vodafone kai εχω περασει και την τελευταια 4,735,3,0,2 αναβαθμιση,

δεν ξερω τι αλλο να κανω,

απλως ανεφερω το προβλημα μου για 2 λογους¨

1)μηπως καποιος που ειχε τα ιδια προβληματα βρηκε καποια λυση και

2)να εκφρασω την αγανακτηση μου

 

δεν υπαρχει δολως και τετοια πραγματα απλως αγανακτηση

 

ευχαριστω Νικος

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω καταρχην για το ενδιαφερον αλλα εχω απογοητευτει με αυτο το τηλεφωνο,

η καρτα sim ειναι 3g καινουργια απο vodafone kai εχω περασει και την τελευταια 4,735,3,0,2 αναβαθμιση,

δεν ξερω τι αλλο να κανω,

απλως ανεφερω το προβλημα μου για 2 λογους¨

1)μηπως καποιος που ειχε τα ιδια προβληματα βρηκε καποια λυση και

2)να εκφρασω την αγανακτηση μου

 

δεν υπαρχει δολως και τετοια πραγματα απλως αγανακτηση

 

ευχαριστω Νικος

 

...τώρα μας έστειλες αδιάβαστους...περίεργο. Νομίζω ότι πρέπει να το πας στη Nokia να το κοιτάξουν...

Απο προγράμματα μήπως του έχεις βάλει κανένα περίεργο?

Άμα του κάνεις επανεκκίνηση πάει καθόλου πιο γρήγορα. Έχω ακούσει ότι όταν δεν το κλείνεις αρχίζει και δεσμεύει μέρος της μνήμης του κινητού και ίσως είναι ενας λόγος που κολλάει. ϊσως αυτό να είναι και βλακία. Το περίεργο είναι η κάρτα SIM. Μπορείς να δοκιμάσεις από μόνος σου ή καλύτερα όταν και εάν το πας σε Nokia Shop με ένα μαχεράκι ή κάποιο άλλο εργαλείο να σηκώσεις λίγο τα σιδεράκια επάνω στα οποία ακουμπάει η κάρτα sim. Αυτά συνήθως πατιούνται προς τα μέσα όταν βάζεις και βγάζεις συχνά την κάρτα.

Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να πω...

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ενδιαφερομαι για το Ν73.Το θελω σαν 2ο κινητο,

για φωτογραφικη (ξερω ολα καλα πλην του φλας),και web surfing ala F2G...

Μ αρεσε η μεγαλη του οθονη, η τιμη ειναι εκει που ηθελα (310 για το απλο). Και οταν ειδα τον χαμο που γινοταν εδω σχετικα με το Ν73 μετα απο πολυ ψαξιμο, ειπα εδω ειμαστε!

(Αν εχετε να αντι-προτεινετε καποιο αλλο μοντελο για τις απαιτησεις μου,ελευθερα)

Η ερωτησεις μου:

 

1)Τι διαφορες εχει το απλο Ν73 με το music Edition εκτος απ το μαυρο χρωμα?

Ειδα οτι γινεται μετατροπη (δεν διαβασα ολο το φορουμ, γιατι μαζι με τα παλια γινεται πανικος)

2)Φορανε ιδιες μπαταριες?

3)Αν το παρω απο vodafone φοραει δικο της λογισμικο?

4)Καλυτερη τιμη απο 310 ευρω για το απλο υπαρχει?

 

Σορρυ για το μεγαλο ποστ και ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας!

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου παλι δεν πιανει 3g πουθενα.. και η καρτα ειναι μια cosmote(καινουρια). το κινητο ΕΧΕΙ τις καταληλες ρυθμισεις..

to rithmises na douleuei se diplh leitourgia (gprs+umts)???

Link to comment
Share on other sites

ναι ολες οι ρυθμισεις ειναι οκ. τι αλλο μπορει να φταιει;

 

την αναβαθμιση την εχεις κανει μονος σου?για πατα στο κινητο *#0000# και δωσε μας τις πληροφοριες που λεει.επισης στο πληκτρολογιο του κινητου εχεις λατινικους και ελληνικους χαρακτηρες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ενδιαφερομαι για το Ν73.Το θελω σαν 2ο κινητο,

για φωτογραφικη (ξερω ολα καλα πλην του φλας),και web surfing ala F2G...

Μ αρεσε η μεγαλη του οθονη, η τιμη ειναι εκει που ηθελα (310 για το απλο). Και οταν ειδα τον χαμο που γινοταν εδω σχετικα με το Ν73 μετα απο πολυ ψαξιμο, ειπα εδω ειμαστε!

(Αν εχετε να αντι-προτεινετε καποιο αλλο μοντελο για τις απαιτησεις μου,ελευθερα)

Η ερωτησεις μου:

 

1)Τι διαφορες εχει το απλο Ν73 με το music Edition εκτος απ το μαυρο χρωμα?

Ειδα οτι γινεται μετατροπη (δεν διαβασα ολο το φορουμ, γιατι μαζι με τα παλια γινεται πανικος)

2)Φορανε ιδιες μπαταριες?

3)Αν το παρω απο vodafone φοραει δικο της λογισμικο?

4)Καλυτερη τιμη απο 310 ευρω για το απλο υπαρχει?

 

Σορρυ για το μεγαλο ποστ και ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας!

 

1)Το music edition εχει καρτα μνημης νοκια 2 giga. 2)Ναι 3)Ναι αλλα αυτο αλλαζει 4)Δυσκολο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το Ν73 το δικο μου ετρωγε χοντρα κολληματα με την 3Γ καρτα της Κοσμοτε. Με την τελευταια αναβαθμιση ομως, το προβλημα εχει μειωθει στο ανεπαισθητο.

Ο πατερας μου εκανε την εκπληξη οποτε το πουλαω τωρα μαζι με ολα τα παρελκομενα. Ειναι κριμα να το δωρισω καθως εξακολουθει να παραμενει ενα απο τα κορυφαια εξυπνα κινητα..

 

Επομενο, παλι Νοκια βεβαιως... (καθως το iphone οταν και εαν ερθει, θα περιμενω κανα χρονο να δω κανονικες δοκιμες και σχολια και ισως μια μελλοντικη 3Γ εκδοση του), σε κοχυλι - Το 6290. Να δουμε τι μπουμπουκι θα βγει και αυτο.

 

Οποιος φιλος σκεφτεται να αγορασει το Ν73, το προτεινω χωρις σκεψη. Και μαλιστα το απλο καθως με την αναβαθμιση γινεται music edition μοναχο του, και καρτες 2ΓΒ ειναι πολυ φθηνες πλεον!

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

impreza ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση

ypnos αν και κατεβαινω συχνα σαλονικη δεν το χω στο προγραμμα πριν το νεο ετος...αλλιως θα στο παιρνα!

Thanks

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

4)Καλυτερη τιμη απο 310 ευρω για το απλο υπαρχει?

 

Το πήρα το Σάββατο από Γερμανό στα 299 ευρώ και σε oteshop που είχα ρωτήσει την Παρασκευή το είχαν στα 293 ή 295 (αλλά δεν υπήρχε σε στοκ στο συγκεκριμένο). Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι έκανα και ανανέωση συμβολαίου μαζί (με την οποία είχα επιπλέον έκπτωση πέραν της τιμής που αναφέρω).

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως γινεται να βαλω για ηχο κλησης ενα mp3 σε μια επαφη συγκεκριμενα ?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το Σάββατο από Γερμανό στα 299 ευρώ κ....

Φιλε καλυτερη τιμη σου εκαναν λογο ανανεωσης.Το παραγγειλα απο Γερμανο με 13% ΦΠΑ τιμη 312

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως γινεται να βαλω για ηχο κλησης ενα mp3 σε μια επαφη συγκεκριμενα ?

Πηγαίνεις στην επαφή που θέλεις,την ανοίγεις και από τις επιλογές διαλέγεις "Ήχος Κλήσης" και επιλέγεις όποιον θέλεις εσύ.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...