Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιταξες το nemesic service suite??? εμενα παντος δεν λειτουργει..θελω να κανω την αναβαθμηση ομως τελευτεα φορα το ειχα μετατρεψει σε m.e και πρεπει να αλλαξω product code...

Κατέβασε το από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασε το από εδώ.

 

απο εκει το κατεβαζω παντα..αυτη τη φορα δεν ξερω γιατι μου κανει κολπα...δες το ποστ που εγραψα το απογευμα..(εχω ανεβασει εικονα τη μου βγαζει..με το που ανοιγω το προγραμμα) vista εχω ομως εχω ξανακανει 2 αναβαθμησεις και ποτε δεν ειχα προβλημα με το nss γμτ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

geia xara paidia!! agorasa prin 3 mhnes to n73 apo elliniko site alla moy irthe xwris elliniko plhktrologio. mono me tous latinikous xaraktires. pisw grafei oti einai ftiagmeno apo thn O2. to 8ema einai oti xalase to panw megafwnaki kai 8elw na 3erw an exw eggyhsh ths alpha copy!! Euxaristw prokatabolika!!
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

i o² pouliete stin germania ki stin agglia !

 

ean esy exis apodiksi apo to magazi totes pane stin alpha copy ki zita tin eggiisisou.

 

ean omos i alpha copy tsinisi totes grapse ena email i pare to magazi pou sto poulise ki rotatous !!

 

kali tixi

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω ένα φάκελο για φωτογραφίες και να του βάλω κωδικό;

 

Δεν ξερω αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος μεσω του PC,

αλλα αν θελεις να κρυψεις καποιες φωτογραφιες, Video κ.α

υπαρχουν προγραμματα οπως το MediaSafe και το Best Crypto

που κανουν αυτη τη δουλεια μεσα απο το κινητο...

 

(Βεβαια, αν ειναι παρα πολλες, θα σε ταλαιπωρησει λιγο )

Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα!!!!!μου εσπασε η οθονη κατω αριστερα....ξερετε ποσο εχει μια καινουργια οθονη;;;
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να κανετε ιστοριες για να το μετατρεψετε σε Ν73ΜΕ.. αφου με την νεα του αναβαθμιση το Ν73 εχει music player ακριβως αυτον του Ν73ΜΕ... Απο κει και περα, περι ορεξεως..

Το εχω 1 χρονο και καμποσους μηνες και μολις με την τελευταια αναβαθμιση εμεινα απολυτως ευχαριστημενος. Και παλι βεβαια, σε συγκριση με τα καινουρια Ν η το Ε65, θεωρω οτι δυστυχως το δικο μας Ν73 ειναι σχετικα αργο (ειδικα στα μενου/μηνυματα κτλ).

 

Θα το παω στην Αλφα αυτη την βδομαδα για καθαρισμο οθονης. Ξερει κανεις ποσο κοστιζει? Επισης, υπαρχει κατι που να κανει την οθονη λιγοτερο ευπαθη? Την ακουμπας και μελανιαζει..

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Θα το παω στην Αλφα αυτη την βδομαδα για καθαρισμο οθονης. Ξερει κανεις ποσο κοστιζει? Επισης, υπαρχει κατι που να κανει την οθονη λιγοτερο ευπαθη? Την ακουμπας και μελανιαζει..

 

Εμένα μου το έκαναν τσάμπα το καθάρισμα σε 5' (alpha Copy Γιάννενα).

 

-----

 

Τελικά δεν τη γλίτωσα την αλλαγή του joystick (38 €) γιατί με την κόλλα που είχα βάλει μετά το σπάσιμό του, έκανε κόλπα και μου είχε σπάσει τα νεύρα.

 

Πάντως το έχω ενάμυση χρόνο σχεδόν κι ακόμα δεν νιώθω "ξεπερασμένος". Θα το κρατήσω μέχρι να βγει κάτι ανάλογο του iphone με δυνατότητες Ν95 και βάλε. Δηλ. κάνα χρόνο ακόμα από ό,τι φαίνεται. Όντως best seller.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

μετατρεψα με την βοηθεια σας το απλο Ν73 σε Ν73 music ed. επισης επειδη ηταν παραεισαγωγη πρωτα αλλαξα το code. απο τοτε ομως δημιουργηθηκε ενα προβλημα που μαλλον απο οτι μου ειπαν στην wind οφειλεται στην αναβαθμιση. καθε φορα που κανω η δεχομαι κληση χρεωνομαι με wind plus. πως μπορω να επαναφερω το παλιο λογισμικο χωρις να χασω τα ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειγον !!

 

Σας εχει τυχει ποτε να μην σβηνει ο φωτισμος της οθονης οταν αφηνετε το κινητο :( ??

 

Το αφηνω και δεν σβηνει καθολου :blink: !

 

Οποιος ξερει κατι ας με βοηθησει :( !!

 

 

Edit :

 

Λυθηκε :) !

 

Δε μας λες πως λυθηκε?? Για να ξερουν κ οι αλλοι αν τους παρουσιαστει το ιδιο προβλημα.

Εμενα δεν μου εχει τυχει.

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Δε μας λες πως λυθηκε?? Για να ξερουν κ οι αλλοι αν τους παρουσιαστει το ιδιο προβλημα.

Εμενα δεν μου εχει τυχει.

 

Προφανώς είχε ρυθμίσει τη διάρκεια του φωτισμού στο μέγιστο και μετά την άλλαξε σε μερικά δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι product code έχεις;

 

V4.0277.2.2.1

04-07-2007

RM-133

@NokiaN73(07)

 

Απο απλο N73 το εχω μετατρεψει σε n 73 music edition ..(αρα product code m.e εχω) η τελευετεα αναβαθμηση ειναι του απλου n 73!!!!!

 

version εχω τωρα : v 4.0736.3.2.1

04-09-2007

RM-133

 

 

κοιταξε κανενας το nemesis service suite??????????? εμενα παντως δεν δουλευει σωστα....(παροτι το σεπτεμβριο το ειχα ξαναβαλει που ειχα κανει την αναβαθμηση) εχω windows vista αλλα δεν νομιζω να φταιει αυτο...ας με βοηθηση κανενας που εχει αλλαξει το product code προσφατα....(μηπως ειναι γενικο το προβλημα εννοω) ευχαριστω!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση που έκανα στο κινητό έχω πρόβλημα στο να καλώ αριθμούς. Συγκεκριμένα βγαίνει το μήνυμα "σφάλμα σύνδεσης". Αυτό συμβαίνει οκτώ φορές στις δέκα που καλώ. Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα αυτό; Θα σας ήμουν υπόχρεως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση που έκανα στο κινητό έχω πρόβλημα στο να καλώ αριθμούς. Συγκεκριμένα βγαίνει το μήνυμα "σφάλμα σύνδεσης". Αυτό συμβαίνει οκτώ φορές στις δέκα που καλώ. Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα αυτό; Θα σας ήμουν υπόχρεως.

 

(Δεν ειμαι σιγουρος για τα παρακατω, απλα υποθετω...)

Δε νομιζω να εχει σχεση με την αναβαθμιση...

Γιατι δεν καλεις στο CC της Cosmote να τους ρωτησεις αν υπαρχει προβλημα δικτυου στην περιοχη σου;

Μπορει να ειναι τυχαιο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση που έκανα στο κινητό έχω πρόβλημα στο να καλώ αριθμούς. Συγκεκριμένα βγαίνει το μήνυμα "σφάλμα σύνδεσης". Αυτό συμβαίνει οκτώ φορές στις δέκα που καλώ. Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα αυτό; Θα σας ήμουν υπόχρεως.

 

Μιας που ειδα οτι αναφερθηκε αυτο το προβλημα να πω οτι μου εγινε και εμενα 3-4 φορες απο οταν εκανα αναβαθμιση αλλα δεν εδωσα και πολυ σημασια. Μια φορα εκανα και restart το κινητο για να καταφερω να κανω κληση.

Λογικα δε πρεπει να ειναι προβλημα της wind ή της cosmote κτλπ..

Πιθανον να ειναι αυτο που ανεφερε και ο φιλος bayern7 οτι δηλαδη δεν εχει σημα παρολο που στο κινητο δειχνει οτι υπαρχει κανονικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση που έκανα στο κινητό έχω πρόβλημα στο να καλώ αριθμούς. Συγκεκριμένα βγαίνει το μήνυμα "σφάλμα σύνδεσης". Αυτό συμβαίνει οκτώ φορές στις δέκα που καλώ. Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα αυτό; Θα σας ήμουν υπόχρεως.
ποια εκδοση λογισμικου εβαλες ?Εγω εχω την V4.0735.3.0.2 και οριμενες φορες μου κανουν παραπονα οτι δεν με ακουν οταν μιλω στο κινητο
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Ναι, και εγώ αυτήν έχω. Μου φαίνεται πως θα χω πρόβλημα πλέον με αυτό το firmware. Μια βόλτα που έκανα για να τσεκάρω απο αρχή Καλλιθέας που μένω προς Τζιτζιφιές και Πειραιά μου βγαλε επαννηλειμένα το σφάλμα αυτό σε κλήσεις που έκανα.

Κρίμα ρε γμτ, στεναχωρήθηκα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

re paidia exei provlima i kainourgia firmware?

gia to ME!

 

 

Nokia N73 Music Edition με το παρακατω Firmware:

 

V 4.0736.3.2.1

04-09-2007

RM-133

© Nokia N73 (07)

 

Δεν μου εχει παρουσιασει καποιο προβλημα μεχρι στιγμης σε κανεναν τομεα του κινητου :)

Δικτυο: Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...