Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγγύηση έχει μόνο ένα χρόνο αντί για δυο.

Τι εννοεις ακριβως;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα καλα...ρε παιδια τοσο ευαισθητη εινα αυτη η οθόνη;

πηγα να την καθαρισω με λιγο οινοπνευμα (εφτασα στην υπερβολη :X) και εμφανιστηκαν κατι ραγισματα στις γωνιες.:X πως γινετε αυτο αφου πτωση ή τυχον συμπιεση δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι;:cry:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ακριβως;
Έχω ακούσει εδώ ότι όσοι έχουν το κανονικό ν73 έχουν 2 χρόνια εγγύηση το δικό μου είναι παρεισαγωγή και όταν ρώτησα στο μαγαζί που το αγόρασα μου είπαν ότι η εγγύηση είναι ένα χρόνο και φυσικά θα το πάω σε αυτούς και όχι στην nokia.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει εδώ ότι όσοι έχουν το κανονικό ν73 έχουν 2 χρόνια εγγύηση το δικό μου είναι παρεισαγωγή και όταν ρώτησα στο μαγαζί που το αγόρασα μου είπαν ότι η εγγύηση είναι ένα χρόνο και φυσικά θα το πάω σε αυτούς και όχι στην nokia.

 

Ολα τα νοκια εχουν 2 χρονια εγγυηση εδω και αρκετο καιρο.Το ονομα του μαγαζιου που το αγορασες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να πω το όνομα του μαγαζιού. Πάντως είναι ένα από τα καλύτερα μαγαζιά για κινητά στον Πειραιά. Πιστεύω οι περισσότεροι κατάλαβαν για πιο μαγαζί λέω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να πω το όνομα του μαγαζιού. Πάντως είναι ένα από τα καλύτερα μαγαζιά για κινητά στον Πειραιά. Πιστεύω οι περισσότεροι κατάλαβαν για πιο μαγαζί λέω.

Εξαρτάται από πού είναι παρα-εισαγωγή... αν είναι εντός Ε.Ε. ισχύει η εγγύηση των 2 χρόνων της Alpha Copy. Αν είναι εκτός Ε.Ε. τότε δεν ισχύει, και προφανώς σου δίνει 1 χρόνο το μαγαζί που το αγόρασες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο μου ηρθε μια επιθυμια να αγορασω το Nokia Bluetooth Stereo Headset BH-903,ασχετα αν θα μπει στο ραφι μαζι με πολλα αλλα!Γνωριζει κανεις αν αξιζει σαν συσκευη,το ραφι δεν δεχεται τυχαιες συσκευες!Μεχρι να τσακωσω το ν82 υπαρχει περιπτωση να μην εχει συμβατοτητα με το ν73;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το n73 music edition αλλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα.οταν λαμβανω ενα μηνυμα κειμενου εμφανιζεται ο αριθμος τηλεφωνου και οχι το ονομα της επαφης..... καμια βοηθεια?
an einai na erthei,tha erthei.alliws tha prosperasei.
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν εχεις την τελευταια αναβαθμιση στο κινητο σου καντο αναβαθμιση απο την σελιδα της nokia και format στην καρτα μνημης

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=149909

 

Για πιο γρηγορα μπορεις να κανεις στο κινητο σου hard format για να μαθεις πως κανεις hard format διαβαζεις αυτο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ο software updater λέει οτι δεν υπάρχει επιπλέον έκδοση firmware.Επιπλέον τι σχέση έχει η κάρτα μνήμης με τις επαφές που είναι αποθηκευμένες στο τηλέφωνο?

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

an einai na erthei,tha erthei.alliws tha prosperasei.
Link to comment
Share on other sites

Την έχω πατήσει και εγώ με το οινόπνευμα 2 φορές,δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό.Στο 7610 που είχα το καθάριζα συνέχεια με οινόπνευμα χωρίς πρόβλημα.Άλλαξε την πρόσοψη.
Όλα είναι σχετικά.
Link to comment
Share on other sites

Ο software updater λέει οτι δεν υπάρχει επιπλέον έκδοση firmware.Επιπλέον τι σχέση έχει η κάρτα μνήμης με τις επαφές που είναι αποθηκευμένες στο τηλέφωνο?

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Εχεις ελληνικο product code;Αν ναι και εχεις την τελευταια εκδοση τοτε δοκιμασε να κανεις format.Η μονη σχεση που εχει η καρτα μνημης με τις επαφες του τηλεφωνου ειναι οτι μπορεις να παρεις αντιγραφο ασφαλεις των επαφων στην καρτα μνημης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα δώ το product code?To κινητό το αγόρασα μόλις χτες.Ήταν φορμαρισμένο ήδη γιατι ρύθμισα ημερομηνία και ώρες.Το περίεργο είναι οτι όταν διαβάζω τα μηνύματα μέσω του Pc sUITE τότε εμφανίζεται κανονικά το όνομα της επαφής και οχι ο αριθμός.
an einai na erthei,tha erthei.alliws tha prosperasei.
Link to comment
Share on other sites

Πως θα δώ το product code?To κινητό το αγόρασα μόλις χτες.Ήταν φορμαρισμένο ήδη γιατι ρύθμισα ημερομηνία και ώρες.Το περίεργο είναι οτι όταν διαβάζω τα μηνύματα μέσω του Pc sUITE τότε εμφανίζεται κανονικά το όνομα της επαφής και οχι ο αριθμός.

Αναγράφεται στην ετικέτα πίσω από την μπαταρία. Είναι επταψήφιος κωδικός.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πως θα δώ το product code?To κινητό το αγόρασα μόλις χτες.Ήταν φορμαρισμένο ήδη γιατι ρύθμισα ημερομηνία και ώρες.Το περίεργο είναι οτι όταν διαβάζω τα μηνύματα μέσω του Pc sUITE τότε εμφανίζεται κανονικά το όνομα της επαφής και οχι ο αριθμός.

 

Βγαλε την μπαταρια,απο κατω ειναι.Το ελληνικο για music edition ειναι 0539293

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό είναι.Βρήκα τι φταίει.Είναι πολυ παλιά η κάρτα sim που έχω.Θα τα κάνω χειροκίνητα ολα.Επίσης ξέρετε κάποιον converter για mpeg4 έτσι ώστε να τα δω με τον real player?
an einai na erthei,tha erthei.alliws tha prosperasei.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει εδώ ότι όσοι έχουν το κανονικό ν73 έχουν 2 χρόνια εγγύηση το δικό μου είναι παρεισαγωγή και όταν ρώτησα στο μαγαζί που το αγόρασα μου είπαν ότι η εγγύηση είναι ένα χρόνο και φυσικά θα το πάω σε αυτούς και όχι στην nokia.

 

και γιατι να εχεις ενα χρονο για ενα καινουριο κινητο nokia που ειναι παραεισαγωγη?και γιατι να το πηγενεις στο καταστημα που το πηρες για να το καλυψει?για να κανει 3 μηνες +?αργει που αργει η nokia στο σερβις αν μεσολαβησει και το καταστημα ζητω που καηκαμε.εγω παντως αγορασα πριν 10 μερες παραεισαγωγης το ν73 απο καταστημα γερμανος παρακαλω και εχω αρχισει τις διαδικασιες για αντικατασταση και οπου φτασει.το συγκεκριμενο καταστημα δεν δεχεται οτι το κινητο ειναι παραεισαγωγης και ας του εχω δειξει ολα τα στοιχεια.ζηταει χαρτι απο την νοκια,πιστοποιητικο,οτι οντως το κινητο ειναι παραεισαγωγη κατι που η Nokia το θεωρει παρανομο και δεν το δινω αλλα θα κινηθει και αυτη με δικες στις ενεργειες προς το καταστημα και με καταγγελια αν χρειαστει διοτι το συγκεκριμενο περιστατικο εκθετει εκεινη.εαν ομως πγενα το χαρτι και παλι αντικατασταση δεν θα μου εκανε.απ' οτι μου ειπε θα το στειλει στο σερβις.ακουσων ακουσων.

Link to comment
Share on other sites

Ο software updater λέει οτι δεν υπάρχει επιπλέον έκδοση firmware.Επιπλέον τι σχέση έχει η κάρτα μνήμης με τις επαφές που είναι αποθηκευμένες στο τηλέφωνο?

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Εαν θελεις μπορεις να κανεις hard format οπως σου ειπα πριν

 

Οσο για την καρτα μνημης δεν ειναι ληγες οι φορες που εχουμε διαβασει εδω μεσα οτι κωλυματα του τηλεφωνου εχουν λυθει με format στην καρτα μνημης.. αλλα περα απο αυτο απο την στηγμη που θα σβηστουν τα παντα απο το μνημη της συσκευης σου καλο θα ειναι να τα κανεις format και στην καρτα μνημης και να τα ξαναπερασεις ολα απο την αρχη :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο στερεοφωνικό bluetooth handsfree(ή ακουστικά),με το οποίο να μπορώ να ακούω mp3 και ραδιόφωνο στο n73;

 

http://europe.nokia.com/A4397270

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 6 μήνες κανονικής και χωρίς προβληματα χρήσης του Ν73 Μ.Ε., ξαφνικά εδώ και κανα μήνα και χωρίς να γίνει κάτι (τουλάχιστον εγώ δέν παρατήρησα κάτι) χάνει ΣΥΝΕΧΕΙΑ την ώρα και την ημερομηνία μετα απο κάθε restart ή έναρξη.

Δοκίμασα κάθε πιθανή λύση, κάθε επιλογή, πέρασα την τελευτάια έκδοση λογισμικού αλλα το πρόβήμα παραμένει... κάθε φορά που επανακινώ τη συσκευή μου ζητάει να βάλω ώρα και ημερομηνία...

το εχει παρουσιάσει σε κανένα άλλο???

έχει κανείς ιδέα πως λύνεται αυτη η *******??

:wacko::(

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 6 μήνες κανονικής και χωρίς προβληματα χρήσης του Ν73 Μ.Ε., ξαφνικά εδώ και κανα μήνα και χωρίς να γίνει κάτι (τουλάχιστον εγώ δέν παρατήρησα κάτι) χάνει ΣΥΝΕΧΕΙΑ την ώρα και την ημερομηνία μετα απο κάθε restart ή έναρξη.

Δοκίμασα κάθε πιθανή λύση, κάθε επιλογή, πέρασα την τελευτάια έκδοση λογισμικού αλλα το πρόβήμα παραμένει... κάθε φορά που επανακινώ τη συσκευή μου ζητάει να βάλω ώρα και ημερομηνία...

το εχει παρουσιάσει σε κανένα άλλο???

έχει κανείς ιδέα πως λύνεται αυτη η *******??

:wacko::(

Αυτή η περίπτωση μπορεί να οφείλεται σε δύο αιτίες:

1) Να έχει εξαντληθεί ή ψυχρές κολλήσεις η εσωτερική μπαταρία που υπάρχει γι'αυτόν το λόγο,

2) Να έχει βραχυκυκλώσει (λόγο υγρασίας)

Τώρα υπάρχει και άλλη μία περίπτωση (εξαιρετικά σπάνια) να έχεις βάλει καμια "ύποπτη" εφαρμογή που όταν φορτώνει στην εκκίνηση να σου δημιουργεί αυτό το μπέρδεμα....

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 6 μήνες κανονικής και χωρίς προβληματα χρήσης του Ν73 Μ.Ε., ξαφνικά εδώ και κανα μήνα και χωρίς να γίνει κάτι (τουλάχιστον εγώ δέν παρατήρησα κάτι) χάνει ΣΥΝΕΧΕΙΑ την ώρα και την ημερομηνία μετα απο κάθε restart ή έναρξη.

Δοκίμασα κάθε πιθανή λύση, κάθε επιλογή, πέρασα την τελευτάια έκδοση λογισμικού αλλα το πρόβήμα παραμένει... κάθε φορά που επανακινώ τη συσκευή μου ζητάει να βάλω ώρα και ημερομηνία...

το εχει παρουσιάσει σε κανένα άλλο???

έχει κανείς ιδέα πως λύνεται αυτη η *******??

:wacko::(

 

και το δικο μου το εκανε. ομως <<φτιαχτηκε>>ξαφνικα μονο του! δεν ξερω την αιτια. πολοι λενε πως φταιει η εσωτερικη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις αν αυτη η καρτα ειναι συμβατη με το ν73;

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=125665

 

αν ξερει κανεις, ας απαντησει! επισης ποιο gps δεκτη προτεινετε να αγορασω; τι μεγεθος εχει; ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...