Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για την εικονα θα πρεπει να φτιαξεις ενα δικο σου θεμα η να κανεις εγκατασταση το Theme DIY.

 

Εαν θελεις να μαθεις κατι αλλο για της εφαρμογες ρωτησε στο αναλογο θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

 

Kαι για τα θεματα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=131690

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Το δοκίμασα δεν έπιασε.

Βρες κάποιο άλλον που να έχει Series 60 κινητό και πέρασε τα μέσω Bluetooth.

Ο φάκελος υποθέτω πως υπάρχει. Νομίζω πως δεν διαγράφεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βρες κάποιο άλλον που να έχει Series 60 κινητό και πέρασε τα μέσω Bluetooth.

Ο φάκελος υποθέτω πως υπάρχει. Νομίζω πως δεν διαγράφεται.

 

Να βρω κάποιον άλλον με S60 λίγο δύσκολο.

 

Μήπως ξέρεις πού αποθηκεύονται;Βασικά μετά από μερικές δοκιμές κατάλαβα ότι τα πρότυπα μάλλον αποθηκεύονται στο αρχείο C:\PRIVATE\1000484b\Mail2\Index όμως δεν ξέρω αν και πώς μπορώ να επαναφέρω τα πρότυπα.

Link to comment
Share on other sites

gian δεν επιασε...λοιπον ειναι η δευτερη φορα που το κάνει, όταν το έχω κάνει pair με μια συσκευη κ απλα κάποια στιγμη ξεκολλάει μόνο του. θελω να δω τι φταιει, περίεργος ειμαι

ψαχνοντας το λιγο παραπάνω είδα ότι έχει μπλοκάρει για καποιο λόγο η θύρα. παρουσιάζεται σαν κλειδωμένη

επίσης δεν μου αναγνωρίζει αρκετές συσκευες BT... Θα το ψαξω λίγο παραπάνω. εχετε κανα εργαλειο να μου προτεινετε?

πάντως πρέπει να είναι οτι πιο χρησιμο ειχα ποτε ακομα κ σαν εργαλειο δουλειας (μεχρι κ μαγνητοφωνήσεις εχω κάνει)

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να κανω μια <<χαζη>> ερωτηση....το φωτακι το μπλε που εχει πανω το κινητο εχει καποια χρησιμοτητα ή απλα για εφε?:ninja:Γιατι ενω χτες αναβε κανονικα σημερα που κοιταω εχει σταματησει:wacko:
Link to comment
Share on other sites

η ναρκη...δες αν την εχεις ενεργοποιησει. βοηθαει την αυτονομια της μπαταριας περισσοτερο

και καντε κ κανα search το παραπάνω θεμα έχει γραφτεί ίσα με 40 φορες στο thread

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Στην λειτουργία της νάρκης (όταν δηλαδή σβήσει εντελώς η θόνη) αναβοσβήνει ωστε να καταλάβεις οτι το κινητό σου είναι εν ζωή και όχι κλειστό. Όταν χρησιμοποιείς το κινητό, το φωτάκι δεν ανάβει.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν απο καμμια βδομαδα χαλασε o card reader του κινητου με αποτελεσμα να κολλαει απιστευτα οταν βαζω καρτες μνημης μεσα ( για να τσεκαρω οτι οντως φταιει ο card reader και οχι η καρτα). Εγγηση δεν εχω πλεον, 8α μπορεσω να βρω καπου αλλου card reader ξεχωριστα η θα θελω πλακετα?? ξερετε κοστος και για τα δυο?
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Στο ebay μπορείς να βρεις το λεγομένο UI board με κόστος γύρω στα 20$. Η σχετική αναζήτηση: http://search.ebay.com/n73-board_W0QQfrppZ50QQfsopZ1QQmaxrecordsreturnedZ300

Μετά αν δεν φοβάσαι και έχεις χρόνο, μπορείς να το αλλάξεις και μόνος σου. Εδώ θα βρεις σχηματικά διαγράμματα και οδηγίες αποσυναρμολόγησης (εξαιρετικά χρήσιμο το βιντεάκι για την αποσυναρμολόγηση).

Edit: Πριν το αλλάξεις πάντως, δες τη σελίδα 34 του service manual από τον πιο πάνω σύνδεσμο. Σου λέει ποια σημεία που σχετίζονται με τον card reader μπορείς να καθαρίσεις, μπας και αποφύγεις την αλλαγή.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

το ειδα σε ευχαριστω!! Ελπιζω καποιο μαγαζι στην αθηνα να εχει στοκ τετοια κομματια γιατι ειμαι φανταρος και δεν μπορω να περιμενω δυστυχως το ebay! και το κοστος ελπιζω να μην ξεφευγει απο το διπλασιο του ebay γιατι αλλιως ειναι κλεψια!!
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν παιζει αλλα μαλλον με το νοκια μου δεν πολυσυμπαθιομαστε τλκ. Χθες συνειδητοποιησα πως ανευ λογου το κουμπακι στα δεξια που ειναι για τον player δεν πατιεται. Εβγαλα την προσοψη κ απο οσο μπορουσα να δω το κουμπι αυτο πλεον σαν να μην υπαρχει καν στην συσκευη...κ το χειροτερο ειναι οτι το κινητο το προσεχα σαν τα ματια μου αλλα απο οτι φαινεται απο ποιοτητα κατασκευης η νοκια ειναι πολυ πισω τωρα τελευταια. Το χει παθει κανεις αλλος αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν παιζει αλλα μαλλον με το νοκια μου δεν πολυσυμπαθιομαστε τλκ. Χθες συνειδητοποιησα πως ανευ λογου το κουμπακι στα δεξια που ειναι για τον player δεν πατιεται. Εβγαλα την προσοψη κ απο οσο μπορουσα να δω το κουμπι αυτο πλεον σαν να μην υπαρχει καν στην συσκευη...κ το χειροτερο ειναι οτι το κινητο το προσεχα σαν τα ματια μου αλλα απο οτι φαινεται απο ποιοτητα κατασκευης η νοκια ειναι πολυ πισω τωρα τελευταια. Το χει παθει κανεις αλλος αυτο?

Αυτο που λες απο μονο του να εχει γινει πολυ δυσκολο,αν οχι αδυνατο.Κατι εγινε και δεν το καταλαβες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν παιζει αλλα μαλλον με το νοκια μου δεν πολυσυμπαθιομαστε τλκ. Χθες συνειδητοποιησα πως ανευ λογου το κουμπακι στα δεξια που ειναι για τον player δεν πατιεται. Εβγαλα την προσοψη κ απο οσο μπορουσα να δω το κουμπι αυτο πλεον σαν να μην υπαρχει καν στην συσκευη...κ το χειροτερο ειναι οτι το κινητο το προσεχα σαν τα ματια μου αλλα απο οτι φαινεται απο ποιοτητα κατασκευης η νοκια ειναι πολυ πισω τωρα τελευταια. Το χει παθει κανεις αλλος αυτο?

 

Ειναι πολυ ευκολα να το επισκευασεις και μονος σου, αρκει να ξερεις λιγο απο κολλησεις!

Βιντεο σχετικα με την αποσυναρμολογηση για το κινητο θα βρεις στο youtube!

Link to comment
Share on other sites

Βιντεο σχετικα με την αποσυναρμολογηση για το κινητο θα βρεις στο youtube!

Παρακατω υπαρχει οδηγος με φωτογραφιες για το πως μπορουμε να ανοιξουμε το Ν73 :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2456976#post2456976

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παρακατω υπαρχει οδηγος με φωτογραφιες για το πως μπορουμε να ανοιξουμε το Ν73 :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2456976#post2456976

 

Σωστοςςςςς :p

Link to comment
Share on other sites

Μερικά μηνύματα πιο πάνω, είχα ήδη δώσει λινκ όπου θα βρείτε και το service manual (με φωτό αποσυναρμολόγησης) και βίντεο αποσυναρμολόγησης. Το βίντεο είναι πολύ πιο χρήσιμο imho.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες απο μονο του να εχει γινει πολυ δυσκολο,αν οχι αδυνατο.Κατι εγινε και δεν το καταλαβες.

Έπαθα και εγώ το ίδιο 2 φορές αλλά με το κουμπί που αυξάνει την ένταση του ήχου. Την πρώτη φορά το πήγα και δεν δέχθηκαν την εγγύηση. Έσκασα 30€ και μετά από 2,5 πάλι το ίδιο...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ευκολα να το επισκευασεις και μονος σου, αρκει να ξερεις λιγο απο κολλησεις!

Βιντεο σχετικα με την αποσυναρμολογηση για το κινητο θα βρεις στο youtube!

 

απο κολλησεις ξερω αλλα εργαλεια δεν εχω καταλληλα για να το ανοιξω να το δω...οπως κ να χει το πηγα στην νοκια κ ελπιζω να μου πουνε οτι με κανα 10ευρω να φτιαχτει αλλιως θα ναι κοροιδια

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα,

 

Τρεις ερωτήσεις critical:

 

1. Mπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε όταν γράφω μηνύματα να είναι πάντα κεφαλαία χωρίς να πατώ συνέχεια το # ;

 

2. Υπάρχει δυνατότητα άραγε στις Επαφές ταυτόχρονα κάτω από κάθε όνομα να φαίνεται και το τηλέφωνο;

 

3. Υπάρχει τρόπος να μεγαλώσει το μέγεθος των χαρακτήρων γενικότερα;

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

1. Οχι

 

2. Οχι

 

3. Με το Psiloc Font Magnifier

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

 

Έστω ότι έχω εγκαταστήσει κάποιες εφαρμογές στην κάρτα μνήμης του Ν73 μου. Μπορώ να βάλω αυτή την κάρτα σε άλλο Ν73 και να "τρέξουν" κανονικά; Μήπως υπάρχουν κάποια πρόσθετα αρχεία που αποθηκεύονται αναγκαστικά στη μνήμη της συσκευής (άρα θα χρειαστούν για τις εφαρμογές);

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...