Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασική προϋπόθεση για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στον υπολογιστή σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

Αλλά υπάρχει πρόβλημα με τα Vista. Δοκίμασε σε XP.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα το καταφερα και δουλεψε κανονικα με τον τροπο σου με τον αλλο μου εβγαζε error!!

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

τελικα λεω σκεψου να μην ειχα ιντερνετ επρεπε για ουτε 5λεπτα δουλεια να τα σκασω (να πω την αληθεια δε ξερω ποσο θα μου επαιρναν να μου το ξεκλειδωσουν)στο εκαστοτε μαγαζι και να εμενα και χωρις κινητο!

Ολα καλα και μπραβο για την κοινοτητα εδω! :happy::happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

τελικα το καταφερα και δουλεψε κανονικα με τον τροπο σου με τον αλλο μου εβγαζε error!!

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

τελικα λεω σκεψου να μην ειχα ιντερνετ επρεπε για ουτε 5λεπτα δουλεια να τα σκασω (να πω την αληθεια δε ξερω ποσο θα μου επαιρναν να μου το ξεκλειδωσουν)στο εκαστοτε μαγαζι και να εμενα και χωρις κινητο!

Ολα καλα και μπραβο για την κοινοτητα εδω! :happy::happy::happy:

 

Τελος καλα ,αυτο εχει σημασια ! :happy:

Να'σαι καλα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πριν το κανεις εγκατασταση στο κινητο σου θα πρεπει να το κανεις sign.

 

Διαβασε της 2-3 τελευταιες σελιδες του επισημου θεματος και θα καταλαβεις τι πρεπει να κανεις:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=179447

 

Για οτι αλλο χρειαστεις ρωτησε στo αναλογο θεμα.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

έχω πρόβλημα με το Ν73 με τα sms.ενώ στέλνει κανονικά παντού. όταν στέλνω σε κάποια συκγεκριμένη περιοχή στην νότια Ελλάδα μου γράφει "αποστολή μυνήματος αδύνατη" και όταν πατάω στοιχεία μου γράφει "Μη έγκυρος αριθμός τηλεφώνου ή κέντρου μηνυμάτων.ελ'εγξτε τον αριθμό". όταν βγάζω την κάρτα και την βάζω σε ένα σονυ ερικσον που έχω στέλνει κανονικά.έλεγξα τον αριθμό στο κέντρο μυνημάτων και είναι οκ.έχει τύχει σε κανέναν κάτι ανάλογο.? έχω το τηλέφωνο ενάμιση χρόνο περίπου και πρώτη φορά συμβαίνει κάτι τέτοιο.

έχω αλλάξει εταιρία τηλεφωνίας και απο την βονταφον πήγα στην γουίντ εδώ και 3-4 μήνες.να είναι θέμα εταιρίας.?

δεν μπορώ να καταλάβω τί γίνετε. καμιά βοήθεια κανεις.?

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να παρεις τηλ. στην εταιρια και να τους πεις το προβλημα για να το ελεγξουν.

Εαν σου πουν πως ολα ειναι οk τοτε βλεπουμε.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι με το σονι ερικσον στέλνει.και με συτό δεν το στέλνει με την πρώτη αλλα τουλάχιστον το στέλνει.με το ν73 τίο γίνετε δεν καταλαβαίνω.θα μας τρελάνει...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε τον κόπο και βάλε εσύ χειροκίνητα το κέντρο μηνυμάτων, ακόμη και αν είναι το σωστό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλά με έχει τρελάνει το κινητό.! στο συγκεκριμένο νούμερο τηλεφώνου παίρνω μύνημα sms και 'οταν πατάω απάντηση με σύντομο μύνημα δεν το στέλνει. όταν στέλνω απάντηση στο ίδιο τηλέφωνο απο mms τότε το στέλνει κανονικά.!!κρίμα και το είχα συμπαθήσει πολύ το Ν73.πρώτη φορά παθαίνω τέτοια. να το κάνω κάνα φορμάτ?
Link to comment
Share on other sites

καλά με έχει τρελάνει το κινητό.! στο συγκεκριμένο νούμερο τηλεφώνου παίρνω μύνημα sms και 'οταν πατάω απάντηση με σύντομο μύνημα δεν το στέλνει. όταν στέλνω απάντηση στο ίδιο τηλέφωνο απο mms τότε το στέλνει κανονικά.!!κρίμα και το είχα συμπαθήσει πολύ το Ν73.πρώτη φορά παθαίνω τέτοια. να το κάνω κάνα φορμάτ?

Ναι, δοκίμασε να κάνεις ένα format, ποτέ δεν ξέρεις!

Πως γίνεται δες εδώ: Μήνυμα #10 από S60 Platform FAQ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλά με έχει τρελάνει το κινητό.! στο συγκεκριμένο νούμερο τηλεφώνου παίρνω μύνημα sms και 'οταν πατάω απάντηση με σύντομο μύνημα δεν το στέλνει. όταν στέλνω απάντηση στο ίδιο τηλέφωνο απο mms τότε το στέλνει κανονικά.!!κρίμα και το είχα συμπαθήσει πολύ το Ν73.πρώτη φορά παθαίνω τέτοια. να το κάνω κάνα φορμάτ?

 

Δεν δικο σου το προβλημα (Ν73) αλλα του παραληπτη .

Ο παραληπτης λογικα εχει διαφορετικη εταιρια κινητης τηλεφωνιας

απο την δικια σου ,σωστα ? Μηπως εχει και sony-ericsson?

2ον Να τσεκαρει ο παραληπτης να εχει το απαντηση μεσω του ιδιου κεντρου μηνυματων στο Οχι. Το ιδιο και εσυ .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

Είχα καιρό να μπω στο forum και τώρα πόυ έχω πρόβλημα μπήκα.

 

Εδώ και κάμποσο καιρό μου παραπονούνται οι συνομιλητές μου ότι κατά την διάρκεια της κλήσης ακούν τον αντίλαλο της φωνής τους , ενώ εγώ τους ακούω κανονικά.

 

Σίγουρα είναι θέμα συσκευής διότι δεν συμβαίνει όταν αλλάξα την κάρτα σε άλλο κινητό.

 

Έχει τύχει σε κανέναν φίλο ή να ετοιμάζομαι για service?

 

Φιλικά

ΓΙΑΝΝΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

Είχα καιρό να μπω στο forum και τώρα πόυ έχω πρόβλημα μπήκα.

 

Εδώ και κάμποσο καιρό μου παραπονούνται οι συνομιλητές μου ότι κατά την διάρκεια της κλήσης ακούν τον αντίλαλο της φωνής τους , ενώ εγώ τους ακούω κανονικά.

 

Σίγουρα είναι θέμα συσκευής διότι δεν συμβαίνει όταν αλλάξα την κάρτα σε άλλο κινητό.

 

Έχει τύχει σε κανέναν φίλο ή να ετοιμάζομαι για service?

 

Φιλικά

ΓΙΑΝΝΗΣ

Το έχεις σε 3g ή σε gsm; Για δοκίμασε να αλλάξεις τη ρύθμιση :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάμποσο καιρό μου παραπονούνται οι συνομιλητές μου ότι κατά την διάρκεια της κλήσης ακούν τον αντίλαλο της φωνής τους , ενώ εγώ τους ακούω κανονικά.

 

Δοκίμασε επίσης να χαμηλώσεις λίγο την ένταση του ακουστικού. Αν δεν βελτιώνεται τότε ίσως χρειάζεται service.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Γειά. Θα 'θελα την βοηθεια σας. Απο την επιλογη εξοικονομησης ενέργειας εξαφανίστηκε η επιλογή του ημερολογίου. Ξέρετε μήπως πως να την επαναφέρω?
Link to comment
Share on other sites

Γειά. Θα 'θελα την βοηθεια σας. Απο την επιλογη εξοικονομησης ενέργειας εξαφανίστηκε η επιλογή του ημερολογίου. Ξέρετε μήπως πως να την επαναφέρω?

 

Απο το today screen εννοεις ,για τις σημειωσεις του ημερολογιου ?

Η αληθεια ειναι οτι το παρατηρησα και εγω με Ν82 χτες

το βραδυ :confused:

Μηπως εχεις περασμενο το handy calendar ?

Μετα απο ενα restart και ανοιγμα του handy calendar.

Ελεγα μηπως φταιει αυτο και θα προχωρουσα σε απεγκατασταση..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοώ την επιλογή που έχει ως screensaver το κινητό

 

A ok, ημερολογιο παντως εμφανιζεται στην περιπτωση που εχεις

περασει αντιστοιχη εφαρμογη ..

(handy clock,handy calendar κλπ)

Η ημερομηνια & ωρα χαθηκε ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ooops! Δικό μου λάθος. Είχα την εφαρμογή handy clock και την απεγκατέστησα γιατί δεν την χρησιμοποιούσα. Που να φανταστώ οτι το Calendar που βγένει ως screensaver είναι δικό του. Ευχαριστώ πάντως που μου το πες γιατί ακόμα θα έψαχνα τι έγινε. Μήπως ξέρετε αν γίνετε να χρησιμοποιηθεί βιντεο για ήχος κλήσης και να εμφανίζετε το βίντεο?
Link to comment
Share on other sites

N73 & N73 ME Firmware 4.0812.4.X.1, Changelog!

 

- New features or changes

- DVB-H: Support for the DVB-H BT module (SU-33W receiver). This

allows DVB-H video stream to be sent via BT to the terminal and

enables Mobile TV reception in the device at the rate of 25-30 fps.

- Future Support for Express Mail Client: Defines UID for Freestyle Email

client in N-Series devices. This will provide a superior user experienceby integrating Freestyle Email and offering Intellisync based push email

solution.

 

- Full Support for Java Apps on Active Idle and Softkeys: This allows

Java applications to be assigned to one of the Soft-keys out of the box.

- Maps: Baseline update to 1.2ww48 release. General error fixes.

- MTV DVB-H Subscription: DVBH subscriptions can be done on Nokia

terminals using WAP proxy

- MTV: Updating the help content

- Update of MTV to MBC 4.1 level: Incorporates feature improvements

required by many new operators. Also includes error corrections required by current MTV customers.

 

- Error corrections:

- Phone crash and reboot issues

- Phone hangs when a broken video clip is tried to be viewed

- Exiting Maps stalls the phone

- Problem with call not being able to be made from Maps

- Problem with downloading a big video file

- MTV not recovering after a lost signal

- Viewing a received SMS with 158 section number SIM in Xinjiang province.

- Streaming of AAC+ and eAAC+ content is not implemented correctly.

- RealOne Player goes into an infinite loop when a corrupted RTCP

packet is received

- MTV is not brought back after a voice call ends

- DVB-H - RO not delivered

- DVB-H – Issues with subscription

- DVB-H - Usage tracking crashes the phone

- Message receiving stops even when sufficient memory is available

- DVB-H – Picture jams totally after an hour ov viewing Isma 313

- Memory leak issues in H264 depacketizer

- Wrongly configured audio profile for eAAC+ radio channel results in hangs and resets

- Distortion of Email text field

- DVB-H – Signal scan dialog is not closed during a voice call

- DVB-H – Switching off accessory during ESG update causes problems

- DVB-H – No Channel is displayed after initial scan

- MTV jams when activating speech

- DVB-H – Stream does not recover if BT is switched off with MTV in the background

- SMS cannot be received

- DVB-H – MTV Preview does not stop at 1 minute

- DVB-H – Some Ä-letters missing from mobile TV application menus

- DVB-H – Incoming voice call gets displayed as video call while watching mobile TV

- DVB-H – Programs can be subscribed even the whole channel has been subscribed before

- DVB-H – Streaming is not resumed after having MT/MO voice or video calls.

- DVB-H – Subscribtion retrieval does not work after factory reset

- DVB-H – Content of SMS trigged by interactive service is missing in BCAST ESG

- DVB-H – Missing MTV help files for French, Italian and Croatian

- DVB-H – MBS3.3 (BCAST) Forward compatibility problem

- DVB-H – Enabling of SIM Lock feature

- DSP Changes to Support N73 Dual Feed Antenna

http://www.jaspp.net/2008/05/n73-n73-me-firmware-408124x1-changelog/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το κινητό. Όταν το κλείνω και το ανοίγω μερικές φορές δεν ανοίγει η οθόνη. Αυτό συμβαίνει ιδιαίτερα όταν αλλάζω τις SIM μου. Καταλαβαίνω ότι το κινητό έχει ανοίξει αν βάλω των κωδικό ακούγεται κανονικά o ήχος αλλά η οθόνη παραμένει μαύρη. Τι μπορεί να φταίει??? Επίσης κολλάει πάρα πολύ και αν το έχω σε κατάσταση νάρκης (όταν αναβοσβήνει το μπλε φωτάκι) μου έχει τύχει να κολλήσει και να πρέπει να το απενεργοποιήσω για να δουλέψει πάλι κανονικά γι' αυτό δεν χρησιμοποιώ αυτή την λειτουργία.
eeeepppffffff... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις αναβάθμιση ή format.

Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα καλό θα ήταν να επισκεφτείς το service.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας!

Έχω το Ν73 ME μου κλειστό και με καλεί κάποιος πριν 4 ώρες (π.χ).

 

Το ανοίγω αυτή τη στιγμή (τώρα) και συμβαίνει τιο εξής: Οι αναπάντητες κλήσεις που μου έρχονται με μήνυμα, δεν αναγράφουν την πραγματική ώρα που με κάλεσαν (δηλαδή την ώρα-πριν 4 ώρες) αλλά την τρέχουσα (δηλαδή την παροντική).

Μήπως γνωρίζει κανείς αν είναι θέμα κάποιας ρύθμισης ή συμβαίνει κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Θα ήθελα να ρωτήσω επίσης, γιατί όταν με καλούν αργεί να χτυπήσει το τηλέφωνο (χτυπάει μετά από 5-6 δευτερόλεπτα).

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...