Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να δω αν έχω επαφές στην κάρτα sim οι οποίες είναι αποθηκευμένες και στην μνήμη του τηλεφώνου και για να τις σβήσω από την sim.

 

Άλλη ερώτηση: το ίδιο πρόβλημα με τις 2πλες εγγραφες υπάρχει αν οι επαφές υπάρχουν στην κάρτα μνήμης?

Όχι δεν πειράζει αν οι επαφές σου είναι και στην κάρτα μνήμης. Εξάλλου τις διαβάζει από το τηλέφωνο τις επαφές, δεν τις ψάχνει στη κάρτα μνήμης.

Για να δεις τις επαφές οι οποίες είναι στην sim θα ανοίξεις τις επαφές, θα πατήσεις επιλογές και μετά θα πας επαφές sim > φάκελος sim.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλιστα.. Είδα ότι δεν έχω καμία επαφή στην κάρτα sim. Yπάρχει κάτι άλλο που κοιτάω τώρα? Το πρόβλημα που δεν μου εμφανίζει τα ονόματα συνεχίζεται..
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον στο κάνει σε όλες τις επαφές (δεν μπορεί όλες να είναι διπλο-καταχωρημένες) μάλλον πας για hard format στη συσκευή και μορφοποίηση στη κάρτα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα συμβαίνει αυτό, όχι μόνο με μηνύματα, αλλά και με ληφθείσες κλήσεις. Αλλά όχι με όλους και όχι πάντοτε. Νομίζω (χωρίς σιγουριά) ότι συμβαίνει όταν σβήσεις το τηλέφωνο και το ξανανοίξεις, οπότε χάνονται (??) κάποια στοιχεία στο μητρώο.
“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

:) ναι κ εγω το Ν73 εχω το music edition κοντα 2 χρονια τωρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μονο προβλημα ειναι οτι καμια φορα σβηνει
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

την καλησπέρα μου

δοκίμασα να περάσω το νέο firmware αλλα το κινητό έσβησε και δεν ξανάναψε

 

3 χρόνια που το εχω τώρα πρωτη φορά τετοιο προβλημα

 

καμιά ιδέα κανένας?

 

ευχαριστώ

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τη μπαταρία για 5 λεπτά και μετά προσπάθησε να το ανοίξεις ξανά.

Αν δεν γίνει τίποτα, δοκίμασε να κάνεις hard format.

Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα, πας σε Nokia Shop να στο φλασάρουν αυτοί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολυ Χρήστο

 

δεν ανοιγει ουτε έτσι

δοκιμάζω και το hardformat αλλα αφενώς είναι πολυ δύσκολο να το κραταω με 4 δαχτυλα μαζι αφετέρου μου φευγει...τελικα δεν μου άνοιξε ουτε έτσι

 

εχεις καμιά άποψη ποσο παιζει το κοστος σε νοκια shop?

σ ευχαριστώ

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά.

Αν είσαι μέσα στην εγγύηση δωρεάν.

Αν όχι, κανά 15€ θα σου πάρουν πιστεύω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα σας .Μηπως γνωριζει καποιος ποσο κοστιζει το joystick??Μου εχει χαλασει εδω και λιγο καιρο αλλα δεν του εχω δωσει και πολυ σημασια..:)

 

Βοηθεια κανεις??:)

Link to comment
Share on other sites

Εαν θυμαμαι καλα τοτε που ειχα ρωτησει μου ειπαν γυρο στα 50 €
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ενα παλιο κολπακι για οσους εχουν Ν73 :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1770898#post1770898

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδες....

 

Εχω ενα Ν73 οχι το Music Edition το κιν της τελευταιες μερες κολαει απιστευτα,δεν δεχετε κλησεις (μου τις εμφανιζει σαν χαμενες) δυσκολευεται πολυ να παρει τηλ μου κολαει συνεχεια κ ορισμενες φορες οταν μιλαω στο τηλ λες κ δεν εχω σημα.τι κανω????

το πεταω η φτιαχνετε?

να το παω στη Nokia?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε πρωτα φορματ στην συσκευη και στην καρτα μνημης.Πολυ πιθανο να στρωσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

εχω το νοκια n73 κ εχει διαλυθει εντελώς!!

λεει οτι η μνήμη του τηλεφώνου είναι πλήρης ενώ κάτι τετοιο δεν ισχύει..

δεν δεχεται ουτε μυνηματα ουτε στελνει,δεν ανοιγει την εκθεση,δεν παιρνει φωτογραφίες και γενικα δεν κανει τίποτα..

το ειχε ξαναπάθει και πριν 4 μήνες και χρησιμοποίησα τον κωδικο *#7370# και ολα καλα μετα μεχρι τωρα..

το δοκιμασα παλι αλλα δεν καταλαβαινει τίποτα...δεν δεχεται ουτε αναβαθμιση απο το ιντερνετ!!!

τι πρεπει να κανω εκτος απο το να το πεταξω?καμια ιδεα?:(:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πως μπορώ να δω τα δευτερόλεπτα/λεπτά της τελευταίας κλήσης η γενικά όλων των κλήσεων. Και πως μπορώ να βάλω ο μετρητής κλήσης να φαίνεται στην οθόνη την ώρα που μιλάω;
Link to comment
Share on other sites

Λεπτομέρειες της τελευταίας κλήσης μπορείς να δεις πηγαίνοντας στο Μητρώο στη δεύτερη καρτέλα.

 

Για να εμφανίζεται η διάρκεια της κλήσης ή και η σύνοψη αφού τερματιστεί μια κλήση θα πας στις Ρυθμίσεις και θα βρεις τις εξής επιλογές:

- Εμφάνιση διάρκειας κλήσης

- Σύνοψη μετά τη κλήση

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα "Σύνοψη μετά την κλήση" την οποία και ενεργοποίησα.

 

Τα άλλα δύο που ανέφερες δεν τα έχω βρει ακόμα.

 

Οι επιλογές που μου βγάζει στις Ρυθμίσεις κλήσεων είναι:

 

Αποστολή στοιχείων μου / Αναμονή κλήσεων / Απόρρ. κλήσης με SMS / Κείμενο μηνύματος / Εικόνα σε κλ. βίντεο / Αυτόματη επανάκληση / Σύνοψη μετά την κλήση / Ταχεία κλήση / Απάντηση με κάθε πλήκτρο.

 

Edit: Τα βρήκα ΟΚ. Σ'ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα σας .Μηπως γνωριζει καποιος ποσο κοστιζει το joystick??Μου εχει χαλασει εδω και λιγο καιρο αλλα δεν του εχω δωσει και πολυ σημασια..:)

 

Βοηθεια κανεις??:)

 

Στο δικό μου που είχε σπάσει μου το άλλαξαν δωρεάν μέσα στην εγγύηση.Ψάξτο λίγο άν έχεις ακόμα εγγύηση.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

τελικα ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου για 73 music edition?χω την 3,0638,0,0,30.Υπαρχει νεοτερη?που την βρισκω γιατι στο σαιτ της Νοκια αυτην δινουν ως η τελευταια.και κατι κουφο .ορισμενες φορες το τηλεφωνο σβηνει μονο του.το εχει αντιμετωπισει κανεις αυτο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253382#post2253382

 

ΥΓ: Πλέον το λογισμικό του N73 είναι το ίδιο και για την απλή αλλά και για την Music έκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας και απο μενα πρωτο μηνυμα μου ειναι στο φορουμ.Ειχα ενα ν73 εδω και 3 χρονια.Στην αρχη ολα καλα και ολα ωραια τους πρωτους μηνες μετα αρχισαν τα προβληματα.Αρχισε απο μονο του και σε ακυρες στιγμες να κλεινει.Δεν ειχα δωσει και πολυ σημασια καθως ειπα οτι καπου θα χτυπησει και θα κουνηθηκε η μπαταρια και θα κλεισεμετα ομως τα πραγματα γινανε ποιο σοβαρα καθως εκλεινε ποιο συχνα και ειχε αρχισει να κλεινει οποτε το ακουμπαγα στο γραφειο μου.Το πηγα στον θειο μου και αυτος σε ενα φιλο του στην νοκια και του ειπαν οτι μαλλον ειχε κολλησει καποιον ιο και να κανω φορματ στην καρτα μνημης.Τελοσπαντων εκανα αλλα τιποτα μετα απο λιγο καιρο παλι τα ιδια.ε και γω το αφησα στην μοιρα του και πηρα ενα νοκια 5310(που περα απο τν πλακα ηταν φοβερο κινητακι)μετα απο ενα χρονο πηρα το lg κπ500 και πριν απο καμια βδομαδα ετσι οπως εψαχνα κατι βρηκα το ν73 με το κουτι και ειπα να ασχοληθω ξανα με το θεμα.το πηγα στην νοκια και μ παν οτι μια αναβαθμιση την εκαναν και ολα δειχναν οτι εφτιακσαν αλλα μετα απο λιγες μερες και ετσι οπως το αφησα στο τραπεζι μου εβγαλε ενα μηνυμα ''εγγραφη καρτας sim απετυχε και κολλησε.Ρε παιδια αξιζει να ασχοληθω η' ειναι τελειωμενη ιστορια?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...